RuyaTabirleri.com

Rüyada Mezarlıkta Dua Etmek

Rüyada mezarlıkta dua etmek, kişinin yaşadığı kötü bir olay sonrasında ders alacağı, hayatını yeniden gözden geçirip sonraki yaşamı için önemli tedbirler alacağı şeklinde tabir edilir. Bu rüyayı gören kimseler yalnız kalmazlar ve hiçbir aksilikle karşılaşmazlar. İşleri her zaman yolunda gider, ailesi ve kendisi refah içinde yaşar. Mezarlıkta ağlayarak dua eden kimse ise çok büyük bir mutluluk yaşar. İslami açıdan da kişinin her türlü sıkıntısında Allah’ın yardımı ile aydınlığa kavuşacağı anlamına gelir. Hasta kimseler için kesinlikle şifa bulmak şeklinde yorumlanan rüya aynı zamanda çok sevinilecek bir mutluluğa veya bekar kimseler için ev bark sahibi olmak ve evlenmek şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Mezarlıkta Fatiha Okumak

Fakir ve ihtiyaç sahibi kimselere yapılacak önemli bir sevaba işaret ettiği gibi, kişinin başka insanların da yararlanacağı bir hayrat yapmasına, kişinin vefat etmiş aile büyüklerinin kendisinden dua beklediğine ve onların adına başkalarına yardımlarda bulunmasına yorumlanır. Sadaka verilmesine ve aynı zamanda İslami açıdan da kişinin Allah katında çok makbul bir insan olunduğuna alamet eder. Çok hayırlı ve dini açıdan kişinin istediği her şeye kavuşması anlamına da gelir.

Rüyada Mezarda Yasin Okumak

Çok güzel bir rüyadır ve rüya sahibinin her türlü kötülükten korunacağını, dünya hayatında her duasının karşılığını bulacağı gibi, dini açıdan manevi dünyasının genişliği ve inancına, ibadetine her zaman sahip çıkması yüzünden iyiliklerle karşılaşacağını, yaşamında karşısına çıkacak herkesin ona iyi davranacağına alamet eder.

Rüyada Mezarlıkta Dua Etmenin Psikolojik Yorumu

Ölüm korkusu içinde yaşayan kimselerin gerginlikleri yüzünden sürekli tedirgin bir ruh hali çizmelerine işaret eder. Gerçek hayatında başına bir şey gelmesi endişesi yaşayan, etrafındaki herkese şüpheyle baklan ve olaylara karşı zayıf bir tavır takınan kişileri sembolize eder.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Mezarlıkta Dua Etmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Merve (13 Aralık 2016 saat: 23:37)

  Bı ay önce ölen cok sevdigim bi abinin mezarını aradım rüyamda annemın köyündeyım mezarlığa dogru yurudum mezarlığın hepsinde onun mezarını aradim ondan sonra mezarlıgın yakınındaki evinin bahçesinde oldugunu hatırlayıp oraya gittim mezarını bulmaya çalıştım orda annesini gordum ölen abinin bna mezarını gösterdi ve bn onun mezarında fatiha okudum

 2. Anonim (23 Ağustos 2016 saat: 12:32)

  Mezarliga gidiyorum ve dua ediyorum aniden bazi mezarliklarda kirmizi bir isik yaniyor ve gri bir at beni o mezarliklara dua ettmeme izin vermiyor daha sonra uyaniyormusum ama normal olarak uyuyorum sonra tekrar uyuyormuşum ve babanemgilin evine annemle yemek hazirliyormuşuz daha sonra biri kadin digeri erkek aşçılar geliyormus ve bize birseyler soyluyorlarmis daha sonra bir bahcede kqydirqk ve hqvuz varmış biz arkadaslarimizla orada egleniyormuşuz ve daha sonra gerçekten uyandim lütfen gri at konusunda ve mezarlik konusunda yorum bekliyorum.

 3. Serdar (30 Haziran 2016 saat: 02:00)

  Ruyamda imamlik yaptigim koyun mezarligindaydim yanimda iki kisi daha vardi sonra bir tanesi gityi biz ikimiz kaldik bir mezarin basina oturduk yasin okuyorum ama sadece yasinin birinci sayfasini okuyabiliyorum diger sayfalara gecemiyrum sonra mezarin basinda biri gorundu uzun boylu bir bayan yuzu belli olmuyordu kalin bir elbisesi vardi bana bakiyordu ben yasini okuyorum birinci sayfa bitiyo yine bitinci sayfaya basliyorum bunun aciklamasi nedir acaba

 4. Anonim (30 Haziran 2016 saat: 01:54)

  Ruyamda mezarliktaydim yanimda bir kisi daha vardi yasin suresini okuyodum ama sadece birinci sayfasini okuyabiliyorum diger sayfalara gecemiyorum sonra karsimda uzun boylu yuzu gorunmeyen biri duruldu yuzunu goremiydodum bana bakiyodu sonra uyandim bunun aciklamasi nedir acaba

 5. Derya (31 Ocak 2016 saat: 00:57)

  Rüyamda zincirlikuyu mezarligindaydim. Mezarlığa girdiğim anda ağlamaya başladım biri ölmüştü ama kim olduğunu hatirlayamiyorum. Ve ölen kişi için dua ediyordum. Sürekli ağlayıp kendimi durduramiyordum. Sonra mezarlığın arka tarafındaki ormana doğru koşmaya başladım arkadaşlarımı oraya cagirmistim. Ama kosarken kimse görmesin diye sürekli saklanoyordum sonrada uyandım

 6. ozge (29 Haziran 2015 saat: 03:39)

  az önce gordum sahura kalkamadan önce mezarliktaydim ve bir kiz vardi ama kim oldugunu bilmiyorum yuzunu bile gormedim ve geceydi bana mezarliktan gecmedigini korktugunu soyledi bende pna uc gulfu bir elham okutmaya calisiyodum sonra iki kisi daha vardi biri mezarligin ustune basti ama hemen geri cekildi ben korktum mezarligin ustune basinca sora uyandim.

 7. neziha (04 Haziran 2015 saat: 21:13)

  1.5 yıl önce ölen annemin mezarının başına duruyorum. Bir ses annemin şu an hesaba çekildiğini dua okumamı söylüyor. Annemin mezarının ayak kısmına kazanarak la ilâhe illallah. Ben meleği Şerif okuyorum. Kuzenim la veya yani hair süresini okuyorum. Sonra abim annemin mezarını kucaklayan kaldırarak evimizin önünde koyuyor. Mezarı koyduğu yer çöküyor.sürekli yer değiştiriyor. En son babamın mezarının yanına koyunca düzeliyor.

 8. Buket (05 Nisan 2015 saat: 14:47)

  Rüyamda köydeydik.Kapıdan çıktım annemgilde kapının önünde bişeylerle uğraşıyorlar.Tadilat falan yapıyorlar.Sonra ben evin yanında dağ gibi bi yer vardı oraya doğru gittim.Sonra birden orası mezarlık oldu.Sol tarafımdaki mezarlığın başında gittim.3 ilyas bi fatiha okudum.Sonra üst tarafta anneannemin,dedim ve ablamın mezarının olduğunu biliyordum.Oraya gitmek istedim ama korktum gidemedim.O dua okuduğum mezarın başında bekledim.

 9. nesrin (22 Aralık 2014 saat: 05:43)

  Mezarliğa giriyorum ölü gomuyorlar mezarlar yüksek mermer ustkerinde ates yaniyo komuler bikac mezarin uzerinde tanimadim adamlar yakicek az ileri mezarlara basmadan gidiyorum erkeklerin yanindan gecip mezarlarin basinda sesli fatiha okuyorum kendimce cok duzgun okuyorum mezarlarin başındaki kadinlarda duyyokar onkarda ickerinden okuyorkar

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,