RuyaTabirleri.com

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyada muhabbet kuşu görmek, haber anlamına gelir. Rüya sahibinin alacağı güzel ve hayırlı bir habere delalet eder. Rüya sahibinin hoş sohbet oluşuna, tatlı diline, insanlarla muhabbette olduğuna tabir edilir. Rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder. Rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşmesine, işlerinden hayır görmesine, aile içinde keyfinin yerinde olmasına ve arkadaşları ile hoş sohbet kalmasına yorulur.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yakalamak

Büyük bir şans ve kısmet bulmak anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatını olumlu yönde etkileyecek bir fırsat yakalaması şeklinde değerlendirilir. Rüya sahibinin eline büyük bir iş olanağı geçecek ve bu fırsat, kendisini bir ömür ihya etmeye yetecek kadar fayda ve mutluluk getirecek demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Beslemek

Rüya sahibinin sıkı sıkıya uyduğu ve asla taviz vermediği düşünce ve inançları olarak tabir edilir. Rüya sahibi hayattaki değerlerine çok bağlıdır ve her gün bunları hatırlayarak ve bunlara uyarak yaşıyor demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yumurtası Görmek

Rüya sahibinin gelecekte çok varlıklı biri olacağına ve hayattaki tüm hedeflerine ulaşacağına yorulur. Rüyasında muhabbet kuşu yumurtası gören kişi, ileride ununu eleyip, eleğini asma zamanı geldiğinde, hiçbir şey düşünmeden, bacaklarını uzatıp, tüm sorunlardan arınmış ve rahat edeceği bir hayata kavuşmuş olmak için şimdiden bunun alt yapısını oluşturuyor demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Kaçırmak

Büyük uğursuzluk ve kötülük olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin başına en olmadık dertler açılacağı, olmadık musibetler geleceği ve büyük bir yıkım yaşanmasına neden olacağı anlamına gelir.

Rüyada Kuş Görmek

Mutluluk, keyif, ağız tadı, bolluk, bereket ve kısmet şeklinde tabir edilir. Rüyasında kuş gören kişi güzel ve mutluluk verici olaylar yaşayacak, yeni arkadaşlıklar edinecek, sürpriz gelişmeler yaşayacaktır. Rüyada kuş görmek aynı zamanda temiz haberler almaya delalet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Kakası Görmek

Hayır getirecek yeni bir başlangıç yapma imkanı elde etmek anlamına gelir. Geleceğe olumlu şekilde etki edecek bir olaya ya da işe dahil olmak demektir. Rüyada arabanın camına muhabbet kuşu kakası damlaması, rüyayı gören kişinin parasal konuda bir müjdeyle karşılaşması demektir. Rüyada sokakta yürürken kafaya muhabbet kuşu kakası gelmesi, kişinin keyfini yerine getirecek, gülüp geçeceği komik ve eğlenceli bir olayla karşılaşmasıdır. Anlık yani kısacık sürecek bir sevinç yaşamaya işaret eder. Rüyada muhabbet kuşu kakası toplamak, yaşamdan beklentilerin artacağına işaret eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Ve Kanarya Görmek

İşbirliği yapılacak bilgili, tecrübeli ve dürüst insanların varlığına yorulur. Rüya sahibine isabet  edecek hayırlı ve uğurlu bir takım işlerdir. Rüyada muhabbet kuşu ve kanarya yakaladığını görmek, evlilik adına olumlu bir yaklaşım göstermeye ya da bu anlamda bir adım atmaya, rüyada muhabbet kuşu ve kanarya kaçırdığını görmek araya girecek bir husumete, yaşanacak tatsız bir olaydan ötürü doğacak nifağa, küslüğe yani insanlar arasına girecek uzaklığa alamet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Kaybetmek

Çok sevilen bir kimseyle iletişimin kesilmesi anlamına gelir. Ondan haber alamamaya ve ona ulaşamamaya işaret eder. Rüyada sarı muhabbet kuşu kaybettiğini görmek, kişinin kendisiyle ilgili karşılaşacağı bireysel bir sorundur. Borç, hastalık ya da sıkıntı gibi. Rüyada mavi muhabbet kuşu kaybettiğini görmek, aile içinde yaşanacak problemler demektir. Rüyada yeşil muhabbet kuşu kaybettiğini görmek, rüya sahibinin bir girişimi nedeniyle insanlar tarafından yadırganacağına ve dışlanacağına neden olacak bir girişimde bulunacağına yorulur.

Rüyada Muhabbet Kuşu Ötmesi

Gidilecek bir misafirlikte, düğünde, nikahta, yemekte, eğlencede yani bir davette hoş ve güler yüzle karşılanmaya ve bundan büyük memnuniyet duymaya delalet eder. Rüyada yavru muhabbet kuşunun ötmesi, bir işte beklenilenden önce yaşanacak önemli bir gelişmedir. Rüyada ölü muhabbet kuşunun ötmesi, rüyayı gören kişinin engele takılmış bir nasibinin önünün açılmasıyla birlikte o nasibi alması demektir.  Rüyada hasta muhabbet kuşunun ötmesi, onulmaz denilen yaraların, hastalıkların iyileşmesi, acıların dinmesi ve her şeyin yavaş yavaş düzene girmesi anlamına gelir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Çiftleşmesi Görmek

Eşler arasındaki bağlılığa, aşka, iyi geçime ve aynı zamanda çocuk sahibi olunacağına işaret eder. Rüyada rengarenk muhabbet kuşlarının çiftleştiğini görmek, rüyayı gören kişinin yaşamının çok yönlü olarak değişeceğine yorulur. Rüyada beyaz muhabbet kuşlarının çiftleştiğini görmek evlenecek bir çift demektir. Rüyada çok fazla muhabbet kuşunun çiftleştiğini görmek, bir topluluk içindeki insanların birbirlerine karşı samimi ve içten olmalarına ya da aynı görüşlere ve isteklere sahip kimselerin bir araya gelmelerine delalet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşu Hediye Almak

Rüyada dişi muhabbet kuşu hediye almak, erkek rüya sahipleri için cefakar, sadık, temiz, titiz, üstüruplu ve çalışkan bir eşe alamet eder. Rüyada erkek muhabbet kuşu hediye almak da bayan  rüya sahipleri için üstün vasıfları olan, saygıdeğer, mert, özü sözü bir eş demektir. Rüyada yavru muhabbet kuşu hediye almak, meşakkat ve sabır gerektirecek buna karşın ileride keyfi sürülecek bir işe kalkışmaktır. Rüyada üç tane muhabbet kuşu hediye almak üç kişinin yönetiminde ve ortaklığında yürütülecek ve bu kişiler arasındaki uyum sayesinde sorunsuz şekilde ilerleyecek bir atılım anlamına gelir.

Rüyada Muhabbet Kuşu Öpmek

Çok sevilen bir kimsenin gelmesine, ona sarılmaya ve o kişiye kavuşmanın mutluluğunu yaşamaya yorulur. Rüyada huysuz ve çirkin bir muhabbet kuşu öpmek, ikna edilmesi başkalarınca mümkün olmayan sert mizaçlı bir kimseyi ikna etmeyi ve yumuşatmayı başarmaktır. Rüyada yabani muhabbet kuşu öpmek, insanlara karşı uzak duran ve onlara ön yargıyla bakan bir kimseye ön yargılarını kırmasına vesile olacak bir davranışta bulunmak ya da bu şekilde bir adım atmak suretiyle kazanmak anlamına gelir.

Rüyada Hasta Muhabbet Kuşu Görmek

Kendisine el uzatılması gereken bir aile bireyi, akraba ya da arkadaş olabilir. Başı sıkışmış bir insanın varlığına işaret eder. Rüyada hasta muhabbet kuşu beslemek, kişinin vicdanlı ve insaniyetli kimse olduğuna yorulur. Rüyada hasta muhabbet kuşu bulmak ve almak, hayır işi yapmak için ele geçecek bir fırsatı değerlendirmek ve bu dileğini yerine getirerek rahat etmek demektir. Rüyada hasta muhabbet kuşunun öldüğünü görmek, rüya sahibinin karşılaşacağı kötü bir olay karşısında olaya dahil olmak istemesine rağmen durumun onun maddi manevi olarak gücünü aşmasına ve bu nedenle duruma sadece seyirci kalmak zorunda olmasına delalet eder.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Elini Isırması

Arada samimiyet ve sevgi olan bir kimse tarafından bir konuda deyim yerindeyse tatlı sert şekilde eleştirilmeye ya da direkt olarak uyarılmaya alamet eder. Rüyada muhabbet kuşunun dudağını ısırması kendisi hakkında konuşulan kimsenin bundan rahatsız olması nedeniyle tepki göstermesi anlamına gelir. Rüyada muhabbet kuşunun kulağını ısırması da rüya sahibini çok rahatsız edecek bir söz ya da haber işitmesine yorulur.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yıkamak

Hiç bir kötü niyet taşımadan tam aksine tüm iyi ve üstün niyeti kullanarak bir işe girişmeye fakat tabiri caizse kaş yapayım derken göz çıkarmaya ve yararlı olmak isterken zarara neden olmaya işaret eder. Rüyada mutfakta muhabbet kuşu yıkamak, aile bütçesine olumsuz şekilde yansıyacak bir harcama yapmak anlamına gelir. Rüyada banyoda muhabbet kuşu yıkamak, bir ihmal nedeniyle yaşanacak ufak tefek sağlık problemleri demektir.

Rüyada Muhabbet Kuşu İle Konuşmak

Rüyayı gören kişinin insan ilişkilerinin ve onlarla olan diyaloğunun çok güçlü olduğuna delalet eder. Her düşünceden, her yaştan, her inanıştan ve her kültürden insanla ortak bir yönü bulup ortaya çıkarmak gibi bir yetenek sahibi olmaktır. Rüyada konuşan bir muhabbet kuşu ile karşılıklı konuşmak, yumuşak başlı, uyumlu, sakin, anlayışlı ve hoşgörülü bir insan olmak sayesinde herkes tarafından sevilen ve sayılan bir insan olmaya yorulur.

Rüyada Birden Fazla Muhabbet Kuşu Görmek

Bir eğlence ortamında olmaya güzel ve keyifli vakit geçirmeye, oradaki insanlarla sohbet etmeye ve dostluk kurmaya delalet eder. Rüyada birden fazla muhabbet kuşunu gökyüzünde uçarken görmek, başarılı ve uyumlu insanları kendine örnek almak ve onların gittiği yolu takip etmek demektir. Rüyada birden fazla muhabbet kuşunu kafeste bir arada görmek, olanakların yetersizliği nedeniyle mutlu, özgür ve başarılı olmanın imkansız hale gelmesine ve kısıtlanmaya işaret eder.

Rüyada  Muhabbet Kuşu Görmenin Psikolojik Yorumu

Muhabbet kuşu kişideki sevecenliğin, sıcakkanlılığın, insanlara karşı yakınlığın göstergesidir. Bireyin özellikle de insanlar arasında anlaşmazlığa neden olan konulara karşı yaklaşımının hep karşılıklı konuşmak olduğunu ve konuşulduğu takdirde mutlaka hep bir yol bulunabileceğine inandığını ifade eder. Rüyasında muhabbet kuşu gören kişinin kavgadan ve düşmanlıktan kaçınan kimse olduğu anlamına gelir. Ve eğer birey şu sıralar arkadaşları ya da dostları olan sevdiği kimselerle bir araya gelip vakit geçirme ve sohbet etme gereksinimi içindeyse böyle bir rüya görebilir. Çünkü rüyada görülen muhabbet kuşu aslında, bireyin hem içini dökmeye, hem eğlenmeye hem de kafa dağıtmak istediği için görmeye ihtiyacı olan bir kimseyi ya da kimseleri simgeler.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. dudu sener (26 Nisan 2014 saat: 19:02)

  Ruyamda evin icinde kafesinde muhabbet kusu goruyorum, onceleri istemiyorum kusu, kiziyorum aileme niye getirdiniz bunu diye sonra alisiyorum cok seviyorum elime aliyorm severken kaciriyorum balkondan cikiyor ama geri geliyor aliyorum ve tekrar evin icinde kaciyor sonra kedi goruyorum kusu yemesin diye heyecanla yakaliyorum ve kafesine geri koyuyorum. Ruyam boyleydi yorumlarsaniz cok sevinirim cok tesekkurler.

 2. fatos (05 Nisan 2014 saat: 18:12)

  Merhaba rüyamda bir kuran kursundaydım ve uyuyordum sureklı uyandığımda gozlerımı açıp konuşamıyordum gozlerım kapalı gezıyordum sureklı sonra ıkı kız geldı onlarıda aılesı getirdi bırını zorla getırmışler ağlıyordu ben konservatuar 3. Sınıf okuyordum burda ne işim var diye.lavaboya gittim ellerimi yıkamak için gozlerım yıne kapalıydı korkarak çıktım Bi muhabbet kuşumuz var evde onu gördüm bana doğru koşuyordu konuşarak ayna istedi benden Bi odanın kapısının altında görmüş almak için elimi uzattım kapı altından birisi tuttu aynayı Bi dk deyip kapıyı açıp aynayı istedim ama isterken dilim ters dönmüştü zor konuştum tamam dediler aldım aynayı kuşa verdim biraz oynadı bıraktı bende teşekkür ederek geri verdim dilim yine aynıydı . Sonra o gelen kızlarla tanıştırmak için beni çağırdı kurs hocası(bayandı hoca) gittim tanıştım tekrar uyumaya gittim kardeşim odaya birini getirmişti erkek onunla konuşuyordu uyandım beraber konuşmaya başladık bizim ailemiz gece kalmamıza izin vermedi orda biz akşamları geri doncez diyorduk çocuğa gülerek .sonra uyandım lütfen yorumlar mısınız …

 3. Aydan (28 Şubat 2014 saat: 03:55)

  Normalde muhabbet kuşu besliyorum rüyamda beslediğim muhabet kuşunu gordüm cinsiyeti erkek kafasını temizliyorum rüyamda sonra birden 5 6 tane kuş yumurtası buldum allah allah nerden cıktı bunlar derken birden yumurtadan cıktılar muhteşem renkleri vardı birtanesi sarı ama cok güzeldi biri maviydi birş mavi sarı karışıgı gibiydi ama böle izlerken onları mest oldum kendi beslediğim kuş ve yumurtadan cıkan kuşları kafesten cıkartım hepsi üstüme kondu sesleriyle uyandım

 4. Ahmet (12 Şubat 2014 saat: 09:38)

  Evimde beyaz bir kedi beslediğimi gördüm bu kedi dedemin başına çıkıp oynuyordu ısırmaya çalışıyordu bende onu aldım yere bıraktım ve yerde küçük bir bez parça sinin üstüne pisledi yatakların içine girdi onu ordan aldım balkona gittim balkonda boş duran kuş kafe sinin içine girdi diğer kafesteki 2 muhabbet kuştan biri ucup kedinin kafesine kondu kedi onu yemesin diye muhabet kuşumu hemen ordan alıp kafesine koydum kedi minde kafesten çıkması için kafesi yan yatırdım kedi çıktı çıkarken kuş yemleri döküldü onları toplarken uyandım

 5. Ayten (10 Şubat 2014 saat: 10:59)

  5 tane ayrı ayrı rüyalar gördüm.

  1. Rüya: Bir büyük pastanede solona girerken yemekler sıralanmış, salonun öbür tarafında karşısında pencere kenarında da pasta ve çeşitleri sıralanmış satışı yapılıyor, ben ve arkadaşım acıkmış olduğumuzdan ve canımız çekmiş olmasından dolayı ikimiz de pasta alamya karar verdik ve ben elmalı tart, arkadaşım ise koca dilim pasta alıyoruz sonra merdivenlerden yukarı çıkıyoruz.

  2. Rüya : Evin bir odasındayım ve sarı bir muhabbet kuşum var ve yeni almışız, ama ben 1 hafta boyunca hiç ilgilenmemişim ders çalıştığımdan, fakat daha sonra ilgilenmeye başlıyorum ve muhabbbet kuşunu omuzuma alıyorum, hem konuşuyorum hem ağzımdan çekirdek yiyip ağzımdan ona yediriyorum ağzımla onun gagasına atıyorum. Arada uçup uçup kafama da konuyor.

  3. Rüya : Evde 2 tane kedi besliyorum, biri dişi biri erkek. Dişi olan hasta ve ona çok iyi bakmak için seferber oluyoruz, fakat bir gün kediyi kaybediyorum evin içinde, ablam ben ve arkadaşlarım kediyi arıyoruz evin içinde, sonra buluyoruz ve evin salonunun kapısını kapatıyoruzi diğer odaların kapısını kapatıyoruz ve kediyi orda sıkıştırıyoruz, ve yakalıyoruz ama tekrar elimizden kaçıyor. bu dişi kedi sarı alacalı renginde, erkek olan kedi de koyu kahverengi renginde.

  4. Rüya : Evden hep bir şekilde çıkıyoruz arkadaşlarımla, bir yere gideğiz ve yetişmememiz gerekiyor, otobüsle gidelim derken birden erkek arkadaşlardan biri markete gidiyor ve elinden poşetlerde alış vriş yapmış bize doğru geliyor biz de otobüs bekliyorduk fakat birden taksiye stlayıp gidelim dedik, sonra ben de bu arada diğer erkek arkadaşla konuşuyorum ve saat kaçta döneceklerin soruyorum, ve akşam saat 20.00 da döneceklerini duyunca beni de dersaneden almalarını söylüyorum. Sonra onlar beni dersaneye bırakıp gidiyorlar. dersane ana caddenin kenarında denize bakıyor. Taksi de sarı büyük minibüs şeklinde.

 6. TUBA CEÇ (06 Şubat 2014 saat: 12:45)

  Ben bu gün rüyamda bir muhabbet kuşum varmış. Sonra evin içinde durduğum yerde kuşum kafesten çıkıp kaçıyor.yani kuşum birden kayıp oluyor.Çok korkuyorum ama arıyorum arıyorum bulamıyorum.Birden bakıyorum ki bir ses geliyor cik cik cik cik… diye ciyak bir kuş sesi.Sonradan onu buluyorum ve ona bir sarılıyorum bir sarılıyorum ki hemen onu öpüp koklamaya başlıyorum.İşte ben bu şekil gördüm arkadaşlar anlamını bilenlerin yorumlamasını ister ve şimdiden teşekkür ederim.:) :)

 7. Fatma (22 Ocak 2014 saat: 21:25)

  Evimde beslediğim mavi renkte muhabbet kuşum var. Rüyamda pencereden bez sirkeliyordum biranda pencereden kaçtı korkuyla maviş buraya gel dedim ama geliceğini hiç zannetmiyordum ki ani dönüş yaptı ve geri girdi içeri o kadar sevindim ki hemen pencereyi kapıyacaktım ki tekrar pencereye doğru uçtu nasıl bir mantıksa o an aklımdan geçen eğer pencereyi şimdi açmazsam başka zaman unutulup açıldığı anda uçup gidicek ama şimdi ben kendim açarsam az önceki gibi gidip gelicek dedim ve pencereyi sonuna kadar açtım kuşum hemen uçtu ve karşıki mahallede tahta arasına kondu ve gözden kayboldu o kadar üzüldüm ki kendime kızdım kendi ellerinle kaçırdın kuşu ne salaksın falan derken kuşum geri geldi hemen o girer girmez perdeyi çekip pencereyi kapıyacaktım ki bir başka mavi muhabbet kuş perdeye kondu perdeyi çektim ve içeri girmesini sağladım onun ardından 2 tane mavi renkte kuşda girdi. Şaşkınlıkla onlara bakıyordum ve 4 tane kuşu ne yapacağımı düşünerek uyandım. yorumlarsanız çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden

 8. sevval (19 Ocak 2014 saat: 11:14)

  Benim su anda iki tane muhabbet kusum var ruyamda dort tane muhabbet kusu bir tane tavsan besliyordum ama bu tavsan olen tavsanimdi ve iki kusumu evde iki kusumu sokakta tavsanimi evde besloyordum tavsanimin yavrulari oluyordu ben de elime aliyordum bunun anlami nedirr? Kotu mu iyi mi? Kisa yazdim cunku bu kadar hatirliyorum. Yolun ortasinda besliyordum iki kusu kafes icinde ama sonra beş yavru tavsani annelerinin yanina koyuyordum anneleri yani ölü tavsanim findiga benzeyen tavsan yavrulari emziriyordu. Bu arada eski tavsanim turuncu v acik kahverengi bir tavsan vucudunun yaridi beyaz. Bu pek muhabbet kusuyla ilgili olmadi ama yani yazabildigim kadar yazdim.

 9. öznur (17 Ocak 2014 saat: 09:03)

  iyi günler rüyamda ailemle mezarlığa gidioduk şehir dışında nedensizce ağaçlık bi yerde yüksek bi mezarlıktı. bnm erkek küçük kardeşim var 3 tane çocuk mezarı vardı yanyana ücünün üzerine gelicek şeklde yanlamasına üzerlerine yattı. annem ölçüsünü aldı. sonra ben etrafa bakıyodum insan mezarlığınn altında hayvanlar için yapılmış mezar vardı. kocaman kocaman her mezarın üzerinde hayvanların heykelleri yapılmıştı. tam ben bakarken onlara haywan mezarınn ordan kocaman çok büyük bir öküz ile fil karışımı simsiyah bi hayvan bize doğru koşarken gördüm kaçtık ordan. ewe gittik bizim kafeste muabbet kuşlarımız var onlardan beyaz renkte erkek olanı çıkıp üzerime kondu elime aldım sewdim sonra uçtu ewde. ama ew bizim ewimiz değildi. sonra bunun kaçan bi yeşil renkte eşi vardı o uçtu geldi kapıdan bn bu nerden çıktı dedim o yere kondu uçmadı hiç ama beyaz erkek olanı hep benim yanımda durdu uçup uçup üzerime kondu. sonra eski erkek arkadaşımı gördüm saçları bembeyaz olmuştu onla sewgili değildik ama yanımızda oda vardı. bu rüyanın bana yorumlamasını yaparsanız çok sewinirim. teşekkür ederim şimdiden.

 10. sinem (03 Ocak 2014 saat: 11:08)

  rüyamda annemin evinde sandalyenin üzerinde çok güzel tombul bir muhabbet kuşu var pencereden gelen güneş kuşun üzerine geliyor. bu kuş bizim 6 yıl önce ölen kuşumuz mavişti .rahmetli babam o ölecek dedi bende ölmeden önce yıkayalım rahatlasın dedim.kuşu alarak lavaboya göturdum ben ,rahmetli babam,14 yasındaki oğlum yıkamaya basladık son nefesini vermesiyle birlikte tombul olan kuş balon gibi söndü.babamın rahmetlı oldugunu nasıl gelebildiğini düşündüm şok oldum anneme anlatacakken sesim kısıldı annem herseyı bılıyormus gıbı
  kafa salladı sonra uyandım.ben 2 aylık hamıleyım rüyamı yorumlarsanız cok mutlu olucam .teşekkür ederim

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,