RuyaTabirleri.com

Rüyada Hesap Ödemek

Rüyada hesap ödemek, aile üyelerinin kişiyi sorguya çekecekleri bir olayın yaşanması anlamına gelir. Geçmişte yapılan ve herkesten saklanan önemli bir hatanın, söylenen büyük bir yalanın bugünlerde kişinin başına dert açacağını ve zor durumda kalarak yeni yalanlar söyleyip işleri daha da karmaşık hale getireceğini ifade eder. Evli kimseler için eşlerinden sakladıkları önemli bir sırrın eş tarafından ortaya çıkarılması sonucunda yaşanacak ayrılığa yorumlanır. Hesap ödediğini gören kişi yaptığı yanlışların ceremesini çeker ve kendisini seven herkese karşı aşırı mahcup duruma düşer. Çevresini, arkadaşlarını ve en önemlisi ailesini yanıltan rüya sahibinin uzunca bir süre tek başına kalacağını ve kimseyle konuşmadan, içine kapanık bir hayat yaşayacağını da alamet eder.

Rüyada Kağıt Parayla Hesap Ödemek

Ortaklı bir işe girişmek ve sonrasında ortağın hisselerini satın alarak kendi yoluna tek başına devam etmek manasına gelir. Aynı rüya kişinin sevdiği bir kimseyi yarı yolda bırakması, kendisine güvenen insanları hayal kırıklığına uğraması manasına da gelir ve sıkıntılı günleri işaret eder. Maddi rahatlık söz konusu olduğu halde kişinin bir türlü manevi huzura eremeyeceğini, sürekli yalan söyleyip, insanların arkasından işler çevirmesi nedeniyle güvensizlik oluşturacağını, bu durumun ilerleyen zamanlarda iş  yaşantısını da sıkıntıya sokacağına delalettir.

Rüyada Restoranda Hesap Ödemek

Kalabalık bir restoranda hesap ödeyen kişinin ailesini karıştıran bir olay vuku bulur. Özellikle yakın akrabalardan ağzı çok laf yapan bir bayanın taşıdığı sözler ve yalan yanlış konuşmalar nedeniyle aile üyelerinin bir süre sonra birbirine gireceğini, bu olaydan sonra pek çok gizli sırrın, söylenen yalanın da açığa çıkacağını, insanların birbirlerine karşı acımasızca eleştiri yöneltip kusurlarını hatırlatacağını tabir eder.

Rüyada Hesap Ödemenin Psikolojik Yorumu

Kişinin bazı çekinceleri olduğuna, ailesinden sakladığı birtakım olay veya sırlara alamettir. Uzun süredir kişiyi rahatsız eden bu durumun giderek zorlaşmaya başladığını ve rüya sahibinin kendisini köşeye sıkışmış hissettiğini de ifade eder.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Hesap Ödemek İle İlgili Rüyalar;

 1. Asuman (09 Ağustos 2016 saat: 17:32)

  Koskocaman bir bahçe düşünün ve genellikle üniversite öğrencisi mevcut. Gençler. Çalışanlar da dahil. Sadece bir veya iki adam gördüm baba kıvamın da. O da mekan sahibi olmalı.
  Ilk olarak, gerçek hayatta baktığım 9 yaşında ki çocukla (adı Eser) o bahçeli kafe de idik rüya da. Yaşıtlarıyla oynayıp, sonrasın da yine yaşıtlarıyla masalara oturup büyük yetişkinler gibi tostlarını yediler. Bittikten sonra büyük yaşta olan kasa da duran adama hesap ödedik. Adama hesap nedir diye sorduğum da yüz küsür falan gibi bir rakam yazıyordu defter de. Ve Eser, “ödedim yüz küsür kadar şimdi yine oldu diye yakınırken, aslında zaten o an yediklerinin parasını ödüyordu. 1az pahalıydı.
  Çünkü ücreti yüksek tutulan bir mekandı.
  Üniversitesi zengin gençleri barındırdığı için.
  Hesabı ödeyip paramızı aldık.
  Bu hesabı Eser ödedi annesinin daha önceden cebine koyduğu para ile.

  Ve bir an da kuaför arkadaşım hatta dostum olan Ebru, oğlu, eski tanıdığım çalışanı , yine ortak bir arkadaşımız vardı. Hep birlikte o bahçe de olduk.
  Çok güzel burası diyordum ona.
  Onlarla tost yedik.
  Çok güzeldi, bir daha yemek istemiştim. Lakin cebimde ki paraya göre yemiş bulundum.
  Burası pahalı bir yer. Para kalırsa bir daha söylerim diyerek, hesabı ödemeye gittim kasaya.
  Genç bir bayan vardı.
  1az hareketli ve aktifti.
  Diğer yanına gidip gelen geçlerle sürekli gülerek, laklak yapıyor ve bana geç bakıyordu.
  Hafif gerilir gibi oldum. Gerçek hayatta ki gibi. Saygısız buldum çünkü, beklettiği için.
  Borcumu sorduğum da, cebimde ki bozukları çıkartıp, önüne bıraktığım da, ouv paranın yetmediğini farkettim ve dostum olan Ebru direk.t arkam da belirdi. Yaslandı hatta yükünü verdi sırtıma, çıkardığım paraya bakmak için. Ne kadar diyerek. Ben de, “dur yetmezse söylerim ” dedim kendisine .
  O da gördü yetmediğini ve ne kadar pahalı burası dedi. O sıra da cebinde ki kağıt 5 ve bozukları hemen benim paraların üzerine bıraktı. Ben de, “evet öyle, çünkü pahalı üniversite, pahalı mekan peydahlar etrafın da” dedim.
  Oradan çıktık.
  O bahçeli kafenin etrafı sadece karşımıza çıkan kapıları bir alışveriş merkezi gibi bir binaya çıkartıyordu ve o binaya giriş yapmadan dışarıya yani caddeye çıkamıyordun.
  Dediğim gibi oldu. Dışarıya çıktık.
  Kaldırım da yürürken merdiven çıktık ve yine caddeyi görüyor merdiven. Ebru, oğlu, çalışanı ve ortak arkadaşımız. Hepsi merdivene oturdu . Ben de peşlerinden çıktım.
  Aşağı da kaldırım da , karşım da oturan bir bey ve bayan vardı.
  Bir takım ukala, kendini bilmez tavrıyla, konuşmasıyla canımı sıkmıştı. Akabin de ters yaptım ona lakin tepki vermedi bana, farketmiş olmasına rağmen.
  1az gelişmemiş am’a lakayıt ve goygoycu birine benziyordu . Sanırım kız arkadaşının yanın da gevşek hareket ediyordu.

  Velhasıl, uyandım.

  Ve direk.t olarak size gördüğüm rüyayı yazdım.
  Ki 8 dakika evvel, kimseye anlatmıcam artık rüyayı, yorum beklemicem herkesten. Zaten yapamıyorlar dememe rağmen.
  Şu anda da lafımı yemiş bulundum.
  Ki diğer anlattığım insanlara göre daha cazip geldiniz belki de.

  Teşekkür ederim.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,