RuyaTabirleri.com

Rüyada Harabe Ev Görmek

Rüyada harabe ev görmek, iyiye yorulmaz ve genellikle kişinin duygusal yaşamında sorunlar çıkmasına yorumlanır. Evli olanların boşanmasına, sevgili olanların ise ayrılmalarına yorulur. Rüyada harabe ev görmek, kişinin tüm planların bozulması ve hevesinin kırılmasına da işaret eder. Büyük hayal kırıklıkları, artan borçlar ve huzursuzluk anlamlarına da gelmektedir. Rüyada harabe ev gören kişinin başı beladan kurtulmaz ve uğursuzluk yakasını bırakmaz.

Rüyada Harabe Görmek

Kişinin hanesinde büyük felaketler yaşanacağını, geçim sıkıntısı, ayrılık, boşanma veya yangın gibi durumların yaşanacağı şeklinde yorumlanır.   Kişinin tüm ümitlerinin boşa çıkacağını, hayal kırıklığı yaşayacağını, bekar kimseler için kısmetlerin kapanacağını ve evlilik olmayacağını, hamileler için çocuk düşürüleceğini ve pek çok belayı simgeler. Rüyada harabe görmek her açıdan kişinin çok büyük sıkıntılar içinde yaşayacağını ve dert sahibi olacağını delalet eder. Genellikle hanede yaşanacak çok büyük uğursuzluk, şanssızlık, kaza ve belaları işaret eder.

Rüyada Harabe Bir Evden Çıkmak

Rüyada harabe olmuş bir evden çıkan kimse, yaşadığı büyük sıkıntıları geride bırakır. Eşinden ayrıldıysa veya boşandıysa yeniden bir araya gelir. Borçlarını öder ve refaha erer. Harabe evden çıkmak uğursuzlukların ve şanssızlıkların da sona ereceği anlamına gelir. Kişinin bambaşka bir hayata adım atacağını, evini, işini, çevresini değiştireceğini ve hayallerine uygun bir hayat tarzı benimseyeceğini gösterir. Eğer bu harabeden çıkamazsa hayatında her şey alt üst olur ve asla düzelmez.

Rüyada Boş Bir Harap Ev Görmek

İçinde kimsenin olmadığı harap bir ev gören kişi, kederli bir durum yaşar. Bilinen bir yerin harap bir hale geldiğini görmek ise, kişinin yaşadığı yerde büyük bir zulüm olacağını, bir afet yaşanacağını bildirir. Bir dükkanın ya da iş yerinin harabeye dönmüş olduğunu görmek, kişinin işini kaybedeceğine, ticaret yapıyorsa zarar edeceğine yorumlanır. Eğer kişi kendi evini harabeye dönmüş ve boş olarak görürse, bu durumda hane halkından birilerinin vefatına veya ölümcül bir hastalığına delalettir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Harabe Ev Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Kübra bülbül (27 Ekim 2016 saat: 12:20)

  Rüyamda önceden kullandığımız evin harabeye döndüğünü tavanin olmadığını gördüm evde babam annem ben ve amcamla arkadaşı var. Amcamla arkadaşı evde birşey arıyorlar ve tavani olmadığı halde tavandan ara sıra büyük kireçli taşlar düşüyor. Evin kapısı yok, babam polisi arayalım diyor amcam babama çok kızıyor polis gelirse evin tavanini bağlar bağlarsa uçar altın da kalırız diyor..
  Bana bunu yorumlar mısınz lütfen.

 2. Esra (18 Ağustos 2016 saat: 21:54)

  Rüyamda kız arkadaşımla evliyiz ikimizde çalışıyoruz ben kamyon kullanıyorum sonra harabe eski bi eve giriyorum içinde beşik var ve beşikte bizim oğlumuz var yalnız bebeği görmüyorum sonra sinirleniyorum kız arkadaşıma bağırıyorum ya sen işi bırakacaksın yada ben diye sonra uyanıyorum. Rüyamı yorumlayabilir misiniz

 3. Ezgi (11 Haziran 2016 saat: 08:48)

  Her gün aynı rüya yi görüşürüm. Eski bir apt . Çok kirli heryeri bozuk kirli. Hergün o evim diye gidiyorum asansör e biniyorum aşağı düşüyorum yada asansör bozuluyor. O apt içinde dolanip duruyorum.içinden çıkıp herkese ne kadar kötü pis olduğunu anlatıyorum. Onlarbakmaya geliyorlar. Apt tertemiz yepyeni oluyor . ??

 4. Merve (16 Mayıs 2016 saat: 12:49)

  Rüyamda ailemle beraber yıkık bir evdeydik buaraya taşındık dediler. Bende burda nasıl oturacağız diye konuşmak için dışarı çıktım içeri girdiğimde bir suru bebek vardı hepsi de çok güzeldi.hepsi de kardeşimdi bana sarıldılar kız erkek karışıktı .babam ise gitmek icn hazırlanıyordu.

 5. anonim (25 Mart 2016 saat: 08:20)

  Rüyamda akrabalarımın yaşadıgı evin banyosunu harabe sekilde gordum banya pis suyla doluydu icinde de otlarbitmisti diger odalar duzgundu sadece banyo harabeydi.
  Sadece 2. 3. Saniyelik bi ruyaydi gerisini hatirlamiyorum aklimda sadece bu kadarikalmis bu ruyayi yorumlarsaniz cok sevinirim

 6. Anonim (28 Aralık 2015 saat: 02:57)

  Sadece. On tarafı gözüken bi yıkık dökük evin önünde annemle beraber yazı yazıyorduk evin camından bi adam çıktı adam kosusturuyodu etrafta bende onu kovalamaya calısıyodum sonra bağıra bağıra uyandım bunu bana bı yorumlarmısınız.

 7. batuhan (16 Kasım 2015 saat: 14:22)

  önce memleketimin meydanınında bulunan neredeyse yıkılacak durumdaki evin dibine bebek arabası içinde bebeklerini bırakan anneler gördüm. daha sonra bir harabe evin, yıkılma durumunda terkedilmiş bahçeli bir evin içindeydim. bahçe bakımsız uzun otlar ve ağaçlarla dolu, ev harabe yıkılma derecesindeydi. evin en geniş odasına yaşlı bir adam bebeğini bırakıp kaçmaya çalıştı ama sanki beni hiç farketmemiş gibiydi. bebeği terkedeceğini anladım nereye gidiyorsun dediğimde “su yok. bebeğe su getiriyim yoksa ölür” dedi. bebeği terkedeceğini anladım kolundan tutup bağırıp itip kaktıktan sonra hemen babamı aradım ve emniyetten ya da belediyeden kim olursa olsun yollamasını istedim. babamla konuştum sonra nerede kaldınız demek için aradığımda ulaşamadım çok meşgul olduğunu düşündüm. daha sonra 6-7 kişi olduk memleketten tanıdığım yardıma koşacak insanlar polis memurları geldi. daha sonrada uyandım. evin duvarları sarı gibiydi tam hatırlayamadım bahçe ise uzun zamandır insan eli girmemişçesine yemyeşil ve ürkütücüydü. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

 8. Orcun (09 Kasım 2015 saat: 14:06)

  Sevdiğim bayanın evine gidiyorum ve evi harabe gibi ve beni sigara almaya gönderiyor ama bulamıyorum sigarayı sabah olmuş yanına gidiyorum bulamadim diye ve sonra evin ustunde çatı var orda uyuya kalıyorum ve kalktigimda sabah olmuş yorumlarmisniz

 9. Beyza (01 Eylül 2015 saat: 12:26)

  Yeşillik bi park vardı hangi park olduğunu hangi cadde olduğunu bilmiyorum. Parkta arkadaşım bir tane erkek çocuk hakkında konuşuyordu benimle. O kişi kötü birisi olduğu hakkında bana söz söyletmiyordu. Hız kesmeden konusuyordu.O an bildiğim fakat aklıma getiremediğim bi kişiden çocğum olduğunu hatırladım hem de 21 yaşlarında erkek çocuğu. Aslında çocuk o kişiden değildi. O kişi sevgilimdi fakat çocuk Meryem Ananın yaşadığı gibi bi ilişki işi olmadan karnımdaydı. Sonra sevgilim olan çocuğu hatırlamaya çalıştığımda olmadı hatırlayamadım. Sonra yanımda hız kesmeden konusan arkadaşım gitti. Hoşçakal falan demeden. Başka bir arkadaşım geldi uzaktan sonra herkes onun yanına koştu ben koşmadım. Ordan sonra otobüse bindim okul arkadaşımın yanına oturdum. Mezun olduğum ortaokulun çevrelerinde indim. Peşimde deli bir adam vardı. Okulun bahçesin birkaç tane erkekler vardı bir de bi bayan erkekler yardım edebileceklerini söylediler. O an kabul etgmedim sonra korkunca okulun bahçesindekilerden yardım istedim. Okulun bahçesinde bir bayan bana o deli adama kötü davranmamı söyledi. Adam hala peşimdeydi. Koşarsam yetişeceğini düşünüyordum sanki er an peşimde aynı uzaklıkta olacağını düşünüp korktum ama yine de koştum arkama baktığımda deli adam yoktu top oynayan 3 çocukla karşılaştım. 2 kez top ayağıma geldi 1.sini vurdum 2.cisin de bi bahçeye kaçtı. Aralarında birisi onu almaya gitti. Geride kalan çocukların elinde badminton raketi ve topu vardı bana veriyorlardı. Alırken yanlışlıkla kırdım kıyısını raketin. Çocuklar güldü. Ben almamam gerektiğini söyledim. Eskiden oturduğumuz bi ev var dı şu an orayı yıkıp yenisini yaptılar. O eve gidiyordm. Orada yaşamadığımı bildiğim halde ayaklarım götürüyordu adeta. Gittim ev teras katına kadar yaşadığım zaman ki gibiydi.Pencereden caddeye baktığımda kapkaranlık tanımadığım bi sokak vardı. teras katı yani bizim kaldığımız kat harabe gibiydi. Döküntüden gözükmüyordu. evi yıkmaya burdan başladıklarını düşündüm. Bi yer terasın girişi ve evin girişi birbirinin bitişiğinde olduğu için arada duraksadım evin içine baktığımda oturma odasının oradan araba gibi bi araç geçtiğini gördüm. Sonra korkup evden çıktım. Ve kendi evime giderken uyandım. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirimm. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 10. banu (04 Haziran 2015 saat: 01:08)

  Ruyamda ailemle beraber boş ve virane bir evde yaşıyoruz ben zengin bir adamla evliymişim ama onu terkedip ailemin yanına geliyorum tam o sırada ayrıldığım eşim evin önune geliyo yuzundeki acı ifadeyle ve ağlayarak bunu bize neden yaptın deyip benden koşarak uzaklaşıyo ardından var gücümle sesleniyorum beni bırakma diye hem ağlıyorum sonra geri dönuyo bana sımsıkı sarılıyo yuzumu okşamaya başlıyo ve ben sağ elinin olmadığını farkediyorum soruyom ne oldu sana diye sadece ağlıyo kolundan tutup ailemin yanına götürüyorum babama gösteriyom herkes ağlamaķlı oluyo ve annem ona yavrum kıyamam sana diye sarılıyo göz yaşları içinde kardeşim uyandırdı beni hala rüyanın etkisi altındayım ne olur yorumlayın

 11. derya (05 Mayıs 2015 saat: 11:00)

  Ruyamda eski evliligimde yasadigim evdeyim.rahmetli babamda var ev darma daginik yikik virane apartmandada katlarda tamiratlar yapiliyor sanki.evimin icindeki esyalar kir pas icinde balkon korkuluklari yikilmis.su anda ben yeni bir evlilik yaptim.ama ruyamda yeni evliligimi hatirlamiyorum.rahmetli babam televizyonumu falan toparlamaya calisiyor..

 12. ismet (27 Ocak 2015 saat: 11:50)

  Merhaba, başka bir evin oturma odasınsaydım.Televizyon seyrediyordum.kapıyı açtım bir de baktım ki, diğer odaların kapısı çalınmış,camları gitmiş,dağınık bir vaziyette gördüm.Harabe şeklinde olmasa bile bazı eşyalarının eksik olduğunu gördüm.Bu rüyamı yorumlayabilirseniz çok sevinirim.İyi çalışmalar.

 13. derya (04 Ocak 2015 saat: 00:22)

  ruyamda annem babam 2 katlı pis bır eve gırdıler odaların kımısı temız kımısı su ıcınde pisti 2. kata cıkıp balkona cıktılar hava guneslı guzel karsısı bos arazı koy yolu gıbı cıft serıt cakıl yol gecıyordu, daha once sadaka olarak para verdıklerı dılencı yaslı bır kadın yolun karsısına kucuk bır tezgah kurmus karpuz satıyordu sonra okdar arttıkı karpuzlar kamyonetle kocaman kocaman ard arda gelmeye basladı okdr buyuk ve yesıl taze karpuzlardı bı kamyona 2 tane sıgıyordu sankı gozumu acıp kaparmıs gıbı yaptıgımda eskı satılmıs olan evımızın penceresını gordum uyandım.

 14. hakan selcok (03 Aralık 2014 saat: 15:57)

  Köyde bir evimiz var ve icinde durulmadigi icin yikik dökük harabe durumda olan evimizi rüyamda tamir tadilat yapilmis sekilde adeta yenilenmis sekliyle gördüm bu rüya ne anlam ifade eder yorumlayabilirseniz cok sevinirim

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,