RuyaTabirleri.com

Rüyada Helikopter Görmek

Rüyada helikopter görmek, rüya sahibinin cesaretine ve bilgin kişiliğine işaret eder. Rüya sahibi, topluma öncülük etmeyi kendine ilke edinmiş, toplumu içindeki karanlıklardan aydınlık günlere çıkarmak için azmetmiş, bu sayede de kimsenin konuşmaya ve yapmaya cesaret edemediklerini yapan, bazen toplumda ters tepecek ama toplum yararına olacak şeyleri yapabilecek kadar yiğit kişi olarak ifade edilir. Rüyada helikopter görmek, değişim, gelişim ve yenilik olarak tabir edilirken aynı zamanda da radikal ama hayırlı değişiklik anlamına gelir.

Rüyada Uçan Helikopter Görmek

Rüya sahibinin gerçekleştirmek istediği iş için adım atarak, çalışmalarına başlamasına ve projelerini tek tek hayata geçirmesine delalet eder. Rüya sahibi inancı ve hırsı sayesinde her işini sonuna kadar götürmüş ve tatmin edici sonuçlar almıştır.

Rüyada Helikopterle Uçmak

Başarı elde etmek anlamına gelir. Rüyada helikopterle uçtuğunu gören kişi, imkânsızı başaracak ve çevresindekilere de büyük bir örnek olacak demektir. Rüyasında helikopterle uçtuğunu gören kişinin artık bundan sonrası için başaramayacağı hiçbir şey olmadığı anlamına gelir.

Rüyada Helikopter Düşmesi

Rüya sahibi için umutsuzluk, karamsarlık ve düş kırıklığı şeklinde tabir edilir. Rüya sahibinin çok istediği bir işten olumsuz bir yanıt ya da sonuç almasına ve bu nedenle de içine kapanıp, kendini eve hapsederek geçireceği günlere delalet eder.

Rüyada Helikopter Kullanmak

Bir işin yönetimini almaya ve işin planlayıcısı konumuna gelmeye tabir edilir. Rüya sahibi başarıları ve azmi sayesinde önderliği eline alacak ve bundan sonra tüm işleri kendi yönetecek, kararları tek başına alacak demektir.

Rüyada Helikopter Kazası Görmek

Rüya sahibinin yaşayacağı olumsuzluk nedeniyle bazı planlarından vazgeçmesi gerekeceği anlamına gelir. Hedefleri ve hayalleri bir süre ertelemek ve en asgari seviyede tutmak şeklinde tabir edilir.

Rüyada Oyuncak Helikopter Görmek

Bir işin henüz düşünce ya da demo aşamasında olması demektir. Rüyayı gören kişinin sunum için hazırladığı bir projesi üzerinde çalıştığı ve onu karşı tarafa beğendirmek için uğraştığı anlamına gelir. Rüyada oyuncak helikopter satın aldığını görmek, kişisel bazı zevklerdir. Örneğin süs eşyalarına, koleksiyona ya da ilgi duyulan bazı teknik eşyaların minyatürlerine ve bu alanda bir fuarı veya pazarı gezmeye bu sayede aranılan bir parçaya ulaşmaya yorulur. Rüyada birine oyuncak helikopter  hediye ettiğini görmek, bir kimsenin çok hoşuna gidecek ve aynı zamanda eksiği olan birşeyi alarak ona süpriz yapmak demektir.

Rüyada Helikopter Böceği Görmek

Dikkat çekecek bir meselenin varlığıdır. İlgi toplayacağı kadar aynı zamanda rahatsız edecek ve peşine düşülecek bir olayla ya da bir kimseyle karşılaşmak demektir. Aynı zamanda tavır ve söylemleri ile insanlara alışık gelmeyecek biridir. Rüyada helikopter böceği yakaladığını görmek, sıradışı bir insanla tanışmaya, onun herkese gizemli gelen yanlarını keşfetmeye ve bu sayede yeni şeyler öğrenmiş olmaya alamet eder. Rüyada helikopter böceği öldürdüğünü görmek, pişmanlığı ve utancı sonradan hissedelecek bir hataya düşmek anlamına gelir.

Rüyada Eve Helikopter Düşmesi

Rüyada evin içine helikopter düşmesi, aile içindeki sessizliği ve huzuru bozacak, insanları derinden sarsacak ve onları manevi olarak yaralayacak bir belaya işaret eder. Rüyada evin çatısına helikopter düşmesi, evdeki herkese uyarı ve ders niteliğinde bir durumun yaşanmasına bu sayede ailedekilerin adımlarını daha sağlam atmalarına, aldıkları kararlarla ilgili daha temkinli ve ketum davranmalarına ve kendilerince koruyucu bir takım önlemler almalarına yorulur.

Rüyada Helikopter Saldırısı Görmek

Yaşanacak bazı kayıplara delalet eder ve rüyayı gören kişinin canına kast edecek bir davranışla karşılaşabileceği anlamına gelir. Helikopter saldırısında yaralandığını görmek, yanlış zamanda ve yanlış yerde olmak nedeniyle içine düşülecek sıkıntılı bir haldir. Rüyada helikopter saldırısında öldüğünü görmek, rüya sahibinin dahil olmadığı halde bir işte ya da bir olayda yaşanacak mali ya da psikolojik kayıplardan etkileneceğine alamet eder. Rüyada helikopter saldırısında başkalarının öldüğünü görmek, rüya sahibinin deyim yerindeye şapkasını önüne alarak nerede hata yaptığına dair düşünmesi ve kendini tenkit etmesi demektir.

Rüyada Savaş Helikopteri Görmek

Bir şüpheye düşmeye ve onu kişiselleştirerek sanki kendisi için tehlike çanlarının çaldığı hissine ve düşüncesine kapılmaya alamet eder. Örneğin; işten kovulmak, tehdit edilmek, hırsız ya da katil saldırısına uğramak gibi yersiz kaygılar yüklenmektir. Rüyada savaş helikopteri kullandığını görmek, rüyayı gören kişinin profesyonel yanını kullanarak bazı insanlara karşı kesin ve net şekilde hayır diyerek onları karşısına almasına işaret eder. Rüyada savaş helikopterinin düştüğünü görmek, rakiplerin çok olduğu bir işte karşı tarafların geri adım atması ya da çekilmesi ile elde edilecek kolay başarı ya da zafer anlamına gelir.

Rüyada Helikopter Yapmak

Denenmemişi deneme, yapılmamışı da yapma cesareti göstererek adeta devrim niteliğinde kişisel başarılar elde etmeye ve bunları insanların da yararlanabileceği şekilde hazırlayarak topluma faydalı olmaya delalet eder. Rüyada küçük helikopter yapmak, yeteneğini, sermayeyi ve bilgiyi doğru kullanarak ve bunların dışına çıkmadan yani kendinin farkında olarak adımlar atmaya ve elde edilecek sonuçlardan memnun olmaya yorulur. Rüyada büyük bir helikopter yapmak, ticarette üretim yapabilecek kapasiteye ve zenginliğe ulaşmak ve böylece kendi işini kurarak faaliyet halinde olmak demektir.

Rüyada Kırmızı Helikopter Görmek

Bir korkuyu yenmeye yardımcı olacak bir kimse ya da bir olaydır. Bu sayede rüya sahibinin bir fobisinden kurtularak kendisi adına önemli bir gelişme kaydedeceğine yorulur. Rüyada kırmızı helikopter kullandığını görmek, hayali kurulan bir işten ya da tecrübe edilmesi çok istenen birşeyden hevesini alma şansına nail olmaktır. Rüyada oyuncak kırmızı helikopter görmek, rüya sahibinin ilgi alanına girdiği için kendisini cezbedecek ve kendisinde ona sahip olma hissi uyandıracak bir eşyadır.

Rüyada Helikopter Patlaması Görmek

İnsanlar arasında infial yani korku, endişe ya da tepki yaratacak toplumsal bir olayın yaşanması anlamına gelir. Ülkesel bir sorun, felaket ya da afet yaşanması nedeniyle olayın içinde olan ve onu yaşayan kişilerin daha derinden sarsılacağına, olayın dışında kalanların da üzülerek etkileneceğine işaret eder. Rüyada bir şahsa ait olan şahsi bir helikopterin patlaması, birisinin kötü haberini alarak onun için hicap duymaya işaret eder. Rüyada eski bir helikopterin düştüğünü görmek, her an geleceğinden ya da olacağından hazırlıklı olunan bir haberin gelmesi ya da olayın gerçekleşmesidir.

Rüyada Askeri Helikopter Görmek

Bir iş girişminde bulunmak için bazı resmi formaliteleri yerine getirmek mecburiyetine alamet eder. Rüyayı gören kişinin üniformalı devlet görevlileriyle görüşmek zorunda kalması bu nedenle bu süreçte strese girmesi  demektir. Rüyada askeri helikopterin düştüğünü görmek, güvenliğin tehlikeye düşmesine yorulur. Rüyada askeri helikopter kullandığını görmek, çok hayırlı ve uğurludur. Rüya sahibinin çalışkanlığı, azmi ve başarısı sayesinde yüksek makamda bir yer edinmesine ve bundan büyük memnuniyet duymasına işaret eder. Rüyada askeri helikoptere saldırı düzenlendiğini görmek, kişinin mesleğinde önüne geçmenin planlarını yapan gizli bir düşmanı ya da rakibi olduğu ve o kişinin kendisinin ayağını kaydırmak istediği anlamına gelir.

Rüyada Helikopter Yandığını Görmek

Rüyada helikopterin havada uçarken yandığını görmek, iş hayatında aslında bir yükseliş beklerken tam tersine bazı anormal durumların ve aksiliklerin yaşanması nedeniyle mali açıkların oluşmasına yorulur. Rüya sahibinin en iyi sonuçları almayı beklerken planarının istediği gibi yürümemesi nedeniyle karşılaşacağı problemlerin ona imaj kaybettirmesi anlamına gelir. Rüyada kaza yapıp düştüğü için yanan helikopter görmek, kötü bir gelişmenin aşama aşama ve günden güne kötüye doğru gelişme göstereceğine ve rüya sahibi de dahil kimsenin zaten bu duruma dair düzelme umutları taşımayacağına ve tüm gelişmelerin tahminler doğrultusunda seyredeceğine yorulur.

Rüyada Helikopter Pervanesi Görmek

Rüyada çalışan yani dönen bir helikopter pervanesi görmek, rüya sahibinin kendisine ait olan ya da görevlisi olarak çalıştığı ticarethanenin varlığını sürdüreceğine yani ekmek yediği teknenin sorunsuz şekilde işlemeye devam edeceğine alamet eder. Rüyada bozuk ya da hiç çalışmayan bir helikopter pervanesi görmek, işlerin durması nedeniyle çalışmaya zorunlu olarak bir süre ara vermeye bu nedenle içine düşülecek zahmete, geçim derdine, sıkıntıya, parasız ve yokluk içindeki günlere işaret eder. Bu durum kişiyi sadece maddi olarak yıpratmayacak aynı zamanda düzeninin bozulması, tüten ocağının sönmesi ve sosyal faaliyetlerinin bitmesi nedeniyle ruhsal olarak da çok yıpratacak demektir.

Rüyada Helikopter Görmenin Psikolojik Yorumu

Helikopter gücü ve otoriteyi simgeler. Büyüklüğü, yapısı, kurgusu ve görüntüsü itibariyle kişide önemli noktalara gelme isteğini ve hem başarılarını hem de makamını resmi olarak tescillemeyi  yani herkes tarafından kabul görmesini düşündüğünü amaçladığını gösterir. Birey geleceğe dair büyük işler yapmayı planlıyor ve şu anda olabildiğince üstün yeteneklerle ve bilgiyle donanmayı sağlayarak bunun alt yapısını hazırlıyor demektir. Bu rüyanın altında yatan en temel kavramlar zenginlik, başarı, kariyer ve itibardır. Bireyin bilinçaltında yatan düşünceler ve gerçekler bunlardır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Helikopter Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. sk (02 Mayıs 2014 saat: 16:28)

  Sevdiğim birinden benim için istihare ye yatmasını rica ettim.Rüyasında düşen bir helikopter gördüğü, helikopterden siyah dumanlar çıktığını anlattı.Helikopterin içinden yuvarlak şeyler çıkıp sonrasında yağmur yağmaya başladığını anlattı.Rüyayı gören arkadaşım ben yorum yapmak istemiyorum dedi. Yorumlarsanız memnun olurum.(Hayatım için önemli bir karar vermek için istihareye yatmasını rica etmiştim. Açıkçası anlattıktan sonra iyice karamsarlığa düştüm.)

 2. F.A (30 Nisan 2014 saat: 07:18)

  sağlık personeliyim. rüyamda genel kurmay başkanı kocaman bi helikopterle gelmiş. o arada annemle telofanla görüşüyorum.annem eve gelmem geektiğini söylüyor. bende helikopterle genelkurmay başkanı gelmiş helikopter kalkınca gelcem diyorum. o kocaman helikopterin kalkışını görüyorum. sonra uçan daire gibi küçük çok hızlı uçan araçlar var. onlara binip eve gitmeyi düşünüyorum.gidip gitmediğimi hatırlayamıyorum ama?

 3. burcu (29 Nisan 2014 saat: 08:41)

  Ruyamda evdeyim birkac akrabamiz var.ve eski esimde var yeni evlenmis yeni karisida var.ben yanlarinda durmuyorum mutfakta is yapiyorum.sonra oglumu annemi alip disari cikiyorum.gece olmus.sokak isiklari renkli renkli.bir ses duyuyorum.gokten yesil siyahli bir helikopter dusuyor.hizli degil agir dusuyor.sonra ben oglumj korumaya calisiyorum.helikopted patliyor alev alev.parcalari sirtima geliyor.sonra uzaklasiyoruz.sonra karsimda bir grup insan goruyorum.beyaz giymisler ama lekeli kiyafetleri.saclari siyah goz halkalarida.kadin erkek karisiklar.iclerinden biri cin olduklarini soyluyor.hangi cin turu olduklarini falan soyluyordu.

 4. m.d (09 Nisan 2014 saat: 12:21)

  Rüyamda bir kaç arkadaşla helikopterle sanki hacca gidiyormuşuz.helikopterin sahibi bir arkadaşım imiş sonra bana kullanmam icin veriyor kaldırmaya uğraşıyordum.bi ara kalkmadı kollarla uğraşiyordum.
  Kalktimı bilmiyorum.ondan öncesi miydi bilmiyorum çok alcaktan gittiğimizi göruyorum.yine hatırladığıma göre ayağimda sandalet gibi veya terlik gibi birşey var ayağım üşüyordu.bununyani helikopterle 2.5-3 saatte nasil varacak diyorum,(daha önce gittim gerçekten bukadar sürüyor bundan aklımda kalmış)yolu nasil bulacagimi düşünuyorum,yollari takip etmek aklıma geliyordu.uçakların çok yüksekten gittiğini hatırlıyorum vs.onlarin 700-800 km hızda giittğini hatırlıyorum.bi ara o arkadaşlar bir yerler de rakadaşlar araın da misafirliğe gidiyorlar ben de bize gelmemeleri için bizim evdeki yaşli bayanları uzaktan gösteryorum(hakikatende orada evin yaninda oturuyorlardı) 7-8 tanede çocuk var diyorum.gelmemediler.(not.bi ara dairimizde sanki görmezlikten gelinmişim gibi orada yöneticilerle arası cok iyi olanin yaninda allaha arzediyorum diye şikayet ediyordum.) Yorumlarsanız memnun olurum.selamlar

 5. Dursun Karakoç (08 Nisan 2014 saat: 13:08)

  Merhaba ben askeri personelim rüyamda skorski tipi bir helikopterin uçmaya çalıştığını ancak havalanamadıgını gördüm. Akabinde bölük komutanımız ve yanında başka bir asker ile yanımıza geliyor sonra yine aynı tip başka bir helikopter geliyor ve arızalı helikopteri tamir ediyor. Sonra bölük komutanımızı başka bir subay arıyor ancak bölük komutanımız konuşmak istemiyor. O sırada arızalı helikopter tekrar havalanıyor ancak sağa sola hareket ederek tekrar düşüyor.

 6. merve (19 Mart 2014 saat: 07:18)

  Rüyamda evimde otururken bir telefon alıyorum çalıştığım kurumdan arkadaşım bir arkadaşının bindiği helikopterin bizim evim yakınlarında düşmek üzere olduğunu söyledi. Koşarak Evimin arkasındaki göle baktım ve bakmakla helikopter kafa üstü göle çakıldı ama patlama olmadı. Birden içine baktığımda uzun zamandır gorusmedigim bir akrabami içinde gördüm. Koşarak yanlarına gittim çamurlu yerin içine girdim dizlerime kadar ve akrabama elimi uzattım elimden tutarak boynuna kadar çamura batmış olan akrabam o çamurdan çıktı ve evime davet ettim. Sonra diğer kızı kurtarmislardi kalabalikta onu da buldum evime davet ettim.

 7. yonca (08 Şubat 2014 saat: 09:43)

  rüyamda kendi evimin bahçesinde halamla sohbet ediyoruz yastığın altında silah buluyorum ben silahı incelerken birden silah sesi duyuyorum kafamı kaldırdığımda helikopterin içinde iki polis bana ateş ediyor ama ben sadece sesini duyuyorum bana isabet etmiyor sonra helikopter bahçede duruyor ve bana silahı soruyor ben saklıyorum silahı bende yok diyorum sonra bakıyorum ki elimdeki silah tüfek olmuş ateş ediyorum kuru sıkı oluyor çok şaşırıyorum. ( sonrada uyandım )

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , , ,