RuyaTabirleri.com

Rüyada Kurban Kesildiğini Görmek

Rüyada kurban kesildiğini görmek, tüm günahlarından arınıp Allah katında makbul bir insan olunacağına işaret eder. Hayırlara vesile olan rüyayı gören kişi her muradına tez zamanda erişir ve evinde bereket eksik olmaz. Rüyasında kurban kesildiğini gören kişinin adakları gerçek olur ve hastalıklarla ilgili çok kısa zamanda şifa haberleri alır. Tüm dertlerin sona erip, kişi ve ailesi için güzel, huzurlu günler geleceğine yorulan rüya her açıdan selamete yorumlanır. Rüyasında kendisinin kurban kestiğini gören kişi korkularından kurtulur, endişeleri dağılır. Kurban kesen kişi Umre ziyaretinde bulunur, tüm isteklerine kavuşur ve borçlarından kurtulur. Kurban kesmek kişinin maddi ve manevi zenginliğine, huzurlu ve mutlu geçirilecek bir ömrü işaret eder.

Rüyada Kurban Eti Dağıtıldığını Görmek

Mevcut sıkıntılı durumların hemen sona ereceğine ve borçların ödeneceğine, ticaret hayatının başarılı ve kazançlı geçeceğine, kişinin toplum nazarındaki saygınlığının ve itibarının yükseleceğine, her türlü onur, şeref ve haysiyetin artacağına delalet eder. Rüyasında kurban eti dağıtıldığını gören kişi kimsesizlere ya da zor durumda olanlara büyük yardımlarda bulunarak çok büyük sevaplar işler.

Rüyada Kurban Görmek

Bekar kişiler için kısa zamanda gerçekleşecek olan hayırlı bir evliliğe yorumlanır. Rüyayı gören kişi evli bir bayan ise, hamile kalır ve hayırlı evlat sahibi olur. İyi niyetle yapılan ve Allah yoluna yakışır bir hayat sürüldüğüne de işaret eden rüya, kişinin evlatlarının itibarlı kimseler olacağına ve gurur verici işler yapacağına da delalet eder.

Rüyada Kurban Eti Takdim Etmek

Rüyasında büyük baş hayvanlardan kurban kesip insanlara takdim ettiğini gören kişi, çevresinden büyük yardımlar görür. Ailesinden yüklü miras elde eder ve rızkında artış olur. Keçi veya koyun gibi hayvanları kurban edip, etini takdim eden kimse ise gayrimenkul sahibi olur ve eğer hapislik bir işi var ise ondan kurtulur ve özgürlüğüne kavuşur.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Kurban Kesildiğini Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Firat irmak (24 Aralık 2016 saat: 01:50)

  Rüyamda yengem bi küçük baş kurban tutup getiriyor bana kes diye bende kesiyorum büyük bi kan fışkırıyor fakat kan bi anda yok oluyor işaret parmagimin yarısının koptuğunu görüyorum çok farklı tabirler var ben pek anlam veremedim gördüğüm tuta bu kadar daha ne kadar uzun yazacam bilemiyorum uzattikca uzattım

 2. Emine (14 Aralık 2016 saat: 23:17)

  Rüyamda bir ara mahalleden geciyorum yerde bir sürü kurbanlık vardı cok büyük hayvanlardı ve hayvanlar soguktan donmustu.yol boyunca sagımda solumda kesilen kurbanları görüp bayram olmamasına ragmen neden bu kadar cok kurvan kesiliyor diye saşırıyorum.yanımdaki kişi kueban etinden kesip bana verdi ve yedim ancak et ciğ degil ama donmus bir etti biraz tedirgin olarak uyandım.rüyamı tabirini merak ediyorum

 3. Mehmet (04 Aralık 2016 saat: 09:30)

  Merhaba
  Rüyamda kızımı kurban etmem gerekiyor tekbir getiriyorum fakat kesemiyorum babam geliyor kesemedim diyorum (kızım yerde uyuyor bu sırada) ben kızımı tutuyorum La ilahe illallah derken babam keserken uykumdan uyandım.
  Yorumunuz için şimdiden teşekkürler

 4. Mahmut (23 Temmuz 2016 saat: 09:33)

  Ruyamda bir kac kisi toplanmis kuzu keserken gorurum ayni anda dua ederlel ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER diye bende yanlarinda tekrar ederim. Kesen kisi hafif zorlanir AMA kuzu basini keser.

  Lakin kuzunun basinda deri yoktu kesilirken.

  Yorumlarsaniz sevinirim

 5. Furkan (26 Mayıs 2016 saat: 19:52)

  Rüyamda sağımda ve solumda koyun kurban kesen insanlar vardı.Bunları geçtikten sonra üzerime şimşek düştü düştükten sonra 5-10 saniye sonra yürümeye devam ettim yolumu kaybetmiştim sonra yolda devam ederken babamı gördüm ve uyandım (cevabı yorumlaldıktan sonra mail atarsınız çok sevinirim)

 6. Yase (04 Nisan 2016 saat: 08:40)

  Merhabalar bende rüyamda büyük baş kurban kesildiğini görüyorum hatta eşim kesiyor etrafimizdada bir sürü aynı büyük ve iri inekler duruyor eşimin kestiği o kurbana bakıyorlar ama içlerinden biri o kesilen kurban için ağlıyor ve sonra hepsi beni kovalıyor

 7. bhr (30 Mart 2016 saat: 19:38)

  Ruyamda once etrafimda kopek goruyodum ve bir tane kopek surekli pesimdeydi ama bisi yapmiodu cantama takilip gidiodu onu baska bir kopege yonlendiriyodum pesimde olan kopegi ve gidiyodu daha sonra yolu ilerledigimde etarfimda tanidiklarim vardi hemen karsimda ise carsafli kadinlar kurban kesiyorlardi bende tanidikllarima soruyodum bunlar napio die onlarda bana bugun kurban bayrami kurban kesiyolar diyorlardi. Bende ya unutmusum evdekilerin elini opucektim nasil unuttum diyodum sonrada uyandim ins hayrlara yorumlanir.

 8. Enver (22 Mart 2016 saat: 00:18)

  Ruyamda eşimle birlikte mal pazarına gittık gezdik baktık biryerde beydik koyunların basında ıkı tane cocuk vardı cocuklar babamız yokdeseler bile eşimle beraber koyunu alip babana biz parasını verırız deyıp orada hemen eşimle koyunu kesıp parcaladık koyun zayıfdı ama etı cok cikti kovaya koyarken cocukların babası geldı orda para konusunu anlaşip el sıkıştık

 9. uğur arslan (21 Mart 2016 saat: 02:25)

  rüyamda kurban bayramindaydik koyunu kestiler basinda bekliyorum.koyun tam kkesilmemişti sanki.cevremdekilere diyordum yaşiyor hayvan ölmedi daha iyi kesin diyordum.hayvanin bogazina kadar kesilmis ama hayvan ölmemisti kafasi kopmamis yariya kadar kesilmis yasiyordu can cekisiyordu.

 10. medet (06 Şubat 2016 saat: 14:14)

  rüyamda bir inegin kesilecek oldugunu gördüm aglıyodum sürekli yapmayın diye bagırdıgımı gördüm hayvan acı ceker gibi bana bakıyodu aglıyodum sürekli yapmayin yazık günah diyodum beni kurtar der gibi bakıyodu bana diz cöktürdüler hayvana kalkamiyodu kesilecegi zaman bagırarak uyandım ne anlama gelio bilmiyom ama morelim cok bozuk

 11. Safiye ocak (20 Aralık 2015 saat: 08:01)

  Rüyamda kurban bayramındayiz yaşlı bir adam evimin kapısını çaldı kapıyı açtım elinde kocaman bir et vardı elini öpüp bayramlastim ve eti aldım sonra kapımın önünde bir sürü daha etin olduğunu gordum ve onlarida almak için kapıyı kapatıp tekrar içeri girdim sonra uyandım ne anlama geliyor acaba teşekkürler

 12. fatma (14 Aralık 2015 saat: 16:56)

  Rüyamda halamin evindeydim vefat etmiş gerçekte kurban kesilmiş kaynanam köpek eti yolladığımi söyledi ama ben yollamamistim sonra halam olü olmasına rağmen babamın bir yılı olmuş ve dedi ki esin katillerini bulmadimi dedi oda rüyasında gördüğünü dedi

 13. Songül (20 Kasım 2015 saat: 08:45)

  Rüyamda eski oturduğum mahallede vefat eden komşumuzun bahçesinde üç tane büyük baş kurban kesiliyordu.ben içeride değildim kapının arkasından bakıyordum sonuncu kurban kesilirken giriyorum içeri onlar tekbir getirmeyi unutuyorlar ben yüksek sesle tekbir getiriyorum herkes benimle birlikte söylemeye başlıyor.kurban sahibi hayvanlar çok iri olduğundan beğenmiyor eleştiri yapıyor.

 14. Meltem (10 Ekim 2015 saat: 08:55)

  Rüyamda yesillik bi alanda birsuru buyuk bas hayvan kurban ediliyordu rüyamda ailem diye baktigim kisiler dahil herkes aslında yabancı bu ruya beni cok ürküttü çünkü hayvanlar cok korkuyodu ve başını kesicek olan kisiyi ısırmaya çalışan, başı koptuğu halde hala öc alıcak gibi keseni ısırmaya çalışan hayvanlar vardı çok net gördüğüm tek sahne görmek istemiyodum ama hepsinin başı koparılırken kafamı kaldırıp baktıgımdı bıçaklar çok netti rüyamda hiç kan görmedim rüya sonunda iki damla sıçradi yanıma hemen yorumlarsanız çok sevinirim.

 15. canan (04 Ekim 2015 saat: 02:02)

  rüyamda eşimle şimdiki evimizden farklı bir evdeyiz ve oyun oynuyoruz. ben kalkıp etrafa bakıyorum. tek katlı bahçeli bir ev. sonra o arada olanları hatırlamıyorum. bayrammış. mekan değişiyor birden kendimi eşimin akrabalarının evinden avlu gibi bir yere çıkarken görüyorum ve 2 siyah dana-sığır ayakta kesmişler ölmesini bekliyorlar. boyunlarında kesik izlerini görüyorum ama etrafa kan dökülmüor. sadece kırmızı yara izleri var ve hayvanlar canlı. bir tarafta 2 koyun kesilmiş ve derileri üzülmüş halde yerde yatıyor. bir tane daha siyah dana kesiliyor, kan varmı hatırlamıyorum. o dana da daha ölmemiş, debeleniyor. bense avluda bir o kurbana bir bu kurbana bakıyorum. sonra aniden kesilen 2 koyun ayaklanıp tekbir çeke çeke gidiyorlar. çok şaşırıyorum. ordakilerede söylüyorum bunlar ölmemiş diye. kimse aldırmıyor onlara. bende yeni kesilen sığırı izlemeye devam ediorum.
  bu tekbir getiren koyunlar çok enteresan geldi bana. acaba ne anlama geliyor.

 16. Rabis (28 Eylül 2015 saat: 11:29)

  Rüyamda okuduğum okuldaydım ve eski okullarımdan uzun süredir görüşmediğim eskiden de çok samimi olmadığım arkadaşlarım var. Arkadaşlarımdan biri kendisine kurban geldiğıni söylüyo daha sonra bütün derisi yüzülmüş kafası heryeri yerinde duran bi danayı kesiyo ve o hayvanın galiba hastalıklı olduğunu gözünün hala attığını söyleyip gönderenler e sitem ediyo.

 17. hatice (15 Ağustos 2015 saat: 12:39)

  Ruyamda kaynanam kayinbabam abim ablam annem herkez vardi bayaga kalabaliktik yegenlerimde vardi salincakta sallaniyordum oynuoduk arkama baktigimda kurban kesiliyordu kayinbabbam gil kesmisler ama kan felan gormedim hic bise gormedim sonra hepberaver dilimliyorduk o kurbani ruyam bu
  tessekkurler

 18. emine (10 Temmuz 2015 saat: 16:35)

  Rüyamda Amcamların Evinde Kurban kesildiğini ve kurbanı kesen kişinin sevdiğim çocuğun babası olduğunu gördüm.. sevdiğim çocuk iç kapıda ben dış kapıda duruyordum bana bakıp gülümsüyordu.. üstünde kırmızı bir gömlek vardı. Sonra Kurbanı kestikten sonra 63 plakalı arabaya binip gittiler.

 19. esra (08 Temmuz 2015 saat: 08:37)

  rüyamda salıncakta sallanıyordum.Garip garip sesler duydum önüme bir bakmıştım dedem bir hayvan kesiyordu inek miydi boğa mıydı hatırlamıyorum.sonra hayvanı benim arkama kafasını kendi odasında bir yerde sakladı.Ben odasına gittiğimde bana bakıyordu hayvanın kafası çok korkmuştum.

 20. sengul (24 Mart 2015 saat: 12:42)

  Ruyamda kız kardeşim yüzülmüş küçük baş hayvanı beyaz bi poşette getirdi fakat hiç kan yoktu ona bu nedir diyesoruyorum poşetten çıkarıyorum baya büyük bi hayvan eşim kardeşime takılmayı seve yanımızda o var ona diyorum sakın yine kızla uğraşma diyorum

 21. belgin (09 Şubat 2015 saat: 21:04)

  ruyamda acik oramnlik bir alanda boga yada inege benzer hayvankesiliyordu.. basinda babam ve akrabalar vardi hayvan.cok buyuktu bayagi cusseli bir hayvandi siyah rengkliydi. babam bicakkari birbirine surtuyo hayvani kesmeye hazirlaniyordu tekbir cekiyorlardi. hayvan kesilicegini anliyinca kendisi yere yatti cok usluydu gozunden yas geldi agliyordu korkmustu. cok uzuldum agliyinca. sonra kestiler ama kesilme anini gormedim. kanda gormedim . uyandim

 22. neslihan (15 Aralık 2014 saat: 08:34)

  rüyamda bir yerdeyim kalabalık bir sürü adam var ve orada bir sürü büyük baş ve küçük baş kurbanlar vardı bir küçük bir büyük kurban kestirdim. ama rüyada görülen kanın da rüyanın bozulduğuna falan delalet diyorlar.

  Teşekkürler

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,