RuyaTabirleri.com

Rüyada Kelebek Görmek

Rüyada kelebek görmek çok hayırlıdır. Rüyada kelebek görmek gerçek aşkı, safiyane sevgiyi, mutluluğu, huzuru ve esenliği müjdeler. Rüyada kelebek bol kısmet, şans, başarı ve zenginliğin sembolü olmakla birlikte rüya sahibinin hayatının çok güzel olacağının işareti olarak kabul edilir. Rüyasında kelebek gören kişinin sanatkâr olacağı yorumu yapılır.

Rüyasında kelebek gören kişinin dili sivri bir hasmı vardır fakat bu düşmanın bütün kötülüğü dilindedir. Rüyada kelebek görmek aynı zamana barışın ve kardeşliğin simgesidir. Rüyada görülen kelebeğin kötü olan tabiri kişinin düşünmeden içine gireceği bir işten büyük zararla çıkacağı yorumudur. Kelebeğin malum olan kısa ömrü gibi ömrü kısa olan birine de işaret eder.

Rüyada Kelebek Yakalamak

Rüyada kelebek yakalamak hayırlı bir işe işaret eder. Rüyasında kelebek yakaladığını gören rüya sahibi, istemeden üzdüğü için sonradan pişman olduğu bir yakınından, arkadaşından ya da dostundan özür dileyecek demektir.

Rüyada Kelebek Konması

Rüyasında kelebeğin bir yere konduğunu gören kişi, sevdiği kişiden istediği ilgiyi ve alakayı görmüyor bu nedenle de sevilmediğini hissediyor ve bundan ötürü de çok üzülüyor yorumu yapılır.

Rüyada Kelebek Öldürmek

Rüyasında kelebek öldürdüğünü gören kişi, kendisine zarar vermeye çalışan bir kişi olduğunu anlayarak, onu sağ gösterip sol vurma taktiği ile ters köşeye yatırıp, o kişinin planlarını bertaraf edecek demektir.

Rüyada Uçuşan Kelebekler Görmek

Bir kişi rüyada çevresinde pek çok kelebeğin uçuştuğunu görürse eğer rüya sahibinin çevresinde ve hayatında çok güzel gelişmeler olacak demektir. Aynı zamanda rüya sahibinin gönlü ve eli bol dostlar edineceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Ölü Kelebek Görmek

Rüyada ölü kelebek görmek, kişinin etrafında olan ve tatlı tatlı konuşan ama esasen kendisine düşmanlık besleye birine işaret eder.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Kelebek Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. elif (24 Nisan 2014 saat: 07:38)

  Rüyamda rengarenk bir kelebege sahip oldugumu gördüm. Bütün aile bireylerinin ilgisi bu kelebegin üzerindeydi. Ancak annem yıkamak amacıyla üzerine sıcak su döküyordu ve kelebek eski canlılıgını yitiriyordu. Kanatları buruşuyordu. Ben de inşallah yaşamaya devam eder diye üzülüp yakınırken uyandım. Ben hamileyim bu arada üç aylık ve bugün doktor kontrolüm vardı. Bu rüya bu sebeple beni çok etkiledi. Hayırlısı olur inşallah.

 2. ayşe (13 Nisan 2014 saat: 04:37)

  rüyamda eskiden yaşadığımız ve çocukluğumun geçtiği evdeydim orada kapalı kalmıştım çıkmaya çalışıyordum açtığım kapı ve pencereler geri kapanıyor ve kapıda ve pencerelerde hayvanlar vardı korkuyla bunları aşıp gitmek istiyordum ama gidemiyordum pencerede perdenin akasında bir hayvan topluluğu beni korkutuyor oradaki hayvanlardan yalnızca kelebeği hatırlıyorum. daha sonra bahçeye çıkıp oradaki kapıya gittiğimde orada da büyük ve küçük kertenkele görüp korkuyorum tam içeri girecekken taşların arasında sarı renkli kafası olan bir yılan görüp korkup içeri kaçıyorum içeride telefonda annemle konuşuyorum ve pencereden annemin geldiğini görüyorum ama elinde telefon yok kapıyı açarken telefonda hala annemle konuşuyorum kapıyı açana kadar farkına varmıyorum açtıktan sonra annem görünümündeki annem olmayan kişiye sen annem değilsin diyorum başta inkar ediyor sonra kolumdan tutup tamam artık hadi içeri gel fazla kurcalama der gibi konuşuyor bende kaçmaya kalkarken uyanıyorum. uyandığımda saat 03.30 idi.

 3. meltem (07 Nisan 2014 saat: 11:37)

  Rüyamda odamda 50 cm kadar büyük bir kelebek gördüm. Gökkuşağı renklerinde ama renkleri karışık değil. Çizgi şeklinde sıralı gidiyor. camın önünde dışarı doğru duruyor. Kendi etrafına ışık saçıyor. Bir de içi fıstık dolu bir elma şekeri gördüm.

  Bir işe başlayıp başlamama konusunda kararsızım benim için iyi mi kötü mü olacağını bilmiyorum. O niyetle uyumuştum.

 4. çağla (09 Mart 2014 saat: 20:13)

  Anneannemin evindeydim.Normalinden büyük bir kelebek gördüm.Yeğenim hemen dışarı atmak için avuçlarıyla yakaladı.Kanadı kırıldı.çok üzüldük.ben de onu elime aldım.balkona cıkarttım.uçmaya başladı ve kanadı düzeldi.çok şaşırdık.yanına 2 kelebek daha yanına geldi ve biraz uçtuktan sonra martıya dönüştüler.sonra ise çatıya kondular rüyam bu kadar.umarım en kısa süree gönderirsiniz şimdiden teşekkürler

 5. sema (07 Mart 2014 saat: 07:02)

  rüyamda biri kız ikisi erkek olan sınıf arkadaşlarımı gördüm.büyük bir yerden tepsilerle yemek taşıyorduk.sıranın en önündeydim.tam yemekleri alırken arkadaşım Kutay beni itti ve öne geçti.ama görevli yemeği benim tepsime koydu.sonra da Kutay beni kovalamaya başladı.arkadaşlarım İbrahim ve Eda çıkıyorlardı ve Kutay beni kovalarken bizi izlediler.Kutay beni kovalarken okulumuzun üstündeki büyük salona çıktık pencereye kadar koştum ve durduk.İbrahim de koltukta oturmuş bizi seyrediyordu.Kutay ve ben camdan dışarı baktık.izlediğimiz bir filmdeki iki polis kamkaziye biniyorlardı.işlenen bir cinayet varmış.öldürülen kız aslında kamkaziden düşüp ölmüş.yanlarında da bir araba
  vardı bu araba kızı öldürdükten sonra içine koydukları araba.koltukta kan vardı ve polislerden bir tanesi (bayan olan erkeğin omzuna yaslanmış)ağlıyordu.(cinayeti işleyen polisler değil başkası.)
  eğer bu rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim.çoook önemli çünkü

 6. sema (07 Mart 2014 saat: 06:50)

  rüyamda her yıl bir okula verilen çok değerli bir kelebek bu yıl da bizim okula verildi.ama bizim okulda babamın okulundaki öğrenciler vardı.okulda sadece ben ve 2 en yakın arkadaşımla sınıf öğretmenimiz vardı.kelebek bizim sınıfa emanet edildi ve öğretmenim de beni korumam için görevlendirdi.öğretmenimin çantasının içinde bir kutuda duran kelebek uçup gitmiş ve öğretmenim beni arayıp bunu söylediğinde ben çok üzülüp ağladım.arkadaşlarımdan biri de 3 kovaya su doldurmuş koridorda o suları birbirine döküyordu.o kovalarla oynamamasını söyledim ama bu sefer de ben boşaltmaya başladım.sonra öğretmenimiz de geldi ve kelebeği aramaya başladık.bahçedeki sahaların üstü kapalıydı yerlerde minder vardı onların altlarına bile baktım.sonra okulun en üstündeki büyük salonun halısının altına baktım.sanırım kelebek oradaydı.tam kelebeği bulurken uyandım.

 7. SEDA (13 Ocak 2014 saat: 21:17)

  Oncelikle cok tesekkurler,bu sekilde ilgilendiginiz icin ruyalarimiz ile,cok iyi niyetli ve yardimseversiniz.Ruyamda cocuklarim kosturup ,ses yaparak beni rahatsiz ediyorlardi ,ben kizinca yanima gelip oturdular ama buzdolabinin uzerinde bir kucuk bitki uzerinde duran kelebeklerin hepsi ucarak gelip benim sirtima be kollarima kondulau.Ben de;bakin bu kelebekler,ben ne zaman uzulsem gelir beni teselli ederler boyle dedim.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,