RuyaTabirleri.com

Rüyada Mekkeye Gitmek

Rüyada Mekkeye gitmek, rüya sahibinin hayırlı bir iş için seyahat edeceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibi kişi, kendisinin ve çevresinde ona destek olanların sevap işleyeceği bir işin içinde olacaktır. Bu işi gerçekleştirmek için de seyahat etmesi gerekecektir. Rüyada Mekkeye gittiğini görmek, rüya sahibinin kimsesizlere veya yardıma muhtaç kişilere destek olmak, yardım etmek amacıyla bir başka şehre giderek karşılıksız yatırım yapacağı şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Kabeyi Görmek

Rüyada Kabeyi görmenin anlamı, rüya sahibi kişinin iç huzurunun yerinde olmasıdır. Kişi dini vazifelerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmenin verdiği hazzı yaşayacaktır. Rüyada Kabeyi görmek; Müslüman için hayırlıdır, güzeldir. Rüya sahibi dini görevlerini yine güzel bir şekilde yerine getirmeye gayret gösterecektir.

Rüyada Mekkeye Gitmek İçin Hazırlanmak

Rüyada Mekkeye gitmek için hazırlandığını görmek, rüya sahibinin bir yakının hac görevi için kutsal topraklara seyahat edeceğinin habercisidir. Rüyada Mekkeye gitmek için hazırlanmak, rüya sahibinin yakınlarıyla ilişkilendirilen bir durumdur ve rüya sahibinin bir yakınının Mekkeye gitmesine delalet eder. Rüya sahibinin bu yakını; akrabası veya arkadaş çevresinden yakın bir dostu olacaktır.

Rüyada Umreye Gitmek

Rüyada umreye gitmek, rüya sahibinin helal kazanca nail olacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibi kişi, geleceğini güzel ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmek için haram lokmaya el uzatmadan canla başla çalışacaktır. Kişi, bu çalışkanlığı ve dürüstlüğü sayesinde bol kazanca ulaşacaktır. Rüya sahibinin bol kazancı, aile yaşantısının da güzel olmasına vesile olacaktır.

Rüyada Mekke Medine Görmek

Rüyada Mekke Medine şehirlerinin görülmesi, rüya sahibinin helal sütü emmiş bir eşe sahip olacağı ve yuvasında mutlu mesut olacağı anlamına gelmektedir. Rüyada görülen Mekke Medine kutsal toprakları, genellikle rüya sahibinin aile yaşantısıyla ilişkili olarak yorumlanmaktadır. Bu yorumlamaların başında ise namuslu, helal sütü emmiş bir eş bulunmaktadır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Mekkeye Gitmek İle İlgili Rüyalar;

 1. eda (27 Kasım 2016 saat: 11:23)

  Rüyamdabi savaş vardı ve çocukları öldürüyorlardı benim çocuğumu da öldürecekler diye kaçıyorduk bi yerde saklandık orayı askerler bastı oranda kaçıp kutsal topraklara yolculuk ediyorduk bu ağacın köklerinden tutup yukarı çıktık ve uyandım bu arada ben evli değilim çocuğumda yok.

 2. Metin (30 Eylül 2016 saat: 06:17)

  Rüyamda bir müşteri ile alış veriş yapıyor um uzun boylu yaşı 60 üzerinde beyaz sakallı biri bana diyor ” burası mekke” ağlamaya başlıyorum sevinçten ondan sonra bakıyorum kabe’yi görüyorum ama uzakta hemen diyorum yakın bir cami bulayım şükür namazı kılayım eski bir cami görüyorum yeşilli beyazlı abdest alınacak yeri soruyorum ” burada çeşme yok cami’nin tavan’ından akan sularla abdest alınır”diyor’lar abdest alıyorum ve şükür namazına duruyorum ve iki rekat şükür namazı kılıyorum.

 3. Inconnue (12 Haziran 2016 saat: 15:50)

  Rüyamda çok hastaydım ölmek üzereydim anneme son olarak “Anne Mekkeye gidebilirmiyim“ diye sordum annemle gittik ve orda Allahim dua’larımı kabul et günahlarımı affet diye diyodum ve tam ölcektim ki uykudan kalktım. Ama çok hayırlımış :)

 4. Gullu (09 Kasım 2015 saat: 09:25)

  Ruyamda esim ve kizimla birlikde mekkeye gitdiyimizi goruyorum, bir haftalik gidiyormusuz, tam yakindan deyil ama mekkenin yanindayiz, bir ikitane reskm cekiyoruz, sonra eve gelince resimleri gosteriyorum, ne az cekmissin diyo kimse, bende vakitmi vardi cekemedim dedim, sonra kayinvaldeme dedimki Allah sizede nasip etsin insallah dedim. Cok guzel bir ruyaydi, cok isterim gitmek, Allahim insallh kismet eder gitmemize. Bu ne anlamina gelir?

 5. gülşen (16 Eylül 2015 saat: 14:14)

  Ruyamda 5 yaşındaki kız torunumla mekkeye gidiyorum sokaklarda otel ararken mafia kılıklı adamlar aeabayla beni kovalıyor bende taksiye binerek mekkeye en yakın olan otele götürmesini istedim arabadan indim eltimi uzaktan gördüm oda görünca koşarak bize geldi sarıldı abdest almış kollarını indiriyordu bize koşarken başörtüsü açıktı boynu ve göğsü açıktı otelde yer varmı dedim yok dedi olsun yatak isteriz senin odanda kalırız dedim gece olmasına rağmen mağazalar açıktı hacılar bir alanda toplandık sarıklı hocalar vardı derken bi baktım başım açık başörtüm yok olmuş sonra başıma öylesine atılmış bir yemeni gördüm dedim şurdaki mağazadan başörtü alayım gittim almadan döndüm bi baktım başımı bembeyaz bir başörtüyle örtülü ama ben başörtü alacaktım dedim geri döndüm ama mağazayı göremedim biraz daha gittim bulamayınca geri döndüm baktım kalabalık toplanmış hanımlar hep beyaz tülbentle ve hocalar beyaz sarıklarla eltimle torunumun yanına dönerken uyandım yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

 6. sevilay (12 Ağustos 2015 saat: 09:45)

  Öncelikle şunu belirtiyim. 30 yaşındayım ve ben 7 ay önce kapandım. Namaza başlamak istiyorum ve hep bahanelerle başlayamıyorum. Rüyama gelince patronum (abim gibidir) annem ve ben mekkeye gittik. Peygamber efendimizin kıyafetlerine kadar bir sürü şey gördüm. Cami gibi bir yerin içindeydim. Sonra Mekke den döndük. Mahallede bir dükkanın bodrum katından yardım isteyen birini gördüm ve bir gaz sızıntısı vardı. Patronum adama yardım etmek istedi. Dükkandan çıktığında gülümsüyordu. Ben ise tam kaçarken bir patlama oldu yere düştüm ve yer yarıldı. Cehennemi kor ateşiyle büyüklüğüyle korkunçluğuyla gördüm ve düşmeden uyandım. Rüyanın hala etkisindeyim.

 7. Gülşen türk (08 Ağustos 2015 saat: 11:59)

  Rüyamda bikaç arkadaşla beraber uçağa binip umreye gidiyoruz. Kabeyi hiç göremedim ama yanımda çocuklarımda var hepberaber biyerde oturup köfte ve kayısı hoşafı yedik. Annemi telefonla aramak istiyorum çok kosa görüşebildim.sokaklarında gezindik. Bir akarsudan yukarı tırmandık içinde 2 tane su samuru vardı. Biri siyah biri beyazdı.

 8. gül (02 Şubat 2015 saat: 13:18)

  2 dir rüyamda rüyamda evlatlık çocuk edindiğimi görüyorum fakat yetimhaneden değil sokakdan ilk rüyamda 4 yaşlarında esmer bir erkek çocugu babasından kurtarıyorum dayak yerken bekarım rüyamdada annemlerle bakıcaz 2. rüyamda yine bir erkek kucagımda 4 yaşında evlatlık edinmişim

 9. gül (02 Şubat 2015 saat: 13:15)

  20 yaşındayım uyumadan önce internetten bir sürü video izledim ölüm nazmaz ahiret ile ilgili rüyamdada bir kaç arkadaşlarımla beraber arapların bulundugu bir şehre gidiyoruz yürüyerek sırtımızda çantalar var ben diyorum ki yiyecek alalım yanımıza arap yemeklerini yiyemeyiz diyorum sonra varıyoruz gitmek istediğimiz yere ve öğreniyoruz ki kabeye çok yakın biryerde biraz daha yürürsek görücez

 10. Nurten Çankaya (01 Aralık 2014 saat: 18:36)

  rüyamda Mekke’nin sokaklarında oluyorum deli gibi Kabe’ye beni götürmelerini istiyorum

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,