RuyaTabirleri.com

Rüyada Namaz Görmek

Rüyada namaz görmek, çok çeşitli şekillerde tabir edilir. Rüyanın yorumu namazın kılındığı yere, saate ve duruma göre değişkenlik gösterir. Fakat bu rüya genel anlamıyla hayırlara delalet eder ve rüya sahibi için keramet taşır. Kederin dağılması, çaresizliğin, üzüntünün ve yalnızlığında son bulması anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin dualarının kabul olacağına işaret eder.

Rüyada Namaz Kılan Birini Görmek

Bir kimse rüyasında birinin namaz kıldığını görürse eğer, hayırlı, temiz kalpli, inançlı ahlaklı ve namuslu kişilerle karşılaşır ve bu kimselerden menfaat görür diye tabir edilir. Rüyayı gören kişinin çevresindeki dürüst kişilerin varlığına işaret eder.

Rüyada Camide Namaz Kılmak

Rüyada camide namaz kıldığını görmek, imkânsız ve zor işlerin üstesinden gelmeye işaret eder. Rüya sahibinin ticaret hayatında büyük zaferler elde edeceğine, rakiplerini çok gerisinde bırakacağına ve kendisine engel olmalarını başaracağına işaret eder. Başarıyla gelen mutluluk ve kazanç şeklinde yorumlanır.

Rüyada Cemaatle Namaz Kılmak

Rüyasında cemaatle namaz kıldığını gören kişi, ön yargılarını yıkacak ve bu sayede kötü sandığı kişiler yanaşıp, onlara bir şans vererek ne kadar yanıldığını anlayacak ve çok mahcup olacaktır. Rüya sahibi, kötü kimseler olduğunu düşündüğü insanların aslında ne kadar düzgün ve namuslu kişiler olduğunu görecek demektir.

Rüyada Sabah Namazı Kılmak

Rüyasında sabah namazını kıldığını gören kişi, uzun zamandır içinde olduğu yokluk nedeniyle karşılayamadığı ihtiyaçlarını, Allah’ın izniyle elde ettiği kazanç sayesinde karşılayacaktır diye yorumlanır.

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

Rüyada Cuma namazı kılmak, mutluluk verici haberler almaya, sıkıntıdan ve dertten kurtulmaya, hayal edilen şeylere kavuşmaya işaret eder. Rüya sahibi gönlünden geçen her şeye sahip olma şansına nail olacak ve bunun için her gün Allah’a şükretmeyi bilecek demektir.

Rüyada Namaz Kılmak İçin Camiye Girmek

Zor geçen bir dönemin ardından işlerin açılacağına, parasal ve ruhsal olarak büyük ilerleme kaydedileceğine, yeni bir arkadaşlık kurulacağına, haneye bolluk ve bereket dolacağına, rahatsızlık yaratan bir durumun bir ortadan kaldırılacağına, dertlerin ve tartışmaların yakın bir zaman içinde sona ereceğine ve hayırlı haberler alınacağına delalettir. Rüyada namaz kılmak için camiye girenleri görmek, rüya sahibinin, zor bir dönemde geçtiği sırada kendisine teklif edilen bir işi kabul edeceğine, eğitim ve sağlık konularında büyük bir karar verileceğine, bu kararlara uyulacağına, zenginlik içinde bir yaşam sürüleceğine, mutlu bir yuvanın temelinin atılacağına, aile bireylerinin çok sevineceği bir olay yaşanacağına, yapılan işte bol kazançlı bir mevkiye sahip olunacağına ve yeni bir araba alınacağına yorulur.

Rüyada Namaz Kılmak Sure Okumak

Kişi, yakın bir zamanda güzel bir birlikteliğe başlayacak, kendisini işle ilgili olarak bir sıkıntıya sokmak isteyen rakiplerini ve engellerini aşacak, sağlıkla ya da işle ilgili problemleri ortadan kalkacak, ferah bir döneme girecek, kazancını yapacağı işlerle arttıracak ve rahat bir hayata adım atacak demektir. Rüyada namaz kıldıktan sonra dua etmek, rüyayı gören kişinin, gireceği bir işte yüksek maaşlı ve geniş yetkili bir mevkiye terfi alacağına, kendisini yenilgiye uğratmak isteyen kişi ya da kişileri yenilgiye uğratacağına, sanatla ilgili bazı çalışmalar yapacağına, birçok insanın takip ettiği ve çok sevdiği bir kişi olunacağına ve hayallerini gerçekleştirme çok önemli adımlar atacağına tabir edilir.

Rüyada Namaz Kılmak İçin Abdest Almak

Uzun uğraşlar ve verilen büyük emek sonucu kazanılan mal ve mülk içn Allah’ a şükredileceğine, sevilen kişilere bazı sürprizler yapılacağına, malın ve paranın bir kısmının fakir fukaraya yardım için  harcanacağına delalet eder. Rüyada namaz kılmak için seccade sermek, iş dünyasında uğranılan zararların telafi edileceğine, ters giden bazı durumların düzeltileceğine, çıkarılan dedikoduların bertaraf edileceğine, ters giden işlerin yoluna sokulacağına, aile bireylerinin de içinde olacağı ve büyük emek vereceği bir iş kurulacağına, bu iş sayesinde hane halkının hayal ettiği şeyleri kısa süre içinde gerçekleştireceğine işarettir.

Rüyada Namaz Kılmak İsteyip Kılamamak

Ortaya konulan projenin başarı kazanması ve herkesin konuştuğu bir iş olması sayesinde ele geçen kazancın günden güne azalacağına, evlilik yolunda ilerleyen bir ilişkinin çıkacak dedikodular yüzünden biteceğine, her iki tarafın da çok üzüleceğine, tartışmalarla ve aksiliklerle uğraşılan bir dönem geçirileceğine ve anne babanın sağlık sorunları yüzünden üzüntü duyulacağına tabir edilir. Rüyada namaz kılmak isteyenlerle saf tutmak, uzun bir işsizlik sürecinin ardından hayırlı bir iş kapısının açılacağı, parasal olarak çok kazanç elde edileceği, eğitimle ilgili olarak kaçan fırsatların tekrar ele geçirileceği, sevilen bir kişi ile bir ortaklık kurulacağı, kardeşleri birbirine düşürmek için çaba gösteren bir kişinin yenilgiye uğratılacağı, yakın zamanda evlat sahibi olunacağı ve mutlu olunacağı anlamına gelir.

Rüyada Kabede Namaz Kılmak

Herhangi bir ön hazırlık olmadan girilen bir çalışmada büyük zorluklar yaşanacağına, yapılan işte çok zarar edileceğine, etraftaki kişilerin ve iş konusunda tecrübe sahibi olanların sözlerine kulak tıkanacağına, gözleri kapatıp yapılan işe devam edileceği ve ancak tüm çabalara, direnmeye ve gösterilen sabra rağmen işin gittikçe kötüleşip iflasla sona ereceğine rivayet edilir. Rüyada kabede namaz kılmak ve dua etmek, hayırlı bir ortaklık sayesinde zararların kısa süre içinde telafi edileceğine, yeni bir işe girmek için üst düzey bir yetkiliden yardım isteneceğine, zararlı bir alışkanlığın bırakılacağına, kızgınlıkların ve kırgınlıkların biteceğine ve hasreti çekilen bir kişiye kavuşulacağına yorumlanır.

Rüyada Mezarın Üstünde Namaz Kılmak

Aile bireylerinin başında dolaşan kara bulutların dağılacağına, dertlerin biteceğine, yapılan işte uğranıla zararların telafi edileceğine, ters giden işlerin edilecek dualar sayesinde yoluna gireceğine, iş hayatında terfi alınacağına, eğitim konusunda yeni bir sayfa açılacağına, ana baba için büyük bir ev alınacağına ve hayır duaları alınacağına delalet eder. Rüyada mezarın üstünde namaz kılan birini görmek, iş hayatındaki başarının katbekat artacağına, bol kazançlı bir iş yerine sahip olunacağına, alınan borçların sağlıklı bir şekilde geri ödeneceğine, yeni bir eğitim kurumuna girileceğine, çok istenen bir hayale yakın bir zamanda sahip olunacağına, yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edileceğine, yeni ve rahat bir hayata sahip olacağına ve tüm sıkıntıların çözüme kavuşacağına alamettir

Rüyada Ayakkabı İle Namaz Kılmak

Rüya sahibinin, iş dünyasında sahip olduğu saygın yerini kaybedeceğine, birçok dedikoduya maruz kalacağına, işlerinin aksamasına ve uzun yıllardan beri sürdürdüğü bir dostluğun bitmesine sebep olacak bir sorun yaşayacağına, sevilen bir akrabanın ihanetine uğrayacağına ve akademik alanda büyük çabalar sonucu sahip olunan mevkinin kaybedileceğine delalettir. Rüyada unutarak ayakkabı ile namaz kılmak, işle ilgili olarak atılacak bir hatalı adımın farkına varılmasının ardından düzeltileceğine, yapılan hatanın yakın bir kişi sayesinde telafi edileceğine ve rahat bir nefes alınacağına yorumlanır.

Rüyada Kirli Yerde Namaz Kılmak

Uzun bir süreden beri askıda bekleyen ve bir türlü nihayete erdirilemeyen bir proje yüzünden işlerin kötüye gitmeye başlayacağına, ortaklar arasında maddi konulardan ötürü sürtüşmeler yaşanacağına, elde bulunan maddi olanakların kaybedileceğine, hayırlı olarak başlayan bir çalışmanın kötü bir şekilde ve geride yüklü miktarda borç bırakarak biteceğine ve yakın zamanda gelmesi beklenen bir ödemenin gelmeyeceğine yorulur. Rüyada karanlık yerde namaz kılmak, yaşanacak tartışmalar ve ortaya çıkacak sorunlar yüzünden eldeki işten olmaya, maddi ve manevi olarak zarara uğramaya, kıskançlık krizi geçirmeye, sağlık sorunlarıyla boğuşmaya, atılan adımlar yüzünden istenmeyen bir duruma düşmeye, yanlış kararlar vermeye ve vakitsiz bir ayrılık yaşamaya işarettir.

Rüyada Kilisede Namaz Kılmak

Rüya sahibinin, kardeşiyle birbirine düşmesine sebep olacak bir olayın ortasında kalacağına, aile büyüklerinin vereceği desteğe rağmen sorunların bir türlü azalmayacağına, sevilen bir kişinin sağlık  sorunuyla ilgili olarak kötü bir haber alınacağına sahip olunan mal mülkte azalma yaşanacağına yorumlanır. Rüyada sinagogda namaz kılmak, iş dünyasında sözü geçen bir kişi ile büyük bir tartışma yaşanacağına, bu yüzden bazı kötü durumlara düşüleceğine, kararsız kalınan bir konuda yanlış bir tercih yapılacağına, maddi olarak büyük bir hasara uğranacağına, sevilen bir kişinin söyleyeceği gurur kırıcı bir söz yüzünden büyük bir üzüntü yaşanacağına ve insanlarla araya mesafe konulacağına alamettir.

Rüyada Namaz Görmenin Psikolojik Yorumu

Dini ibadetleri yerine getirmenin özellikle de iç huzuru yakalamanın, kendini iyi hissetmenin ve kul olarak sorumluluğunu yapmış olmanın verdiği rahatlamayı sağladığı hepimizce malumdur. Bireyin, inançlarına, aynı zamanda sevdiklerine, değer yargılarına, aile ve toplumdan edindiği bir takım kavramlara ne denli sadık olduğunun bir göstergesidir. Bir nevi gelenekçi bir kültürü simgeler ve bireyin toplum içindeki makul, ölçülü davranan ve herkes tarafından benimsenmiş gerçekleri benimseyen kimse olduğunu ve yaşantısını da bu amaç doğrultusunda sürdürdüğüne ve yönettiğini ifade eder. Bir diğer yandan da sağlığı, temizliğe önem verildiğinin bu konular üzerinde hassas davranıldığının açık bir göstergesi olarak değerlendirilir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: ,