RuyaTabirleri.com

Rüyada Kaybolmak

Rüyada kaybolduğunu gören kişinin duygusal olarak yorgun olduğu, kafasının ve hislerinin de karışmış olduğu anlamına gelir. Rüyada kaybolmak hayat çizgisinin kayması ve değişmesi olarak tabir edilir. Bir kimse rüyasında herkesin olduğu bir yerde kaybolduğunu görürse eğer, yer değişikliği yapacağı anlamına gelir.

Yeni bir eve ya da yeni bir şehre yerleşmeye karar verebilir. Rüyada birinin kaybolduğunu görmek, gelişi güzel ya da hasbel kader yaşayan kişiye delalet eder. Bu kişi hayatın anlamını sorgulamadan, önemini kavramadan günü birlik yaşayan, kendini kaderine bırakmış kimse şeklinde ifade edilir. Bir kimse rüyasında özel eşyalarının kaybolduğunu görürse malı eksilir. Rüyada ziynet eşyalarından birinin kaybolduğunu gören kişi bir beladan ya da kötü bir kazadan son anda kurtulacak demektir.

Rüyada Yolunu Kaybetmek

Rüyada yolunu kaybeden kişi hak yolundan ayrılmış, dinin emir ve buyruklarına değil de hurafelere sarılmış kimse olarak yorumlanır.

Rüyada Kaybolduğunu Görmek

Rüyada kaybolduğunu gören kişi büyük bir duygusal çöküntü yaşıyor demektir. Bu kişi kendini salmış, yaşadığı çöküntü nedeni ile sağlıklı kararlar veremez olmuştur. Bu nedenle kendisi için doğru olanları da kestiremez diye tabir edilir.

Rüyada Kaybolmak Evini Bulamamak

Rüyada kaybolup evini bulamayan kişi, işlerinde kararsız kalmış demektir. Bu kişinin kafası da oldukça karışmıştır.

Rüyada Denizde Kaybolmak

Rüyada denizde çok açılıp ufukta görünmez olmak iyi değildir. Büyük bir kayıp nedeni ile büyük bir yıkım yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Elbiselerini Kaybetmek

Rüyada elbiselerini kaybetmek rüyanın aksine hayırlara işaret eder. Rüyasında elbiselerinin kaybolduğunu gören kişinin başında bazı uğursuzluklar ve kara bulutlar dolaşıyordur ama kendisine değmeyecek demektir. Yani rüya sahibinin bir tehlikeye çok yaklaşıp hiçbir zarar görmeden sıyrılacağı anlamına gelir.

Rüyada Ormanda Kaybolmak

Kişinin ruhsal yorgunluk içinde olduğunu ve kafasının karıştığını, aklını toplayamamaktan ötürü hayatını dengede tutamadığını ve verdiği sözleri unuttuğunu ifade eder. Dalgınlık ve dikkatsizlik yüzünden yaşanacak kazalara, işleri eksik yapmak yüzünden uyarı almaya, psikolojik olarak kötü hissetmeye yorumlanır. Ormanda kaybolan kişinin inzivaya çekilme isteği duymasından ötürü çıkacağı uzun bir yola da işarettir. Kalabalıklarda bunalan rüya sahibinin bir süre yalnız kalmaya, kendisini dinlemeye ve hayatının bundan sonraki kısmını şekillendirmek için düşünmeye ihtiyacı olacak demektir.

Rüyada Yolda Kaybolmak

Asfalt yolda kaybolmak kariyer merdivenlerini hızlı çıkan kişilerin çok sert bir düşüş yaşayacaklarını ve yanlış kişilere güvenmekten ötürü üzüleceklerini, doğru sandıkları konularda yanılgı yaşayacaklarını, dostlarıyla aralarında gücenmeler olacağına delalettir. Toprak yolda veya patika yolda kaybolduğunu görmekse aileyi umursamadan yaşamaya, anne ve babanın halini hatırını sormamaya, onlara yardım etmemeye ve günaha yakın durmaya yorumlanır. Dini açıdan yolunu kaybetmek, doğruyu bulamamak ve maneviyatın zarar görmesi şeklinde tabir edilir.

Rüyada Yurtdışında Kaybolmak

Gereğinden fazla açılmak, düşüncesizce girilen işlerde sorun yaşamak ve beklentilerin altına düşmek demektir. Özellikle ticaret hayatında olanlar için ekonomik dar boğazın, ülke şartlarının kişiyi zorlayacağına, bu dönemde iş büyütmek yerine biraz daha küçülmek zorunda kalacaklarına alamettir.

Rüyada Bilmediği Bir Yerde Kaybolmak

Rüya sahibinin hayatını yalnızca bugünü düşünerek, hesaplamadan, plan, program yapmadan yaşaması yüzünden karşılaşacağı zorlukların her geçen gün artacağına ve kendisine bir ideal belirleyip yol çizmezse hayatının karmakarışık bir hal alacağını ifade eder. Hazır olunmayan işlere girmek, evlilik sorumluluğunu alamayacak durumdayken evlenmeye kalkmak sonucunda yaşanacak üzüntü ve hayal kırıklığının büyüklüğüne de dikkat çeker.

Rüyada Tatilde Kaybolmak

Rehavet içinde geçirilen yılların, tembelliğin kişiyi yolundan edeceğini ve olgunlaşmak yerine ergen gibi davranıldığını bildirir. Sorumluluklardan kaçmak isteyen rüya sahibinin hayatın gerçekleriyle yüzleşmesinin ağır olacağını ve geleceğini düşünmediği için doğru düzgün iş sahibi olamayacağını, para kazanamayacağı için sürekli ailesine bağımlı halde yaşayacağını bildirir. Gözü dışarıda olan bir eş anlamına da gelir.

Rüyada Kaybolup Ağlamak

Ders çıkarılacak bir durumla karşı karşıya kalmak ve bu durumu doğru değerlendirerek yapılan yanlıştan bir an önce dönmek demektir. Kişiye yapılan onca uyarıya rağmen burnunun dikine girmekte ısrar etmesinin pahalıya patlayacağını, özelikle iş konusunda ailesini mahcup duruma düşürmekten dolayı gözyaşı dökeceğini tabir eder.

Rüyada Kaybolup Polise Gitmek

Yanlıştan dönmek ve bundan sonraki yaşantısında geçmişte yapılan hataları tekrarlamamak, yaşanan bir sorunla ilgili aile büyüklerine danışarak yardım istemek demektir. Kişinin bilincinde ve farkındalıklarında artış olacağını ifade eden rüya, yarınları düşünerek hareket etmek sonucunda kısa sürede daha iyi koşullara sahip olunacağını da bildirir.

Rüyada Kaybolup Korkmak

Rüya sahibi için zorlu ve endişeli geçen günlerin ilerleyen zamanlar için de geçerli olacağına yorumlanır. Hastalanmaya ve ruhen zayıflamaya işaret eden rüya tevekkül içinde olan biteni kabullenmek ve olaylara dışardan bakmaya çalışmanın kişi için daha faydalı olacağına da alamet eder.

Rüyada Kaybolan Birini Görmek

Karanlık düşünceler içine giren, karamsarlık yüzünden günlerini kötü geçiren bir tanıdıkla konuşarak, ona hayat enerjisi verecek olmaya, bu kimsenin derdini sahiplenip çözüm bulmak için çaba göstermeye, eldeki imkanları başka kişilerin dertlerini düzeltebilmek uğruna harcamaya yorumlanır. Maddi yardımların yanı sıra kişinin manevi anlamda da dostlarına ve sıkıntılı tanıdıklarına yardım edip, zaman ayıracağına tabir edilir.

Rüyada Kaybolmuş Çocuk Bulmak

Hayır işleyecek olmanın müjdesini veren rüya, evlat edinmenin, zor durumdaki bir gencin okumasına yardım etmenin ifadesidir. Rüya sahibi için vicdanının sınanacağı günlerin geleceğini bildiren rüya, aynı zamanda hayatı acısıyla tatlısıyla yaşayan kişilerin her konuda şükretmeyi bileceklerini, kazanacakları sevapları düşünmeden iyilik yapmaya devam edeceklerini delalet eder.

Rüyada Kaybolan Birine Yardım Etmek

Zenginliğine rağmen hayattan tat alamayan, mutsuz hisseden bir yakına yardım etmek, söz dinlemediği için yaptığı hatalardan pişmanlık duyan birine şans vermek, zor durumda kalan birini işe sokmak demektir. İçine kapanan ve hayattan elini eteğini çeken yakınlar için seferber olmak, onları yeniden hayata tutundurmak için çaba göstermek anlamına gelir.

Rüyada Kaybolmuş Hayvan Bulmak

Kargaşaya alamet eder ve kişinin bir türlü hayatını istediği gibi düzenleyemediğini işaret eder. Çıkan türlü aksiliklerin, insanların işgüzar davranışlarının neticesinde hayalleri bir süreliğine daha ertelemek zorunda kalacak olan rüya sahibinin bu dönem boyunca kendisini isteksiz ve moralsiz bulacağına, yakın çevresine fikir danışacağına, hayati konuları ailesine açarak daha köklü çözümler üretmek isteyeceğine tabir edilir.

Rüyada Kaybolan Eşyayı Bulmak

Kişinin hakkı olan paraya kavuşacağına ve bir zamanlar kendisinden alınan veya zorla gasp edilen bir malın geri döneceğine yorumlanır. Miras konusunda akrabalarıyla sorun yaşayan kişilerin nihayet kendilerine kalan payı alacaklarını ve hayatlarındaki pek çok maddi sorunu bu sayede çözümleyeceklerini de tabir eder.

Rüyada Yakınlarını Kaybetmek

Akrabalarını veya aile üyelerini kalabalık bir ortamda kaybettiğini gören kişilerin hanelerinde her kafadan bir ses çıkar ve aile birliği oluşmadığı için kişinin sorumlulukları artar. Herkese laf anlatmaya çalışmakla geçecek olan bu süre boyunca rüya sahibinin moral açıdan zorlanacağını ve psikolojik olarak da gerginleşeceğini, agresif tavırları olmasıyla beraber sevdiklerine karşı sert eleştirilerde bulunacağını da ifade eder.

Rüyada Çocuğunu Kaybetmek

Genellikle ebeveyn olan kimselerin çocuklarının eğitimleri ve hayatları ile ilgili yaşayacakları ikilemlerin ifadesidir. Anne ve baba arasında fikir ayrılığı olacağını ve bu durumun da çocuğa yansımasından dolayı ev içinde gergin zamanlar yaşanacağını işaret eder.

Rüyada Valizini Kaybetmek

Uğursuzluk ve şanssızlıkla geçecek bir yolculuğa haber veren rüya, acil olmadığı sürece kişinin bu dönem uzun yola çıkmaktan vazgeçmesinin veya yolculuğu ertelemesinin daha hayırlı olacağına alamettir. Aynı zamanda çok istenen bir yere gidememek, akraba ziyareti için yahut iş nedeniyle şehir dışına çıkmaya hazırlanırken çıkan aksilikler yüzünden hayıflanmak manasındadır.

Rüyada Cüzdanını Kaybetmek

Hayat gailesine düşen kişilerin aldıkları parayı bir türlü yetirememelerinden dolayı yaşayacakları sıkıntıyı dile getiren rüya, eldeki maddi birikimin yavaş yavaş tükeneceğini, kişinin daha fazla çalışarak bu dönemi geçirmesi gerektiğini tabir eder.

Rüyada Gece Vakti Kaybolmak

Karanlık düşüncelerin içine düşmek ve kötü insanların esiri olmak, kurnaz bir kimsenin rüya sahibini parmağında oynatmaya çalışması yüzünden kötü duruma düşmek demektir. Pasif bir hayata ve kişinin çekingenliğinin, utangaçlığının başkaları tarafından kullanılmasına da işarettir.

Rüyada Hafızasını Kaybetmek

Kişinin çok sık fikir değiştirmesi ve kendisine akıl veren herkesin peşinden gitmesi yüzünden hayatını bir türlü oturtamadığına, kendisine hedef belirlemekte ve geleceğini şekillendirmek hususunda geç kaldığına yorumlanır.

Rüyada Kaybolup Pusulaya Bakmak

Akılla hareket ederek başa gelen bir sıkıntıdan son anda, zekice bir hamleyle kurtulacak olmayı müjdeler ve rüya sahibinin çevresindeki kötü niyetli, gizli düşmanlık besleyen kimseleri fark edeceğine tabir edilir.

Rüyada Trafikte Kaybolmak

İş yaşantısının kişiyi çok yoracağına ve daha çok kazanmak için çalışma koşullarını ağırlaştıran rüya sahibinin bazı sağlık sorunlarının meydana geleceğine yorumlanır.

Rüyada Kaybolmanın Psikolojik Yorumu

Kişilerin gerçek hayatlarına herhangi bir emele tutunmak, hedef belirlemek ya da düşüncelerini netleştirmek konusunda sorun yaşadıklarına, sürekli olarak hayatlarının gidişatından ve gelecekten endişe duyar hale geldiklerine tabir edilir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: