RuyaTabirleri.com

Rüyada Hesap Görmek

Rüyada hesap görmek, kişinin düşmanları ile yüzleşeceği anlamına geldiği gibi, kendisine yapılan haksızlıkları bir bir ortaya dökeceğine, zarar gördüğü insanlarla hesaplaşacağına işaret eder. İslami olarak da kişinin ahiret hayatında vereceği hesabı göz önünde bulundurarak yaşadığına, dünyevi hayatını dini inancına uygun şekilde revize ettiğini ve öldüğünde Allah’ın inayetine kavuşmak için günahtan, haramdan, haksız kazançtan uzak durduğuna delalet eder. Hesap görmek aynı zamanda kişinin hayatında her zaman adil davrandığına, kimsenin hakkını yemediğine ve iyi niyetiyle her işinin rast gidip, bahtının da açık olacağına tabir edilir.

Rüyada Hesap Vermek

Evli kimseler için yanlış bir ilişki içinde bulunacaklarına, aile birliğini temelinden sarsacak kötü bir olaya vesile oldukları için pişmanlık duyup uzun süre vicdan azabı çekeceklerine delalet eder. İş konularında çıkarcı davranıldığı için kişinin zor durumda kalacağına ve iş arkadaşlarının güvenini kaybedip, itibarını sıfırlayacağına da yorumlanır. Hesap verdiğini gören bir bayan için iffetine gelecek kötü sözler nedeni ile zor duruma düşeceği, ailesi ve eşi tarafından dışlanacağı, destek göremediği için yalnız kalacağı şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Hesap Ödemek

Manevi olarak kişinin iyi bir mertebeye eriştiğine ve dünya işleri konusunda eskisinden farklı davrandığına, hak ev adalet duygularının geliştiğine işaret eder. Haramdan uzak kalarak yaşanılacağına, her kazancın alın teri ile ede edilmesinden ötürü bereketin hiç eksik olmayacağını ve tüm yaşamı boyunca şanslı olacağını da işaret eden rüya, kişinin çevresi, ailesi ve iş ortamında çok sevilen, sayılan ve sözü geçen biri olduğuna da yorumlanır.

Rüyada Hesap Görmenin Psikolojik Yorumu

Psikolojik olarak rüyada hesap gören kişinin önemli bir sır taşıdığı ve bu nedenle zor durumda kaldığı söylenebilir. Özellikle başkalarının hayatını tehdit eden bir bilgiye vakıf olan kimselerin rüyalarında hesap görmeleri son derece olağan karşılanır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!