RuyaTabirleri.com

Rüyada Kendi Ölümünü Görmek

Rüyada kendi ölümünü görmek, itikatçe zorlu zamanlar geçirmeye, dini vecibelerini az yapmaya, doğru yolu bulamamaya işarettir. Bazen de bu rüya bozulmayacak tövbe, dince yükselme, kötülükten pişman olma, doğru yola ulaşma anlamlarına da gelmektedir. Rüyada ölen fakat gömülmeyen kişi gerçek hayatta çeşitli nimetler elde eder, işinde yükselir, terfi eder ve makam sahibi olur. Rüyada ölüp toprağa gömüldüğünü gören kişi bazı sıkıntılar yaşar, hidayetten sonra sapkınlığa düşer. Rüyada ölüp omuzlarda götürüldüğünü gören kişi düşmanına galip gelir. Kendisi hakkında kötülük düşünenlerin planını bozar ve düşmanından emin olur. Rüyada ölmek büyük günahlara tövbedir.

Rüyada Öldükten Sonra Yaşamaya Devam Ettiğini Görmek

Rüyada öldüğünü ama hala yaşayamaya devam ettiğini gören kişi sıkıntıdan sonra feraha erişir, bir müddet fakirlik yaşadıktan sonra zenginleşir. Bu kimse eğer gurbetteyse tekrar ailesinin ve sevdiklerinin yanına döner. Gören kimse, fakirlikten sonra zengin olur veya günahlarından tövbe eder. Eğer bu rüyayı gören misafir ve garip ise, salimen vatanına döner.

Rüyada Ölüm Anında Olduğunu Görmek

Rüyada ölüm anında olup, ölüm sıkıntıları içinde bulunduğunu gören kişi sadece kendi menfaatlerini düşünür. Bu rüya başkalarına zarar veren zalim bir kimse veya idarecidir.

Rüyada Çıplak Halde Öldüğünü Görmek

Rüyada öldüğünü ve çıplak olduğunu gören kişi her ne halde olursa olsun hayra, şerefe, rütbeye ve makama kavuşur. Bu rüya sahibi için hayırdır.

Rüyada Teneşirde Uzandığını Görmek

Bu rüya borçluların borcunu kısa sürede ödeyeceğine işarettir. Ele geçecek mal, sıkıntılardan kurtulmadır.

Rüyada İntihar Ettiğini Görmek

Bu rüya nasuh bir tövbe, kesin bir pişmanlıktır. Bu rüyayı gören kişi günahlarına tövbe ederek bir daha da bu tövbesini bozmaz.

Rüyada Öldürüldüğünü Görmek

Rüyada bir kimse tarafından öldürüldüğünü gören kimse uzun yaşama sahip olur. Bu rüya bereketli ve uzun ömürdür.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Kendi Ölümünü Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. seyma (21 Eylül 2016 saat: 03:12)

  rüyamda önce bı magzada alışverıs yapıodum sonra acık bır havada bıanda gök güruldedı ve onmuzdekı göktelen yıkıldı sonra teyzem ynımda muslumnlık bıttı dıe bagırıyordu bına uzrıme duserken gözleriimı kapatıım actığımda baska bıyardeydım 2 sanie gecmeden uyandım ve heryerım ter ıcınde vekalbım fırlıcak gıbı artıordu o kadar kötu oldumkı …

 2. Gmz (18 Eylül 2016 saat: 08:10)

  Rüyamda ôlum korkusu içindeydin sanki ölecegimi biliyordum başim dönmeye başlamisti gözlerim karariyordu yürüyordum ama sallanarak dengem bozulmuştu bir acı hissettm ve yere düştüm yerde yatiyordum azrail canimi almişti ama sanki normal yatmişta gözlerimi kapatmisim gibi konusabiliyordum dudaklaimi kipirdatamiyordum gozlerimi acamiyordum ölmustum ama icim de birseyler dusunebiliyordum pismanlik hissediyordum Allaha yalvariyordum affetmesi icin daha öncede buna benzer bir rüya görmustum yakin zamanlarda yardimci olursaniz sevinirim

 3. Nursena (05 Ağustos 2016 saat: 22:04)

  Önce bi evdeyiz esasında ev bizim değil ama rüyada ev bizim annem hazırlık yapıyo böyle misafir de misafir değil baya bi kalabalık toplanmış tanıdığım herkes var nerdeyse ama büyükler hep beni görmüyolar sanki ben o kalabalıktan uzaklaşıyorum bi odaya giriyorum kapıyı da kilitleyip çok secdiğim bi arkadaşımla konuşuyorum o bana whatsappdan ses atıyo uzun uzun falan ben de ona işte konuşuyoruz böyle baya ben odadan çıkıyorum sonra elimde telefon falan yok bu sefer sonra evden dışarı çıkıyorum aşağıda bi yer var sanki bi odanın ya karanlık başka bi yerin kapısına açılıyo ben o yere giriyorum ve arkamdan kardeşlerim de gelmiş böyle bi koridor bölüm bölüm bölüm odalar odalardan birinde her kitabın bi kişisi var kardeşlerimin ellerine de geliyo kendi kitapları bi tanede bnm elime o odanın birine girmeden önce bu sonra o odaya kitabını bırakan çıkıyo falan kardeşlerim de bırakmış çıkıyolarken görüyorum sonra hiçbişi demeden ben giriyorum o odaya dolaplardan birinin kapAğını açıyorum kitapları yerleştirirken bi tane kitabın içine hapsedilmiş bişi sanki ben iyi meleklerdendim diyo bi kitabın içinden daha ses geliyo onu hatırlamıyorum sonra bnm dediğim kitap sizin yüzünüZden zaten hep gibi bişi diyo ve hepinizin canını alıcam diyo sonra bana bakarak önce senden başlıycam diyo ve kendimi yerde hissediyorum son nefesimle anne diyorum ve birden kendi bulunduğum ev oluyo ora ama sesimi duyan yok yalnız başıma ölüyorum ve sonra uyandım ne anlama gelio bu rüya şimdi

 4. Ayça (17 Temmuz 2016 saat: 06:06)

  Rüyamda annem ve 2 arkadaşı terasta oturuyodu. Sonra sebebini hatırlamıyorum öldüm. Hiç gömülmedim. Hani ölünce kabirde bekliycez ya bende kabri gördüm. Ama hayal kırıklığına uğradım. Ben burda sevdiklerim olmadan nasıl yaşarım dedim. Çünkü küçük ve pis boş bi odaydı. Sonra annemin arkadaşlarından birini gördüm. Sanırım oda ölmüştü. Beni dünyaya götürdü. Üstüm ıslaktı bikinimi giymiştim. Daha önce en çok sevdiğim bikinimi. Sonra o hala yaşıyodu ve ona beni görüp görmediğini sordum okadar ıslaksınki su damlalarını görmemek imkansız dedi. Sonra birden ağlamaklı bi ses ve yüzle ayy biz senin çarşaflarını toplarken yanımıza gelcek ruhun korkarız dedi. Sonra ben terasa gittim. Kendim ordaydı ama 9 yaşımdaki halimleydim. Üstümde mor ve hiç sevmediğim bi tişörtüm vardı. Omuzlarım çok terlemişti masaya dirseklerimi koymuş boşluğa dalmıştım. Sonra annemlere Ayça öldü diye bağırmaya başladım duydular ve bende uyandım.

 5. Azime (12 Temmuz 2016 saat: 21:57)

  Rüyamda sınıftayım 12-13 yaşlarındayım,sonra birden yere doğru sıradan yan bir şekilde düşüyorum her kez ayağa kalkıyor beni hastaneye götürüyorlar ben ölüyorum birden görüyorum ki herkez üzgün ders işliyor benim oturdugum sırada çiceklerle kaplanıyor bu rüyanın anlamı nedir.

 6. Tuncay kurşunlukaya (07 Haziran 2016 saat: 02:46)

  Rüyamda öldüğümü gördüm mezarımı kazdılar.ama gömmediler birde herkese vasiyet etmiştim ben ölünce mezarımı elle kazın kepçeyle kazmayın diye mezarımı elle kazdılar ama daha gömmediler kendimi hiç görmedim. Mezarımı kazarken anneme baktım acaba şimdi kepçe gelip devamını kazacak mı diye annem o sırada bana baktı merak etme elle kazılacak dedi. Sonra uyandım tam o sırada sela okundu çok korktum benim selammı okunuyor diye. Bu kadar buna bir yorum var mı… teşekkür ederim.

 7. Halil (12 Nisan 2016 saat: 06:35)

  Rüyam da iki amcamla kar temizlediğimi ardından otobüs kazası geçirdiğimi görüyorum daha sonra beni otobüsün altından çıkarmaya çalışıyorlar ben de o sırada ailemin yanındayım o esnada gurbette olan arkadaşımı görüp yanına gidiyorum orada halsizlikten yere düşüyorum daha sonra halam oğlu yanımıza gelip bana senin yerini bildiklerini ve çıkarmaya çalıştıklarını söylüyor o gittikten sonra beni bir evin bolkonuna oturtuyorlar ben oradan kendi eşimi ve oğlumu görmeğe giderken birden üzerimdeki halsizlikten kurtuluyorum ve koşarak anneme beni bulduklarını söylüyorum. Rüyamın yorumunu atarasanız sevinirim.

 8. Arzu s-v (24 Ocak 2016 saat: 10:06)

  Beni yolda giderken kaçırıyorlar.Beni bir eveve götürüyorlar.Sonra beni öldürüp yiyorlar.
  Sonra ruh oluyorum etrafta koşup oynuyordum.Sonra eve gidince anneme”ben acıktım ” diyorum ama o beni duymuyor çok sinir oluyorum ve vazoyu yere atıyorum ailem çok korkup ben uyurken evi terk ediyorlar bende artık gökyüzüne Arzular Arzular uçuyorum

 9. Hüzün yılmaz (17 Ocak 2016 saat: 20:30)

  Rüyamda doktora gitmişim doktor yarın saat 10da öleceksin diyor eve geliyorum telefonda birisine anlatıyorum telefondaki gülüyor ve uyuyorum kendimi mezarlıkta yerde uzanmış olarak görüyorum ve yanımda sadece annem oturuyordu anneme ben ölmedim diye sesleniyordum ama sesimi duymuyordu

 10. Oğuzhan (11 Ekim 2015 saat: 13:21)

  Geçen gün rüyamda ölüyordum yavaş yavaş herkesle vedalaşıyordum ve sonra yavaşça gözlerim kapandı ve öldüm daha sonra ruhen galiba ayrılamadım ailemden arkadaşlarımdan bırakamadım onları yanlarında kaldım vedalaştım öptüm hepsini sonrada artı tamamen gitme vaktim geldiginde uyandım.

  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 11. Tuğçe Kıvançkaya (02 Ekim 2015 saat: 12:04)

  Ruyamda bir saglik problemim vardi. Bir sure sonra ameliyat olacagimi ogrendim ve zorlu bir ameliyat olmayacagini soylediler herhangi bir risk barindirmadigini soylediler. Hastaneye giderken yanimda annem babam babaannem erkek arkadasim anneannem dedelerim erkek kardesim akrabalarim vardi. Riskli olmadigini biliyordum ama icimde cok buyuk bir huzursuzluk vardi. Agliyordum surekli. Herkesten haklarini helal etmelerini istedim ve ameliyata aldilar beni. Bedenim ameliyat masasindaydi goruyordum fakat ben ayaktaydim ama kimse beni gormuyordu hastanenin icinde dolaniyordum kimse beni gormuyordu ve kimseye sesimi duyuramiyordum ameliyat bitmeye yaklastiginda ailem ameliyat bolumunun oraya geldiler bende oradaydim doktor cikti kabettik dedi iceriden cikan hemsire kadin agliyordu ben bagiriyordum buradayim diye ordan oraya kosuyordum ben olmedim bana bakin diyordum kimse beni duymuyordu erkek arkadasimin yanina gidip ona sarildigimda onun o olmadigini gordum herkes agliyordu sesim cikmiyordu bende agliyordum ve uykudan bagira bagira ben olmedim diyerek uyandim hala etkisindeyim hala agliyorum.. Bunu yorumlar misiniz?

 12. Hakan (30 Eylül 2015 saat: 02:28)

  Rüyamda kendimi ölü olarak gördüm. Annem yengem arkadaşım ve bazı kalabalık kişilerle mezar basindaydi. Beni gomeceklerdi. Annem benden bir ip istedi arkadaşımla ipi almaya 20 metre kadar ileri gittik. Giderken konuştuk. Mezara yaklastigimizda artık bana cevap vermiyordu.resmen görmüyordu. Mezarı başına geldiğimizde kimseye kendimi duyuramadim. Gerçekten öldüm mü ben dedim kendi kendime. Artık beni hayatımda hissetmedigim korku ve pismanlik kapladı. Mezarın başında allah dan beni affetmesi için yalvariyordum. Inanilmaz şekilde ağlıyordum. Allahım bana bir şans daha ver dedim. Kuran da geçen bir ayeti hatırladım.(OnlarIn birine ölüm meleği geldiğinde Rablerine beni geri döndür diyecekler. Fakat geri dönüş yok). Geri donmeyecegime inanmıştim.daha sonra Mezara tahta koyuyorlardi. Yamuk yumuk arası açık.bu tahtanin arasından toprak gelir yüzüme diye feryat ediyordum. Insan gomulurken kuran dua bişey okunur ya bunlar bana niye kuran okumuyorlar dedim sonra sonra bi kadın anneme dedi yenge kuran niye okumuyoruz annem gerek yok dedi. Çok kizmistim ama duramıyorki beni. Sonra beni aldılar kefene sardilar. Mezara koydular. Mezara Göz gezdirdim. Kendi kendime Bu toprakların arasından böcek yılan gelir diyordum. Toprak atmaya başladılar. Iyi ce nefes almakta güçlük çekiyordum. Çok korkunç tu. Daraldim artık kimildayamiyorum. Kabir azabı aklıma geliyordu. Cehennem ateşi aklıma geldi. Iyi ce nefes alamadım. Hava tükenmisti patlayacaktim nerdeyse daha sonra ağlayarak allahım beni affet diyerek uyandım.

 13. Merve (30 Ağustos 2015 saat: 20:10)

  Rüyamda evdeydim. adamlar beni öldürecekti onlardan kaçtım ve balkona gittim aşağı atladım fakat kendi ölümü yerde kanlar içinde gördüm .ambulans filan geliyordu komşular bagirilardi fakat balkondaydim.beni kimse gormuyordu.yani ruhum balkonda bedenim asagidaydi lütfen cevap verin çok etkisinde kaldim.

 14. Anonim (11 Temmuz 2015 saat: 01:11)

  yolda gidiyorum yuruyerek tek basima.caddeden gecerken.yavru bir kus yolun ortasinda duruyor biryerede gidemiyor aciyorum.kusu almak icin yola cikiyorum.kusu elime aliyorum.o arada yuzumu dondugum an bana bi araba carpiyor aninda öluyorum.kusta yavru oldugu halde ucup gidiyor orda uyaniyorum

 15. Tenzile Çelik (02 Haziran 2015 saat: 17:03)

  Rüyamda ölmüşüm, ama mahsustan ölmüşüm,ama gerçek ölmüş gibiyim, kendi ölümü kucağıma aldığımda elim ayağım salık halde, kendi yüzümü aynısını görüyorum, ve giyimliyim, aldım kendi ölümü kucağıma eve götürcem, cenaze töreni yapılsın gömülsün diye, bir gece sokakta kalmış ölüm oraya yine ben bırakmışım unutmuşum onu orda sabah aklıma gelince gittim aldım onu ordan kucağımda eve götürdüm, ama cenaze töreni falan yapılmadı, sade kendimi kucağımda görüyorum, yüzümü gözümü, elimi ayağımı sarkmış salınmış görüyorum, ama üzerimde giysilerim var, giyimliyim, saçımı bile görüyorum. Çok ağladım, çok üzüldüm, uykudan uyandığımda kendime gelemedim, hala üzüntülüydüm ağlasam ağlardım ama tuttum kendimi. Nedir bu rüya ?

 16. Anonim (11 Mart 2015 saat: 11:01)

  Ben rüyamda babamın evindeyim.büyük bir topluluk ölüm saatimin geldiğini söylüyor.herkes üstüme geliyo ben kaçıyorum.Koşarken çocukluk aşkım karşıma çıkıyo elimden tutup benı ordan uzaklaştırdı.Sakinlestirdi beni uzun uzun bastı başımı omzuna yasladi uyu dedi.uyudugumu görüyorum ve cok huzurluydu m

 17. türk kübra emin (06 Ocak 2015 saat: 18:08)

  Ben rüyamda bir evdeyimve koşuyorum tam dış kapıya geldiğimde kendimi ölmüş buluyorum ve bulduğumda nişanlım beni kucağına almış srılıyordu.
  Ben nişanlıma diyorum ki:Ben ölmedim yaşıyorum dediğim de nişanlım beni duymuyor ve hala ağlamaya devam ettiğini gördüm…

 18. türk kübra emin (06 Ocak 2015 saat: 18:07)

  Ben rüyam da bir hastanedeyim ve koşuyorum tam acil kapısına geldiğimde kendimi ölmüş buluyorum ve bulduğumda nişanlım beni kucağına almış srılıyordu.
  Ben nişanlıma diyorum ki:Ben ölmedim yaşıyorum dediğim de nişanlım beni duymuyor ve hala ağlamaya devam ettiğini gördüm…

 19. ilhan (27 Aralık 2014 saat: 02:10)

  Karanlık bir mekanda vaaz veriyorum.küçük bir gruba Allahım anlatıyorum. Bazılarının muhalefet olduğunu gördüm.haykırmak ve Allahtan başka ilah yoktur diyerek oradan kaçmaya başladım. Kendimi karanlık bir koridorda buldum. Karşımda siyahlar içindé azraili gördüm. Bana doğru hızlıca geldi ve içimden geçti. Ben de arkama döndüm sanki ruhumun bir kısmını almıştı ve kelimeyi şahadet getirdim. Sonra bidaha geldi ve ruhumu aldı. Ben de o sırada gülüyorum mutluydum.

 20. ayşegül (13 Aralık 2014 saat: 14:39)

  Rüyada bi hastanedeyim tekerlekli sandalyede kat kat çıkarıyo hemşire beni kanser hastasıyım rüyada zayıflamışsım her yerim agrıyo kolumu kaldıracak dermanım yok hemsire beni götürürken sürekli bilerek beni kapılara duvarlara hızlıca vuruyo canım acısın diye ama ben hissetmiyorum vurunca hiç bisey sonra beni bi yerde yanlız bırakıyo o ara babamı gördüm aglamaya basladım geldin mi sobunda baba dedim eve götürün beni burda bana çok kötü davranıyolar dedim oda daha degil dedi sonra ben geliyorum diyip gitti iki tane adam bana bakıp aralarında konusmaya basladılar kızda güzelmis gibi falan sonra birden bana saldırdılar o an kalabalık olan hastane de bi tek ben ve onlar kaldı çırpınıyorum ama gücüm yok sonra birini dövmeye çalıştım oda buazıma yapışıp öldürdü beni… niye böyle bi rüya gördüm ki durduk yere her yerde farklı bisey yazıyo hangisine inanacagımı şaşırdım

 21. burhankk (14 Kasım 2014 saat: 10:21)

  Dayımların evindeyiz. Ben bir hastalığa yakalandığımı ve 15 günlük ömrüm kaldığını öğreniyorum. Günler geçiyor ve 3 gün kalıyor ölmeme. Ağlamaya başlıyorum hıçkıra hıçkıra. Yanımda annemle babam var o an. Babam bana kızıyor ağladığım için. Annem de babama bırak ağlasın 3 gün sonra ölecek çocuk diyor. İkisinde de hiç bir ifade yok ne üzüntü ne de başka bir şey. Sonra da uyanıyorum ağlayarak aynem rüyadaki gibi. Cevap yazarsanız çok sevinirim.teşekkür ederim.

 22. Arzu S-va (13 Haziran 2014 saat: 18:41)

  Rüyada büyük bir.otöbüsle kampa gidiyordum bir çok kişi ile..ver yer olmayınca arabayla gitmek zorunda kalıyorum.. ve büyük bir uçurumdan denize düştüğümü görüyorum.. Ve sonra etrafda ruh olarak dolanıyorum.sahilde annemle arkadaşı beni ariyorlar….hey! ben buradayım diye sesleniyorum ama duymuyorlar.sonra bi konsere gidiyorum.tüm arkadaşlarım orada eğleniyorlarr. oynuyorlar herkesle konuşmak istiyorum.ama kimse aldırmıyor..ben tarafa bakmıyorlar.. beni görmöyolar duymuyolar…..cevap yazarsanız sevinirim :) şimdiden teşekkürler!….

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,