RuyaTabirleri.com

Rüyada Kopya Çekmek

Rüyada kopya çekmek, kişinin yapacağı bazı hilelerin ve kötülüklerin habercisidir. Bu rüyayı gören kimse, ya özel hayatında ya da iş yaşamında yapmaması gereken bazı hareketlerde bulunur. Bu rüya haksız menfaatlere, haram mal kazanmaya, başkalarının konuşmalarını dinlemeye, başka insanların kazancından pay kapmaya çalışmaya veya kişinin yapacağı birtakım hilelere de işaret etmektedir. Rüyada sınıfta kopya çeken kimse, iş yerinde insanları kandırarak haksız kazanç elde eder. Bu rüya araya güçlü birtakım kimseleri koyarak hak etmediği bir mevkiye çıkmaya ve böylece birçok kimsenin hakkını yemeye de işaret etmektedir.

Rüyada Kopya Çeken Birini Görmek

Rüyada kopya çeken kimseyi görmek, yakında hilebaz ve kötü bir kimse ile karşılaşıp onun hilelerine maruz kalacağınıza yorumlanmaktadır. Kopya çeken kişi, bütün kazancını insanları kandırarak ve onlara yalan söyleyerek kazanan, haksız menfaatler elde eden, kötülüğü ve şerri ile çevresindeki kişilere sıkıntı yaşatan kötü bir kimsedir. Rüyasında kopya çeken kişinin ifşa olduğunu görmek, bahsi geçen özelliklere sahip olan kimsenin bu hilelerinin görülmesine ve farkına varılmasına yorumlanmaktadır.

Rüyada Kopya Çekerken Yakalanmak

Rüyasında kopya çekerken yakalandığını görmek, yaptığı bazı hilelerin insanlar tarafından fark edilmesine ve toplum içinde rezil olmaya yorumlanır. Bu rüya kişinin bazı yanlış davranışlarda bulunacağına ve bu davranışların terkedilerek toplum içinde dışlanmasına işaret etmektedir. Başkasını kopya çekerken yakalamak ise dost bildiğiniz bazı düşmanlarınızı çevrenizden uzaklaştıracağınıza yorumlanmaktadır.

Rüyada Kopya Çekmenin Psikolojik Tabiri

Rüyada kopya çekmek, kişinin yapmak istediği herhangi bir kötü eylemin yansımasıdır. İç dünyasında bazı sorunlar yaşayan ve birtakım yasal olmayan isteklerde bulunan kişiler gerçek hayatta gerçekleştiremeyeceği bu eylemleri böyle bir rüya ile ortaya çıkarmaktadır. Bu rüya bazen de her insanda oluşabilen kurallara uymam içgüdüsünü yansıtır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Kopya Çekmek İle İlgili Rüyalar;

 1. tugba (20 Kasım 2016 saat: 10:47)

  Ruyamda sınıfta bi yazılıya giriyorum sonra kopya cekmeye basliyorum hoca da önümüzde masanın altın da kagıt gormiyim diyo sonra benim kopya kağıdım yere düşüyo ve o ara bi sorunun cevabını yazamıyorum hoca da yerdeki kağıdı alin bana getirin diyo bende kağıdı yerden aliyom yırtıyom cope atıyorum ama hoca bişey demiyor sonra biz arkadaşlarla konuşmaya basliyoruz hoca benim yerimi değiştiriyor ve yanına oturdugum kisi benim yazılı kağıdımı onune alip bi sorunun cevabini yaziyor ve ben yanlis diye düşünerek siliyorum ve hoca o Ara sınıfın ışıklarını söndürüyor sonra hepimiz dısarı cıkıyoz sıraya giriyoruz ama benim yazılı kağıdım hala elimde vermemisim sonra ben o ara yazamadığım sorunun cevabını yazıyorum arkadaslarım söylüyor sonra herkez koşmaya basliyor 23nisanlar da falan caldigimiz trampet davul borozan falan alıyorlar bende alıyorum ve çalmaya basliyoruz lutfen bu rüyayı yorumlarmısınız…

 2. Ayşegül (14 Eylül 2016 saat: 08:54)

  Rüyamda ilk önce yıkık bir ev gördüm ve yanında akarsu vardı sonra kendimi okulda gordm benden kopya çekiyorladi sonra oradan çıkıp araba aldm siyah bir araba sonra o arabaya bindim ve gittim ardndan ogretmenimiz arabaya kitap defterle doldurdu.

 3. Uğur (25 Haziran 2016 saat: 08:49)

  Rüyamda sınıf arkadaşlarımla sınavdan habersiz bir şekilde okula doğru geldik sınıfa girdiğimizde herkes sınava başlamış biz 3 4kişi geç kalmıştık neyse ki bayan hoca içeri bizi aldı benim yerim iyiydi çünkü sağ tarafımda çalışkan bi arkadaş oturuyordu sınav oturarak değil ayakta oluyordu elimizde kağıt kalem ve masalara oturmadan ayakta sınav oluyorduk sağımdaki kıza bakmaya çalıştıkça bana ayar oluyordu kağıdını göstermiyordu homurdanıyordu sonra önümdekine kendi kağıdını verdi bende o sırada önümdekinden kağıdı aldım şıkları ezberleyip geçirmek için o sırada olanlar oldu benim durduğum yerin üstüne kırmızı bir ışık saçıldı ben bi takım konuşmalar yaptım ve camdan dışarı baktığımızda kıyamet kopuyordu gökten bi alev dalgası yere inmiş ve üstümüze doğru hızla gelmekteydi… Acaba kopya cektim diye mi kopmuştu kıyamet, olsundu yine olsam yine çekerimdi..

 4. Derin (16 Mayıs 2016 saat: 07:20)

  Ya bende rüyada kimya yazılısı oluyodum wlimde cwvap kâğıdı vardı herkes göruyodu en başta gıcık aldığım kız snavadan çıkınca herkes hocaya söylüyordu eve giderken gitmek
  için kapıdan çıktığımda hava okarariyodu birgun sonra3snavimis varmış ama ben gitmek istemiyorum sabah okul gidince polisleri görüyordum ellerinde birsürü köpek vardi

 5. Gamze (21 Nisan 2016 saat: 11:09)

  Rüyamda yakın arkadaşımla bir sınıfa gidiyoruz sınıf öğrencilerle dolu öğretmen bir anda yazılı kağıtlarını bize veriyor tazılı oluyoruz kopya çekmek serbestmiş herkes birbirinden kopya çekiyor yanımdaki arkadaşım kağıdını doldurmuştu bende bakıyordum ama bir türlü kopya çekemiyordum gördüklerimi kağıda yazamıyordum kağıdım bomboş kalmıştı yzılı olduğumuz ders matematik ti benim kağıdımın altında edebiyat dil konuları vardı öğretmen kağıtları gördü bunlar ne diyor bende edebiyat konuları diyorum öğretmende diyor ki bende dil konusu sormuştum zaten ama hiç çekemeden yakalandım sonra yanımdaki arkadaşım öğretmene yalan söylüyor diyor ki bu arakadaşım ağrıya gitti yazılıdan haberi yoktu diyor bende birşey diyemiyorum öğretmen önceden niye söylemediniz diyor kağıdımı alıyor ve kendi dolduruyor notumuda 95 veriyor.. Rüyam ne anlama geliyor açıklarmısınız ??

 6. Kevser Baştürk (14 Nisan 2016 saat: 12:12)

  Ben 8.sınıf öğrencisiyim dün rüyamda teog sinavindayiz ama kendi arkadaşlarımla ve bi sağlıkocağının bi odasında ben biraz gec kalmıştım zaten odada 5-6 kişiydik bitirmeyen 2 kisi kaldık ben arkadaşlarımdan yapıyorum ama sonra söyluyorum verin diye duymuyolar o arkadaşımda bitirdi ondan da biraz baktm sonra dışarda bi ptlama oldu herkes çıktı ben odada tekim sonra bnde çıktm koridorda arkadaşım bi kadınla atisiyodu sonra birlikte çıktık bi baktm sünnet çocuğunun ayağı yok sordm bacağında balon patladı dediler rüyam devam ediyo busefer yıne teog ama Okuldayız herkes istediği yerde bnde bi masada çözüyorum herkes konusuyo bitirdiler heralde ben stresten yapamıyorum sonra Müdür yardımcısına gittim onda da türkçe nin cevaplarını gordm ama çok deyil bi soru aklımda kaldı onu da doğru yapmışım zaten lütfen bana cevap yazııınnn.!

 7. H. (26 Aralık 2015 saat: 14:20)

  2. Teoga daha çok var ama ben bu rüyayı gördüm yinede. Sınava girdik herkes tek oturuyodu ama benim yanımda annem vardı. Matematik sınavını bitirdim. Fen sınavına geçtim. Bazı soruları yapamadım. Annemde ordan bana fen kitabını vermişti. ‘Hadi bak burdan kimse gelmiyo şimdi’ demişti. Bende bakmıştım ama bi türlü bulamamıştım cevapları. Lütfen söyleyin tabirini ??

 8. dilek cengiz (03 Mayıs 2015 saat: 11:06)

  ben rüyamda önce yanımda bir arkadaşla oturuyorum ondan biraz çekiyorum daha sonra hocam beni orta sıranın en ön sırasına otutturuyor.bnde gidiyorum arkamda 1 sınıf arkadaşım yanımda da 1 sınıf arkadaşım var yazılı olurken hep onlardan bakıyorum yazılım çok güzel geçiyor.ve yazılı bittiğinde hoca kağıtları alıp okuyor. sen 70 aldın diyorr…Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.:)

 9. ercan (11 Şubat 2015 saat: 12:02)

  merhaba rüyam da bir bankanın sınavına giriyorum sınav esnasında yanımdaki sırada oturan arkadaşın benim cebime birşeyler koyduğunu görüyorum ama yanlış anlaşılır diye sesimi çıkartmıyorum. sonra salon görevlisi geliyor kopya çektiğim için beni kaldırıyor hatta hırpalıyor ve sınıftan atıyor ben ne için gittiğimi hatırlamıyorum ama eve gidip geliyorum ve sınav bitmiş herkes gitmiş. sonra itiraz da bulunuyorum benim hakkımı yediniz diye şikayetçi oluyorum. neye işarettir bu? birde yine aynı gece rüyamda çok eskiden çıkmış olduğum bir kız arkadaşımın kız yeğeni bana resim çizmiş veriyor o resmi bana değer verdiği için beni sevdiği için yaptığını söylüyor. resimde grafik tarzı resimler var ve havada kuşlar uçuyor ama iri kuşlar kartal gibi şahin gibi bişeyler tam hatırlayamıyorum o kuşları da o çizmiş ve hatta iki kişiyi temsil eden yuvarlak işaretler var ve kuşlar o iki kişinin arasından başlıyor çizilmeye sanki yollarımızın ayrıldığını yada ayırdıklarını simgeler gibi nedir bu rüyaların anlamı cevaplayabilrseniz çok mutlu olurum

 10. emine (30 Ocak 2015 saat: 07:53)

  Benim ruyamda sinifca bir deneme sinavindayiz sonra kendime bi yer seciyorum ve kalem almak.icin ordan ayriliyorum geldigimde orda tanimadigim bi erkek oturuyo kalk falan diyorum kalkamam yanima otur diyo yanina oturuyorum sonra benim kalemim dusuyo cocuhun onunde de kalem kutu var onu almak icin egiliyorum oda hic geri cekilmiyo ama bende rahatsiz olmuyorum sonra onumde yakin oldugum bi arkadasim oturuyo biz kopya cekiyoruz onunla sonra hoca bizi yakaliyo isimlerimizi falan istiyo bende sinirleniyorum kitapcigi duvara atiyorum.bi kac arkadasim hocaya ben rahatsiz degilim hocam goturmeyin idareye diyolar bi tanede cok yakin oldugum bi arkadasim ben rahatsizim goturun valla diyodu sonra ben daha cok sinirleniyodum hocaya olayi anlatiyodum hoca beni affediyodu

 11. eminr (30 Ocak 2015 saat: 07:52)

  Benim ruyamda sinifca bir deneme sinavindayiz sonra kendime bi yer seciyorum ve kalem almak.icin ordan ayriliyorum geldigimde orda tanimadigim bi erkek oturuyo kalk falan diyorum kalkamam yanima otur diyo yanina oturuyorum sonra benim kalemim dusuyo cocuhun onunde de kalem kutu var onu almak icin egiliyorum oda hic geri cekilmiyo ama bende rahatsiz olmuyorum sonra onumde yakin oldugum bi arkadasim oturuyo biz kopya cekiyoruz onunla sonra hoca bizi yakaliyo isimlerimizi falan istiyo bende sinirleniyorum kitapcigi duvara atiyorum.bi kac arkadasim hocaya ben rahatsiz degilim hocam goturmeyin idareye diyolar bi tanede cok yakin oldugum bi arkadasim ben rahatsizim goturun valla diyodu sonra ben daha cok sinirleniyodum hocaya olayi anlatiyodum hoca beni affediyodu

 12. esin kazancı (03 Ocak 2015 saat: 14:32)

  meraba ben rüyamda kopya çektim ama 1-2 tane soruyu çektim ama ben ćekerken hep baska bir sorunun cevapını yazıp siliyordum bir türlü abcd ye isaret koyamiyordum koysam hemen siliyordum bi de ruyamda uyumustum sinava gec kaldim ogretmen de son yarim saat kaldi diyiyce sasirdim daha sbs’di bu sinav daha kitapin yarisindan fazlasini cozmemistim ve cok heyecanliydim sonra arkadasimin sinaviyla degistirdim kagidimi ama o kagitlara isaretlemeden tenefus caldi disari ciktim siranin ustunde kagitim yoktu aradim aradim arkadasimla hertarafa baktik sonra bic biyerde bulamadim arkadasim benle ciyiyordu her gun okuldan bu ruyada da ben ona bagirdim beni okulda birakip gitti agladim agladim ama bir turlu o kagidi bulamadim sonra uyandim.bu neye delalet eder lutfen yazin kopya cekemiyordum ruyamda .

 13. Buse apak (08 Aralık 2014 saat: 12:46)

  Rüyamda bir sınıf içinde ortalık boş ama sıralar birbirine birleşik bi şekilde coğrafya sınavı oluyordum. 2 sıra yanımda eski sevgilim oturuyordu ve aramızda 2 tane kız oturuyordu. Kızlar bana sürekli kopya veriyordu ama ben hiç çekemiyordum hoca hep beni yakalıcak gibi oluyordu bana kızıyordu ama çok değil hiçbir şey yapmıyordu. Ben bir türlü kopya çekemiyordum bir soruda takılı kalmıştım ve kızlarla eski sevgilim çek şu kopyayı söylüyorum hadi diyordu ben çekemeyince salak bu ya diyip kızıyorlardı ve gülüyorlardı. Cok fazla etkilendim sebebi ne bilmiyorum bundan öncede okulda beden hocası sevgilileri bi sınıfa topluyordu gene eski sevgilimle ben gidiyorduk ama barışmış bi şekilde, daha sonra eski sevgilimle ayrılıyorduk ve okul koridorunda çıplak geziyordu bende onu kapatmaya çalışıyordum hoca görmesin diye. Lütfen anlamlarını yazar mısınız..

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,