RuyaTabirleri.com

Rüyada Görememek

Rüyada görememek, aşırı hayalci bir tutum içinde olmak ve kendini tabiri caizse fildişi bir kuleye hapsetmek nedeniyle etrafında olan biteni doğru dürüst kavrayamamak, olaylara gereken zamanda müdahale edememek anlamına gelir. Kişinin içinde bulunduğu bu durum özellikle iş konularında mali kayıpların yaşanabileceğinin altını çizer ve rehavete kapılmanın sonuçlarının kişiyi hüsrana uğratabileceğini bildirir. Uyarıcı rüyalar arasında olduğu için, bu rüyayı gören kimselerin daha uyanık olmaları ve işlerini ciddiye almaları gerekir. Aynı zamanda dost ve düşman ayrımının iyi yapılması gerektiğini, bilhassa bugünlerde çok yakın olunmayan veya yeterince tanınmayan kişilere sır vermemek gerektiğini de hatırlatır. Bencil ve çıkarcı kimselerden oluşan bir ortama veya gruba girmek, bu kişilere uyum sağlayarak sorumluluklarını ihmal etmek manasına da gelir.

Rüyada Kör Olmak

Kör olduğunu gören kişiler aşırı duygusal yaklaşımları nedeniyle kendilerine zarar veren kimseleri anlamakta güçlük çekerler. Herkese aşırı iyi davranmak ve çok düşünmeden hareket etmek yüzünden işlerin içinden çıkılması güç bir hal almasına yorumlanır. Genellikle iyi niyetle yapılan bir işin neticesinde karşıdaki kimsenin ikiyüzlü bir hamlesi ile karşılaşarak yaşanan hayal kırıklığına da yorumlanır. Sevilen, değer verilen kişilerin her sözüne inanmak ve gelen teklifleri sorgulamadan kabul etmek yüzünden istenmeyen durumların içine düşmek demektir.

Rüyada Kör Adam Görmek

Kişinin tanıdığı birinin yanılgılarından ve yaşadığı olumsuz durumlardan kurtulması için o kişiye uzatacağı yardım elini işaret eder. Yakın çevrede kandırılan veya sahtekar insanların tuzağına düşen birinin varlığına yorumlanır. Akraba çevresinden gelecek maddi kayıplarla alakalı haberlere de tasvir edilen rüya, yaşadığı konfor ve lükse tutkun olması yüzünden tüm kaynaklarını har vurup harman savuran bir tanıdığın yaşayacağı sıkıntının duyulması manasına da gelir.

Rüyada Görememenin Psikolojik Yorumu

Mevcut bir sorunla ilgili kişinin sürekli olarak çareler aradığına ancak devamlı aynı noktadan baktığı için farklı bir yol bulamadığına yorumlanır. Tek bir noktaya odaklanmak yüzünden bütünü kaçırmanın ve sürekli aynı neticeleri almanın tabiridir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!