RuyaTabirleri.com

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak

Rüyada ölü üzerine sesli ağlamak ya da ağıt yakarak ağlamak bir nasihate işaret eder. Ölü üzerine yakılan ağıtı dinlemek ya da çığlığı duymak, tıkanan bir kuyuyu açmaya ya da tahliye etmeye veya bir bataklığı kurutmaya işaret eder. Rüyada ölen kişinin başında ağıt yakan bir kadının sesini dinlemek, vurmalı, nefesli ve telli çalgıların müzik yaptığı eğlenceli bir mekânda eğlenmeye ya da bir düğüne gitmeye delalettir. Rüyada eşcinsel birinin ağıt yakması ya da feryat ederek ağlaması hayırlara yorulmaz ve hayırlı şeylere de delalet etmez.

Bir kimsenin rüyasında kendisini bir ölünün başında çaresizce ağlarken görmesi rüyasının tam aksine neşelenmesine, mutlu olacağı haberler almasına ya da mutluluk verecek olaylar yaşamasına delalet eder. Rüyada ölünün başında ödeme yapılarak tutulan ağlama ekibinin bulunduğunu görmek evdeki tüm düzenin bozulup, huzurun ve mutluluğun kaybolmasına işaret eder. Bir başka yoruma göre ölü üzerinde bağırarak ağlamak, hata ya da suç işlemek anlamına gelir.

Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak aslında sevinmek demektir. Sessizce ağlamak, esenliğe, gönül rahatlığına, bağırarak ağlamaksa bir belaya bulaşmaya işaret eder.

Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek kavuşmaya işaret eder. Özlenen birinin gelmesi ve hasretin bitmesi anlamına gelir.

Rüyada Ölü Yıkamak

Rüyada ölü yıkamak, o kişinin maddi yükümlülüğünü üzerine almak anlamına gelir.

Rüyada Ölü İle Konuşmak

Rüyada ölü ile konuşmak kişinin yaşamının uzun olacağı anlamına gelir.

Rüyada Ölü Gömmek

Rüyada ölü gömmek iyi değildir, kişinin işini kaybetmesine ya da işlerinin durmasına, kazancının eksilmesine, garibanlaşmasına, yokluk ve kıtlık içine düşmesine delalet eder.

Rüyada Ölüye Sarılmak

Rüyada ölüye sarıldığını gören kişinin mutlu, huzurlu, sağlıklı ve ferah bir hayatı olacak, yaşam çizgisi de uzun olacak demektir.

Rüyada Ölen Kişiye Ağlamak

Rüyayı gören kişinin duyguları konusunda çok içten kimse olduğuna kimseden gerçek duygu ve düşüncelerini gizlemediğine, acılarını, dertlerini, sıkıntılarını ve sorunlarını kimseden saklamadığına, tepkilerini de anında gösterdiğine işaret eder.

Rüyada Ölünün Ardından Ağlamak

Bazı kayıplar yaşanmasına ve bunlar için hayıflanılmasına işaret eder. Maddi kayıpların yarattığı çöküşün manevi anlamda da kayba neden olmasına, rüya sahibi üzerinde kötü etkiler yaratmasına ve uzun süre bunun etkiden kurtulamamasına yorulur.

Rüyada Ölünün Üzerine Kar Yağması

Rüyayı gören kişinin yüreğinin sızlamasına, ruhunun sancımasına ve duygu seline kapılmasına neden olacak bir haber almasına ya da bir olaya şahit olmasına alamet eder. Rüya sahibinin başına gelecek ve onu çok üzecek aynı zamanda da yaralayacak olumsuz bir iş demektir.

Rüyada Ölünün Üstüne Yatmak

Kişinin kabullenilmesi çok zor bir durum karşısında o durumu kabullenmemekte ısrarcı davranmasına ve bunun da farkında olmasa da kendisine zarar vermesine delalet eder. Rüya sahibinin insanların tüm engellemelerine ve karşı çıkmalarına rağmen onları dinlemeyerek yapmak istediği konusunda inat etmesi anlamına gelir.

Rüyada Ölünün Üstüne Basmak

Rüyayı gören kişinin yaptığının bilince olmadığı bir iş konusunda olayın soğumasının ve üzerinden zaman geçmesinden sonra çok pişman olmasına, utanmasına, kendini çok suçlu ve günahkâr hissetmesine yorulur.

Rüyada Ölen Anneye Sarılarak Ağlamak

Üzerinden geçen onca uzun zamana rağmen hala ağır bir duygu çöküşü ve ruhsal bunalım yaşandığı anlamına gelir. Rüya sahibinin kavuşmak istediği halde kavuşamayacağını bildiği sevdikleri konusunda duyduğu derin ıstıraba alamet eder.

Rüyada Kocasının Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Uzun zamandan beri ilgi duyulan bir kişiyle çok mutlu olmak demektir. Kişinin evlilik hayatında çok sevildiğine, değer gördüğüne, el üstünde tutulduğuna ve bu duyguların da, tutumun da karşılıklı olduğuna yani onun da eşine karşı aynı hisler taşıdığına ve tavırlarının birebir olduğuna işaret eder.

Rüyada Ölü Görünce Ağlamak

Aile için çok iyidir ve kişinin içini dökmesi sayesinde rahat etmesine, dertlerinden kurtulmasına, esenliğe kavuşmasına, moral bulmasına ve ruhundaki sıkıntıdan ve boşluktan arınmasına yorulur. Rüya sahibinin içine düştüğü anlamsızlıktan kurtularak hayatına mana katacak gelişmelerin yaşanması demektir.

Rüyada Ölmüş Babaanneye Sarılmak ve Ağlamak

Rüyayı gören kişinin özüne ve geçmişine çok değer verdiğine bu iki kavramın kendisi için çok kutsal ve değerli olduğuna, her kaybettiği insan için ruhundan ve kalbinden bir parça koptuğuna ve bunun da kendisi için büyük bir duygu çöküşü yarattığına alamet eder. Kaybedilen kimselere duyulan özlem, gam ve keder anlamına gelir.

Rüyada Ölen Baba İçin Ağlamak

Yaşanan bazı kötü ve onur kırıcı olaylardan ötürü manevi desteğe çok ihtiyaç olduğuna delalet eder. Rüya sahibinin morale ve iyi şeyler duymaya gereksinimi olduğu kadar ona yol gösterecek bir büyüğün yokluğunu hissettiğine yorulur.

Rüyada Mezar Başında Ağlamak

Hayır ve güzel şeyler demektir. Kişinin sevdiği kimselerle bir araya geleceğine, onlara doyasıya sarılacağına, sevdiğini söyleyeceğine, onların yanındayken her anın doyasıya tadını çıkaracağına işaret eder. Aynı zamanda, mutlu ve huzurlu bir aile tablosuna sahip olunacağına delalet eder.

Rüyada Sevdiği Birinin Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Rüyayı gören kişinin güzle haberler duyacağına, neşeleneceğine, sıkıntılarını ve dertlerini unutacağına, kendisini daha önce hiç hissetmediği kadar rahat ve hafif hissedeceğine yorulur. Deyim yerindeyse rüya sahibinin üzerinden büyük bir yük kalması gibi olacağı anlamına gelir.

Rüyada Annemi Ölmüş Görmek ve Ağlamak

Anneden gelecek bir çareye, şifaya, yardıma, iyiliğe, desteğe ve hayra alamet eder. Rüya sahibinin annesi tarafından kendisi için yapacağı bir fedakârlık sayesinde onun için çok dua etmesine ve ona şükran duymasına ve de minnet hissetmesine yorulur. Rüya sahibinin yüzü annesi sayesinde gülecek demektir.

Rüyada Ölüm Haberi Alıp Ağlamak

Aksine güzel gelişmelerle karşılaşmaya işaret eder. Kişinin beklediği bazı işlerin kendisini mutlu edecek şekilde sonuçlanacağına, kazana ve haklı çıkan tarafın kendisi olacağına, bu sayede sağlığının da huzurunun da yerine geleceğine alamet eder. Aynı zamanda, ele geçen fırsatlardan birinin çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi sayesinde parasal olarak büyük bir birikime kavuşulacağına, verilen sözlerin yerine getirileceğine ve iş konusunda yeni yeni adımlar atılacağına işarettir.

Rüyada Ölüye Sarılıp Ağlamak

Hiçbir derde çare olmayacak kimselerden medet umulması anlamına gelir. Rüya sahibinin çok inandığı, kendisi gibi iyi niyetli olduğunu düşündüğü ve adeta kendisine sığındığı bir kimse tarafından hayal kırıklığına uğrayacağına yorulur. Ayrıca, yaşanan kırgınlıklardan ötürü bundan sonra yaşanacak ilişkilerden ve etraftaki birçok kişiden uzak durulacağına alamettir.

Rüyada Özlediği İçin Ağlamak

Rüyayı gören kişinin sevdiklerine karşı çektiği hasretin biteceğine, gözünden sevinç gözyaşlarının akacağına, onlardan ayrı kaldığı zamanlarda çektiği acıların da unutulacağına işaret eder. Aynı zamanda, yaşanan ne kadar sorun varsa hepsinin bir bir çözüme kavuşacağına ve hayırlı haberler alınacağına delalettir.

Rüyada Oğlunun Öldüğünü Görüp Ağlamak

Kişinin en hassas noktasının ailesi olduğuna delalet eder. Kişinin bu konuda çok duygusal olduğuna, ailesini deyim yerindeyse gözünden bile sakındığına, onların mutluluğu, sağlığı ve huzuru için her şeyini feda etmeye hazır olduğuna alamet eder.

Rüyada Yaşayan Birinin Öldüğünü Görmek ve Ağlamak

Rüyayı gören kişinin çok duygusal olduğuna, bu nedenle en ufak olay karşısında paniğe kapıldığına, strese girdiğine ve hemen en kötüsünü düşündüğüne yorulur. Rüya sahibinin karamsar bir insan olduğu ve bunun da kendisine her zaman zarar verdiği anlamına gelir.

Rüyada Ölmüş Birinin Sarılıp Ağlaması

Şansın ve kısmetin kapanacağına, kişinin hayatla ilgili bazı korkulara kapılmasına özellikle de geleceği konusunda tereddütler taşımasına ve bu yüzden duyduğu huzursuzluğa ve o mutsuz ruh haline yorulur. Kişinin, kendisine dost gibi yaklaşan bazı kişilerin sergiledikleri bazı davranışlardan ötürü çok huzursuz olduğuna, bu yüzden bu kişilerle arasına mesafe koyduğuna ama bir taraftan da bu kişilerle ilgili bilgi topladığına delalet eder.

Rüyada Kızının Öldüğünü Görmek Ağlamak

Kişinin kızının mürüvvetini, mezuniyetini ya da mesleki olarak başarılarını göreceği kadar uzun yaşamasına işaret eder. Rüya sahibinin evlatları konusunda dileklerinin gerçekleşmesi ve onların iyi yerlere geldiğini, makam ve zenginlik sahibi olduklarını görmesi, bundan da hem büyük gurur hem de büyük mutluluk duyması demektir.

Rüyada Yakın Arkadaşını Ağlarken Görmek

Kişinin rüyasında gördüğü o arkadaşıyla arasındaki samimiyetin ilerlemesi anlamına gelir. Rüya sahibinin arkadaşıyla gerek maddi gerekse manevi anlamda daha çok paylaşım içinde olmasına bu sayede görüşmelerinin sıklaşmasına ve aralarındaki iletişiminde sorunsuz ve kusursuz hale gelmesine alamet eder.

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamanın Psikolojik Yorumu

Bireyin yakın zamanda kaybedilmiş bir insanın ölümünden büyük üzüntü duyarak etkisinden kalması durumunda iç dünyasında kopan fırtınaların ve yüreğinde çıkan yangının bilinçaltına yansımasıdır. Bireyin ölüm karşısında içine düştüğü manevi çöküntünün bir dışa vurum şeklidir. Bu ruh hali aynı zamanda uzun zaman önce kaybedilmiş birinci derece aile bireylerinin kişiye verdiği ve hala dinmeyen o derin ve güçlü acıyı gösterir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da
Ağlamak ile ilgili daha geniş rüya tabirini Rüyada Ağlamaksayfamızdan okuyabilirsiniz.

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!