RuyaTabirleri.com

Rüyada Ölünün Dirilmesi

Rüyada ölünün dirilmesi, hayırlara alamet eder ve ferahlamaya, esenlik bulmaya, güzel fırsatlar yakalamaya, sıkıntıları ve dertleri atlatmaya işaret eder. Rüya sahibinin hayatının güzelliklerle, iyiliklerle ve hayırlarla geçeceğine, korkularının, hastalıklarının ve maddi sıkıntılarının çözüleceğine rivayet edilir. Rüya sahibinin huzuru ve mutluluğu yakalayacağı bunun da kısa süreli değil, ömür boyu süreceği anlamına gelir.

Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek, hayırlara alamet eder ve rüyayı gören kişinin hasretini çektiği bir kimseyle bir araya geleceğine, ona özlemle sarılacağına, tüm özlemini gidereceğine ve çok mutlu olacağına rivayet edilir.

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek, rüya sahibinin öz eleştiri yaparak kendi hatalarının ve eksiklerinin farkına varmayı başaracağına ve kendini geliştirmek için çaba göstereceğine işaret eder. Bu rüya aynı zamanda kişinin yaptığı kusurlu işler için Allah’a yalvarmasına ve ondan af dilemesine alamet eder.

Rüyada Ölmüş Birini Görmek

Rüyada ölmüş birini görmek, sürpriz bir olay yaşamaya, heyecanlanmaya ve mutlu olamaya yorulur. Rüyayı gören kişinin hoş bir olay yaşayacağı ve ağız tadının artacağı şeklinde ifade edilir.

Rüyada Ölüm Görmek

Rüyada ölüm görmek rüya sahibine görünen bir yol olarak tabir edilir.

Rüyada Ölünün Dirilmesi ve Konuşması

Rüyada ölünün dirilmesi ve konuşması, rüyayı gören kişinin, iş hayatının ve aile hayatının çok güzel gittiğine ve yüklü miktarda kazanç elde ettiğine ancak bu durumu çekemeyen insanların rüya sahibi hakkında dedikodu çıkardığına ve insanlar ile arasına fitne soktuğuna delalet eder.

Rüyada Ölünün Dirilmesi ve Ölmesi

Rüya sahibinin, rüyasında gördüğü kişinin, sevdiği insanlardan ya da eş, dost ve akrabalarından birinin öleceğine alamet eder.

Rüyada Ölünün Dirilip Gülmesi

Rüyada ölünün dirilip gülmesi, rüyayı gören kişinin, hayatında yaşadığı ve yaptığı her şeyin doğru olduğuna inandığına ve hayatta yaptığı hataların da yapılması gerektiğini düşündüğüne yorulur.

Rüyada Tanıdık Bir Ölünün Dirilmesi

Aile çevresindeki olumlu gelişmeleri ifade eden rüya, kişinin sevdikleri ile geçireceği, ağız tadı içindeki yaşamına yorumlanır. Herhangi bir hastalık sıkıntısı çekilmeyeceğini, şifasız bir derde sahip olunmayacağını da alamet eden rüya, işlerin açılacağını, her türlü darlıktan kurtularak, nasibin bollaşacağını bildirir.

Rüyada Ölünün Dirilmesi Yüzünden Kalp Krizi Geçirmek

Bir dönemin sonuna gelindiğini, kişinin geride bıraktıkları için üzülmek yerine, geleceğe daha ümitli bakmayı tercih edeceğine nüks eden hastalıkların düzeleceğine tabir edilir. Merak edilen bir sorunun cevabını bulmak, girilen bir sınavdan en üstün başarıyla sonuç almak ve sevinçten ağlamak anlamına da gelen rüya, uzak diyarlardan gelen insanlarla bir araya gelerek sohbet etmeye, huzurlu günler geçirmeye ve hoş muhabbetler içinde olmaya da yorumlanır.

Rüyada Ölünün Dirilmesinden Korkmak

Tedirginlik anlamında olan rüya, kişinin yaşadığı olumsuzlukların hala etkisinde olduğuna, atacağı her adımdan önce uzun uzadıya düşüneceğine, bazı durumlarda da ağırdan alması nedeniyle önemli fırsatları kaçıracağına tabir edilir. Hane içinden birinin yakalanacağı hastalığın kişinin psikolojisi üzerinde çok etki bırakacağına ve bir müddet hayattan zevk alınmadan, sıkıntılı şekilde yaşanacağına yorulur. Atlatıldığı düşünülen bir sorunun yeniden ortaya çıkmasının bazı tedbirleri daha sağlam almak gerektiğine dair ipucu vereceğine ve dikkat ederek yapılan hamlelerin sonuçta kişiyi huzura erdireceğine delalettir.

Rüyada Ölünün Dirildiğini Görüp Bayılmak

Anlık sevinçlerle ayakta duran rüya sahibinin moralini yüksek tutmak için kendisini sürekli motive etmeye çalıştığına yorumlanan rüya, tatsızlıkların uzun sürdüğü ilişkilerin de habercisidir. Özellikle yeni evli çiftler arasında bazı uyumsuzlukların ortaya çıkacağı bu dönemde kavgaların gereksiz inatlaşma yüzünden uzayıp gideceğini, eşler arasında bir dönem soğukluğun hasıl olacağını işaret eder. Kişinin özel yaşamında sır gibi sakladığı durumların, kötü niyetli kimseler tarafından ifşa edilmesi yüzünden yaşayacağı zor anlara da ifade edilir.

Rüyada Birden Fazla Ölünün Dirilmesi

Çok hata yapan, yaşamında pek çok işi yarım bırakmış kimselerin bundan sonraki yaşantısında yapacağı yeniliklere, alacağı doğru kararlara, Allah’a sığınarak hareket edeceğine yorumlanır. Aile hayatını önemsemek, yalnız insanlar için uygun bir eş bularak evlenmek manasına da gelen rüya, kalabalık bir misafir ağırlamanın da habercisidir. Yurt dışında tanıdıkları olanların haber alacaklarına ve ilerleyen günleri son derece hareketli geçireceklerine de alamettir.

Rüyada Ölünün Dirilip Ağlaması

Kişinin kendi başına kalma ihtiyacı duyacağını ve bu süreyi doğru şekilde öz eleştiri yaparak geçireceğini, yaşamında nerelerde hata yaptığını bularak, bu konular üzerinde titizlikle düşüneceğini, verimli bir iş hayatına kavuşmak için yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışacağına da tabir edilir. Yakın kişilerin önerilerine kulak vermek, iç sesini dinlemek, ruhani açıdan daha huzurlu bir hayata kavuşmak için çaba sarf etmek manasına da gelir.

Rüyada Ölünün Dirilip Namaz Kıldığını Görmek

İbadet etmenin gerekliliğini bildiren rüya, kişiye yapılan bir çeşit uyarı olarak da ele alınmalıdır. Özellikle rüya sahibinin inancını zayıflatan kimselerden uzak durması gerektiğine işaret eden rüya, dini bütün kimselerle arkadaşlık etmenin daha makbul olacağını, elde imkan varken yoksul kişilere yardım etmenin, sevap kazanmanın kişinin ahiret hayatına da olumlu katkılarda bulunacağını tabir eder.

Rüyada Ölünün Dirilip Dua Ettiğini Görmek

Doğaya dönüşün, kişinin özünü keşfedişinin müjdecisi olan rüya, canlılık içinde geçecek günlerin kişinin kalbinde de yeni ufuklar açacağını, dini açıdan kendisinde eksik gördüğü yönleri tamamlayacağını bildirir. Tükenmeyen bir sabrın, inancın ve gücün işareti olan rüya, isteklerin hepsine aynı zamanda kavuşmak, yeni iş girişimlerinin sıkıntılara neden olsa bile kişinin moralini bozmayacağıma alamet eder. Rüya sahibinin yaratıcı potansiyeli sayesinde hayatına dair çok güzel işler yapacağına ve geleceğini tek başına, inancıyla kuracağına tabir edilir.

Rüyada Ölünün Dirilmesi Ve Şarkı Söylemesi

Rüya sahibinin teşvik edileceğine ve moralinin yükselmesiyle beraber iş konusunda daha açık fikirli olacağına, fırsatları tam zamanında değerlendireceğine kolektif çalışmalar yaparak riskleri daha da aza indireceğine yorumlanır. Yeteneklerin, sanatsal faaliyetlerin gün ışığına çıkacağına, ayrıntılar üzerinde çalışılacağına, yaşamdaki küçük mutlulukların farkına varılacağına alamet eden rüya, kişinin gönül gözünün de açılacağına tabir edilir.

Rüyada Ölünün Dirilip Banyo Yapması

Dua etmek, kadınlar için doğurganlık içinde olmak, bebek sahibi olacaklar için işlerinin kolay gitmesi ve eşlerinden görecekleri destek manasına gelir. Rüya sahibinin yenilikler peşinde koştuğunu, bilincinin açıklığı ve manevi görüşünün yüksekliği sayesinde kötü insanlardan uzak duracağı gibi, kendisini de koruyacağını işaret eder. Eşler arasında anlayışın artacağı bu dönem, iş görüşmelerinde olumlu sonuç almanın, her türlü bolluk içinde olmanın, üretkenliğin zirvesine çıkmanın alametidir.

Rüyada Yaşlı Bir Ölünün Dirilmesi

Tecrübelerin kişinin yaşamındaki olumlu yansımalarına alamet eden rüya, mutluluk ve neşe duygularının artacağına, kişinin sahip olduklarının, parasının değerini bileceğine ve bu keyfini yakın arkadaşları, ailesi ve çevresiyle paylaşacağını işaret eder. Hayata bakış açısının her zaman pozitif olacağına alamet eden rüya, hastalıkların geçici olduğuna, manevi dünyanın önemine vurgu yapar. Dünyevi işlerde fazla boğulmak istemeyen rüya sahibinin geleceği için, ahireti için en doğrusunu yapmak için uğraş vereceğine tabir edilir.

Rüyada Ölünün Dirilmesi Ve Karanlıkta Kaybolması

Dünyevi zevklerin içinde kaybolan rüya sahibinin karanlık çevrelerle bağlantı içine girebileceğine dikkat çektiği gibi, aşırı lüks ve şatafat düşkünlüğünün yanlış yollara girmeye neden olabileceğini de tabir eder. Kendini üstün görmek, başkalarını küçümsemek yüzünden insanların gözünde hiç de hoş olmayan biri haline gelmenin ifadesi olan rüya, elde edilenleri kaybetmek suretiyle büyük bir gerginlik yaşayacak olan rüya sahibinin stres içinde kalacağına yorulur.

Rüyada Ölünün Dirilmesiyle Şoka Girmek

İş yaşantısında inişli çıkışlı günler geçirilecek olduğuna ve tutarsız gelişmelerin kişiyi zor durumda bırakacağına yorumlanır. Çalışma koşullarından memnun olmayanların, araya tanıdık kimseler sokarak başka işlere başvuruda bulunacaklarına alamet ettiği gibi, özellikle yetişkinliğe geçişte sorun yaşanacağını, kişinin çocuksu tavırları yüzünden iş sorumluluklarını tam olarak yerine getirmekte zorlanacağını ifade eder.

Rüyada Ölünün Dirilmesini Görüp Şehadet Getirmek

Her işin başında besmele çeken, Allah ismini ağzından düşürmeden hareket eden, haksızlığa tahammül edemeyen ve asla başka insanlara saygısızlık yapmayan rüya sahibinin doğruluktan ayrılmadan geçireceği hayata tabir edilir. İslami konularda derin bilgi birikimine, maneviyatta alınacak yollara işaret eden rüya, değişimin, olumlu gelişmelerin habercisidir.

Rüyada Ölünün Dirilmesini Görüp Kaçmak

Hataları kabullenmekte zorlanan rüya sahibinin, yaşadıklarının sorumluluğunu aldığı gibi, hatalarını da kabul ettiğini, başkalarının eleştirilerinden hoşlanmadığı için, bu tip durumlara ve ortamlara girmekten de kaçındığını ifade eder.

Rüyada Ölünün Dirilmesinin Fotoğrafını Çekmek

Kindar olmasa da, kendisine yapılan tüm haksızlıkların kaydını tutan rüya sahibinin zamanı geldiğinde bu insanlara yaptıklarını hatırlatacağını, öfkesine yenik düşmeden, sakin bir dille düşmanlarını uyaracağını, kriz anlarını çok iyi şekilde yöneteceğini ifade eder.

Rüyada Ölünün Dirilmesiyle Dili Tutulmak

Kişinin içine kapanık karakter özelliği yüzünden sosyal ortamlarda çok ilgi görmediğine, iş yerinde de girişken olmadığı için terfi sorunu yaşayacağına yorumlanır. Ailevi bir sorunda görüş bildirmemek, olayların içinde olmamak için kenarda kalmak ve bu nedenle eleştiri almak manasına da gelir.

Rüyada Ölünün Dirilmesinin Psikolojik Yorumu

Hedeflerini saptarken akıllıca davranan, her sorunda bir fırsat yakalayan rüya sahibinin, olaylara bakış açısının gelişkin olduğunu gösterir. İstekleri eyleme geçirmek için adım atmanın, başkalarına fikir danışmaya gerek görmeden, kendi bildiği yoldan ilerleyecek olmanın da tabiridir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Ölünün Dirilmesi İle İlgili Rüyalar;

 1. Burcu (23 Nisan 2014 saat: 23:11)

  ben burcu dedem bu aralar çok hasta kafama taktıgım içingaliba bu rüyayı gördüm…Aama hatırladığım kadarıyla rüyam bu şekilde idi ; dün rüyamda dedemin öldüğünü gördüm fakat dedem yaşıyorm halamlarn evinde ölmüş ama orda 3-4 tane daha mezarlık var annemle ve ben dedemin mezarını ziyaret gitmişiz annem toprağa dokunuyor dedem uyanıyor ve noldu diyordu ben karşıya geçiyorm bir sürü köpek etrafımdaa tam olarak anlamını bulamadım yardımcı olur musunz ?

 2. rıdvan (24 Şubat 2014 saat: 05:46)

  merhaba rüyamda üstü açık bir tabuta yatan bir ceset gördüm hoca ölüye kuran okurken ceset birden canlandı sırtını yerden kaldırdı ve hoca aramızda gusül aptesti almayan biri var ölü rahatsız olur dedi ve ben sonra kalkıp banyo etmeye gittim giderken tekrar yolda omuzlarda taşınan ceset gördüm yani toplamda 3 ceset gördüm.gusül aptestimide yatmadan önce banyo yapmıştım ve gusül aptestimi ve normal aptestimi alıp namaz kıldım sonra uyudum işte bu rüyayı gördüm beni aydınlatırmısınız bu konuda teşekür ederim.

 3. hümeyra (15 Şubat 2014 saat: 06:59)

  günaydin,yaklasik 3bucuk hafta önce babannem vefat etti bugece rüyama girdi: hastane odasindaydim ve cansiz bedeni hastane yatagindaydi. girdim odaya ve vücutunu kefen(beyaz carsaf) ile sarmislardi birtek yüzü acikti. ben yatagina oturdum ve sag tarafindan sol tarafina carsafi örttüm yüzünün bi kismi (cenesi agizi ve burnunu örttüm) ve birtek gözleri acikti. sol tarafindaki carsafi aldim ve kapatmak üzereyken gözleri kimildadi. fazla aldirmadim ve yinede örttüm kefeni üstüne. emin olamadim ve geri actim baktim uyanir. annem vardi yanimda kapida dikilen teyzeoglu hemen doktor cagidi bende ciglik atarak pesinden kostum. doktoru getirdik odanin kapisindan rahmetli babannemi su icerken gördüm ve uyandim. acaba ne anlama geLir?

 4. keziban yıldırım (13 Şubat 2014 saat: 15:02)

  dün gece bend erahmetli babamı rüyamda dirilirken gördüm gayet rahattı ve mutluydu ben mezarlıktaydım mezarlıktan kalktığını benimle konustugunu gödüm sonra eve geldik biraz kaldı sonra gitmesi gerektiğini söyledi ve mezarlıkta bütün meftalar ayaktaydı dirilmişlerdi ve babam bana kızım bizler her akşam diriliyoz ama mezarlıktan çıkmamız yasak dedi babamın yüüz güleçti çokta iyi gördüm allah rahmet eylesin

 5. hatice (08 Şubat 2014 saat: 15:31)

  Ruyamda rahmetli babami mezardan cikarken gordum. Kabristanini sanki bakim icin actilar.babamin derisi tamamen yok olmamisti ama biraz kemik buraz deri vardi.korktum eski oturdugumuz bir yerdi. Yokus asagi kacarken babam merdivenlerde kolumdan yakaladi. O an korkacak bir sey olmadigini anladim. Ve babam benimle konusmaya baslAdi. Ancak konustugu seyleri hatirlamiyorum. Uyandigimda kalbim cok fena atiyordu ve cok heyecanlaliydim.aklima geldikce bosluktan ucuyormusum hissi oluyor bende.

 6. şeval (08 Şubat 2014 saat: 12:19)

  rüyamda dedemi gördüm dedem 4 yıl önce öldü.dedmin ölüsünü evde tutuyorduk üstünden 2 yıl gecmişti ama hiç bir cürüme olmamıştı ama öllü olduğunu biliyorduk gözleri acılıp kapanıyordu bana bakıyordu kendimi suçlu hisediyordum rüyamda sonra elinde bir defter vardı bırakmıyordu teyzeme bu defterde ne var dememle dedem gözlerini açtı konuştu güldü sonra tekrar öldü ban bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim iyi günler

 7. sude (05 Şubat 2014 saat: 17:34)

  Merhaba arkadaslar ben 10 yasindayim zülfiye yengeyi 1 hafta once kybtmstik onu bugun ruyamda gordum kanserdi 45 yasindayd cok iyi kalpliydi ruyamda yine zayifti su istiyomusun dedim yok dedi beliki üzgundu açmisin dedim acim dedi mutfakta 2 tane poğaca vardi ısıttım getirdim sonra emre abi geldi zülfiye yenge emre abiye üşüyorum dedi bana demedi nedense sonra 2 tane bisey getirdi emre abi biri carsaf biri annemin pardüsesiydi parduseyi ustune örttü sonrada çarşafi sonrada uyandim annemle arastirdik ama bulamadik siz Biliyosaniz yorum yazin LÜTFEN tesekurler

 8. kasım akaslan (04 Şubat 2014 saat: 10:30)

  rüyamda bizim köyde iki arkadaşlarımla tarla yolunda gezerken yolda ölmüş birini gördüm ve yannına gittik yanımdaki arkadaşlar korkup kaçtı ben ölüyü alıp bir el arabasına bindirip taşıdım sonra ölüyü yüksek biyere çıkardım ve diğer arkadaşlarımda yanımda geldi sonra ölü birden dirildi ve bize saldırdı ben hemen gittim babamı çağırdım babamla giderken babam yolda kayboldu ben ise elime bi kürek alıp kapının arkasında ölüyü bekledim ve ölü geldiğinde bana saldırdı bende ona vuruyorum ama işlemiyordu yorumlarsanız sevinirim iyi günler

 9. GÖZDE (27 Aralık 2013 saat: 05:30)

  Rüyamda eski iş yerimi ziyarette gittim. Eski patronum bayan olan beni görünce benden korktu ve ferrari araba ile kaçtı.
  Sonra bütün şubelerini dolaştım batmış bir başka işyerine gittim. Bana bazı işler verdiler yarım saatte yaptım.eski patronum bayan olan beni telefon ile aradı çok kısa sürede her şeyi halletmiş o zaman diğer işleride yapar evraklar uzun zaman işlenmedi dedi. Orada uyudum. Sonra duvarların arasın tanımadığım ölü dirildi bana doğru geldi . Beni tanımadığı için korktu üzerime doğru geldi. Sesim kısıldı bağıramadım. Beni boğucak sandım. Korktum sonra sesim çıktı bağırdım Ölüyü odadan aldılar.Ölünün kıyafetleri vardı.Sonra odadan çıktı çıktığı yere baktım hafif koku vardı.Sonra yeni kapalı bır yerdeydım. Duvarlarla çevrili yeşillik bir yer. Sarmaşıklara tırmanarak duvara çıktım. sonra duvardan atladım oradan uzaklaştım. Şu anda çalıştığım yeni patronum benim eski diğer ortak patronumun erkek olan ortadan ikiye parçalandığını duydun mu dedi ölmüş ortadan ikiye parçalanmış dedi sonra uyandım.

 10. mehmet (23 Aralık 2013 saat: 08:50)

  s.a ben ruyamda rahmetlı babamı gordum yuzu kararmıs simsiyah bı sekılde tuvalette uzanmıstı bende aglıyordum daha sonra dirildi ve evimizde yıkık dokuk haldeydi babam kötulukler[ortalıgı dagıtma adam oldurme gıbı] yapmaya basladı engelleyemıyorduk.ılk sıze anlatıyorum yorum yaparsanız memnun olurum Allah razı olsun bukadar gordum

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,