RuyaTabirleri.com

Rüyada İstiğfar Çekmek

Rüyada istiğfar çekmek, İslami açıdan çok hayırlıdır ve günahlardan duyulan pişmanlığa, ibadetteki noksanlıkların giderileceğine, hayatını tamamen düzgün, ahlaklı, kötülüklerden uzak hale getirmeye alamettir. İstiğfar çeken kişinin eşi dinine düşkün, ibadet etmeyi seven, insanlara gönülden yardımlar yapan, eli açık biri olur. Evlatlarının her işinin hayırlara vesile olmasına müjde verdiği gibi, kişinin her türlü günahları için Allah’a sığınıp af dileyeceğini, tövbe edeceğini ve bugüne kadar yaptığı hataları telafi etme yoluna gideceğini işaret eder. Günahtan kurtulacak olan kişilerin bol rızka kavuşacaklarını, dünyanın her türlü nimetlerinden faydalanacakları gibi, içlerindeki hüzünden, kalplerini sıkan duygulardan kurtulacaklarını, hayatlarının koruma altına alınacağını bildirir. İyi insanlarla karşılaşmak, düşülen zor durumlardan kolaylıkla sıyrılmak ve Allah yolunda iman gücünü yenileyerek ilerlemek manasına gelir.

Rüyada İstiğfar Duası Okumak

İş hayatında takdir görecek olan kişinin düzgün yaşantısı, ahlakına gösterdiği özeni sayesinde başarı elde edeceğini, sevilip sayılacağını ve önündeki engellerden kolaylıkla sıyrılacağını bildirir. İstiğfar duası görmek ise kişinin başına gelen felaketlerde veya kötülüklerde iyiliklerin gizli olduğuna, ileriki zamanlarda kişinin göreceği yardımlara, salih ve güzel kalbe sahip kişilerle görüşeceğine, aydınlanma yaşayacağına yorumlanır. Hastalık çekerek güçten düşmüş kişilerin yeniden eski sağlıklarına kavuşacaklarını ve hayatlarına yaşam dolu şekilde devam edeceklerini delalet eder.

Rüyada İstiğfar Etmek

Önemli bir dönüm noktasına gelindiğini bildirdiği gibi, bu dönemde kişinin yaşadığı hayatın yanlışlarının, hatalarının farkına vararak günahlarından arınmak isteyeceğini ve el açıp Allah’a dua edeceğini, affedilmek için her türlü çabayı göstereceğini ifade ederken, iyilik yaparak maneviyatını güçlendirmeye, kaybedilen itibarı geri kazanmaya da yorumlanır.

Rüyada İstiğfar Çekmenin Psikolojik Yorumu

Kişiyi rahatsız eden ve kendisini suçlamasına neden olan bir durumu niteler. Genellikle inancı kuvvetli kişilerin yaptıkları bir hatadan ötürü kendilerini affetmekte zorlandıklarını, yaşayışlarını değiştirmek, yeni bir sayfa açmak istediklerini ve yaşanan kayıpları telafi etmeye çalıştıklarını bildirir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!