RuyaTabirleri.com

Rüyada Kapı Görmek

Rüyada görülen kapı rüyanın içeriğine göre farklı anlamlar içermektedir. Rüyada görülen kapının oldukça geniş bir rüya yorumu bulunur. Kapı genel olarak sembolik bir ifade olarak kapılır. Bir evin kapısı o evin ne derece güvenli olduğunun kanıtıdır. Aynı zamanda kapı bir iftirayı ya da fenalığı kapsamaktadır. Kapı aynı zamanda güvenliği de ifade eder. Sağlam bir kapı o bölgenin ne kadar güvenli olup olmadığı hakkında çeşitli ipuçları vermektedir. Rüyada kapı görmek genel anlamı ile güvenliğin ve korunurluk düzeyinin bir ifadesidir. Rüyada görülen kapılar rızık kanalının ne derece açık ne derece kapalı olduğunu ifade eder. Yeni bir şans olarak da yorumlanabilir. Aynı zamanda kapı üzüntü ve kederi de beraberinde getirmektedir. Rüyadaki kapı o evin tüm idaresini gerçekleştiren sorumlu kişiyi ifade eder. Bu evde yaşanılacak tüm sorunlar ise bu kişiden kaynaklanan problemler olarak ifade edilmektedir.

Ev kapıları

Rüyada görülen ev kapıları kadınları işaret etmektedir. Görülen her kapının gören kişiye göre değişen bir rüya yorumlaması bulunmaktadır. Rüyada görülen kilitli kapılar bekar kızlara işarettir. Bu durumda bekar bir kızın varlığını ifade eder. Açık kapılar ise dul kalmış kadınları ifade eder. Bu durumda karşınıza çıkabilecek kısmetleri bu şekilde değerlendirmeniz mümkündür.

Demir Kapı

Rüyada görülen demir kapı eğer riya sahibi tarafından kilitleniyorsa rüya sahibinin bekar bir kız ile hayırlı bir yuva kuracağı ifade edilir. Demir kapının kilitlenmesi hayırlı bir haberin duyulacağına işarettir. Bu açıdan rüyada görülen demir kapı hayırlı bir haber şeklinde yorumlanmaktadır.

Ev kapısının değişmesi

Rüyada görülen ev kapısı ve bu kapının değiştirilmesi hayırlı bir şekilde yorumlanabileceği gibi kötü olaylarında habercisi olarak ifade edilirler. Ev kapısının değişimi ev halkının durumunun değişeceğine işarettir. Bu iyi bir durumdayken kötü bir hale düşmek olarak algılanabileceği gibi kötü bir durumdan iyi bir duruma yükseliş olarak da ifade edilmektedir.

Rüyada ev kapısının çıkması

Rüyada bir kişi ev kapısının çıktığını dışarıdan çıkarıldığını kendiliğinden düştüğünü ya da yandığını görüyorsa bu rüya kişi için pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Rüyada ev kapısının çıkarılması ev sahibi kişi için çeşitli kötü haberlerin duyulacağı aynı zamanda kişinin başına çeşitli kötü olayların geleceği ve büyük bir üzüntü yaşayacağı anlamına gelmektedir.

Kapı içinde kapı görmek

Rüyada hazır halde var olan kapının yanında ya da içerisinde bir kapı daha olduğunu görmek pek hayırlı bir rüya yorumu olmaz. Kapı içerisinde kapı görmek ev sahibinin eşinden dolayı bazı problemler yaşayacağına işaret etmektedir. Kişinin eşi ya da sevdiği insan tarafından büyük bir ihanete uğrayarak zarar görebileceği anlamına gelmektedir. Bu durumda dikkatli davranmakta fayda vardır.

Rüyada ev kapısının genişlemesi

Rüyada ev kapısının genişlediğini ve büyüdüğünü görmek hayırlı bir haber olarak müjdelenir. Genel olarak evde yaşayan bireylerin mutlu bir haber almaları ya da ekonomik açıdan oldukça büyük ve olumlu bir gelişme yaşanması olarak ifade edilmektedir. Bu durumda genişleyen kapı her rüya için hayırlı bir şekilde yorumlanır.

Açık kapı

Rüyada görülen açık kapı her zaman için olumlu ve hayırlı haber olarak ifade edilir. Kişi rüyasında açık bir kapıdan geçtiğini görürse bu rüya sahibi için yeni şans kapılarının açılacağına yeni rızıklara kavuşacağına işarettir. Kişinin maddi durumunda yaşanılacak olumlu gelişmelerin habercisidir.

Kapalı kapı

Rüyada görülen kapalı kapı pek hayra yorulmaz. Bu rüya sahibi için önündeki çeşitli kapıların kapanacağını şansının kötüye gideceğini ve maddi açıdan çeşitli olumsuzluklar yaşayacağına işarettir. Bu duruma rüyada görülen kapalı kapı olumsuz bir şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada mescid kapısı

Bir kişinin rüyasında görmüş olduğu mescit kapısı her yönüyle olumlu ve hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Bu kişinin kendi rızkını karşılayacak kadar yeterli malının bulunması ve aynı zamanda oldukça olumlu gelişmelerin yaşanacağına delalettir. Rüyada görülen mescit kapısı aynı zamanda kişinin dini bütünlüğünü ve içinde bulunan Allah korkusunu da ifade etmektedir.

Rüyada kapı satın almak

Bir kişi rüyasında kendisi için büyük bir kapı satın aldığını görüyorsa bu rüya kişi için pek hayırlı değildir. Rüyada kapı satın almak demek kişinin kendisinden daha aşağı seviyede birisi ile bir izdivaç gerçekleştireceğine işarettir. Aynı zamanda kişinin eşine ya da kendi vücuduna herhangi bir zarar geleceğinin ifadesi olarak yorumlanabilir. Bu açıdan rüyada kapı satın almak pek hayırlı bir haberi müjdelemez.

Genel olarak rüyada görülen kapı olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. Ancak bazı rüya yorumcuları rüyanın içeriği göz önünde bulundurularak farklı yorumlamalar yapmıştır. Rüyada kapı görmek bir rızık anlamına gelir. Ancak bu durumda kapının açık mı yoksa kapalı mı olduğu çok önemlidir. Rüyada görülen kapı bazen bir düşmana bazen de korunmasız bir alana delalettir. Kişinin kapı satın alması etrafındakilere ve kendisine verebileceği bir zararı ifade ederken genişleyen bir kapı bol rızık ve hayırlı haberler ile müjdelenmiştir.

Rüyada Kapı Açmak

Rüyayı gören kişinin, çok güzel bir haber alacağına, bu sayede kendisi için başarı kapılarını açacak bir işbirliğine gireceğine, iş hayatına yeni bir fikirle tekrar girileceğine, rahatsızlık veren bir kişiden uzaklaşılacağına, yol arkadaşlığı yapılan biri ile yüklü kazanç elde edileceğine, sorunların biteceğine, sosyal hayat içinde yeni bir arkadaşlığa başlanacağına ve mutlu olunacağına alamet eder. Rüyada çelik kapı açmak, büyük bir sorunun kısa zamanda alınacak destek sayesinde halledileceğine, hasreti çekilen bir kişiye kavuşulacağına, sorumlulukların ve yükümlülüklerin yerine getirileceğine yorulur.

Rüyada Kapı Kapatmak

Zor olduğu düşünülen bir işin halledilmesi için bu dönemde girişimde bulunulabilir. Maddi  ve manevi zararların kapı dışarı edileceği, zarar getiren bir olay yaşanacağı, sıkıntıların çözüleceği, masabaşı bir işe girileceği, hayırlı bir işten gelecek para sayesinde birçok kişi için iş imkanı sağlanacağı, hayat arkadaşı ile aradaki bağın daha da sağlamlaşacağı, mutlu bir yuva kurulacağı, güzel bir haneye sahip olunacağı ve hoş zaman geçirilecek bir yere gidileceği anlamına gelir. Rüyada cam kapı kapatmak, kazançlı bir dönemde yapılacak bir çalışmanın hiç olmadığı kadar iyi sonuçlar vereceğine, bolluk içinde bir hayat yaşanacağına, tatsızlıkların aşılacağına, dertleri biteceğine, varlık ve huzur sahibi olunacağına ve uzak bir akrabayla biraraya gelineceğine yorulur.

Rüyada Kapı Kilitlemek

Rüyayı gören kişinin, açılan şansı sayesinde zor gibi görünen bir çalışmayı rahat bir şekilde nihayete erdireceğine, maddi olarak büyük bir fırsatın ayağına geleceğine, yaptığı çalışmalar sayesinde iş dünyasında kendisine çok iyi bir yer edineceğine, zararlı bir alışkanlıkla uğraşan bir dostunun bu illetten kurtulması için destek olacağına ve işlerini zahmetsizce bitireceğine işarettir. Rüyada tahta kapı kilitlemek, rahat bir hayatın kapısının açılması sayesinde niyet edilen bir konu için bazı adımlar atılacağına, sorumsuzlukları yüzünden büyük sıkıntılara girilen bir kişi ile aradaki bağların kopartılacağına ve hakkaniyetli bir paylaşım içine girileceğine delalettir. İnsanlardan gelecek kötülüklere karşı daha dikkatli olmak en doğrusudur.

Rüyada Kapı Kilidi Görmek

Güvenli bir haneye sahip olunacağına, hayırlı ve bol kazançlı bir yoldan gidileceğine, gidilen yolda karşılaşılan engellere rağmen birçok kişi ile çeşitli bağlar ve ortaklıklar kurularak başarı kazanılacağına, yaşanan bir yanlış anlaşılmadan ötürü gerilen sinirlerin gevşeyeceğine, tartışmaların sona ereceğine ve doğru adımların atılması sayesinde hayırlı bir işin başına patron olunacağına yorumlanır. Rüyada kapı kilidi almak, sosyal hayatta tanışılan bir kişi ile güven üzerine bir ilişki kurulacağı, bu ilişkinin ardından çok kazançlı bir iş konusunda birlikte hareket edileceği, adı kötü işlere karışmış olduğu bilinmeden bir kişi ile kurulan ortaklıktan zarar görmeden çıkılacağına ve mutlu olunacağına alamet eder.

Rüyada Kapı Kırmak

Girilmek istenen bir iş varsa daha uygun bir zamana ertelenmelidir. Yaşanan bir rahatsızlığın kişiyi gittikçe kötü duruma getireceğine, kurulan hayallerin bir bir yıkılacağına, inat edilmesi yüzünden çok önemli bir işin elden kaçırılacağına, umutsuzluk yaşanacağına, büyük bir şansın elden kaçırılacağına, kötü bir arkadaşın oyununa gelineceğine ve zararlı bir alışkanlıkla uğraşılacağına delalettir. Rüyada baltayla kapı kırmak, zor bir işi kolay bir şekilde halletmek için bazı kişilerle birlikte hareket edileceğine, elde bulunan bir imkanın çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi sayesinde varlık içinde bir yaşama kavuşulacağına ve sevilen ve sayılan bir kişi olunacağına rivayet edilir.

Rüyada Kapı Çalmak

Rüya sahibinin, kendisine uygun olduğunu düşündüğü bir işe gireceğine, yıllardan beri biriktirdiği parayla edindiği tecrübeyle girdiği işi deyim yerindeyse zirveye çıkaracağına, herkesin çok dikkatini çekecek bir oluşuma girileceğine, uzak bir akrabanın vereceği destekle rengarenk insanlarla dolu bir projeye gireceğine ve candan sevilen bir kişi olunacağına tabir edilir. Rüyada kapı çalmak ve kaçmak, iş konusunda zarar veren bir kişi ile bir sürtüşme yaşanacağına ve bu yüzden kısa süreli de olsa sıkıntı çekileceğine, ancak daha sonra sorunların aşılacağına yorulur. Yapılan planların uygulanması için bir  ortak bulunursa daha verimli bir şekilde çalışılır.

Rüyada Kapı Kolu Görmek

İş hayatında ve sosyal hayat içinde rüya sahibine her zaman destek çıkan ve maddive manevi anlamda her zaman yanında olan bir kişinin varlığına ve bu kişi ile yapılan bütün işlerin sorunsuz bir şekilde ilerleyip çok gelir getirdiğine yorulur. Rüyada kapı kolu satın almak, kısa süreli bir iş bile olsa gerekli önlemlerin alınacağına, bu sayede yaşanabilecek kazaların bertaraf edileceğine, daha dikkat çeken  ve iş konusunda tercih edilen bir kişi olunacağına, kurulacak bağlarla her sorunun altından kalkılacağına, aşılması zor da olsa problemler için yardım alınacağına ve başarı kazanılacağına yorumlanır. Sorunlara neden olan kişilerle olan ilişkileri gözden geçirmek yarar sağlayacaktır.

Rüyada Kapı Kapı Dolaşmak

Kişinin, kendisini çok iyi bir konuma getirecek bir işe girmek için para ve mekan desteği istediğine, bu istekler karşılanırsa eğer halkın çok büyük değer vereceği ve sözleriyle insanlara yön veren bir olacağı anlamına gelir. Rüyada kapı kapı dolaşıp satış yapmak, ekonomik olarak yaşanacak talihsiz bir olaydan ötürü çok pek yakın olunmayan ve sıcak bakılmayan bir sektörde çalışmak zorunda kalınacağına, işlerin daha kötüye gitmesiyle yapılan hataların daha da büyük zarar getireceği ve bir türlü gereken yükselişin sağlanamayacağına  tabir edilir.

Rüyada Kırık Tahta Kapı Görmek

Kazanılan paranın istenen şekilde yaşamak için yeterli olmadığına, bu yüzden epey bir süre iş arandığına ancak gerek zaman bulamamaktan gerekse epey zor günler geçirmekten bir türlü bulunamayacağına ve üzüntü  duyulacağına rivayet edilir. Rüyada kırık tahta kapı açmak, sosyal hayat içerisinde çok yakın olunan bir kişi ile büyük bir tartışma yaşanacağına, bu tartışma yüzünden aradaki bütün sırların ortalığa döküleceğine, hiç beklenmeyen bazı sıkıntıların başgöstereceğine, yapılan onca şeye rağmen işlerin duracağına, hane içinde tartışmaların başgöstereceğine, kötü sözler duylacağına ve ağız tadının kaçacağına delalet eder.

Rüyada Kapı Tokmağı Görmek

Olumsuz bir durumun çözülmesi için yardım alınacağına, bu yardım sayesinde büyük bir hatanın eşiğinden dönüleceğine, tatsızlıkların sona ereceğine, eve huzur dolacağına, bahtın açılacağına, istenen şeylere kısa süre içinde kavuşulacağına, edilen duaların tutacağına, sağlıkla ilgili sorunların çözüm bulacağına ve uğranılan haksızlıkların düzeltileceğine işarettir. Rüyada kapı tokmağı takmak, sorunlu bir durumu düzeltmeye, maddi sıkıntıyı gidermeye, eşe, dosta ve akrabaya yardım etmeye, fakir fukaranın elinden tutmaya ve dertlere çare bulmaya rivayet edilir.

Rüyada Cam Kapı Görmek

İş konusunda sorunlu geçen bir dönemin geride hiçbir zarar ve ziyan bırakmadan sona ereceğine, işlerin eski haline döneceğine, yeni bir ilişki yaşanacağına, yapılan yardımların karşılığının kısa zaman içinde alınacağına, borçların ve dertlerin biteceğine, ferahlık ve aydınlık dolu günlere ulaşılacağına ve her zamankinden daha iyi ve daha sağlıklı olunacağına tabir edilir. Rüyada cam kapı satın almak, yeni bir başlangıç yapılacağı, çıkılan seyahatten sevinçli ve yararlı haberlerle dönüleceği, yakın zamanda evlenileceği, aileden alınacak destekle riskli ama aynı zamanda kazançlı işlere girileceği ve rahata erileceği anlamına gelir.

Rüyada kapı görmenin psikolojik anlamı

Rüyalarımız psikolojimizin derinliklerinde yatan çeşitli sırlar hakkında bizlere farklı ipuçları vermektedir. Bu açıdan kesinlikle hafife alınmamalıdır. Rüyada görülen kapı bir kişinin sağlam bir korumaya ihtiyacı olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Ayrıca kapı güven demektir. Bu açıdan kişinin güven duygusunu kullanamadığı ve bu konuda büyük bir eksiklik yaşadığını ifade edebiliriz. Rüyada görülen açık kapı rızık kanalının açık olduğuna delalettir. Kişinin ruhsal yapısının ise bu dönemde oldukça aktif ve şanslı olduğunu kazanmaya ve kazandırmaya meraklı bir dönemden geçtiğini söylememiz mümkündür.

Kapalı kapı olumsuz duyguları ve başarısızlık korkusunu ifade eder. Bir kez deneyip başarısız olmuş bir kişinin daha sonra aynı şeyi denemediği ve bu konuda birçok kaygı duyduğu ortaya çıkmıştır. Genişleyen ve büyüyen bir kapı maddi açıdan bolluk ve bereketin ifadesi olarak açıklanır. Rüya sahibi açısından en oldun dönemini yaşadığı ve bu dönemde oldukça fazla kazanmak istediğini bu alanda kazanma hırsının artış gösterdiğini söylememiz mümkündür. Satın alınan bir kapı kişinin kendisine ya da eşine gelebilecek bir zararı simgeler. Bu dönemde kişilerin hata yapmaktan korktuklarını ve korktukça daha çok hata yaptıklarını ve bu şekilde etrafındaki insanlara özellikle de kendisine büyük zararlar verdiğini söyleyebiliriz.

Bu alanda taşınan kaygılar kişileri mutsuzluğa ve başarısızlığa sürüklemektedir. Rüyada görülen mescit kapısı kişinin Allah’a olan yakınlığını simgeler. Rüya sahibinin bu dönemde dinsel boyutu layıkıyla yaşadığını tüm görev ve sorumluluklarını yerine getirdiğini e içsel bir huzura kavuştuğunu bu yüzden mutlu bir hayatı olduğunu söyleyebiliriz. Demir kapı kişinin kuracağı hayırlı bir yuvayı simgeler. Bu durumda kişinin evlenmek istediği rahat ve huzurlu bir yuva sahibi olmak istediğini içten içe anlamamız bilinçaltında bu tür fikirlerin dolaştığını saptamamız mümkündür. Rüyalar kişilerin karakter analizleri ve düşünce yapıları hakkında da çeşitli bilgiler vermektedir. Bu açıdan dikkatli olmak ve rüyaları her zaman olmasa da çoğu zaman ciddiyetle analiz etmek gerekmektedir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!