RuyaTabirleri.com

Rüyada Mezarlığa Gitmek

Rüyada mezarlığa gitmek, rüya sahibinin, isteyerek ya da istemeyerek işlediği günahlardan kurtulmak için çaba gösterdiğine, insanlara sürekli yardım ettiğine, muhtaç insanlara para, aç insanlara yemek verdiğine, yolda kalmışları evine gönderdiğine, namaz kıldığına, fazla fazla zekat verdiğine, düşeni kaldırdığına, çıplağı giydirdiğine ve çile çekenin çilesini bölüştüğüne delalet eder. Aynı zamanda, rüya sahibinin, çok sevdiği kişiler arasında yaptığı iyilikler, yardımseverliği, dürüstlüğü ve iş hayatında imza attığı başarılar ile çok hayırlı bir kişi olarak anılacağına yorulur.

Rüyada Mezar Görüp Mezarlığa Gitmek

Rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında işlediği günahlardan ötürü çok büyük bir pişmanlık duyduğuna, vicdani olarak çok rahatsız olduğuna, uyuyamadığına, uyuduğu anda uykularından kabuslarla kalktığına ve bu durumu düzeltmek için elinden gelen her şeyi yapacağına ve hiçbir engel tanımayacağına işaret eder.

Rüyada Gece Mezarlığa Gitmek

Rüya sahibinin, uzun zamandan beri iş hayatında yaşadığı sorunlardan ötürü yeni bir şehre taşınarak yeni bir işe gireceğine, yeni bir eve taşınacağına, bu ev sayesinde kendisini daha iyi hissedeceğine ve yeni taşındığı yerdeki komşuları ile çok iyi bir dostluk ilişkisi kurarak çok mutlu olacağına ve tam anlamıyla rahata ereceğine alamet eder.

Rüyada Gelinlikle Mezarlığa Gitmek

Rüyayı gören kişinin, işlediği hataları ve günahları telafi ettikten sonra iş hayatında çok güzel ve bol kazançlı gelişmelere imza atacağına, bu gelişmelerin vesile olması sayesinde çok iyi yerlere gelerek çok büyük hayır işlerinin gerçekleştireceğine ve ömrü boyunca rahatlık içinde yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Mezarlığa Doğru Gitmek

İş hayatında ve aile hayatında işlediği günahları temizlemek isteyen rüya sahibinin, bu yolda çok büyük sıkıntılar çekeceğine, işlerinden feragat edeceğine ve en sonunda işlediği günahlarla ilgili olarak bir aşama kaydedeceğine yorulur.

Rüyada Mezarlıktan Geçmek

Müslüman mezarlığından geçmek kişinin bu dünyadaki işlerine ara vererek kendisini dini meselelere yoğunlaştırmak istediğine ve bu konuda yakın çevresinden dini bütün arkadaşlarından destek göreceğine yorumlanır. Kendisine yol gösterecek, doğru yoldan şaşmayan, dürüstlüğü ile herkesin takdirini kazanan bir dostun varlığına da yorumlanır. Mezarlıktan geçtiğini görenin gönlü yüce, eli açık olur. Yoksula ve düşküne her zaman yardım etmeyi seven, sevap işleyen biri olunduğuna dair bilgi verir. Ecnebi mezarlığından geçmek ise kişinin dününü, bugününü ve geleceğini düşünmeye başlayacağını, nerelerde hata yaptığını, nelere dikkat etmesi gerektiğini düşünerek hareket edeceğini ve hayatında yeni bir sayfa açacağını ifade eder.

Rüyada Mezarlıktan Geçerken Dua Etmek

Hayırlı işlere imza atmak, hem kendisine, hem de ailesine gurur duyacağı bir isim bırakmak demektir. Çok ulvi bir kişiliğe sahip olunduğunu ve kötülükten korkarak yaşandığını, her zaman, her koşulda iyiliğin öne çıkması için gayret sarf edildiğini işaret eder. Dini bütün biri olunduğuna, kişinin bugüne dek ekmeğini yediği, yardımını gördüğü insanlara karşı vefalı davrandığını bildirir. Hayatın getirdiklerine daima şükür eden, asla sahip olmadıklarına gözünü dikmeyen rüya sahibinin vicdanen rahat bir hayat yaşadığına, ailesine, sevdiklerine yardımcı, herkese iyilik yapmakta cömert biri olduğuna delalettir. Ahret hayatı da düşünülerek yaşanıldığını, bu dünyanın güzellikleri kadar, Allah’ın emirlerine uyarak, onu memnun edecek bir kul olmaya çalışıldığına da dikkat çeker.

Rüyada Mezarlıkta Uyumak

Rehavet içinde geçecek bir döneme işaret eden rüya, uhrevi bir yolculuğa çıkılacağını, kişinin maddi varlıklara sahip olsa, zenginliğinin tadını çıkarsa dahi her zaman ruhunda bir eksiklik hissettiği için dini konulara eğileceğini ifade eder. Mezarlıkta uyuyan kişiler inançlarındaki eksikliklerin farkına varır ve bundan sonraki hayatlarını tamamen İslami kurallara uygun, Allah’ın emrettiği gibi yaşamaya çalışırlar.

Rüyada Mezar Başında Dua Etmek

Başkalarının yardımına koşan, sevap işlemeyi seven rüya sahibinin bir hayrat yaptırarak hem hayattayken, hem de vefat ettikten sonra dua alacağına, işlediği sevaplar sayesinde güzel bir ahret hayatına kavuşacağına yorumlanır. Hastalık ve çile çekmeden, huzurlu, refah içinde geçirilecek bir hayatı işaret eden rüya, anne ve babaya gösterilen hürmetle Allah’ın sevdiği kullar arasına girileceğine de müjde verir. Aç, evsiz, parasız kişilere eldeki tüm imkanları seferber ederek yardımcı olmak ve çok büyük sevaplar işlemek manasındadır.

Rüyada Annesinin Mezarına Gitmek

Hiçbir pişmanlığa sebebiyet vermeden yaşamanın, hayattalarken anne ve babadan hayır duaları almak anlamındadır. Rüya sahibinin her işini Allah’ın adıyla yaptığını ve daima hak yolunda ilerlediğini bildiren rüya, haramdan korkulduğunu, kimsenin hakkını almadan, elindekiyle yaşamayı tercih eden kişinin mutlulukların en güzelini yaşayacağını müjdeler. Annesi vefat etmiş kişiler için anneleri namına yapacakları bir iyiliğin veya hayrın vakti geldiğini işaret eder.

Rüyada Babasının Mezarına Gitmek

Babası hayatta olanlar için, iyi bir evlat olarak ailelerinin onur duyacağı işlere imza atacaklarını ve kendilerinden sonra gelen nesillere de örnek gösterileceklerini bildirir. Kişinin ailesine, soyadına, sahip olduğu itibara uygun davrandığı kadar, inancının sağlamlığı ile de tanınacağını, herkes için adil biri olarak anılacağını gösterir. Babası vefat edenler için mirasla alakalı bir konuda akrabalarıyla bir buluşma gerçekleştireceklerine alamettir.

Rüyada Eşinin Mezarına Gitmek

Eşi hayatta olanlar için çok uzun yıllar beraber yaşamak, torunlarını görmek, refah içinde olmak ve maddi olduğu kadar, manevi huzura da ermek anlamına gelir. Eşi vefat edenler için yaşadıkları yas sürecinin artık sona ereceğini ve bundan sonra yeni bir hayata başlangıç yapabilecek cesareti kendilerinde bulacaklarını, ailelerinin de bu başlangıç için yeterli desteği vereceğini tabir eder.

Rüyada Kardeşinin Mezarını Görmek

Aileden birinin mezarını görmek dünya işlerinde kolaylığa ve sağlık konusunda hiçbir endişe kalmamasına, uzun ömürlü olmaya yorumlanır. Mezarı görülen kişi yaşıyorsa onun ömrü de çok uzun sürer ve ağız tadı hiç bozulmaz. Kardeşi olmayan kişiler için ömür boyu kendilerine can yoldaşlığı yapacak güzel bir dost sahibi olacaklarına yorumlanır.

Rüyada Yabancı Mezarlığa Gitmek

Yabancı bir ülkede mezarlığa gitmek yahut yabancı kişilerin yattığı mezarlığa gittiğini görmek kişinin yaptığı çalışmalarla ününü ülke dışına çıkaracağına ve iyi bir alim olacağına tabir edilir. Tüm canlılara hürmet gösteren rüya sahibinin küçükle küçük, büyükle büyük olduğuna, her insanın derdine çare bulmaya çalıştığını ve iyilikleri ile herkesin gönlünü kazandığını ifade eder. Geniş ve iyi insanlardan oluşan bir çevreye sahip olan rüya sahibinin sırtının asla yere gelmeyeceğini ve sevdiği kimselerden ötürü asla hayal kırıklığı yaşamayacağını delalet eder.

Rüyada Mezar Kazıcı Görmek

Mezar kazıcı görmek, gelecekte oluşabilecek bazı riskleri şimdiden ortadan kaldırmak için aklına güvenilen biriyle kafa kafaya vermek, etkili projeler üretmek ve hataya yer vermeyecek şekilde çalışmak anlamındadır. Kişinin etrafında dolaşan dedikodulara kulak asmadığını, insanların söylediklerine değil, kendi inandıklarına göre yaşadığını ve daima doğru yolda ilerlediğini ifade eder.

Rüyada Mezar Çukuru Görmek

İçi boş mezar çukuru görmek dökülen alın terinin ve bugüne kadar harcanan emeklerin boşa gideceğine ve zaman kaybı yaşanacağına alamettir. Aynı zamanda asılsız sözlere inanmak suretiyle sevilen kişilerle araya soğukluk girmesine neden olacak davranışlarda bulunulacağını da bildirir. İçinde tanınmayan bir ölünün yattığı üzeri örtülmemiş bir mezar çukuru görmek ise korkuların gerçekleşeceğini, endişelenilen durumlara yönelik acil tedbirler alınması gerektiğini delalet eder.

Rüyada Mezarlıkta Ağlamak

Hayırlı bir haber alarak mutluluk gözyaşı dökmek, bu sevinci en yakın dostlarla paylaşmak, önemli sınavlarda başarı göstermek veya çok istenilen bir işe başlangıç yapmak demektir. Kişinin hayatında hem kendisinin, hem de ailesinin çok sevineceği güzel gelişmeler yaşanacağını bildiren rüya amaca ulaşılacağını, adağı olanların da adaklarının yerine gelmesiyle yüzlerinin güleceğini bildirir.

Rüyada Mezarlığa Gidip Korkmak

Ticarete atılanların büyük riskleri göze alacaklarını ve bugüne kadar dişlerinden tırnaklarından artırdıkları birikimlerini bu uğurda feda edeceklerini, ilerleyen yıllarda tüm bu emeklerin karşılığını en güzel şekilde alacaklarını ifade eder. Diğer yandan kişinin içini kemiren soruların varlığına dikkat çeker ve emin olunmayan işlere girişilmeden önce güven duyulan arkadaş veya yakın aile üyelerinden fikir almanın doğru olacağına dair uyarıda bulunur.

Rüyada Ölünün Mezara Koyulduğunu Görmek

Yaşanılan hatalardan ve isteyerek ya da istemeden yapılan yanlışlardan ders almaya alamettir. Kişinin deyim yerindeyse şapkasını önüne koyarak düşünmesi gerektiğine ve hayatına yeni kararlar alarak çeki düzen vermesi gerektiğine yorumlanır. Zalime karşı çıkan, sadece kendini düşünmeyen kişilerin daha cesaretli davranarak başkalarına da ışık tutacak fikirlerini açığa çıkarmalarının vaktinin geldiğini bildirir.

Rüyada Boş Mezar Görmek

Uzak akrabalardan birinin vefat haberini almak manasına geldiği gibi, ağır hastalık haberine de yorumlanır. Allah’ın takdirine uygun şekilde yaşandığını, her ne kadar ölüme hazırlık yapmaya çalışılsa dahi kaderin önüne geçilemeyeceğine tabir edilir ve kişinin itikadını daha sağlam hale getirmesinin gerekliliğini ifade eder.

Rüyada Mezar Kazmak

Gündüz vakti mezar kazdığını görmek, herhangi bir felaket yaşanmadan Allah’ın takdir ettiği şekilde yaşanacağına ve vefat edildiğinde geride pişmanlık kalmayacağına alamettir. Gece vakti mezar kazmak ise saklanılan sırlara, başkalarının işlerine karışarak hata yapmaya ve günaha yakın durulduğuna tabir edilir.

Rüyada Mezarlığa Gitmenin Psikolojik Yorumu

Mezarlığa gitmek kişinin vicdan muhasebesi yaptığı bir dönemden geçtiğine ve geçmişle ilgili anılara daha fazla zaman ayırdığına, yaptığı her hatayı fark etmek ve yeniden tekrarlamamak için uğraş verdiğine işarettir. Kendini korumaya almak isteyen kimselerin fikirlerine inandıkları, kendilerine örnek aldıkları kişilerden yardım istediklerini ve bu kimselerin verdiği akılla hareket ettiklerini de tabir eder.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: ,