RuyaTabirleri.com

Rüyada Kıyamet Koptuğunu Görmek

Rüyada kıyamet koptuğunu görmek, insanların kurtuluşuna ve korktuklarından emin olmalarına işaret eder. Bu rüyayı gören kimse kendisine düşmanlık eden bir kişinin zararlarından emin olur ve sıkıntılarından kurtulur. Bazı alimlere göre ise bu rüya büyük bir günah işlemeye işarettir. Kıyametin koptuğunu gören kişi, oldukça büyük bir hata yaparak dünyada toplum içinde küçük düşer ve rezil olur. Bazen de herkesin kıyameti kendi ölümü olduğu için, ecelin yaklaştığının ve ömrün bittiğinin habercisidir.

Rüyada Kıyametteki Mizanı Görmek

Rüyada insanların günahını ve sevabını ölçen mizan yani teraziyi görmek, kişiler arasında adaleti sağlayan hükümdara ve yöneticiye işarettir. Bu nedene böyle bir rüya gören kimse, insanların başına geçerek adil bir yönetici veya hâkim olur. Bazı tabircilere göre ise bu rüya kişilerin arasını bulan ve küsleri barıştıran iyi niyetli bir adamdır. Rüyada terazide günahların ağır basması, dikkatli olmanız ve günahlardan sakınmanız gerektiğinin habercisidir. Sevapların ağır basması ise Allah’ın hoşuna gidecek davranışlarda bulunmadır.

Rüyada Kıyamette Sorguya Çekilmek

Rüyada kıyametin kopup sorguya çekildiğinizi görmek bu sınavı nasıl geçirdiğinizle alakalı olarak yorulur. Buna göre, eğer sınavınız iyi geçer ve sorgudan kurtulursanız bu hayrınıza ve menfaatinize işaretken; sorgu sırasında terlemek, sınavın zor olması günahlar işlediğinizin ve hatalarınız yüzünden sıkıntı çektiğinizin göstergesidir.

Rüyada Kıyamet Alametlerinden Birisini Görmek

Rüyasında kıyamet alametlerinden birini görmek, gaflet içinde bulunmaya, kendinize çeki düzen vermeniz gerektiğine,  günahlardan tövbeye, ölmeden önce daha fazla iyilik yapmaya ve sevap işlemenizin gerekli olmasına işarettir. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi yaptığı yanlış davranışlardan dönmek zorundadır.

Rüyada Mahşer Meydanı’nda Dikildiğinizi Görmek

Bu rüya bazen dünya hayatında çekeceğiniz sıkıntıdır; bazen de düşmana karşı zafer kazanarak, mutlu ve huzurlu olmaya işarettir

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!