RuyaTabirleri.com

Rüyada Nohut Görmek

Rüyada nohut görmek şansın dönmesi, rızkın çoğalması, işlerde bereket olması anlamına gelirken aynı zamanda da meşakkat anlamına gelir. Rüya sahibi kazancını çok çalışmak ve çok yorulmak suretiyle kazanacaktır.

Yani rüyasında nohut gören kişinin kolay para kazanma şansı yoktur ama kısmeti açıktır. Fakat bazı rüya tabirleri rüyada nohut görmeyi, hayırsız, rüya sahibine yar olmayacak, boğazından geçmeyecek ya da cebine girmeyecek kazanç şeklinde tabir ederler.

Rüyada Nohut Yemeği Görmek

Rüya sahibi için alacağı toplu iş ya da toplu kazanç anlamına gelir. Rüya sahibi büyük ve kendisine faydası olacak, hayır göreceği bir iş teklifi alacak demektir.

Rüyada Nohut Pişirmek

Rüya sahibinin bir işle kafasının fena şekilde meşgul ve karışık olduğu ile tabir edilir. Rüyasında nohut pişirdiğini gören kişi, yeni bir iş kovalıyor ve kafasında onun planlarını yapıyordur.

Rüyada Nohut Tarlası Görmek

Rüya sahibinin eline geçecek olan birden fazla kısmet olarak değerlendirilir. Rüya sahibi bu fırsatları doğru ve akılcıl bir şekilde değerlendirirse, iyi bir kazanç elde edebilir hatta kendi işini kurarak bundan sonrası için işinin patronu olarak para kazanabilir.

Rüyada Nohut Ektiğini Görmek

Rüya sahibi için sıkıntı ve zahmet anlamına gelir. Rüya sahibinin çok istediği bir şeye sahip olabilmesi için gecesini gündüzüne katarak, büyük bir özveri ile çalışması gerektiğine delalet eder. Rüya sahibi bir süre eziyet ve zorluk çekecek ama sonunda istediği şeye kavuşacaktır.

Rüyada Mercimek Görmek

Rızık ve bol kazanç anlamına gelirken aynı zamanda hayırlı haberler almaya ve mutluluğa işaret eder. Rüyada mercimek görmek uzun bir ömre ve sağlıklı olmaya da tabir edilir.

Rüyada Mercimek Yemek

Güvende olmaya ve şüphelerden kurtulmaya yorulur.

Rüyada Pişmemiş Nohut Görmek

Bir çuval içinde pişmemiş nohut görmek büyük bir zenginliğin alameti olduğu gibi, kişinin yapacağı bir işten kendisinin dahi beklemediği olumlu sonuçlar alarak maddi durumunu bir anda düzelteceğini, hayat koşullarının hızlı bir şekilde iyileşeceğini, elinin bollaşmasıyla pek çok mal ve eşya alacağını bildirir. Bir avuç pişmemiş nohut görmek haneye girecek ek kazanca ve bir borcun ödenmesinde yaşanacak kolaylığa, eşin işe girmesine veya çocukların çalışmaya başlamasıyla rahata ermeye tabir edilir.

Rüyada Haşlanmış Nohut Görmek

Haşlanmış nohut emeklerin, verilen gayretlerin maddi anlamda karşılığının alınacağı, ürün ve mahsullerin iyi para edeceği bir yıl geçirmeyi ifade eder. Kişiye maddi konuda müjdeli haberler geleceğini bildiren rüya, evde herkesin mutlu olduğu, iyi ilişkiler kurulduğu ve arzu edilen pek çok şeyin satın alınacağı, bolluk içinde bir sürecin habercisidir. Nohut haşlamak ise yüklü meblağda bir yatırım yapılacağını, birikmiş parayı bir eve veya taşınmaza bağlayarak uzun vadede yüksek kazanç elde edecek olmayı tabir eder.

Rüyada Nohut Almak

Nohut alan kişi ailesinden kalan mirası bir servete dönüştürür ve aklını, pratik zekasını kullanarak hayat koşullarını çok ileri bir noktaya taşır. Kısmetlerin arka arkaya geleceği, evdeki bereketin dolup taşacağı, herhangi bir şekilde rızkını kazanmakta zorluk çekmeyecek olan rüya sahibinin işlerinde de kolaylık elde edeceğini işaret eder. Prensipli ve disiplinli çalışmasıyla kişiyi bekleyen geleceğin parlak başarılarla dolu olacağını muştulayan rüya, kazancın da bu süreçte yükseleceğini, kişi bekarsa evleneceği kimsenin de maddi olanaklarının iyi olacağını bildirir.

Rüyada Küflenmiş Nohut Görmek

Ele geçen bir fırsatı bir türlü göremeyen ve değerlendirmekte geç kalan rüya sahibinin hayat boyu duyacağı pişmanlığın tabiridir. Küflenmiş nohut borçlarda bir artış olacağını, rüya sahibinin bir türlü iki yakasını bir araya getiremeyeceği gibi, eşinin, çocuklarının isteklerini gerçekleştirememekten dolayı üzüntü duyacağını işaret eder. Kazancın bereketsiz olması nedeniyle huzursuz bir hayat sürdürüleceğini, elindekilerin değerini bilmeyen kişilerin akıllarının sonradan başlarına geleceğini de ifade eder.

Rüyada Çiğ Nohut Yemek

Çiğ nohut yemek genellikle makbul olmayan işler peşinde koşulduğunu ve kişinin ailesinin hoşuna gitmeyen bir yaşam tarzı benimsediğini ifade ederken, günaha girmekte beis görülmediğini, dini inancına gereken önemi vermeyen rüya sahibinin kendisine yapılan uyarılar karşısında sert bir tutum takındığını da bildirir. Acele verilen kararların sonucunda zarar etmek, başkalarının aklıyla girişilen işlerden beklenenleri elde edememek ve yaşanılan hayal kırıklıkları neticesinde özgüven eksikliği yaşamak manasına da gelir.

Rüyada Kavrulmuş Nohut Yemek

Kavrulmuş nohut erişilen rahatlığı, rehaveti, bugüne dek yapılan çalışmaların neticesini alıp, köşesine çekilen rüya sahibinin hayatını belli bir standartta sürdüreceğini bildirir. Genellikle erken emekliye ayrılmayı ifade eden rüya, sahip olunan maddi koşulların kişinin bundan sonraki hayatını çalışmadan, dinlenerek ve gezerek geçirmesine yeteceğini, kimseden yardım istemeden, kendi imkanlarıyla konforlu şekilde yaşayacağını tabir eder. Kavrulmuş nohut genç kimseler için ailelerinin kendilerine sundukları maddi imkanlar sayesinde hayattan yara almadan, sıkıntıya düşmeden yaşayacaklarını, işlerini kurarken sorun yaşamayacakları gibi, hazır para sayesinde lüks içinde olacaklarını da ifade eder.

Rüyada Etli Nohut Yemek

Düğün anlamına gelir ve bekar kişilerin yakın zamanda yuva kuracaklarına veya yetişkin evlatları olanların söz, nişan gibi bir tören için hazırlık yapmaya başlayacaklarına alamettir. Zengin bir aileye gelin gitmek demek olduğu gibi, kişinin maddi herhangi bir sorununun kalmayacağını, iş arayanlar için parayla ilgili sorumluluk alacakları birimlerde görev yapacaklarını veya bankada çalışacaklarını işaret eder.

Rüyada Nohut Toplamak

Tarlada nohut toplamak zorluk çekilecek işler yapılacağını, fiziksel açıdan yorgunluk çekileceğini ancak ilerleyen zamanlarda çekilen tüm sıkıntıları unutturacak güzel sonuçlar alan rüya sahibinin yüzünün güleceğini nitelendirir. Nohut toplayan kişinin çok sayıda çocuğu olur ve evinin rızkı tükenmez. Berekete yorumlandığı gibi, tamamen alın terine dayanan paralar kazanmanın, çocuklarına helal lokma yedirmenin gururunu taşımanın da alametidir.

Rüyada Nohut Satmak

Ticari işlere merak salan rüya sahibinin kendisine destek verecek bir arkadaşıyla ortak olup kısa zamanda işleri büyüteceğine ve sonrasında ortağından ayrılıp işin başına kendisinin geçeceğine yorumlanır. Baht açıklığı, şansın yaver gitmesi demek olan rüya, bu dönemde her türlü yatırımın doğru olacağını, alınacak mallardan yüksek kar elde edecek olan rüya sahibinin başka işlere de girişerek açılımlarda bulunacağını ifade eder. Kişinin cebine giren kazançtaki artışa dikkat çeken rüya, zihinsel açıdan yoğun günler geçirileceğini ve duygusal olayların gerisinde kalınacağını da haber verir.

Rüyada Nohutlu Pilav Görmek

Yeni ve çok kazançlı, kişiye pek çok olanak, yaşam konforu sağlayacak bir işe girileceğini, özellikle işsizlik çeken kimselerin bir anda açılan talihleri sayesinde pek çok işten seçim yapacak duruma geçeceklerini, kısmetsizliklerin son bulacağını bildirir. Evlilik niyetini, ev kurma hayallerinin gerçek olacağını, peşin parayla alınacak bir evi de işaret eden rüya, kutlamaların, erkek evlat sahibi olmanın da müjdesidir.

Rüyada Nohut Fidesi Görmek

Yeni başlanan bir işin gayretlerle ve mücadeleyle büyütüleceğine ve geleceğe dönük planlar yapmaya alamettir. Bugününü sağlama almaya çalışan kişinin aynı zamanda ilerleyen zamanları da göz önünde bulunduracağına, altın veya döviz gibi yatırımları sayesinde parasını katlayacağına tabir edilirken, hayırla sonlanan işlere girişileceğini, evlilikte de istenilen gibi bir hayata sahip olunacağını ifade eder. Küçük ama kişiyi rahatlatan birikimlerin sonrasında zengin bir yaşama neden olacağına da yorumlanır.

Rüyada Çöpe Nohut Atmak

Elindeki malın değerini bilememek, kendisine kalan mirası çarçur etmek ve hiçe dönüştürmek demektir. Sahip olunan rahatlığın sona ereceğine, kişinin azla yetinmeyi bilmediği gibi, kadir kıymet bilmeden yaşaması yüzünden zor günlerinde yanında yöresinde kimseyi bulamayacağını, bekar kişilerin aşırı cimri biriyle evlenmeleri halinde varlık içinde yokluk çekeceklerini ifade eder.

Rüyada Kurtlanmış Nohut Görmek

Zengin kimselerin çevrelerinde menfaatinin peşinde koşan ve kişinin sahip olduklarına göz koyan, kötü niyetli, günahkar insanların var olduğuna, bu kişilere dikkat edilmediği takdirde yüksek meblağlarda kayıpların yaşanacağına alamet eder. Elde edilecek kazancın kişiye huzur getirmeyeceğine ve para sahibi olunsa da manevi açıdan tatmin olunmayacağını da ifade eder.

Rüyada Kuru Fasulye Görmek

Kuru fasulye de nohut gibi mal ve para konusunda rahatlık içine girileceğini, kişinin emek verdiği işlerde alın teriyle elde edeceği kazancın kendisini tatmin edeceğine, herhangi bir mali kriz içinde olanların da kısa sürede durumlarını düzelteceklerine tabir edilir. Mahsulün yüksek olacağı, satılan mallardan yüz güldürecek paralar kazanılacağını ifade eden rüya, yapılan planların tek tek gerçek olacağını, doğru yolda ilerlendiğini gösterir.

Rüyada Bakliyat Görmek

Bakliyat genellikle bereketi ifade eder ve gören kişi için hayırlı kazanç, iş konusunda şanslı olmak demektir. Çuvallar dolusu bakliyat gören kişiler tüccar olur veya ticarette nam salan insanlar haline gelirler. Çalışma alanında belli bir saygınlığa erişmenin, iş teklifleri almanın, ortaklıklarda güven duygusunun artacağının tabiridir. Aile veya akrabalarla girişilecek ortak bir işin kişiye bir ömür yetecek paralar kazandıracağını da müjdeler.

Rüyada Nohut Görmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin kendisini her anlamda rahat ve güvende hissettiğini, sürekli kafasında projeler geliştirdiğini, hayal kurduğu gibi, akılcı yaklaşımlara sahip olduğunu bildirir. Aynı zamanda birden fazla işle iştigal etmenin ve muvaffak olunduğunun da ifadesidir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: