RuyaTabirleri.com

Rüyada Okulda Olmak

Rüyada okulda olmak, yaşanılanlardan elde edilecek tecrübeyi kişinin geleceğini inşa etmekte kullanacağını ve olumsuz olaylara dahi bir şeyler öğreneceği şekilde bakılmasından dolayı asla yılgınlığa kapılmadan yaşayacağını işaret eder. Eğitim sürecini hayat boyu sürdüren, özellikle akademik kariyer yapma planları yapan kimselerin, bilime olan inançlarını, kültürel olaylara duyduğu ilgiyi de tabir eder. Soylu bir aile oluşturmak, toplumsal olaylarda söz sahibi olmak ve pek çok kimseye liderlik yapacak vasıflara sahip olmak, yapılan işte ehil hale gelmek anlamına da gelir. Nostaljik bir ruh haline sahip olan rüya sahibinin dostlarına ve geçmişine sahip çıktığına, manevi değerlerinin farkında olarak, her zaman kendisini mutlu edecek ortamlarda bulunacağının da alametidir.

Rüyada İlk Okulda Olmak

Yabancı dil eğitimi almak için yurt dışına gitmeye, eğitim hayatına ara verenlerin yeniden başlamasına, eski çocukluk arkadaşları ile görüşmeye, bir araya gelip neşeli sohbetler edip, eskiyi yad etmeye işaret eder. İlkokulda olduğunu görenler ailelerine kavuşur, gurbete gidenler de geri döner. Mesafelerin kısalacağı, yaşamla ilgili önemli kararların alınıp, dönüm noktalarında durulacağı bir yaşamı, tercih yapmak zorunda kalmayı da alamet eder. Kişinin yararına olacak bir haber sayesinde sevinç duymasına da yorumlanır.

Rüyada Yabancı Bir Okulda Olmak

Kişinin tam olarak yetkin olmadığı bir konuda girişimde bulunup hayal kırıklığı yaşamasına, erken adım atmaya ve şartların henüz olgunlaşmamış olduğunu bilerek inat etmeye, maddi kayıplara neden olacak hareketler sonunda pişman olmaya işarettir. Yabancılık çekilecek bir memlekette bulunmaya veya kişinin geçici olarak ev değişikliği yapmak zorunda kalmasına da işaret eder.

Rüyada Okulda Olmanın Psikolojik Yorumu

Eğitimli biri olmak için uğraş verildiğini ve kendisini ayrıcalıklı kılacak bilgilere sahip olmak, daha kültürlü bir birey olarak toplum hayatına karışmak, özellikle geçmişe takılarak yaşamak anlamına gelir. Kişinin modern yaşamdan ziyade daha geleneksel bir hayat sürerek mutlu olduğunun da sembolüdür.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Okulda Olmak İle İlgili Rüyalar;

 1. İsmet (09 Ocak 2016 saat: 07:38)

  Rüyamda bir ülkenin kralı benimle evlenmek istiyordu fakat beni o kadar çok kıskanıyordu ki dışarı çıkma ma izin vermiyordu büyük bir kapıdan kaçtım bir pazar yeriydi taze yeşil nohut satan birinden bir avuç nohut aşdım yedim cevaplarsanız sevinirim

 2. İsmisiz (02 Aralık 2015 saat: 16:09)

  Ben okulu bıraktım ama kendimi iki kere okulda sınıf ta gördüm ne demek ve diğer rüyamda ise üzerimde okul ve kayıt için gittiğim okul dağdaydı kıyafeti vardı ve açık öğretimdi ve teyzem ve teyzemin kızı yanımdaydı ama okul a gidemedim bu ne demektir

 3. İsimsiz (14 Ekim 2015 saat: 15:20)

  Rüyamda okuldaydım ders cografyaydı fakat hatırladığım kadarıyla ben matematik ödevimi arkadaşlarıma sunuyordum. Bu sırada içeriye müdür yardımcımız girdi ve okul kuralı olan kot pantalon giymememi söyledi sonra bir yerde sunumu yanlış anlattığımı söyledi fakat ardından yanıldığını benim doğru gittiğimi söyledi daha sonra uyandım.

 4. miyesser (07 Temmuz 2015 saat: 11:22)

  Rüya çok görüyorum ama gördüğüm her rüyanin içinde mutlaka okulda olduğumu görüyorum çoğu eski arkadaşlarımla beraber bazende ayrı üniverste rüyalarini ve lise rüyalarini daha yeni görmeye başlıyorum lütfen anlami nedir teşekkürler

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,