RuyaTabirleri.com

Rüyada Hırsızlık Yapmak

Rüyada hırsızlık yapmak, kötü, çirkin davranışlarda bulunmaya, hoş olmayan sözler konuşmaya ve kusurlu işler yapmaya alamet eder. Hak yolundan ayrılmaya, ona karşı gelmeye, onun buyruklarına riayet etmemeye, hak yemeye, iftira atmaya, ah ve beddua almaya işaret eder. Rüyada hırsızlık yapmak, hiç iyi değildir ve kişinin günahlara batacağı ve nefsine yenilerek şeytanla iş birliği yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Hırsızlık Yapmak ve Yakalanmak

Rüyada hırsızlık yapmak ve yakalanmak, kişinin aklından geçen bazı fena düşüncelerin varlığına tabir edilir. Rüya sahibinin fesada karışmaya, hak yemeye ya da iftira etmeye yakın durduğuna ve Allah korkusunu terk edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Bir Şey Çalmak

Bir kişinin rüyasında bir şey çalmak, istemesi o kişinin bazı art niyetleri olduğuna tabir edilir. Rüya sahibinin hileli işler yapmak, fesat üretmek, insanların payına göz dikmek ve dinde farz olmayan şeyleri elde etmek gibi bir takım kötü niyetleri olduğu anlamına gelir.

Rüyada Hırsızlık Yaptığını Görmek

Rüyada hırsızlık yaptığını görmek, helal olmayacak kapıları aralamaya ve bu sayede yine helal olmayacak ve bu yüzden yani makbul olmadığı için rahat yenmeyecek kazanca işaret eder.

Rüyada Altın Çalmak

Rüyada altın çalmak, rüyayı gören kişinin, sıkıntıya düştüğü, çok endişe duyduğu hatta korktuğu bir anda hiç olmadık bir yerden gelecek yardım ile sorunlarından kurtulacağına, çok istediği bir şeye sahip olacağına ve dertlerinin ve tasalarının yok olacağına delalet eder.

Rüyada Para Çalmak

Rüyada para çalmak,  iş hayatında ya da sosyal hayatta çok sevilen ve değer verilen eş, dost ya da akrabalardan birinin çok büyük ve insanlardan saklayıp en yakınlarına bile açıklamaktan korktuğu bir düşüncesini öğreneceğine ya da bir üzüntüsüne istemeden ortak olacağına tabir eder.

Rüyada Hırsızlık Yapmak Ve Tutuklanmak

Başkasına ait bir kısmete göz dikmek ve bu kişiyi kandırmak suretiyle hoş karşılanmayacak işlere girişmek demektir. Alın teriyle para kazanmaktan, çok çalışmaktan şikayet eden, kolay yoldan zengin olma hayalleri kuran kimselerin seçtikleri yolun doğru olmadığını, günaha bulaşacaklarını ve ilerleyen zamanlarda yaptıkları hataların altında kalarak büyük bir pişmanlık yaşayacaklarını ifade eder. Uğursuzluk ve şanssızlığın kişinin yakasından düşmeyeceğini, başa gelen talihsiz olaylardan şikayet etmek yerine, yaşam şekline ve yapılan yanlışlara bakmanın doğru olacağını da öğütleyen bir rüyadır.

Rüyada Hırsızlık Yapmak Ve Hapse Girmek

Hırsızlık yaparken tutuklanmakla benzer yorumlanan rüya, başkasına verilecek bir zarara alamet eder. Kişinin kötü niyetle olmasa dahi, bir anlık kıskançlığına yenik düşeceğine, sevdiği insanları üzecek, onurlarını kıracak konuşmalar yapacağına, helal kazanç yerine, hile ile mal elde edeceğine ama hayrını görmeyeceğine tabir edilir. Rüya sahibi için ailesinin manevi değerlerine zarar verecek bir yaşam şekline sahip olduğu için hanede yaşayacağı sıkıntılara da yorumlanır.

Rüyada Zorla Hırsızlık Yaptırılmak

Kişinin yakın çevresinde uzun zamandır tanımadığı fakat güven duyduğu kimselerin art niyetli hareketleri ve düşünceleri yüzünden yaşayacağı zor günlere yorumlanır. Kişinin maddi varlığına göz diken bu yüzden kötü düşünceler besleyen kimselerin, rüya sahibini ayartarak huzurlu yaşamını bozacaklarını, nefsine hakim olmakta zorlanan kişinin giderek daha fazla hata yapacağı bir yaşam sürdüreceğini bildirir.

Rüyada Hırsızlık Yapan Birini Görmek

Evdeki huzursuzluk kadar, birinci dereceden yakın akrabaların hastalık yüzünden çekecekleri cefaya ve üzüntüye şahit olunacağı anlamına gelir. Aynı zamanda akrabalar yüzünden sahip olunamayan bir mirasa, kişinin hakkı olmasına rağmen elde etmesine engel olmaya çalışan tanıdıklara da yorumlanır. Yanlış çevrelerde bulunmak, kişi için uygun olmayan bir kimseyle gönül ilişkisine girmek ve yoğun eleştiri almak demektir.

Rüyada Hırsız Yakalamak

Kısmetine sahip çıkmak, nasibini başkasına vermemek demek olduğu gibi, kişinin yaşam mücadelesinden kaçmadan, alın teriyle kazandığı paraları ailesine, sevdiklerine harcayarak yaşayacağını, hanesine zeval gelmemesi için her türlü fedakarlığı yapacağını bildirir. Düşmanlara karşı gözü pek, cesur şekilde davranan rüya sahibinin güçlü karakteri sayesinde istediği her şeyi elde edecek kudrete sahip olacağını da müjdeler.

Rüyada Birini Hırsızlığa Teşvik Etmek

Tanımadığı birini hırsızlığa teşvik etmek, çalışma hayatındaki rakiplerinden kurtulmak, kurnazca davranmak suretiyle düşmanların oyunlarından kurtulmak, kötü niyet besleyenlerin oyunlarını ortaya çıkarmak demektir. Eğer tanınan birini hırsızlığa teşvik etmek söz konusu ise, bu durumda rüya sahibinin o kimseye yapacağı bir yanlışa, söylediği bir yalanın ortaya çıkmasıyla mahcup duruma düşeceğine, arkadaşlık ilişkilerinin uzun yıllar boyunca kötüleşeceğine yorumlanır.

Rüyada Araba Çalmak

Bir başkasına ait fikri kendininmiş gibi göstermek suretiyle çalışma alanında kötü şöhret elde etmek demektir. Gözünü hırs bürüyen rüya sahibinin amacına ulaşmak için sevdiği insanları bile feda edecek noktaya geleceğini, bu gidişle kendi sonunu hazırlayacağını işaret eder. Dünya işlerine fazlaca kendini kaptırmak yüzünden manevi hayatını ihmal etmenin faturasının ağır olacağını, başarı elde edilse, zengin olunsa bile yalnız biri olarak yaşanacağını da bildirir.

Rüyada Babanın Cebinden Para Çalmak

Genç kimseler için babalarıyla aralarında çıkacak bazı husumetlere, tartışmalara, kişinin asi tavırları yüzünden aile üyelerini yeis içinde bırakmasına yorumlanır. Kendisi için doğru olanı gösteren aile büyüklerini hiçe saymak ve burnunun dikine gitmek, aşırı ego ile hareket etmek yüzünden ilerleyen zamanlarda başına türlü dertler açmak manasına gelir.

Rüyada Hırsızlık Yapan Çocuklar Görmek

Adaletsizlik yapan bir yönetici ile çalışmak, başkalarının emeğini çalan, insanların onurlarını kıran kimselerle mücadele etmek demektir. Rüya sahibinin kendi yaşamı kadar, başkalarının hayatları için de çaba gösterdiğini bildiren rüya, inancın sağlamlığını, kişinin toplum nazarında değer verilen, kabul gören işler yapacağını da haber verir.

Rüyada Hırsızlık Yapıp Üzülmek

İç hesaplaşma yapacak olmanın alametidir. Rüya sahibi yakın zamana kadar sürdürdüğü hayatın kendisini tatmin etmediğini anlayacak ve özellikle manevi yönünü kuvvetlendirmek için İslam alimlerinden öğütler alacak, günahları için Allah’tan af dileyecek ve daha önceki hayatının aksine, doğruluktan ayrılmayıp sakin bir hayat sürecek demektir.

Rüyada İşyerinde Hırsızlık Yapmak

Sefalete yorumlanan rüya, kişinin sürekli kendisini düşünerek yaşadığını ve başkalarının hayatlarına saygı duymadığını, kendi çıkarlarının peşinde koşmaktan dolayı parasının bereketinin kaçacağını, yanlış hayat ve düşünce şekli nedeniyle kötü bir hayat süreceğini tabir eder. İş yerinde hırsızlık yaparken yakalanmak ise işten kovulmak ya da çıkarılmak ancak tazminat dahi alamamak yüzünden büyük sıkıntı yaşamak demektir.

Rüyada Hırsızlıktan Vazgeçmek

Bir yakının tavsiyeleri ve etkileyici konuşmaları ile kişinin hayatını düzene sokmak için çaba harcamaya başlayacağını, düzgün bir işe gireceğini, maddi durumunu ise yavaş yavaş ve belli bir zaman aralığında rahata erdirebileceğini bildiren rüya, önemli bir değişim geçirecek olmanın da tabiridir.

Rüyada Bir Şey Çalmak

Kişi hırsızlık yaptığını ve bir şey çaldığını görüyor ama ne olduğunu hatırlamıyor ise, bilmeden sevdiği birinin kalbini kıracak, istemeden de olsa haksızlık yapacak demektir. Anlık gaflete düşerek yapılacak hatadan dolayı üzülmenin ve hemen telafi yoluna gidecek olmanın da işaretidir.

Rüyada Hırsızlıkla Suçlanmak

Amirlerden veya aile büyüklerinden işitilecek azara ve kötü söze yorumlanır. Hataların üst üste gelmesi sonucunda dikkatleri üzerine çekecek olan rüya sahibinin eşi ve çevresi tarafından yoğun eleştirilere, üzücü konuşmalara maruz kalacağını tabir eder.

Rüyada Hırsızlık Yapmak Ve Pişman Olmak

Kısa bir süre de olsa kişinin inancının zayıflayacağını, yanlış yollara sapacağını, insanlar tarafından kabul görmeyen, ailesini zor durumda bırakan bir hayat yaşayacağını ancak kısa süre içinde kendisini toparlayarak eski düzgün hayatına geri döneceğini ifade eder.

Rüyada Eve Hırsız Girmesi

Ev içinde kişiden saklanan bir sırra vakıf olmak ve bu nedenle aile üyeleriyle tartışma yaşamak, herkese karşı güvensizlik duymak demektir. Manevi açıdan değer verilen birinin hatalı davranışları sonucunda yara almak, üzülmek anlamına da gelir.

Rüyada Hırsızlık Yapıldığını Görmek

Kişinin dışında kaldığı bir konuda fikir beyan etmesi, iki kavgalı insanın barışmasını sağlaması demek olduğu gibi, bir taraftan da başkalarına yardım ederken yaşanan zor durumların ve başını derde sokmanın da alametidir.

Rüyada Hırsızlık Yapıp Dayak Yemek

Başa gelen uğursuzlukların, yapılan hataların neticesinde üzüntü duymak, gözyaşı dökmek ve nafile yere sızlanmak demektir. Bile bile yapılacak bir hatanın sonrasında kişinin güç bir duruma düşeceğine, aklı başına gelse bile iş işten geçeceği için duruma katlanmak zorunda kalacağına delalet eder.

Rüyada Hırsız Dövmek

Rüya sahibini zorlayan, sinirlerini bozan, aşağılayan veya haksızlık eden bir kimseye haddini bildirmek demektir. Kişinin kendini savunmak zorunda kalacağı bir meseleyle karşılaşacağını, yaşayacağı haksızlıkları gözler önüne sereceğini ve alnının akıyla sorunlardan kurtulacağını ifade eder.

Rüyada Hırsız Görmek

Sevilen kimseler yüzünden hayal kırıklığı yaşamak, malının veya parasının kaybı nedeniyle üzüntü duymak demektir. Hırsız gören kimselerin kısmetleri kapanır ve aksilikler yaşarlar. Geçici hastalık anlamına geldiği gibi, kişinin psikolojik açıdan da zorlayıcı bir sürece gireceğini, derin kuşkuların, kişiyi zora sokan sırların bu dönemde her zamankinden daha da çok rahatsızlık vereceğini tabir eder.

Rüyada Hırsızlık Yapmanın Psikolojik Yorumu

Egolarına teslim olan, tamamen kendi rahatlarını ve yaşamlarını düşünen kimselerin bencillikleri yüzünden sevimsiz göründüklerini, arkadaşlarının giderek azaldığını, yaşanan yalnızlığın sebebini kendilerinde değil, başkalarında aradıklarını ifade eder. Kolayı seçmenin, çalışmaktan hoşlanmayan tembel insanların da ifadesidir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Rüyada hırsız görmenin ayrıntılı olarak tabir edildiği Rüyada Hırsız Görmek sayfamızı tavsiye ederiz.

Rüyada Hırsızlık Yapmak İle İlgili Rüyalar;

 1. Halise (12 Ekim 2014 saat: 01:43)

  Hayırlı geceler dün gece ruyamda yere atılan bişeyleri parça halinde yemek gibi bişeylerdi ben onları yerden toplamaya çalışırken aklımdan geçiyor bunları çalsammı diye yani herkes çalıyoda ben neden çalmıyorum diye düşünürken onları yerden toplamaya çalışırken müdürümü görüyorum çok utanıyorum bana çok önemli bişey soruyo ben ona cvp veremiyorum utancımdan sözde hırsızlık yapıyorum diye iki defa bana bişeyler soruyo ben yine cvp veremiyorum arkamdan yürüyor ve ben uyandım çok etkisinde kaldım ben

 2. Erol (10 Ekim 2014 saat: 10:50)

  Rüyamda sürekli cin leri görüyoruyorm devamlı olarakta aynı rüyayı görüyorum herdefasında. Rüyam şöyle …..(((. Karanlık bir oda dar bir oda tek başımayım birden yavru bir kedi ayaklarımın dibinde simsiyah gözleri insanın içini hoş edicek kadar güzel ve masum bakıyordu bir anda bir çocuga büründü buyu dizlerime geliyordu erkek çocuguydu elinden tuttumaya çalıştı tam tuttu derken vücüdumda elektirikler yıldırımlar çarpmaya başlaladı ama elimi tutmuştu be uykudan uyandım daha sonra tşk ler ….))))))))

 3. Avni YAVAŞ (04 Mayıs 2014 saat: 14:51)

  İyi günler rüyamda fransa da bir arkadaşım ile Fransız birisinin evinde hırsızlık yaparken yakalanıyordum. Hatırladığım yaptığım için çok pişman olduğum ve istemeyerek yaptığım. Birde rüyamda bir kaplanın bana saldırması eve kaçıp kurtuldum kapının altından pençelerini uzatıp beni yakalamaya çalışıyordu. Pençelerine çekiç ile vuruyordum. Bana zarar veremedi ama elimde ayığımda küçük pençe izleri vardı. Yorumlarınız için teşekkürler.

 4. ilyas (02 Mayıs 2014 saat: 01:50)

  Rüyamda eşimle birlikte kendi evimizde hırsızlık yapıyoruz. Çaldığımız birşey yok ama ortalığı fena halde dağıttık. Sonra da kaçtık. Geri dönüp iyi kalpli evsahibimizle görüşüp zararı karşılayacağımı beyan edip anlaştım. Hayırdır İnşallah. Aslında bahsi geçen evi daha önce hiç görmedim ve ev sahibini de görmedim. Şu anda çok şükür fiilen kendi evimizde huzur içinde oturmakya ve çocuklarımızı büyütmekteyiz. Rüyamda çocuk ortada yoktu. Sadece eşimle ikimiz vardıık.

 5. aleyna (31 Mart 2014 saat: 14:10)

  Bende rüyamda bir mağazadayım daha sonra birşeyler alıp cebime koyuyorum sonra güvenlik kamerası aklıma geliyor o sırada güvenlik geliyor bir şeyler çaldın diyerek, bende yalan söylüyorum mağaza sorumlusu geliyor beni savunuyor yani suçsuz hale geliyorum.alışverişime devam ediyorum normal bir şekilde oradan istediklerimi alıp çıkıyorum.sanırım rüya bu kadardı. Bide küçük çaplı şeyler çalıyorum yani toka gibi falan. Şimdiden çok teşekkür ederim :)

 6. yunus emre (27 Şubat 2014 saat: 17:55)

  rüyamda 4 arkadaş banka soymaya karar verdik tam banka yolundayken 2 arkadaş vazgeçti ve benle diğer arkadaş bankayı soymaya gittik arkadaş önden girip bankayı soydu 2 torba paradan birini aldı gitti diğerini bana bırakmıştı bende aldım arkasından gittim arkadaşın tanıdığı bi araba firmasından o jip bende lüks bi arabaya bindim ve ola çıktık yanılmıyorsam 2.bankayı soymaya gidiyorduk ve ben keskin bi virajda virajı alamayıp uçurumdan aşşağı düştüm ama ne bana nede arabaya bişey olmadı ve arkadaşım uçurumun altında bana 2.bankayı soymuş beni bekliyordu ve rüya orda bitti

 7. eda (02 Şubat 2014 saat: 11:47)

  istemeyerek anlamayarak para çalmışım, içinde baya var içindende 5 liralık tost almışım kendime. sonra günah olur öbür dünyada nasıl hesap veririm diye bir kenara atmışım sonra bir evin önünde buluyorum kendimi kadında evin önünü süpürüyor bir adam ismi atıyorum kafamdan (ama yanlış olur da giderim hesabı var kafamda ) burada diyor soyadı söylüyorum karısının adını da söylüyorum burada diyor galiba ben öksüz yetim kalmışın yaşlı insanlar bana bakıyor paran var mı diye de soruyor(okuldan sonra yaşanıyor çıkmışım okuldan, ben çıkana kadar akşam oluyor zaten ama orada gündüz )

 8. GÜLÜZAR (27 Aralık 2013 saat: 10:28)

  Hatam olmadan adam öldürmüşüm ayrıntıyı çok hatırlamıyorum ama öldüren benim istemeyerek kötü bir insanı öldürmüşüm.Yurt dışına kaçmak için soygun yapıp arabistana kaçtığımı gördüm.(Ayrıntılarını gene hatırlamıyorum ama 400.000 riyal çalıp aynı gün uçağa binip gidiyorum)
  Biraz uzun konulu ama çok zor durumda kaldığımı ve hiç yoktan yere iki tane en büyük suçu işlediğim için üzülüyordum.Çoçuğum var onu bırakıp hapse girmemek için çalmışım.Teşekkür ederim.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,