RuyaTabirleri.com

Rüyada Kaşını Kestiğini Görmek

Rüyada kaşını kestiğini görmek, bir şeyden vazgeçmek manasındadır. Kişi için önemli olan bir durumun isteyerek sonlandırılmasına tabir edilen rüya, aşkların son bulacağını, çok sevilen birinden mecburen ayrı düşüleceğini bildirir. Ailevi sorunlar yaşayan ya da sevdiği insanın ailesi tarafından onaylanmayan bir ilişki yaşayan kimselerin bugüne kadar gösterdikleri çabadan vazgeçerek çok sevseler de bu kimseyle yollarını ayıracaklarına işaret eder. Farklı şekilde yorumlara da sahip olan rüya İslam alimlerine göre işlenecek güzel bir sevabın, ahlaken yüksek değerlere sahip olmanın da alametidir. İşinin ehli biri olmak, herkesi ilgilendiren konularda söz sahibi biri haline gelmek, kitleleri yönetmek gibi anlamlara da gelir. Yaşlı kimseler için aileleri ile ilgili bir karar vermek zorunda kalacaklarına, evlatlar arasında mal paylaşımı yapacaklarına ve adil davranmak için uğraşacaklarına delalettir.

Rüyada Başkasının Kaşını Kestiğini Görmek

Kişiye engel olmaya çalışan birinin varlığından haberdar olmak suretiyle önlem almak demektir. Sıkıntıda olunduğuna, çare bulmak için her kapıyı çalan rüya sahibinin yardım göremediği için problemlerini tek başına çözeceğine, ne kadar daralsa da, morali bozulsa da, gelecekte daha dirayetli biri haline geleceğine ve güçleneceğine yorumlanır. Hedeflenen noktaya, planlanan kariyere yalnızca bileğinin gücüyle gelecek olan rüya sahibinin örnek bir yönetici olacağına, kimseden korkmayacağına ve hayal ettiği gibi bir hayat süreceğine tabir edilir.

Rüyada Yaşlı Birinin Kaşını Kestiğini Görmek

Kendi kaşını kesen yaşlı birini görmek o insanın ömrünün kısaldığına ve çok uzak olmayan bir tarihte vefat edeceğine alamet eder. Eğer rüya sahibi yaşlı birinin kaşını kendisi keserse, o kimseye yardımda bulunacağı veya para desteği vereceğini bildirir.

Rüyada Kaşını Kestiğini Görmenin Psikolojik Yorumu

Hasta kimselerin gördükleri bu rüya, ölümden duyulan korkunun, yaşama isteğinin ve sorunlara çare arandığının ifadesidir. Rüya sahibi kendisini çıkmaz bir sokaktaymış gibi hissetmektedir ve genellikle gün içinde derin kaygılar yaşar. Geleceğe dair belirsizlik yaşayan veya hayal kırıklığı içinde olan kimselerin psikolojik durumlarının da tabiridir.

 

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!