RuyaTabirleri.com

Rüyada Gömmek

Rüyada gömmek, saklanacak bir işe girişilmesinin, başkalarının duymasından korkulan bir sırra sahip olmanın ve bu sır nedeni ile sürekli gergin bir şekilde yaşamanın işaretidir. Geçmişinde kirli, yasa dışı işlere girişmiş veya yasak bir aşk yaşamış kişilerin bu durumların ortaya çıkmasından endişe etmelerinden dolayı her ihtimali düşünerek tüm ipuçlarını ortadan kaldırmak için girişimlerde bulunacaklarına ancak aşırı dikkatli davranışlarının çevredeki kişiler tarafından dikkat çekeceğine ve şüphe uyandıracağına alamet eder. Gömülen nesneye veya rüyanın genel simgelerine göre de anlamı farklı şekilde yorumlanabilen rüya saklanan durumlara veya gizli saklı işlere tabir edilir.

Rüyada Ölü Gömmek

Gerçek anlamda kişinin hayatından çıkaracağı birine işaret eder. Ölü gömen kişilerin yakın arkadaşları ile araları açılır veya bir yalandan dolayı dostların araları açılır. Gömüldüğü görülen kişi gerçek yaşamda tanınan biri ise, onunla alakalı bir sırra sahip olan rüya sahibinin sırrı bir başkasına anlatarak büyük bir hata yapacağını ve sırrın sahibine karşı ciddi bir sıkıntı yaşayacağını işaret eder. Tanınmayan birini gömen kişiler ise, kendileri hakkında önemli bir sırrın ortalığa dökülmesi nedeni ile dışarı çıkamayacak kadar büyük bir utanç içine gireceklerini gösterir.

Rüyada Eşya Gömmek

Genellikle görülen eşyaya bağlı şekilde yorumlanması gerekir ancak, eşya gömdüğünü görmek en genel tabiri ile kişinin sahip olduğu bir eşyadan veya maldan feragat edeceği anlamına gelir. Miras ile ilgili bir kayba da işaret eden rüya, kişinin kendi isteği ile mallarının bir kısmını bağışlayacağı anlamına da gelir.

Rüyada Gömmenin Psikolojik Yorumu

Kurtulmak istenen anıların, kişiyi her seferinde üzüntüye boğan düşüncelerin ve duyguların ifadesi olan rüya, gerçek hayatta da kişiye geçmişi hatırlatan ortam, kişi veya nesnelerden uzak kalmak istenildiğine yorumlanır. Büyük sırlara sahip olan kişilerin ve verilen sözlerin de sembolü olan bir rüyadır. Gömülen nesne görülüyorsa rüyanın anlamı da bu şekilde değişecektir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Gömmek İle İlgili Rüyalar;

  1. Rahime (18 Kasım 2015 saat: 12:48)

    Yüksek etrafı ferah sakin bir yerde küçük bir evdeyim.Önce tuvalete giriyorum.Temiz bir tuvalet tam karşısında duş var.Ben orada yıkanıyorum. Fakat ben yıkanırken karşıdaki odanın camından dışarıda yeşil spor ve çok güzel bir arabanın geçtigini görüyorum.Ben beyaz bornozumu giyip odaya geçiyorum.Tam bu sırada camdan içerye dogrultulmuş bir roketatar görüyorum. Hemen dışarıya çıkıyorum.Egimli bir yerde topragın üzerrinde oturan iki adam görüyorum.Bu insanları tek tek üzerlerine toprak atarak gömüyorum.Sonra tekrar onlara bakıyorum.Havasıs kalacaklarını düşünüyorum.Fakat biraz ileride ne görüyorum.Belden altı balık şeklinde topragın altında yatan ünlü artistlerden bir bayan bir erkek ve çok mutlu bir şekilde yatıyorlar.Ben uyanıyorum.Yorumlarınız için teşekkürler.

  2. pervane (07 Mayıs 2015 saat: 14:32)

    uykumda kaynanamı gördüm bana iki çeşit yay kıyafeti veriyordu yani birinci kiyafet bol ikinci ise biraz dardı ve rengleride bozdu kaynanam bol olanı bana verdi dar olanıda ölmüş annesinin kabrinin yanına gömdü kaynannam hich iyi birisi diyil lutfen yorumlayin teshekkuler

  3. emine (25 Mart 2015 saat: 07:48)

    Sevgilimden yeni ayrildim. Rüyamda onu gomuyordum üzerine toprak atıyordum. Ama kıyafetleri üzerindeydi. Kefen gitmemişti. Tabut da yoktu. Karanlıktı ve yatıyordu. Sonra o birden ayağa kalkmıştı toprakları üzerinden atarak. Çok etkilendim acaba anlamı nedir ?

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,