RuyaTabirleri.com

Rüyada Hırsız Görmek

Rüyada hırsız görmek, bazı sıkıntılı durumlarla karşılaşacağınıza delalet eder. Bu durumlar bazen bir hastalık şeklinde zuhur edebileceği gibi bazende hoş olmayan olayların yaşanması şeklinde de olabilmektedir. Unutulmamalıdır ki rüya tabirleri ne olursa olsun, yaşanan sıkıntıların bize hayır getirmesi umulmalıdır.

Bir diğer taraftan hırsızın olumlu anlamları da bulunmaktadır. Uzaktan gelen bir misafiri ağırlayabilirsiniz veya evlenmek niyetinde iseniz yakın tarihte bir evlilik yapabilirsiniz.

Rüyada hırsız görmek kurnazlıklarıyla sizi kandıracak biri şeklinde de tabir edilmektedir. Hırsız görmenin bir diğer rüya tabiri ise zina yapan bir kimsedir.

Rüyadaki hırsız bazı zamanlarda sizi kıskanan ve bu kıskançlığından dolayı etrafındaki kimselere sizinle ilgili aslı astarı olmayan şeyler söyleyen sivri dilli birine de yorulmaktadır. Çevrenizde hakkınızda kötü konuşan kimseler olabilir.

Rüyada hırsız görmek, nefsinize yenik düşerek günahlar işleyeceğinizin de habercisi olabilmektedir. Hırsız zinaya bulaşabileceğiniz anlamında bir uyarı da olabilmektedir.

Rüyada hırsız görmek tabirleri

Eve hırsız girmesi

Rüyanızda evinize hırsız girmiş ve onunla cebelleşmişseniz, iç sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Sizi kıran veya kaygılandıran durumlarla karşılaşabileceğiniz gibi, bu kaygı ve üzüntüleri ortada sebep yokken kendiniz de yaratabilirsiniz.

Eğer hırsız evinize girerek eşyalarınızı çalmamışsa, evde yaşayanlardan birinin hastalık geçireceğine fakat iyileşeceğine yorumlanır. Bir başka tabire göre, hırsızın eşyalarınızı çalmadan kaçması, karşılaşacağınız bir sıkıntının daha başınıza gelmeden önleneceğine delalet eder.

Hırsız veya hırsızlar rüyanızda size saldırdıktan sonra eşyalarınızın büyük bir kısmını alıp götürmüşse, değer verdiğiniz bir insanın başına gelen bir sıkıntıya ortak olarak onun için üzüleceğinize delalet eder.

Rüyada eve hırsız girmesi, evinizde bekar bir kız var ise, kıza talip çıkacağına da yorulmaktadır.

Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sıkıntılar yaşadıktan sonra amaçlarınıza ulaşacaksınız anlamındadır. Kendinizin hırsız olduğunu gördüyseniz, işleriniz ters gidecek. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, hasımlarınıza galip geleceksiniz demektir.

Eşyaların çalınması

Rüyanızda eşyalarınız çalınmışsa ve eşyalarınızın kimde olduğunu bilmiyorsanız, sergilediğiniz davranışlarınızın sonucunda sizden yaşça veya mertebece büyük kimselerden söz işiteceksiniz demektir.

Hırsız

Hırsız eğer bir mal çalarak gidiyorsa ve siz buna şahitlik ediyorsanız, helal olmayan malların elinize geçeceğine işaret eder.

Hırsızlık yapmak

Hırsızla bir olup ortaklaşa olarak eşya çalmak, eğer çalışıyorsanız kovulacağınıza yorulmaktadır.

Bir diğer tabire göre de rüyada hırsızlık yapmak, rüya sahibinin işlerinin ters gideceğine delalet etmektedir.

Başka bir tabire göre ise rüyada hırsızlık yapan kimsenin dostlarından ve yakınlarından kısmetler alacağına işaret eder.

Rüyayı gören kişi öğrenci ise, bu rüya öğrenim yaşamında gelecek başarılı günlerin habercisidir.

Hırsız yakalamak

Hırsızı yakalayarak polise teslim etmişseniz, işlediğiniz bir davranışın yanlış olduğuna karar vererek pişmanlık duyacağınıza delalet eder.

Hırsız yakalamakla ilgili bir diğer tabir ise hasımlarınızı yeneceğiniz ve onlardan üstün seviyeye ulaşacağınız anlamına gelmektedir.

Hırsız öldürmek

Eğer rüyanızda hırsızı yakalayarak öldürürseniz geçireceğiniz bir hastalıktan kurtulacağınıza yorulur. Rüyayı gördüğünüz sırada hastaysanız yakın zamanda iyileşirsiniz.

Hırsızın ezan okuması

Rüyanızda hırsız bir kimsenin ezan okuduğunu görmeniz, çevrenizdeki kişilerin başarılarınız hakkında konuşacağına yorulur.

Rüyada Hırsız Kovalamak

Rüyayı gören kişinin karmaşık bir sorun üzerinde olduğuna ya da bir duruma açıklık getirmek için hararetli bir uğraş içerisine girdiği anlamına gelir. Rüya sahibi bir olayı çözmeyi kafasına koymuş ve onu halletmeden bırakmayacak demektir.

Rüyada Hırsız Dövmek

Kişinin bir kimseye yapacağı bir işten dolayı karşı çıkacağına, yapacağı o işi onaylamayacağına ve bu konuda onu engellemek ve durdurmak isteyeceğine işaret eder. Rüya sahibi tasvip etmediği bir şey için samimi şekilde düşüncelerini ifade edecek, eğer bu yeterli olmazsa da sert şekilde tepkisini ortaya koymaktan çekinmeyecektir.

Rüyada Hırsız Girdiğini Görmek

Rüyayı gören kişinin kesesinden yiyecek bu nedenle ona külfet olacak, maddi olarak yıpratacak ona zarar verecek bir insanın varlığına delalet eder. Bu kişi,  rüya sahibinin kıramayacağı aile halkından, komşulardan ya da arkadaşlardan biri olabilir.

Rüyada Hırsızı Öldürmek

Rüyayı gören kişinin bir kimseyle restleşeceğine alamet eder. Rüya sahibi bir kişi ile aradaki gemileri yakacak, ilişkisini kararlılıkla sonsuza dek kesecek ve bu konuda son derece net bir duruş sergileyecek.

Rüyada Hırsızlıkla Suçlanmak

Rüya sahibinin başına gelecek uğursuz olaylara alamet eder. Kişiyi yıpratacak, sinirlendirecek ve onu başına gelecekler nedeniyle bazı kimselere karşı düşman edecek bir olay yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada İşyerine Hırsızın Girmesi

Kazançta eksilme yaşanmasına yorulur. Rüyayı gören kişinin işten çıkarılması ya da işinde zarar etmesi nedeniyle yaşayacağı geçim derdine, çekeceği sefalete ve içine düşeceği zor duruma delalet eder.

Rüyada Hırsızlık Yaparken Yakalanmak

Rüya sahibinin korkarak, utanarak ve sıkılarak bir işe girişmesine fakat yaptığından tam anlamıyla emin olamamasına ve bu nedenle de bazı kaygılar taşımasına işaret eder. Rüyayı gören kişinin ya sonradan pişman olursam diye endişe ve huzursuzluk içinde olacağı bir planı üzerine eğilmesi demektir.

Rüyada Başkasının Evine Hırsızın Girmesi

Rüyayı gören kişinin duyduğunda, gördüğünde ya da yaşadığında çok mutsuz ve rahatsız olacağı bir haber almasına yorulur. Rüya sahibinin hiç hoşlanmayacağı bazı gelişmelerle karşılaşması ve moralinin bozulması anlamına gelir.

Rüyada Hırsızın Halı Çalması

Maldan kaybetmeye ve bu nedenle mali olarak açık vermeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin başına gelecek musibetli bir olay nedeniyle variyetinin yok olacağına, parasının azalacağına, maddi gücünün eskisi gibi olamayacağına yorulur.

Rüyada Tanıdığın Birinin Hırsızlık Yaptığını Görmek

Bir kimse hakkında hiç bilinmeyen şeyler duymaya ve öğrenmeye bu nedenle o kimseden soğumaya, uzaklaşmaya ve ona karşı duyguların ve düşüncelerin de olumsuz yönde değişmesine işaret eder. Yaşanacak bir olayda bir kimsenin göstereceği tepki ya da söyleyeceği bir söz nedeniyle gerçek yüzünün ortaya çıkması ve rüya sahibinin de adeta şok olması anlamına gelir.

Rüyada Kardeşinin Hırsızlık Yaptığını Görmek

Rüyayı gören kişinin kardeşinin kendisine karşı saygısızlık ve hakaret olarak kabul edeceği bazı işler yapacağına işaret eder. Kişinin, kardeşinin kendisini ezip geçerek kafaya koyduğunu yapacağına ve onu hayal kırıklığına uğratarak çok üzeceğine yorulur.

Rüyada Eve Giren Hırsızı Dövmek

Haddini bilmez bir misafire ya da komşuya ağzının payını vererek ona durması gereken yeri bildirmeye yorulur. Kişinin uzun zamandır kendisine karşı sabrettiği ve kötü söz söylememek için dişini sıktığı bir kimseye karşı artık patlaması demektir.

Rüyada Eve Giren Hırsızı Bıçaklamak

Sabrın taşmasına işaret eder. Kişi için, bardağı taşıracak son damlanın da düşmesine ve bazı insanlarla aradaki ilişkilerin gerilmesine, kopma aşamasına gelmesine, kavgaların yaşanmasına, seslerin yükselmesine delalet eder.

Rüyada Hırsızın Elinde Bıçak Görmek

Tehlike arz eden bir olayın içine düşmeye yorulur. Rüya sahibinin güvenliğinden şüphe edeceği bir durumun içine düşeceği ve bu durumla baş etmek zorunda kalacağı, bunun da kendisini bir hayli zorlayacağına işaret eder.

Rüyada Komşunun Evine Hırsızın Girdiğini Görmek

Yakın çevrede yaşanacak tatsızlıklar ve aksilikler demektir. Herkesi üzecek, etkileyecek, çevrede günlerce konuşulacak şerli bir durumun yaşanmasına delalet eder. Bir süre herkesin dilinde olacak ve insanların gündemini meşgul edecek bir gelişmeyle karşılaşmaktır.

Rüyada Annenin Hırsızlık Yaptığını Görmek

Anne ile araya girecek soğukluğa alamet eder. Anneden yana bir çelişki ya da fikir ayrılığına düşmeye, ona olan düşkünlüğün ve bağlılığın zedelenmesine bunun da anneden gelecek bir eleştiri ya da davranış nedeniyle yaşanacağına yorulur.

Rüyada Sevgilinin Hırsızlık Yaptığını Görmek

Ayrılık yaşanması ya da ilişkinin zedelenmesi ve çatırdaması anlamına gelir. Sevgilinin yapacağı bir hatanın kişinin gözünde affedilemeyecek boyutta olacağına ya da içine sindirmesinin ve duruma alışmasının zaman alması nedeniyle birlikteliğin bir süre sekteye uğrayacağına alamet eder.

Rüyada Hırsızı Etkisiz Hale Getirmek

Büyük bir işin altından kalkmayı başarmaya ya da bir baş ağrısından ve beladan kendini sıyırmanın yollarını bulmaya işaret eder. Rüya sahibinin kendisi için büyük bir engel olan sorununu halletmeyi başarması demektir.

Rüyada Güvercin Hırsızı Görmek

İnsanların yapacaklarına engel olan, fikirlerini çalan ve onu hayallerine ulaşmaktan alı koyan bir kimsenin varlığına yorulur. Kişinin, planlarını ve projelerini kendisinden dinleyerek ondan önce uyarlayarak onun emeğini haksız yere sahiplenecek bir kimsenin ortaya çıkacağına delalet eder.

Rüyada Araba Hırsızı Görmek

Zarara neden olacak, alın terine ortak olmaya çalışacak, başkasının sırtından geçinmeyi alışkanlık edinmiş ve bunu bir yaşam şekli olarak benimsemiş, tembel, faydasız ve insanlara karşı haddini bilmeyen bir kişinin rüya sahibine de musallat olacağına alamet eder.

Rüyada Hırsızın Ayak İzlerini Görmek

Yaşanacak kötü, tatsız ve olumsuz olayların başlangıcına şahit olmak demektir. İstemeden içinde bulunulacak bazı durumlardan etkilenmeye, günlerce üzerinde kafa yormaya ve bunu kendine baş ağrısı edinmeye yorulur.

Rüyada Zorla Hırsızlık Yapmak

İstemeye istemeye, birilerinin hatırı için ve onları kırmamak uğruna bir iş yapmaya fakat içine sinmemesine alamet eder. Rüya sahibinin aslında inanmadığı ama geri çevirmek de istemediği kimselerin deyim yerindeyse oyununa gelerek sonradan kendisine kızmasına ve özeleştiri yapmasına delalet eder.

Rüyada Akrabanın Hırsızlık Yaptığını Görmek

Onun müşkül ve zahmet içinde kaldığı bir durumunu görmeye ve bu nedenle o dönemde yapacaklarını hoş görmeye, onu alttan almaya ve kendini onun yerine koyarak onu anlamaya çalışmaya yorulur.

Rüyada Araba Hırsızı Yakalamak

Kişinin sahip olduklarına tabiri caizse çöreklenmeye çalışacak bir insanın peyda olması ve tam onun adını kullanarak bir takım işlere girişecekken o kişiye engel olmayı başarmak anlamına gelir. Kötü niyetli bir kimseyi farkedip yapacaklarını daha en başından engellemeyi bilmek demektir.

Rüyada At Hırsızı Görmek

İşleri kötü yönde etkileyecek bir olaya maruz kalınacağına, bunun sonuçlara ve kişinin elde edeceği galibiyetlere de negatif şekilde yansıyacağına, bu nedenle de iyi yerlere gelinecekken gerileme ve başarısız olmak gibi büyük talihsizliklerle karşılaşılacağına işaret eder.

Rüyada Ailecek Hırsızlık Yapmak

Ekmek parası uğruna çok kötü ve zorlu şartlarda çalışmaya razı gelmeye, bu konuda el ele vermeye, ailedeki eğitim ve meslek sahibi kişilerin çok daha az maaşa, vasıfsız kimseler olarak çalışmayı kabul etmeye yorulur.

Rüyada hırsız psikolojik anlamı

Rüyanızda eğer bir hırsız görürseniz kaybetmekten korktuğunuz bazı şeylerin olduğunu simgeler. Sahibi olmaktan mutluluk duyduğunuz şey devam eden bir ilişkiniz, çocuğunuz ya da aileniz gibi manevi şeyler olabileceği gibi kredi ile alınmış yeni bir ev ya da araba da olabilir.

Rüyanızda siz bir hırsız olmuşsanız, yaşadığınız bir ilişkide sınırları aştığınızı düşünüyor olabilirsiniz. İlişkilerinizde karşı tarafa olan davranış ve tavırlarınız sizi pişmanlığa sürüklemiş olabilir.

Rüyanızda bir şeyler çalmanız bazı konularda kendinizi yoksun hissettiğinizi gösterebilir. Alternatif olarak, hırsızlık gerçekleşmemiş hedeflerinizi belirtir. Hedeflerinizi çok üst seviyede tutmuş olabilirsiniz.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: