RuyaTabirleri.com

Rüyada Helallik Almak

Rüyada helallik almak, her işi doğru yapmaya çalışan ve kendisini sürekli geliştiren, hatalarını düzeltmek isteyen kişilerin gelecekte tüm emellerine hak ettikleri şekilde kavuşacaklarının müjdesini verir. Kimseye kötülük etmeyen ve günahtan uzak duran rüya sahibinin Allah katında da sevilen bir kul olduğunu, dünyevi hayatında da hayırlara vesile olduğunu bildirir. Başkalarının yardımına koşmak, muhtaçlara el uzatmak ve bu suretle pek çok hayır duası almak demektir. Özellikle anne ve babası hayattayken onların bir dediğini iki etmeyen kişilerin ahrette de bu davranışlarının karşılığını göreceklerini müjdeler. Hac yolculuğu veya umre ziyaretine gitmenin ifadesi olduğu gibi, nefsine yenik düşmeden yaşamanın tabiridir. Kimden helallik alınırsa alınsın o kişin duasını almak, o kimseden büyük bir yardım görmek anlamına gelir.

Rüyada Helallik Vermemek

Yapılan işlerde zahmetli günler geçirmek ve zorlanmak manasına gelir. Öte yandan kişinin iyi niyetinin suiistimal edildiğini ve cömertliğini kötüye kullanan yakın arkadaş çevresini de işaret eder. Verilen borçların zamanında geri alınamamasıyla ilgili sorunlardan dolayı kişinin maddi sıkıntılar çekeceğini fakat bu kişilere verdiği paraları istemekten imtina edeceği için bu zor günlere sessiz sedasız katlanmak zorunda kalacağını tabir eder.

 Rüyada Helallik İstendiğini Görmek

Kendisinden helallik istendiğini görenler bir hayır işine aracı olurlar. Yoksul bir kişinin yuvasını yapmak, maddi destek sağlayarak evlendirmek, çocuk okutmak gibi sevap işlenecek olaylar içinde bulunmak demektir. Ailesinin dışında yakın çevresinden de dua almak, düzgün yaşayan bir insan olarak herkese örnek olmak demektir. Cömert ve iyi huylu, yardım etmeyi seven bir eşe sahip olmak manasına da gelir.

Rüyada Helallik Almanın Psikolojik Yorumu

Sık sık vicdan muhasebesi yapan kişilerin dini duygularını yoğun şekilde yaşadıklarını, yaşamlarında kimseyi üzmeden, herkesin gönlünü yaparak hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını ifade eder. Kötülükten ve haris düşüncelerden, davranışlardan korkmanın ve geri durmanın ifadesidir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!