RuyaTabirleri.com

Rüyada Hamilelik Görmek

Rüyanızda hamile bir kadını görmeniz yakın zamanda bir evladınız olacağına işaret eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada hamile bir kadın görmek, sizi sevindirecek haberler alacağınıza yorulmaktadır.

Allame Meclisi ise bu rüyayı gören talihinin döneceğine ve şansının artacağına yormuştur. Bazı rüya tabircileri, bu rüyayı sıkıntı ile ilişkilendirmektedir. Rüyada hamile olan kişi, sıkıntılı günler atlatacaktır. Hamileliğini ve ardından doğum yaptığını gören kişi ise, doğumla birlikte sıkıntılarından kurtulacak demektir. Rüyasında kız bebek sahibi olduğunu gören kişi birilerinden borç alır.

Rüyada hamilelik görmek tabiri

Rüyada hamile olmak

Rüyasında hamile olduğunu gören kişi evlilik hayatında bazı sorunlar yaşayacaktır. Eğer bu rüyayı gören kişi, gerçek yaşamında da hamile ise, o halde, rahat bir hamilelik geçirecektir.

Bir diğer tabire göre ise bu rüyayı gören bekar bir genç kız ise, yaptığı işlerde öne çıkacak ve başarılı olacaktır. Rüyayı gören evli bir kadın ise, bu rüya sevinçli haberlere işaret eder.

İbn-i Sirin bu rüyayı gören kadın olsun erkek olsun maddi kazanca ve yükselişe delalet eder demiştir.

Hamilelik çoğunlukla hayra yorulmaktadır. Hamilelik yeni bir oluşumu ifade eder. Doğumun hazırlık dönemidir. Bu nedenle erkek için de kadın için de bu rüyada hayırlı anlamlar bulunmaktadır. Hamilelik rüyaları dünya malını sembolize etmektedir.

Bekar olan kişi rüyasında kendisini hamile olarak görürse, kısa sürede dünya evine girecektir.

Çağdaş Ulema bu konuda benzer bir yorum getirmiştir. Hamilelik kişinin isteklerine ulaşacağını müjdelemektedir.

Kirmani ise, bu rüyayı dünya malına yormaktadır. Rüyada hamile olduğunu gören kişinin geliri artacak ve mal sahibi olacaktır.

Ebu Said El-Vaiz kadınların kendisini hamile olarak görmesi hakkında Kirmani ile aynı fikirde ancak erkek için farklı bir yorumda bulunmuştur. Bu rüyanın erkeğe sıkıntı getireceğini belirtmiştir.

Rüyada kendisinin hamile olduğunu gören kişinin gönül ilişkilerinde mutluluğa ereceği de söylenmektedir. Bu rüyayı gören kişi evli ise eşiyle olan muhabbeti artar ve hanesine huzur gelir. Bekar kimseler için ise yeni bir ilişkiye başlamak ve aşk saadeti söz konusudur.

Hamile olduğunu gören erkek bazı rüya tabirlerine göre, sakladığı şeylerin açığa vurulmasından dolayı sıkıntıya düşer. Alternatif olarak bu rüya bilgi sahibi kimseler için daha çok ilme işaret eder. Herhangi bir eğitim görüyorsanız, aldığınız eğitimlerin bolca faydasını göreceksiniz demektir. Her ne kadar rüya tabirlerine göre erkeğin kendisini hamile olarak görmesi sıkıntıya ve umutsuzluğa işaret etse de rüya tabircilerinin büyük çoğunluğu bu rüyayı maddi mutluluklara yormaktadır. Beklenmedik kazançlar veya gelirlerdeki artışlar yüzünüzü güldürebilir.

Bir başkasını hamile görmek

Çağdaş Ulema’ya göre bir başkasının hamile olduğunu görmek, iş yaşamındaki başarılara işaret eder.

Kendi çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz; erkek çocukları için aile reisinin elde edeceği gelirin artacağına, kız çocuğu için ise evin hanımının gelirinin artacağına işaret eder. Kısaca çocuğunuzun hamile olduğunu görmeniz hayırlıdır. Bu rüya dünya nimetlerinin hanenize bol bol geleceğini ifade eder.

Eşinin hamile olduğunu gören erkeğin gelirinde artış olur.

Rüyada hamile bir hayvan görmek de hayırlıdır. Beklemediğiniz yerlerden gelecek faydalara işaret eder.

Rüyada hamilelik görmek psikolojik yorum

Rüyanızda hamile olduğunuzu görmeniz, gelişmekte olan bir yönünüzü simgelemektedir. Gelişmekte olan bu yönünüz fark etmediğiniz yeni duygularınız olabileceği gibi hayatınızla ilgili vermeye henüz hazır olmadığınız kararlarınız da olabilir. Bu rüya hayatınızın yönündeki değişim, yeni fikirler ve yeni hedeflerin kapıda olduğunu göstermektedir.

Hamile kalmak isteyen kadınlar için bu rüya, kendisi için yapacağı şeyleri ifade eder. Hamile kalmak istemeyen bir kadın için ise, almak istemediği sorumluluklar olduğunu gösterir.

Hamile olup, bebeğinizi düşürdüğünüzü görmüşseniz, bazı planlarınız aksamış ya da umut ettiğiniz şeylerin yerini umutsuzluk almış olabilir.

Birinin hamile olduğunu görmeniz halinde, rüyanızda hamile olduğunu gördüğünüz kişiyi tanıyorsanız bu kimseye yakınlık hissettiğinizi sembolize der. Eğer tanımadığınız bir kişinin hamile olduğunu görmüşseniz, bu kişinin özelliklerini düşünün. Mutlaka gerçek yaşamınızda bu kişinin size anımsattığı kişiler olacaktır. Rüyanız muhtemelen bu kişilerle ilintilidir.

Gerçek yaşamında hamile olan bir kadının, rüyasında hamile olduğunu görmesi, hamilelikle ilgili kaygılarını göstermektedir. Üç ila altı aylık dönemde hamile bir kadının rüyasında kendisini hamile olarak görmesi, doğumla ilgili endişeleri simgeler.

Rüyanızda hamile olup olmadığınızdan emin değil ve hamilelik testi yaptırmakta idiyseniz, bu rüya yaşamınızdaki yeni girişimleri gösterir. Bir iş değişikliği arzusu olabileceği gibi duygusal yaşamınızla ilgili değişimler de arzuluyor olabilirsiniz. Yeni arkadaşlarla tanışmak için iyi bir dönemde olduğunuzu sembolize etmektedir. Bir diğer açıdan baktığımızda ise bu rüya sizin endişelerinize işaret ediyor da olabilir. Hamileliğe bakış açınızla ilgili de değerlendirilmelidir. Biraz önce belirttiğimiz gibi hamile olmak sizi gerçekten korkutuyorsa hayatınızda üstlenmek istemediğiniz fakat altında kaldığınız sorumluluklara da işaret edebilmektedir. Yaşamınızda yapmakla yükümlü olduğunuz şeyleri göz önünde bulundurun. Bunları gerçekten yapmak istiyor musunuz? Bunu düşünüp net kararlar vermelisiniz.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Hamilelik Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. esra (16 Mayıs 2014 saat: 10:19)

  Rüyamda hamileydim.ama ben bekarım sınava hazırlanıyorum. Bu durumda iyi de olabilirmiş kötü de tabirlerde kafamı karıştırdı. Bebek doğmak üzereydi ama ben bir ağrı ya da sancı hissetmedim sadece bebeğin kafası aşağı inmiş doğum başlayacak heralde dedim karnıma dediğimde bebeği hissettim.gerçek gibiydi. Bebeğin nasıl olduğunu sorgulamadım rüyamda kimse sormadı ama ortada ne evlilik ne de biri vardı.

 2. Sümeyye (07 Mayıs 2014 saat: 18:55)

  Merhaba. Ben bekarım ve 23 yaşındayım. Rüyamda 11 aylık hamileymişim ama hiçbir sıkıntım yok. Gayet memnundum halimden. Herkes bebegin karnımda 2 ay fazla durmasına hayret ediyor. Karnımda bebegin nasıl yattgına kadar hissediyorum. Cocuk konuşuyor benimle. Karnımın içinde Ellerini birleştirip bacaklarını karnıma toplayıp yüzüstü yattıgını hissediyorum ve sürekli hareket halindeydi. Kafasını bile tutabiliyordum büyümüştü çünkü ama herhangi bir agrım veya sıkıntım yoktu. Dogum yapmak için biyer arıyordum yanımda annem de vardı. Rüyamın neye işaret oldugunu bana yazarsanız o kadar sevinirim ki. Allah razı olsun şimdiden..

 3. Duygu (04 Mart 2014 saat: 11:49)

  Ben 5 aylık evliyim ve rüyamda görümcemin hamile olduğunu gördüm, 8 yıllık evli ve hamilelik süreci sürekli sıkıntılı geçiyormuş ve düşük yapmış sanırım 2 ya da 3 kere. galiba biri de 6 aylık doğmuş ve ölmüş. tam bilmiyorum bunlar hep biz evlenmeden önce olan şeyler. üzülmesin diye sormuyorum. şu an çocukları yok. rüyam çok güzeldi, görümcem çok güzel bi hamilelik geçirip güzel sarışın şirin bir kız çocuğu doğuruyordu. çok mutluyduk bütün aile olarak. gerçekten çok istiyorum onun bir evlat sahibi olmasını. inşallah rüyam gerçek olur.. rüyamın farklı vardır diye düşünerek buraya yazdım, yorumlarınızı bekliyorum.

 4. pacera (11 Şubat 2014 saat: 11:50)

  Merhaba; Ben 36 yaşında evli ve bir çocuk annesiyim.Rüyamda karmakarışık duygular içindeydim. Eşim çok üzgündü. farklı bir mekandaydık evim değildi. ama çok karışık ve düzensizdi.Eşim çok yorgun ve sıkıntılı görünüyordu.Annem yanımdaydı ve hiç konuşmuyordu.Eşim kanepe gibi bir yerde oturuyordu, ortam loş bir ışıkla aydınlanıyordu.Aniden içimde oluşan bir coşkuyla annemin yanımızda olmasına aldırmadan eşim mutlu olsun diye ona sarıldım biliyor musun hamileyim dedim. Yani galiba öyle olacak az kaldı belli olacak dedim. (Bu arada gerçekte de iki gün sonra adet olmam gerekiyor.) ve eşimi öptüm. Çok huzurlu hissediyordum.Ve aniden uyandım. teşekkürler.

 5. Gg (09 Şubat 2014 saat: 16:39)

  Merhaba 16 yasindayim. Ben rüyamda kendimi hamile olarak gördüm. Ve ertesi günü bebeğim büyümüş bi şekilde yanımdaydı böyle cok sağlıklı bir kız çocuğuydu. Onu arkadaşıma götürüyodum seviyolardı falan ama ben kendim aynı şekilde 16 yaşındayken gördüm. Aynaya baktığımda normal aynı kilomdaydım hemde. Erkek arkadaşımdanmış ama onu hiç görmedim ortalarda. Biri sorduğunda erkek arkadaşımın adını söylüyodum ve herkes çok şaşırıyodu hani bu yaşta falan ne ara oldu gibisiden. Ama hamimilelik dönemi falan yoktu ertesi günü büyümüs sekildeydi. Annelik duygusunu yaşadım resmen benim bebeğimi hissediyodum gerçekçiydi. Ne şekilde yorumluyorsunuz çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim :)

 6. pervane (08 Şubat 2014 saat: 05:39)

  Mrb ben azerbaycandan yaziyorum. Ben 4 senelik evliydim 28 yasim var ama 2012 14 eylulde esimi otomobil kazasinda kaybettim. Bu gece ruyamda hamile oldugumu gordum.bi kizim var zaten 3 yasinda. Ama ruyamda hamileydim ve karnim buyukdu.korkuyordum kimseye.bi.sey demeye.esimden oldugunu soyleyemiyordum ki.inanmazlar o coktan vefat rtdi cunki.ama esimden oldugunu da biliyordum.annesi annem de inaniyordu ruyada bana.cok garip.bi ruya bi de kurtulmak istiyordum hep dusunuyordum nssil oldun.cunki kendim korkuyordum ruyada acaba bu ne

 7. sultan (16 Ocak 2014 saat: 11:33)

  Merhaba, rüyamda hamileyim ama bir türlü doğuramıyorum. Bebek karnımda ama ne sancı başlıyor ne bir hareket var. Korkuyorum, elimi karnıma koyuyorum ve hiç hareket yok acaba öldü mü diye düşünüyorum. Tüm bu sıkıntılı sürede bir farkediyorum ki kucağımda 1-2 yaşlarında esmer tıpkı moğollara benzeyen bir kız çocuğu var. Ne bana ne eşime benziyor. Kız çocuğu anlıyorum ki bizim, yani aslında doğurmuş ve kucağıma almışım ama kendimi hala hamile ve doğurma sıkıntısı içinde hissetmişim bir süre. Bu kız çocuğunu benden almak isteyen 2 tane adam var, kötü adamlar ve çocuğu almak için beni yakalayıp tecavüz ediyorlar o sırada biri kızı kaçırıyor sonrasını hatırlamıyorum. Yorumlayabilir misiniz? Teşekkürler.

 8. aysegul (13 Ocak 2014 saat: 17:46)

  1 yıllık evliyim ruyamda hamile oldugumu gordum sonra doğum yaptim hiç sancı falan cekmedim bir kiz dogurdum eşim ve dayisinin karisida ordaydi kadin kizimin hasta oldugunu soyledi zaten bu ruyadan sonra 5 kisi ruyada benim hamile oldugumu görmüş sonra bir ruya daha gordum tarlada idim dedem tarlayi suluyordu bende tarladan yumurta topluyordum cok yumurta topladim ruyami anlattigim kisiler cok guzel yorumladilar insallah en kisa zamanda hamile kalırım.

 9. kardelen (04 Ocak 2014 saat: 11:59)

  Daha 18 yaşındayım ama rüyamda kendimi hamile olarak gördüm. Bundan annemin haberi vardı. Zaten karnım çok büyümüştü. Uzun süredir görmediğim bir arkadaşımı görüyordum bana kimden olduğunu soruyordu bilmediğimi söylüyordum. Sürekli ayna karşısında karnıma bakıyordum. Sonra erkek arkadaşımı görüyorum hamile olduğumu fark etmiyor bile. Hatırladığım kısmı bu kadar.

 10. ceylan (01 Ocak 2014 saat: 14:27)

  Ruyamda birsuru filin savastigini gordum bi yogunluk vardi hep birsure sonra bi bakiyorum benim ilkokulumun oradayiz ve orada birsuru genc birbirine surekli mermerler atarak kavga ediyolar ama herkes birbirine atito bende onlari durdurmeye calisiyorum bakiyorum bir tanesi bana atmaya basliyor ama bana gelmiyor umrumda olmadan bende agliyip ayirmaya calisiyorum o bana mermer atan kiside boyle sarisin kirli sakalli mavi gozlu bana cok sinirli bakiyor. Yorumlarsanniz cok sevinirim simdiden tesekkurlerp

 11. esra (26 Aralık 2013 saat: 15:25)

  bizim 4 yıldır bebeğimiz olmuyor ve dün gece rüyamada ilk defa hamile olduğumu gördüm ve hissettim,bir erkek bebeğe hamileyim ,üzerimde yemyeşil bir hamilelik elbisesi eşimin eli karnımda ve bana çok mutlu olduğunu söylüyor ve bende karnımdaki bebeği dokunarak hissediyorum ve aynı rüya içerisinde deniz ve balina ve küçük balıklar gördüm ,çok güzel bir rüyaydı uyandığımda hala karnımda bebek varmış gibi hissediyordum..

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , ,