RuyaTabirleri.com

Rüyada Kendini Çirkin Görmek

Rüyada kendini çirkin görmek, pişmanlık içine düşüleceğine ve bu düşüncenin kişiyi uzun bir zaman huzursuz bırakacağına, işlerine olan konsantrasyonunu bozacağı gibi, sosyal çevresiyle olan ilişkilerinde de sıkıntıya neden olacağına yorumlanır. Aşırı mükemmeliyetçi bir anlayışa sahip olan rüya sahibinin yaptığı işlerde her zaman en iyi olmak istemesi nedeniyle başarısızlıklarla karşılaştığında moralinin bozulacağını, duygusal hayatında meydana gelen dalgalanmalar yüzünden kendisini iyi hissetmeyeceğini de bildirir. Ruhsal bir çöküşe meydan verecek olayların ortasında kalmak, sevilen bir arkadaşın kişiye yaptığı ağır eleştirilerden etkilenmek ve kabuğuna çekilmek anlamına gelirken, manevi açıdan farklı yorumları da vardır. Özellikle rüya sahibinin başına gelecek bazı olaylardan sonra kendisini dini açıdan zayıf bulacağını, daha iyi bir mümin olmak isteyeceğini, hayatındaki eksikliklerin, günahların ve hataların farkına varıp bilinçleneceğine de tabir edilir.

Rüyada Kendini Çirkin Görüp Ağlamak

Bir dönüşüme, değişim yaşanacağına, olumsuzlukların da kişiye sonuç olarak iyi şekilde döneceğine alamettir. Başlangıcı kötü olan her şeyin ilerleyen aşamalarda yüz güldüreceğini bildirir ve merhametli, kişiye sevgiyle bağlı bir eşin de habercisidir. Yaşanacak manevi bir boşluktan dolayı arayışa girmenin ve yeni insanlarla tanışarak hayatına farklı soluklar kazandırmak istemek demektir.

Rüyada Kendini Çirkin Hissetmek

Aşırı vesvese içinde olunduğunu bildiren rüya, kişinin elindekilerin daha da fazlasını istediğini bu yüzden zaman zaman mutsuzluk yaşadığını ifade eder. İş konusunda bazı sıkıntılar yaşayan rüya sahibinin yaptığı girişimlerden tam olarak istediği sonucu alamayacağını, başarısızlığı hazmedemeyeceğini ve aşırı hırsla hareket etmesinden ötürü zarar görebileceğini tabir eder.

Rüyada Kendini Çirkin Görmenin Psikolojik Yorumu

Bu rüya kişinin kendisini beğenmediğini, fiziksel açıdan görüntüsünde kusurlar bulduğunu, hayata dair yaptıklarının yetersiz kaldığını ve yoğun bir başarısızlık hissi yaşadığı için öz güveninin düşük olduğunu ifade eder. Kendisiyle barışık olmayan, her sorunda kendisini suçlayan insanların gördükleri rüyalardandır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!