RuyaTabirleri.com

Rüyada Meyve Toplamak

Rüyada meyve toplamak, zorluk çekmeden geçirilen hayata, zahmetsiz para kazanmaya ve hayatın kolaylaşmasına delalettir. Oturduğu yerden meyve topladığını gören kişi refah ve güzel bir hayat geçirir. Maddi açıdan da bu rüyayı görenlerin zengin kimseler olacağına işarettir. Mevsimine uygun meyve topladığını görmek hayra işaretken, mevsimsiz şekilde görülen rüya ise kişinin para kaybına uğrayacağına ve başka kimselerin yardımına muhtaç bir hale geleceğine işaret eder. Rüyada toplanılan meyve kadar rızık sahibi olunacak demektir. Etekler dolusu meyve toplamak ise büyük bir mal ya da çok kıymetli bir gayrimenkul alınacağına yorumlanır.

Rüyada Ağaçtan Meyve Toplamak

Rüyasında ağaçtan meyve topladığını görmek, sahip olunan işten elde edilen gelirin helal olduğuna ve artacağına yorumlanır. Ağaçtan başka bir meyve topladığını gören kişi ise başkasının rızkına ortak olur ve aynı zamanda haram mal sahibi olur. Kalabalık şekilde meyve toplandığının görülmesi ise, haneye katılacak bir damat veya geline, rüya sahibi bekar ise evleneceğine yorulur. Meyve toplamak manevi açıdan kişinin şerefli ve izzet sahibi bir kimse olduğuna da delalettir. Tanıdık bir kimse ile beraber aynı meyveyi toplayan kişi ise ortak bir işe girer ya da ticarete atılır. İslami açıdan meyve toplamak Allah’ın o kişiye ihsan ettiği berekete ve yüce değerlere de yorumlanmaktadır.

Rüyada Meyve Görmek

Zenginleşmeye ve berekete, hasta kimselerin şifa bulmasına ve emlak sahibi olmaya işarettir. Meyve görmek sevinçli haber, bekar kimseler için evlilik ve ticaret yapanlar için gelecek büyük paralara tabir edilir. Yaş meyve görmek rüya sahibinin kazancının artacağına ve rızkının daim olacağına yorumlanır. Mevsiminde görülen olgun meyve hayırlı işler içinde olunacağına, iyilik görüleceğine ve yeni dostluklar kurulacağına işaret eder.

Rüyada Meyve Yemek

Mevsimsiz yenilen meyve kişinin çok büyük bir fırsatı görmediğini ve sonrasında da pişmanlık duyduğunu ifade eder. Aynı zamanda kendisi için hayırlı olana değil, riskli işlere girdiğini ve maddi sıkıntılar yaşanacağının da habercisidir. Mevsiminde yenilen meyveler her türlü kısmete ve hayra alamettir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Meyve Toplamak İle İlgili Rüyalar;

 1. Yagmur (19 Eylül 2015 saat: 12:34)

  Merhaba,
  Rüyam 2 farklı mekanda geçti. Ilk başta erkek arkadaşımla beraber benim evimin önündeydik çok yağmur yağıyordu fakat yağmurdan rahatsızlık duymuyordum. Erkek arkadaşım ise o sırada naylon bir şey ile yağmurdan korunuyordu. Sonra yağmur diniyordu. Ben o naylon şeyi erkek arkadaşımdan alıp benim evimin kapısının önünde oturan ve bebek emziren kadına verip (bebegi gormuyordum) “tesekkurler artık gerek kalmadı” diyordum. Sonra biz erkek arkadaşımla beraber bizim mahallenin sokaklarında yürüyoruz. Bir sitenin bahçesinden geçiyor yolumuz (küçükken oyun oynadığım bir bahçe) o bahçede meyve ağaçları var. Ilk olarak armut ağacını görüyoruz. Duruyoruz erkek arkadaşımla ağaçlara bakıyoruz. Sonra da incir ağacı görüyoruz. Fakat incir ağacını %5 bir kısmındaki meyveler henüz olmamışlardandı. Ben incirlerden bir tane seçip koparacakken birden etraf kalabalıklaşıyor. Herkes bu ağaçdan meyve koparmak istiyor. Ben meyvemi koparıp erkek arkadaşımla yola devam ediyorum. Az ileride cok uzun az yapraklı ağaçlar var. Erkek arkadaşım bana o ağaçları gostererek birşey diyor fakat anlamıyorum. Bende “hmm gövdeleri ne kadar siyah gibi değilmi” diyorum. Sonra yola devam ediyoruz. Ben yolda giderken inciri yiyordum fakat az ilerde elimdeki meyvenin muz olduğunu farkediyorum. Rüya böyle. Bu arada yol boyunca erkek arkadaşım meyve yemiyordu koparttımı onu da bilmiyorum.

  Sizlere tesekkur ederim :))

 2. ayşe atalay (21 Mayıs 2015 saat: 17:36)

  Bu rüyayı sabah namazından sonra gördüm rüyaların sahih olmasında vaktininde etkisi olduğunu duymuştum. Rüyamda Teyzemlerle bir otobusteyiz dışarıda birsürü vişne ağacı var ben o kirazlari oturdugum yerden topluyorum ve hep beraber yiyoruz aynı zamanda elma ağaçları da görüyorum ama onları toplamiyorum ve yemiyorum

 3. şenol (14 Mart 2015 saat: 00:11)

  Yeni namaza başlamış arkadaşımla yolda yürürken bizim semtin serserilerinden birine arkadaşım selam veriyor ve onla ayak üstü bir sohbete basliyoruz oda tövbe etmiş ve namazına başlamış sohbette pe birsey hatırlamıyorum ama sadece orada şunu söylüyorum o serseri arkadasa gas hizmet bekler diyorum anlamıyor ben birdaha tekrar ederken o oradan uzaklaşıyor bizde ardından işe gitmemiz gerektiği düşüncesi ile yola devam ediyoruz dar bir yerden veya bizim olan bir bahçenin içinden geçerken üstümde salkım salkım siyah üzüm leri farkedip bir iki tane yiyorum arkadaşımada uzumtoplamasini üzülmeyin güzel olduğunu söylüyorum ayni ağaçta armut ve muzda olduğunu farkedip onlardan da toplarken yemeye fırsat olmadan tlf un sabah namazı alarmı çalıyor rüya bitiyor. Şimdiden cvp için teşekkür ederim allah razi olsun

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,