RuyaTabirleri.com

Rüyada Okul Görmek

Rüyada okul görmek tek bir ifadeyle yorumlanmayacağı gibi hem iyi hem de kötü şekilde tabir edilir. Rüyada okul görmek güzelliğe, esenliğe, düzenli ve mantıklı olmaya işaret eder. Bununla birlikte rüyada okul görmek aynı zamanda endişeye, kuşkuya, yapılan bir iş sonrasında pişmanlık duymaya, kazancın azalması ile yokluğa ve kıtlığa düşmeye işaret eder.

Rüyada okul görmek aynı zamanda evlada delalet eder. Okul hayatını yıllar önce bitirmiş birinin kendisini okula giderken görmesi kişini olaylara karşı tutumunun ve tepkisinin doğru olmadığı anlamına gelir. Okul hayatını bitirdiği halde okula gittiğini gören kişinin rüyası yeni şeyler öğrenmeye açık davranması ve kendini yenilemesi gerektiğine işaret eder. Rüyasında kendini okulun ilk gününde üzülüp, sıkılan, annesini arayan bir çocuk gibi görmesi kişinin çok mutlu olacağı ve aynı zamanda iyi bir kar elde edeceği bir iş yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Yeni Okul Görmek

Rüyada tertemiz, yeni ve güzel bir okul görmek tüm toplum ile tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin yaşadığı o ülke haklının tamamının bolluk ve rahatlık içinde mutlu yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Eski Okul Görmek

Rüyada kötü, pis ve eski bir okul görmek kişinin maddi zarara uğrayıp, kazancının yok olacağı çok sefil ve çaresiz bir hale düşerek, darlık çekeceği anlamına gelir.

Rüyada Okulda Ders Çalışmak

Rüyada okulda, sınıfın içinde sıra arkadaşıyla ders çalıştığını gören kişi meslek hayatında çok başarılı olacak ve herkesin tanıdığı, bildiği ve yaptığı güzel işlerle herkesin sevdiği, takdir ettiği biri haline gelecek demektir.

Rüyada Okula Gitmek

Bir kişi rüyada bir okulda okuduğunu görürse eğer, bu istediği işe alınması için gereken bilgi donanımına ve alt yapıya sahip olması amacıyla gideceği bir kursa işaret eder.

Rüyada Okul Üniforması Görmek

Güzel bir işin başlayacağı anlamına gelir. Kişi, kendisini çok yüksek bir mevkiye terfi ettirecek bir çalışma içine girecek, kişisel sorunlarını dışarıya belli etmeden kendi içinde halledecek, yeni bir kişilik kazanacak, yaptığı bütün işlerde büyük başarılar kazanacak ve her daim mutlu olacak demektir. Rüyada okul üniforması giymek, bir sorunun çözüleceğine, devlet kurumlarından birinde işe başlanacağına, hayırlı bir işe iştirak edileceğine, hane içindeki sorunların sonlandırılması için çaba sarfedileceğine ve rahata erileceğine delalettir.

Rüyada Okul Kapısı Görmek

Yaşanan bazı talihsiz olaylardan ötürü uzun bir zaman önce yarım bırakılan eğitim hayatına geri dönüleceği, herkesin bu durumu takdir edeceği, alınan eğitimin ve diplomanın iş olanaklarının genişlemesini sağlayacağı, bol kazanç elde edileceği, bereket dolu bir döneme girileceği ve hayırlı bir kısmetle dünyaevine girileceği anlamına gelir. Rüyada okul kapısından girmek, çıkılacak bir iş seyahatinin ardından bazı projelerle haşır neşir olunacağına, bu projelerden bazılarının hayata geçirilmeleri ile iş dünyasında büyük bir prestije sahip olunacağına, birçok ortaklık kurulacağına ve bu sayede hayal edilen şeylere kısa zamanda kavuşulacağına alamettir. Rüyada okul kapısını kırmak, pek hayırlı bir rüya olmamakla birlikte yapılacak olan bir hatadan ötürü başın derde gireceğine ve aksiliklerle boğuşulacağına işaret eder.

Rüyada Okul Tuvaleti Görmek

Rüyayı gören kişinin, sıkıntılı bir ruh haline sahip olduğuna, bu yüzden kendi içinde sürekli kendiyle tartıştığına, bu durumun devam etmesi halinde işlerinin ve hayatının aksayacağına, sevdiği kişiler için kendisini toparlaması ve ayağa kalkıp sorunlardan kurtulmak için bir adım atması gerektiğine yorumlanır. Rüyada okul tuvaletine girmek, iş dünyasında yaşanan sıkıntılardan ötürü bazı zamanlar büyük üzüntü duyulduğuna, ancak yakın bir zaman içinde bu durumun düzeleceğine ve bu durum düzelene kadar etraftaki kişilerin kalplerinin kırılmaması için özen gösterilmesi gerektiğine yorulur. Rüyada okul tuvaletinde öğrenci görmek, aile bireyleri arasındaki tartışmaları ve sürtüşmeleri tatlıya bağlayacak bir kişinin haneye geleceğine, bu kişiye kulak verilmesi ve nasihatlerinin dinlenmesi gerektiğine ve böylece kısa süre zarfında birçok sorunun çözüm bulacağına delalettir.

Rüyada Okul Binası Görmek

İş hayatı ya da aile hayatı ile ilgili çok hayırlı bir haber alınacağına, bu haberin ardından verilecek karar sayesinde yüksek bir makama terfi alınacağına, birçok firmadan iş teklifi geleceğine, yeni bir projenin başına geçirileceğine, eşler arasındaki tartışmaların yakında biteceğine  ve yardım isteyen bir akrabaya yardım eli uzatılacağına tabir edilir. Rüyada okul binası yapmak, birçok kişiye iş mkanı sağlayacak bir işyeri açmaya, bolluk ve bereket dolu bir haneye sahip olmaya, yurtiçinden ve yurtdışından misafirleri ağırlamaya, aydınlık günler geçirmeye, borçlardan kurtulmaya, sağlıkla ilgili güzel haberler almaya ve insanlardan hayır duası almaya yorulur.

Rüyada Okul Kitapları Görmek

Kısa bir zaman içinde başlanacak bir işte karşılaşılacak bir sorunun dikkatli davranılması ve sabır gösterilmesi sayesinde çözüm bulacağına, iş hayatının stresinden kısa süreli de olsa uzaklaşılacağına, bu sayede daha iyi düşünüp yeni projelere hazır hale gelineceğine ve yeni fikirlerin ortaya konacağına işarettir. Rüyada okul kitapları satın almak, birbiri ardına gelen sorunların ve krizlerin çözümü için bazı tecrübe ve bilgi sahibi kişilerle işbirliği yapılacağına, bu işbirliği sayesinde problemin geçiciolrak giderileceğine, ardından dikkatli bir şekilde davranılacağına ve tam anlamıyla sorunun ortadan kaldırılması için çaba harcanacağına delalet eder.

Rüyada Okul Çantası Görmek

Rüyayı gören kişinin, işle ilgili ya da sosyal hayatı ile ilgili olarak yaşadığı herhangi bir sorundan ötürü büyük bir zararla yüzleşmek zorunda kalacağına, bu zarardan kurtulmak için türlü planlar ve çalışmalara yapacak ancak bazı kişilerin araya girmesi sebebiyle gerekenleri yapamayacağına ve bu yüzden epey bir sıkıntı çekeceğine alamettir. Rüyada okul çantası almak, kaçan fırsatların yakalanması sayesinde yaşanan mali krizin hızlı bir şekilde sonlandırılacağına, yapılan hataların kısa bir süre içinde telafi edileceğine, gönül ilişkileriyle ilgili yeni bir sayfa açılacağına, zenginlik sahibi olunacağına ve zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine rivayet edilir.

Rüyada Okul Arkadaşlarını Görmek

Kişinin, geçmişini özlediğine, yaşadığı güzel anıları her zaman hatırladığına, sevdiği kişileri ziyaret ettiğine ve geleneklerine bağlı bir kişi olduğuna yorulur. Rüyada okul arkadaşlarını üzgün görmek, hayalkırıklığı yaratacak bir durum yaşanacağı, büyük beklentilerle girilen bir işten öngörülemeyen bir zararla çıkılacağı, yapılan bazı araştırmaların ardından büyük sorunların ortaya çıkacağına ve üzüntü duyulacağına rivayet edilir. Rüyada okul arkadaşlarını sevinçli görmek, rüya sahibinin, yeni bir birlikteliğe adım atacağına, iş hayatında kendisini görmek istediği mevkiden daha üst düzey bir noktaya terfi alacağına, zararlı ve kıskanç kişileri hanesinden uzaklaştıracağına ve anne babasının gurur duyduğu bir kişi olacağına tabir edilir.

Rüyada Okul Bahçesi Görmek

Kişi, hedeflerine ulaşmak için gittiği yolda büyük başarılara imza atacak, hayatı her zaman güllük gülistanlık olacak, girdiği zorlu işleri deyim yerindeyse tereyağından kıl çeker gibi halledecek, kardeşleri ile birlikte bazı işler ortaya koyacak, zaman geçirmek için yaptığı bir etkinliği iş olarak piyasaya sürecek ve bu sayede zengin olacak demektir. Rüyada okul bahçesinde koşmak, yeni bir hayat kurulacağına ve bu hayatta mutlu ve huzurlu bir yuvaya sahip olunacağına delalettir. Yani, uzun bir süreden beri evlilik hayali ile yanıp tutuşan kişinin, artık istediği şeye kavuştuğuna, kendisini bu yüzden çok mutlu hissettiğine ve bundan sonra istediği diğer şeylerin de gerçeğe dönüşeceğine alamettir.

Rüyada Okul Müdürü Görmek

Kazanılacak başarılarda birçok kişinin payı olduğuna, bu kişilere yardım ve desteklerinden  ötürü çok teşekkür edilmesi gerektiğine aksi takdirde çok üzüleceklerine yorulur. Rüyada okul müdürü olduğunu görmek, rüyanın gerçek anlamına yakın bir şekilde yorum yapılır. Kişi,  yakın bir zamanda resmi bir kurumun sınavlarına girecek, bu sınavlardan yüksek bir puan alacak, alınteri ile yıllardan beri istediği bir mevkiye terfi alacak ve başarılarına her gün bir yenisini ekleyecek demektir.

Rüyada Okul Kazanmak

Bol kazançlı ve çok ses getirecek bir işe girileceğine, bu işle birlikte hayırlı bir kısmetle tanışılacağına, kısa süre içinde büyük bir aşka yelken açılacağına, evlilik kararı alınacağına ve bolluk ve bereket dolu bir haneye sahip olunacağına yorumlanır. Rüyada okul kazanmış birini görmek, çok güzel haberler gelecek ve sıkıntılar bitecek demektir.

Rüyada Okul Görmenin Psikolojik Yorumu

Bireyin yenilikçi, ilerici, kendini geliştirmekten hoşlanan ve aynı zamanda entellektüel yanına dikkat çeken bir rüyadır. Rüya sahibi uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işe atılmak istiyor olabilir ya da bir alanda yüksek donanımlı bilgiyle donanmak için çok çalışıyordur. Bireyin meslek hayatıyla ne kadar alakalı olduğunu, bu konuda bazı ciddi yapılandırmaların hazırlığını yaptığını ve bu konuyu çok önemsediğini gösterir. Bireyin özellikle bu rüyayı gördüğü günlerde hayatının merkezinde tek bir meselenin olduğunu yani bir başarıyı benimsediğini ve amiyane bir tabirle kafaya taktığını anlamak ve söylemek mümkündür. Bu da rüya sahibinin psikolojik olarak sağlığının ve huzurunun yerinde olduğu anlamına gelir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Okul Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Kaan Kahraman (12 Nisan 2014 saat: 21:30)

  Rüyamda hayatımda hic görmedigim yurtdısında oldgunu bildig ım bi okula gidiyodum yeşillikler arasından ulaşılan tarihi bi okuldu hava karanlıktı sonbahar gbi güneş cok gelmiyodu ben kız arkadasım icin arkadaslarımla tartısdıktan sonra onla bulusuyodum ve cok mutluydum derken onu okula bıraktım arkamı döndügümde boyun altı lekelerle dolu sarısın ve canavara benzeyen bi kız çıktı karşıma sana noldu dedim o kızı bırakıcaksın dedi ve ben yere düstüm sonra sol tarafımda devasa beyaz krem arası bi köpek belirdi korkma o sana bisey yapamaz dedi ve arkamdan dolasıp sağıma geçti sonra sakin sakin bna yaklasıp arkamdan boynumu ağzının içine aldı uyandıgmda dahi sıcaklıgnı hssediyodum ve hic korkmadım huzurluydum bu benim içn cok önemli simdden çok t.edrim

 2. Elif Saritas (03 Mart 2014 saat: 11:09)

  Rüyam’da okuldayim ve en iyi arkadasimla Alev’le disarda bis masanin etrafinda oturuyorduk ve resim yapiyorduk.
  Yanimda sevmediğim bir kiz cevresi oturuyorduk
  ve onlarda bizle alay geciyordu. Önümde sevdiğim oğlan oturuyordu. Ben heycanliydim
  Sonra arkadasim Alev ‘Elif,niye heycanlisin’ diye sordu. Bende kalkip baska biyerde gitmek istedim utandiğim icin. Sevdiğim oğlanda ‘Niye geciyorsun’ diye sorup yine onun karsisinda oturmami Rica etti. Okul bittikten Sonra kendimi bir odada buldum. Kapi kapi kapaliydi ve icerden sesler geliyordu. Sonra kapi acildi ve sevdiğim oğlani gördüm. Annesi cağirdi ve kapiyi kapatip iceriye gitti. Icimden dolaplarini gurcalamak geliyordu. Sonra aannesi yanima geldi ve onlarin evdeki yasam tarzini anlatti. Sevdiğim oğlan Ben ona bakarken asağa bakiyordu Ben baska biyere bakincada o Bana bakiyordu. Ailesi gezmeye gitti ve teyzezi geldi ve firina bir büyük kova vardi. Onun icinde cok sicak ve pis Kokan bisey vardi. Sevdiğim oğlan (adı Talha) beni iceriye aldi. Kapiyi kapatti ve icerden bağirma sesler geliyordu. Mesela ‘Bunu yapmak zorundayiz. Annen, baban gelmeden Bunu yapcam. O kiz benim icime sinmedi.’ diye sesler duyordum. Sonra sevdiğim oğlan Talha kapiyi acti ve benim kolumdan tutup ‘Hadi gel, biraz disarda hava alalim’ dedi. Yüzünde göz yaslari dökülüyordu. Beni salona götürdü ve ceketimi ariyordu. O ararkene bende sesiz mutfağa gittim. Teyzezi o kovayi pencereden asağa Bit iple baliyordu. Sonra talha geldi ve beni giydirdi. Dişariya gittik ve konuşuyorduk. Gülüşüyorduk. Evin etrafini dolaşiyorduk. Sonra mutfağin pencerinin altina geldik. Ben yukariya bakiyordum ve o kovayi gördüm. Sonra araba geldi ve Talhanin ailesi cikti ve Teyzezine sesleniyorlardi ‘Napiyorsun? Hemen o kötü işi birak. O kiz sana bisey yapmadi. Talhayi üzme.’ diye bariyorladi. Talha ağlamaya basladi ve beni baska biyere çekti. Cünkü teyzezi kovayi üzerime atiyordu. Talha beni kurtarip sariliyordu. ‘Özür dilerim’ diyordu ve ağliyordu. Bende biyandan seviniyordum ama biyandada üzülüyordum. Beni mutlu Eden, o Bana sarilamsi ve ona yaklasmami ve üzülmende, onun ağlamasi. Icden ağliyordu ve bana sariliyordu.

  Böylesiyle rüyam bitti. Insallah rüyam gercekt anlamini Bana söylersiniz. Çok selamlar, Elif

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , ,