RuyaTabirleri.com

Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyada gelinlik giymek, iki şekilde yorumlanır. Eğer gelinlik giyen kişi bekâr ise, uzun zamandır birlikte olduğu ve çok iyi anlaştığı kişi ile en kısa sürede evlenip mutlu bir yuvaya karışacağına delalet edilir. Rüyayı gören kişi evli birisi ise, aile hayatı ya da iş hayatı ile ilgili mutlu ve güzel gelişmelere vesile olacak bir haber alacağı anlamına gelir. Bazen de bu rüya hamileler için kız çocuğuna veya çocuk isteyenler için hayırlı bir evlada yorulur. Rüyasında gelinlik giyen kişi tüm arzu ve isteklerine ulaşarak mutlu, huzurlu bir hayat geçirir.

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik görmek iki şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekâr birisi ise en kısa zamanda ailesi tarafından çok beğenilecek bir işe gireceğine işaret edilir. Evli birisi rüyayı görürse, hayırlı işlere girişerek çok mutlu olacağına tabir edilir. Rüyada gelinlik görmek görülen duruma göre yorumlanır. Kirli ve eski bir gelinlik yakında alacağınız kötü bir haberdir. Temiz, güzel ve yeni gelinlik mutluluk, esenlik içinde geçecek bir ömre ve duyacağınız müjdeli haberlere, kabarık gelinlik zengin olmaya veya varlıklı ve saygın bir kişi ile evlenmeye yorulur. Dar gelinlik rızkınızı meşakkatli yollardan kazanacağınıza, uzun gelinlik uzun ömre veya bereketli bir geçime, parlak gelinlik iş yaşamında yapacağınız girişimlerde başarılı olacağınıza yorulmaktadır.

Rüyada Evli Bir Bayanın Gelinlik Giymesi

Rüyada evli bir bayanın gelinlik giymesi, rüyayı gören kişinin, evlilik hayatı ile ilgili çok sevindirici ve hayırlı bir haber alacağına alamet edilir. Bazen de bu rüya kişinin bir çocuğu olmasına, eğer evladı varsa onun ilerde anne babasına saygılı, ahlaklı ve iyi bir birey olarak yetişmesine işarettir. Rüyada giyilen gelinlik sizin yakın zamanda oldukça yakışıklı, zengin ve iyi huylu bir kimse ile evleneceğinize işaret de olabilir. Bazı alimlere göre bu uzun ömre, hayatta istediklerin gerçekleşmesine ve görüldüğü zamanda eğer bir sıkıntı veya üzüntü varsa en kısa zamanda tüm sıkıntı ve kederlerden kurtulmaya işarettir.

Rüyada Evli Birinin Gelinlik Giymesi

Rüyada evli birinin gelinlik giymesi, iş hayatında ya da aile hayatında çok büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kalacağına ve çok uzun bir zaman sonra hayallerinin gerçekleştirileceğine delalet edilir. Bazen bu rüya gören kişinin sahip olacağı bir çocuktur. Bazı alimlere göre evli birinin rüya gelinlik giymesi, kısa süreli hastalık yaşamasına veya kendisine isabet edecek üzüntülü bir duruma da işaret eder. Bazen de bu rüya yeni bir işe girmek veya işinde başarılı olarak terfi almak olarak da yorulur.

Rüyada Yaşlı Bir Bayanın Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada yaşlı bir kadının gelinlik giydiğini görmek, sosyal hayatında çok sevilen biri olan rüya sahibinin çok büyük ve çare bulunmaz bir sıkıntıya gireceğine tabir edilir. Bazı tabircilere göre bu rüya o kimsenin ecelinin yaklaşmasına işarettir. Çünkü gören kişi gelinlik giymeye ehil olmayan bir kimsedir. Yaşlı bir kadının gelinlik giymesi, hastalanmasına veya ahiretinin iyi olup, öbür dünyada kendisini büyük mükafatların beklemesine de yorulabilmektedir.

Rüyada Evliyken Gelinlik Giymek

Rüyada evliyken gelinlik giymek, çok uzun zamandır hayali kurulan ve çok istenen bir şeyin zaman içerisinde hayata geçirileceğine yorumlanır. Bazen de bu rüya aile saadetinin artması, geçimin kolaylaşması, eşler arasında huzurun ve mutluluğun hası olmasıdır. Evliyken gelinlik giyen kimse eğer eşi ile tartışmışsa veya aile içinde huzursuzluk varsa, tüm bu sıkıntılar kısa süre içerisinde yok olarak tekrar mutlu ve neşeli günlerine geri dönerler. Bazen de bu rüya eşi ile tartışmaya veya fikir ayrılıklarına da yorulabilmektedir.

Rüyada Temiz Gelinlik Giymek

Rüyada temiz gelinlik giymek, rüyayı gören kişinin, girdiği bir işte ya da yapacağı bir çalışmada çok güzel sonuçlar alacağına ve başarılı olacağına alamet edilir. Temiz gelinlik her zaman iyidir. Halis niyet, saf bir kalp, iyi huy, kadında güzel ahlak ve namus anlamlarına gelir. Temiz bir gelinlik giyen kimse dünyada güzel bir isimle anılır veya aile hayatı hep güzel ve huzurlu olur. Bazen de bu rüya tüm işlerinde başarılı olmaya, istek ve arzuların gerçekleşip dünya hayatında mutluluğu yakalamaya da yorulabilmektedir.

Rüyada Kirli Gelinlik Giymek

Rüyada kirli gelinlik giymek, rüya sahibinin, yapacağı çalışmanın ya da projenin herhangi bir sonuca varmayacağına delalet edilir. Bazen de bu rüya eğer gören kişi evli ise aile hayatında baş gösterecek huzursuzluklara ve mutsuz bir geçime delalet eder. Kirli gelinlik arzularınızın sizin için hayırlı olmadığının bir göstergesidir. Bazen de sıkıntı çekmeye, üzülmeye veya keder içinde bulunmaya; bekar için karşısına çıkacak hayırsız bir kısmete, evliler için ise kendilerini üzecek bir evlada veya bazı küçük tartışmalar yaşamaya yorulmaktadır.

Rüyada Gelinliğini Çıkardığını Görmek

Bu rüyayı gören kişi eğer bazı çalışmalar içindeyse bu çalışmalarını en kısa zamanda bitirerek oldukça başarılı olur ve güzel işlerde bulunur. Bazen de bu rüya o kimsenin karşısına çıkacak olan fırsatları tepmesine veya eline geçen imkanların kendisini hayırsız bir geleceğe ulaştırmasına yorulmaktadır. Bu rüyayı gören bazen de elindeki mutluluğu kendi yaptığı hatalar sonucunda kaybeder. Öğrenci için bu rüya sınavlarını başarıyla bitirmesine bazen de kendisi için oldukça hayırlı olacak bir işe girmesine yorulmaktadır.

Rüyada Gelinliğin Yırtık Olması

Rüyada giydiği gelinliğin yırtık olduğunu gören dünya hayatında istediği şeylerin bir kısmına kavuşur, bir kısmından da mahrum kalır. Bazen de bu rüya iş hayatında başarısızlık, meşakkatle elde edilecek kazanç, aile yaşamınızda sizden kaynaklanmayacak bir üzüntü hali veya hayırsız bir haber olarak yorulur. Giydiği yırtık gelinliği çıkaran kimse saydığımız tüm bu olumsuz durumlardan kurtularak rahatlar ve feraha erer.

Rüyada Gelinle Güveyi Bir Arada Görmek

Rüyada gelin ve güveyi bir arada görmek yakında sizin de oldukça mutlu olacağınızın işaretidir. Eğer evlenmek istiyorsanız bu rüya hayırlı bir kısmete, iş hayatında başarılı olmaya, kendisine huzurlu ve mutlu bir aile kurmaya bazen de sıkıntıların yok olup yerini ferahlık ve mutluluğa bırakmasına işarettir.

Rüyada Siyah Gelinlik Giymek

Rüyada siyah gelinlik giymek genellikle mutsuz bir birlikteliğe veya kişinin eşi ile yaşayacağı huzursuzluklara yorulmaktadır. Bu nedenle bu rüyayı gören kimse, bazı sıkıntılar yaşayarak üzüntü ile geçecek bir döneme girer. Bazen bu rüya can sıkıcı haberler almaya işarettir. Bu rüyayı evli bir kadın görse, eşi ile ayrılığın eşiğine gelir veya aralarında çok şiddetli bir tartışma yaşanır. Bazı alimlere göre ise bu rüya iş hayatında kendisine faydası olmayan kazançsız işler peşinde olmaya veya insanların öfkesini kazanacak yanlış hareketlerde bulunmaya delalet eder.

Rüyada Düğünde Oynadığını Görmek

Rüyada bir düğünde bulunan ve o düğünde oynadığını gören kimse hayatını boş işler peşinde faydasız amellerle geçirir. Bu rüya kişinin dünya hayatına yönelmesine ve ahreti unutup, bu dünyanın zevki ve sefası peşinde koşmasına işarettir. Düğünde oynayan kişi gerçek hayatta da eğlenceli bir topluluğun içinde bulunur. Bazı durumlarda da bu rüya büyük bir günah işlemeye, sıkıntı içinde bulunmaya veya zararlı arkadaşlar edinip bu arkadaşlıklar sonucunda mutsuz bir hayat sürmesine işarettir.

Rüyada Bir Düğünde Gelin Görmek

Bu rüyayı gören kimse gerçek hayatta da aynı bu rüyaya benzer bir ortamda bulunur; eğer bekârsa kendisi veya çok yakınında bulunan bir kimse kısa süre içerisinde evlenir veya nişanlanır. Rüyada düğünde görülen gelin, bazı meşakkatli zamanlar geçirdikten sonra mutlu bir sonuca ulaşmaya veya sıkıntı ile geçimini sağlamaya yorulur. Bazı alimlere göre ise kişinin rızkını zor şartlar altında kazanmasına veya tam umudunu kesmişken istediğinden de büyük bir nimet elde etmeye işaret eder.

Rüyada Gelinlikle Dolaşmak

Rüyada gelinlikle dolaşıp gezintiye çıktığını gören kimse, mutlu bir ilişkiye adım atar veya uzun süredir aşık olduğu kişiden ümit verici haberler duyar. Bu rüya bazen de kişinin beklediği müjdeye ulaşmasına veya evlenmek istediğine işarettir. Bazen de toplum içinde sevilmeye ve saygı duymaya da yorulur.

Rüyada Gelinlik Giymenin Psikolojik Yorumu

Rüyada gelinlik giymeniz, eğer bekarsanız evlenmek istediğinizin bir göstergesidir. Gerçek hayatta yalnız olan veya uzun süredir devam eden birlikteliğini mutlu bir sona ulaştırmak isteyen kimselerin gördüğü bir rüyadır. Bu rüya sizin yuva kurmak istediğinizin bir göstergesidir. Bazen de gelinlik giyen kimse, eğer evli ise aile hayatında mutsuzdur veya eşi ile arasındaki ilişkilerde bazı kopukluklar vardır. Genç kızlar için bu rüya daima mutlu bir ailenin, kendisini seven bir eşin özlemidir. Çünkü her bayan evlenmek ve gelinlik giymek ister. Bu nedenle içerisinde yaşattığı bu isteği veya evlilik özlemini bu rüya ile gidermek ister. Yani gelinlik rüyaları, gören kişinin bilinçaltının bir anlamda dışa vurumu gibidir. Sizin gerçek yaşamınızda da gelinlik giymek istediğinizin bir habercisi olarak görülebilmektedir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Gelinlik Giymek İle İlgili Rüyalar;

 1. tuğçe (04 Mayıs 2014 saat: 08:04)

  Rüyamdabi gelinlik mağazası gibi bir yerdeyim. Kendime gelinlik bakıyorum deniyorum falan ama hic birini begenemiyorum. Acayip kalabalık herkes beğendiğini alıp gidiyo ve cok az gelinlik kalmış Ben bi türlü aradığımı bulamıyorum hepsi cok temiz cok güzel ama kısalar. Sonra görevlinin yanına gidiyorum. Ağlayarak. Bana üzülme çekmecelerde daha cok gelinmik var diyo. Seviniyorum birlikte cekmecelere bakmaya başlıyoruz. Ilk baktığımı deniyorum ben denerken görevlinin bir işi çıkıyo ve hemen gelicem diyo. Ben tam cok güzel.oldu diye düşünürken aynaya bi bakıyorum bu gelinlik de.kısa. ama bu da cok.güzel. bu şekilde uyandım. Bekarim. 19 yaşındayim. Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum lütfen yorumlar mısınız

 2. kezi (20 Nisan 2014 saat: 00:07)

  Merhaba.ben rüyamda kendi düğünüm için düğün salonunda hazırlanıyordum ve çevrem cok kalabalıktı. 4-5 tane gelinlik değiştiriyordum.bu gelinlikler düğün salonuna ait ve eski,kirli gelinliklerdi.çok ağlıyordum göz yaşıda gördüm en son nişanlım gidip güzel bir gelinlik buluyordu.ben o gelinliği giyerek düğün salonuna gidiyordum.(suan nişanlıyım ve bir işte çalışmıyorum)

 3. aygul (06 Mart 2014 saat: 09:17)

  Ruyamda beni istemeye geliyolar ve kayin validem olacak kisi bana mavi bi elbise mavi bi basortu mavi bide ceket giydiriyodu. Sonra bi bakmisim dugunum oluyordu. Ben wc gidiyorm esim olacak kisi gitme oraya ustn pislenecek diyor bnde abdest alip namaz kilmam lazm diyorm. Oda ustune pislik degerae namaz kilamzsn burda temz bi lavabo var orda abdest alir namaz kilarz diyor ve beni goturuyor. Bu ne anlama geliyor lutfen yorumlasanz. Bu ruyayi gordugumde sevgilimden ayriydim ve hala ayriyim

 4. oznur bakkal (07 Şubat 2014 saat: 00:06)

  Merhabalar.26 yaşındayım ve 1,5 yıldır evliyim. Rüyamda eşimle tatile gidiyoruz ve gittiğimiz yerdeki tatil köyü 2 bölümden oluşuyordu. Bize ne tarafta kalacağımızı soruyorlar. Yolun sol tarafı yokuş yukarı her yer yeşilliklerle kaplı enfes bir yerdi. Diğer tarafta yani sağ taraf yokuş aşağı her yer çorak ve güneşli kurak bir yer fakat eşsiz bi kumsalı olan bir yerdi.Eşim ve ben sol tarafta yeşilliği bol olan yeri seçiyoruz fakat yolda ilerledikçe inanılmaz şiddetli bir yağmur varmış ve biz o gün evleniyormuşuz. Daha sonra ben kendimi çok pis küçücük bir kuaförde görüyorum kuzenim ve ben aynı gün evleniyormuşuz ben çok güzel bir gelinlik giymşim. Fakat kuzenim benden daha güzel olmuş erkek olan kuaför benimle hiç ilgilenmemiş makyajsız ,saçlarım yapılmamış ve bu durumdan dolayı mutsuzdum. Bu rüyayı bana yorumlayabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

 5. GÜLNAZ (26 Aralık 2013 saat: 15:18)

  komşum beni rüyasında gelinlik gimişim dügünüm oluyormuş uzak bir yere gelingidiyormuşum sonra gelin arabası kaza yapıyor suya uçmuşuz ben kaybolmuşum suda ama gelinlik su üstün de duruyormuş çok agladım seni kaybodugunu duyunca diyor lütfen yorumlarmısınız
  ben çok merak ediyorum lütfen hayırlı bir cevap merakla bekliyorum

  bulamamışlar beni o şekilde uyanmış hala rüyanın etkisindeydim diyor

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , ,