RuyaTabirleri.com

Rüyada Gömmek

Rüyada gömmek, saklanacak bir işe girişilmesinin, başkalarının duymasından korkulan bir sırra sahip olmanın ve bu sır nedeni ile sürekli gergin bir şekilde yaşamanın işaretidir. Geçmişinde kirli, yasa dışı işlere girişmiş veya yasak bir aşk yaşamış kişilerin bu durumların ortaya çıkmasından endişe etmelerinden dolayı her ihtimali düşünerek tüm ipuçlarını ortadan kaldırmak için girişimlerde bulunacaklarına ancak aşırı dikkatli davranışlarının çevredeki kişiler tarafından dikkat çekeceğine ve şüphe uyandıracağına alamet eder. Gömülen nesneye veya rüyanın genel simgelerine göre de anlamı farklı şekilde yorumlanabilen rüya saklanan durumlara veya gizli saklı işlere tabir edilir.

Rüyada Ölü Gömmek

Gerçek anlamda kişinin hayatından çıkaracağı birine işaret eder. Ölü gömen kişilerin yakın arkadaşları ile araları açılır veya bir yalandan dolayı dostların araları açılır. Gömüldüğü görülen kişi gerçek yaşamda tanınan biri ise, onunla alakalı bir sırra sahip olan rüya sahibinin sırrı bir başkasına anlatarak büyük bir hata yapacağını ve sırrın sahibine karşı ciddi bir sıkıntı yaşayacağını işaret eder. Tanınmayan birini gömen kişiler ise, kendileri hakkında önemli bir sırrın ortalığa dökülmesi nedeni ile dışarı çıkamayacak kadar büyük bir utanç içine gireceklerini gösterir.

Rüyada Eşya Gömmek

Genellikle görülen eşyaya bağlı şekilde yorumlanması gerekir ancak, eşya gömdüğünü görmek en genel tabiri ile kişinin sahip olduğu bir eşyadan veya maldan feragat edeceği anlamına gelir. Miras ile ilgili bir kayba da işaret eden rüya, kişinin kendi isteği ile mallarının bir kısmını bağışlayacağı anlamına da gelir.

Rüyada Gömmenin Psikolojik Yorumu

Kurtulmak istenen anıların, kişiyi her seferinde üzüntüye boğan düşüncelerin ve duyguların ifadesi olan rüya, gerçek hayatta da kişiye geçmişi hatırlatan ortam, kişi veya nesnelerden uzak kalmak istenildiğine yorumlanır. Büyük sırlara sahip olan kişilerin ve verilen sözlerin de sembolü olan bir rüyadır. Gömülen nesne görülüyorsa rüyanın anlamı da bu şekilde değişecektir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!