RuyaTabirleri.com

Rüyada Köpeğe Çarpmak

Rüyada köpeğe çarpmak, istemeden veya yanlışlıkla bir arkadaşın, samimi bir dostun kalbini kırmak, ona üzüntü verecek davranışlarda bulunmak demektir. Kişinin gönül almak için uğraşacağı bu olaydan dolayı müteessir olacağını, kalbini kırdığı kimseyle ilişkisini düzeltmek için çabalayacağını ifade eder. Bu rüya kişinin yaşadığı çevreye uyum sağlamakta zorlandığını yahut yakın çevresiyle bağlarında bir zayıflama ya da kopukluk olduğu manasına da gelir. İletişim kurmakta zorlanıldığı bir döneme, iş yaşantısında biraz agresif bir tutum izlendiği için yanlış anlaşılmalara neden olunduğu manasındadır. Sıkıntı, stres veya baskı altında hissedildiğini, bu nedenlerle yaşanan çevreyi değiştirmek ya da yeni bir eve taşınmak için hazırlık yapılacağını ifade ederken, bu ani gelişmenin ev halkında huzursuzluklara ve fikir ayrılıklarına neden olacağını da tabir eder.

Rüyada Köpeğe Çarpıp Öldürmek

Yavru bir köpeğe çarpıp öldürdüğünü görmek yeni girilen bir işte sorunlar yaşayarak ayrılmak, çalışma hayatında arka arkaya gelen sorunlarla karşılaşmak demektir. Yeni başlayan bir arkadaşlıkta güven sarsıcı olaylar yaşanması yüzünden kişinin kendisini uzaklaştıracağını, geri çekeceğini de ifade eder. Büyük bir köpeğe çarpıp öldürmek ise eski bir dostluğun nihayete ereceğini, araya soğukluk gireceğini bildirir. İletişim çatışmalarını, sözlü kavgaları ve kırıcı konuşmaları da delalet eder.

Rüyada Yaralı Köpek Görmek

Ruhsal açıdan kendini zayıf hisseden kişilerin yakın çevrelerinden bekledikleri desteği görmeyişleri nedeniyle üzüldüklerini ifade eder. Aynı zamanda gizli bir düşmanın varlığına ve bu kimsenin kişiye çok yakın olduğuna dair işaret verir. Kan görüldüyse ağır, yaralayıcı sözler söylenen bir kavganın içinde olmak manasına gelir.

Rüyada Köpeğe Çarpmanın Psikolojik Yorumu

Kişinin kendi içinde ve yalnız yaşayacağı bir deneyimin ifadesidir. Ruhsal bir yolculuğu simgelediği gibi, herkesten gizlenen bir yolculuğun işareti olarak da görülebilir. Fikirlerde önemli değişikliklerin meydana geldiği bir sürecin içinde olmak, hayatı farklı şekilde yorumlamaya başlamak anlamındadır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!