RuyaTabirleri.com

Rüyada Oruç Tutmak

Rüyada oruç tutmak, rüyayı gören kişinin, eş, dost ya da akrabalarının birisinin iş hayatında ya da aile hayatında ortaya çıkan bir sorunu çözmek için kendi işlerini ve sorunlarını erteleyeceğine ve sorun çözüldükten sonra akrabasından çok büyük bir destek ya da yardım alacağına tabir edilir.

Rüyada Oruçlu Olduğunu Görmek

Rüyada oruçlu olduğunu görmek, rüya sahibinin, iş hayatında ve aile hayatında çok iyi işler yaparak çok büyük paralar ve mallar kazanacağına ve sıkıntılarını Allah’ın izni ile çözeceğine alamet edilir.

Rüyada Oruç Bozmak

Rüyada oruç bozmak, rüyayı gören kişinin, yakın bir dostunun ya da bir akrabasının ardından kendisini kötülediğine ya da sebepsiz yere eleştirdiğine delalet edilir.

Rüyada Oruçlu Olmak

Rüyada oruçlu olmak, rüyayı gören kişinin tereddüte düştüğü bir konu hakkında bir yakını tarafından aydınlatılacağına ve bütün şüphelerinin ortadan kalkacağına işaret edilir.

Rüyada Oruç Tuttuğunu Görmek

Rüyada oruç tuttuğunu görmek, rüya sahibinin, aile hayatı ya da iş hayatı ile ilgili sıkıntıları yapacağı atılımlar sayesinde  ortadan kaldıracağına ve tüm endişe ve üzüntülerinden kurtulacağına tabir edilir. Ayrıca, uzun zamandan beri muzdarip olunan bir hastalığın son bulacağına ve uzun bir zaman boyunca sağlık sorunları yaşanmayacağına işaret edilir.

Rüyada Oruç Açmak

Rüyada oruç açmak, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında birçok sıkıntı ile başa çıkmak zorunda kalacağına ancak sabır ve azim ile bu sıkıntılardan kurtulup genişliğe çıkacağına ve rahata ereceğine alamet edilir.

Rüyada Sahura Kalkmak

Rüyada sahura kalkmak, rüya sahibinin, aile hayatında ve iş hayatında çok güzel ve hayırlı günler göreceği bir dönemin yaklaşmakta olduğuna ve eğer dikkat edilirse çok güzel ve başarılı işlere imza atılacağına delalet edilir.

Rüyada Tekne Orucu Tuttuğunu Görmek

İbadetlerin zaman zaman aksatıldığını ve sonrasında kişinin içinde vicdan muhasebesine neden olduğunu ifade eder. İşten güçten veya yoğunluktan ibadetlerini tam manasıyla yerine getirmekte zorlanan rüya sahibinin kendisine sürekli bahaneler bulduğunu ancak, bu bahanelere kendisinin dahi çok fazla inanmadığını ifade eder.

Rüyada Oruç Tutmaya Niyet Etmek

Güzel ameller peşinde olunduğuna ve gidilen yolun hayırla neticeleneceğine, kişinin her türlü isteğine kolay yoldan kavuşacağına alamet eder. Sıkıntılardan ve sorumluluklardan bir nebze olsun kurtularak rahatlamak, refaha ermek anlamına da gelen rüya, aileden görülecek önemli bir desteğin habercisidir. İş hayatının yolunda gideceğine ve mali anlamda bir düzen tutturan rüya sahibinin rızkının da artacağına delalet eder.

Rüyada Oruç Tutarken Bayılmak

Oruçlu şekilde bayıldığını görmek, kendisine verilecek önemli bir görevi veya sorumluluğu taşımakta zorluk çekmek ve güçsüz kalmak demektir. Manevi olarak kişinin içinde bulunduğu süreçte kendisini yalnız ve desteksiz görmesinin moral bozukluğuna neden olacağını işaret eder. Aynı zamanda kişinin prensiplerinden ödün vermek zorunda kalacağına ve hayatıyla ilgili bazı kararları almakta gecikmesi yüzünden zarar edeceğine, keder yaşayacağına da tabir edilir.

Rüyada Oruç Tutarken Banyo Yapmak

Rüya sahibine doğru gelen ancak mantık açısından doğru olmayan ve kişiyi zora sokacak, ilerleyen günlerde başına dert açacak bir olaya işaret eder. Yanlış zamanda açılmak istenen bir iş yeri veya yanlış kişiyle kurulacak bir ortaklığın kişinin hayallerine destek olmayacağını, aksine sermaye ve zaman kaybı yaşayacağını, çevresinin, özellikle ailesinin önerilerine kulak asması gerektiğini ifade eder.

Rüyada Oruç Tutan Kişiler Görmek

Kendisine oruçlu olduğunu söyleyen birden fazla kişiyi görmek, aklıselim kimselerle arkadaşlık yapılacağına ve bu kimselerin ortamına girileceğine alamettir. Düzgün, hak yolundan sapmayan, dürüst ve hak gözeten arkadaşlıklar kurmak, doğru insanlardan etkilenmek ve kendi hayatına çeki düzen vermek anlamında olduğu gibi, kişinin kafasına takılan bazı meseleleri çözebilmek adına araştırmalara girişeceğini işaret eder.

Rüyada Oruç Tutuyormuş Gibi Yapmak

Oruç olmadığı halde oruçlu gibi davranmak gerçek hayatta da yalana başvurulacağını ve başka insanları kandırmaya çalışırken kötü durma düşüleceğini işaret eder. Rüya sahibinin manevi duygularındaki eksikliği ve yalana, çıkara olan düşkünlüğü, dünyevi hayatı fazlasıyla önemsemesi neticesinde olumsuz davranışlar sergilediğini de tabir eder.

Rüyada Kan Görüp Oruç Bozmak

Kan gördüğü için orucunun bozulduğunu görmek, huzurlu hayat süren kişilerin duydukları bazı dedikodular nedeniyle üzüntü yaşayacaklarını, geceleri uykularının kaçacağını ifade eder. Aile içinde yaşanacak tatsız bir olayın sır olarak kalması için gayret gösterileceğine ve bir kabahatin saklanmaya çalışılacağına yorumlanır. Rüya sahibinin kendisinin veya birinci dereceden yakınlarının büyük bir gaflete düşeceğinin de ifadesidir.

Rüyada Ramazanda Oruç Tutmak

Ramazan ayında oruç tuttuğunu gören kimselerin el açıp yalvardıkları, dua ettikleri her şey gerçek olur. Büyük bir sevabın işareti olan rüya, iş hayatında büyük atılımların gerçekleşeceği, yapılan yatırımların paraya ve kazanca dönüşeceğini de bildirir. Bu rüyayı gören fakir kimselerin maddi durumları düzelir ve borçları olanlar kurtulur. Hapis hayatı olan yahut bir nedenle tutuklu durumda olanların beraat edeceklerine, özgürlüklerini elde edip ailelerine kavuşacaklarına da delalettir.

Rüyada Üç Aylarda Oruç Tuttuğunu Görmek

Üç aylarda oruç tutmak, beklentisiz, karşılıksız bir yardım görüleceğini ve kişinin bir anda büyük bir rahatlama yaşayacağını işaret eder. Var olan sorunların Allah’ın yardımıyla tez zamanda çözüme kavuşarak rüya sahibinin rahat bir nefes alacağını ve herhangi bir sorun yaşamadan hayatına devam edeceğini, namaza başlamayı ve hayırlı bir eş adayıyla tanışmayı da tabir eder. Askere gitmek veya resmi bir görevle şehir dışına çıkmak anlamına da gelen rüya, adağı olanların kabul olacağını da bildirir.

Rüyada Oruçluyken Yolculuk Etmek

Oruçlu şekilde yola çıkmak, zor bir görevin üstesinden gelineceğini, hayati bir sınavdan başarılı sonuçlar alınacağını müjdeler. Kişiyi uzun süredir strese sokan ve uykusuz bırakan bir meselenin yakın akrabalar ve dostlar sayesinde hallolacağı haberini veren rüya, aileden kalan bir toprağı işlemek veya ekmek, bir arsaya kendi evini inşa edecek olmak şeklinde de yorumlanır. İş veya gelen bir haber neticesinde planlarda değişiklikler yaşanacağını ve aniden yola çıkılacağını da ifade eder. Oruçluyken yola çıkmak kişinin sabrının sınanacağı günler geçireceğini ama her türlü zorluktan alnının akıyla çıkacağı için neticenin iyi olacağını tabir eder.

Rüyada Oruç Tutmak İstememek

Oruç tutmak istememek veya oruç tutmaya zorlanmak genellikle inat edilen bir mesele olduğunu ortaya koyar ve rüya sahibinin verdiği kararların çok nesnel olmamasından dolayı ilerleyen zamanlarda kendisi için zarara neden olacağını ifade eder. İslamiyet hakkında yetersiz bilgiye sahip olunması ve inancın kuvvetli olmamasından kaynaklı bazı hatalar yapıldığını ve kişinin bu hataların farkına çok geç varacağını da tabir eder.

Rüyada Kalabalık Sofrada Oruç Açmak

Kalabalık bir grupla oruç açmak işbirliğini ve yapılacak iyi ortaklıkları ifade eder. Gelecek bir iş teklifinin veya kişinin kariyerine katkı sağlayacak bir projenin başına gelmesinin müjdesini verdiği gibi, aile içinde huzurlu bir ortamın sağlanacağını, herkesin birbiriyle iyi geçineceğini de delalet eder. Misafir ağırlamak veya tanıdıkların, sevilen kişilerin olduğu bir davete icabet etmek, düğün ya da nişan davetiyesi almak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Ramazan Bayramı Görmek

Her türlü iyiliğe, kabul olan dualara, huzura ve rahata alamettir. İşleri bozuk olanların rahatlayacağına ve eski neşelerine kavuşacağına, hastalar için şifaya yorumlanan rüya, aksiliklerin, nazarların ve uğursuzlukların kişiyi terk edeceğine, daha müreffeh zamanlar geçirileceğine delalettir. Büyük paralar kazanmak ve mallar elde etmek, yeni, büyük bir ev satın almak, zenginleşmek demek olduğu gibi, sevilen kimselerle iyi ilişkilerin devam edeceği manasına da gelir.

Rüyada Oruç Tutamayıp Fitre Vermek

Oruç tutamadığı için fitre verdiğini görmek iki şekilde yorumlanır. İlki kişinin borçlarından kurtulmak için yardım isteyeceğini ve kendisine el uzatılacağını, itibarını koruyacağını işaret eder. İkinci olarak da sorumluluklardan kaçmanın neticesinde gerçeklerle çok acı şekilde yüzleşmek zorunda kalmak ve yaşanan hatalardan ders çıkararak tekrar etmeyecek olmak demektir. Her şekilde rüya sahibinin bir sıkıntısından kurtulmak üzere olduğuna yorulur.

Rüyada Orucunu Erken Açmak

Yanlışlıkla orucunu erken açtığını gören kişiler küçük bir kaza geçirirler veya bir aksilikle karşılaşırlar. Hayatın akışını bozmayacak ve büyük sıkıntılara neden olmayacak bu durumun kişiyi daha temkinli olmaya iteceğini ve özellikle yakın zaman için yaptığı bir plandan vazgeçerek başka bir tarafa yöneleceğini delalet eder. Diğer yandan orucunu erken açmak veya bozmak kişinin verdiği bir sözden cayması ya da sözünü tutmaması nedeniyle insanların nazarında kötü bir imaj yaratacağını bildirir.

Rüyada İsteyerek Oruç Bozmak

Hayra yorulmaz ve günaha düşülecek ortamlara girilmek suretiyle hem para, hem de itibar kaybına uğranılacağını işaret eder. Nefsine hakim olmakta zorlanan kişilerin aile birliklerini ve huzurlarını bozacak davranışlar sergileyeceklerine, kendilerine dost olmayan, çıkarcı kimselere para kaptıracaklarını veya kefil oldukları biri yüzünden hapse düşeceklerine de ifade eder.

Rüyada Oruç Tutmanın Psikolojik Yorumu

Görevlerine ve sorumluluklarına bağlı olan, aile ilişkilerinde, arkadaşlıklarında vefalı davranan kişilerin işaretidir. Hayatı ciddiye alan ve üstüne düşen vazifeler konusunda hiç şikayetçi olmayan, manevi yaşama ihtimam gösteren, araştırmacı, sakin ve anlayışlı bir kimse olunduğuna yorumlanır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!