RuyaTabirleri.com

Rüyada Perde Almak

Rüyada perde almak, bir şey gizlemek veya insanların bir konuda bilgi almalarını engellemeye çalışmak manasına gelir. Genellikle sırların varlığına dikkat çeker. Rüya sahibinin bir kabahatini örtmek istemesine yorumlanabileceği gibi, özel hayatı koruma altına almak için tedbirli davranıldığını da anlatır. Kırmızı perde almak kişinin aşk hayatında aşırı kıskançlık nedeniyle sık sık sorunlar yaşandığına, mavi perde almak iç huzurun bozulduğuna, kişinin mutlu olmak için kendi içine kapandığına alamettir. Siyah perde almak olumsuz haberlere, yas sürecine veya depresif bir ruh hali içine girildiğine dair bilgiler verir. Sarı perde alan kişiler hastalanır veya hastalık belirtileri hissetmeye başlarlar. Beyaz perde evlenmek, ev almak, çeyiz hazırlığı yapmak anlamına gelip, bekarlar için yakın zamanda yapılacak bir düğünün de habercisidir.

Rüyada Perde Satmak

Başkalarının sırlarına vakıf olmak ve bu sıraları saklamak anlamındadır. Kişinin kendi hayatına gösterdiği özeni başkalarına da göstererek saygın bir insan haline geldiğini, aynı zamanda çevresinde gördüğü hataları düzeltmek için uğraştığını, insanlara doğru yolu göstermek, hatalarından dönmelerine yardımcı olmak maksadıyla nasihatler verdiğine delalettir.

Rüyada Yırtık Perde Görmek

Eski dedikoduların gündeme gelmesiyle alevlenen bir tartışmanın habercisi olan rüya, kişinin gergin anlar yaşayacağını ve bu dönemde eski anıları düşünerek hayıflanacağını ifade eder. Aile içinden kişilerin de geçmişte kalan, küllenen bazı meseleleri yeniden ortaya dökmeleriyle birlikte evdeki huzurun geçici bir süre bozulacağına yorumlanır. Yırtık perde görmenin diğer anlamı da kişinin özel hayatıyla alakalı istemediği bilgilerin ortalığa dökülmesi sonucu bazı sırların düşmanların eline geçeceğine yönelik de anlamlandırılır.

Rüyada Perde Almanın Psikolojik Yorumu

Gizeme düşkün olmanın, başkalarının hayatlarına merak duymanın ifadesidir. Kişi genellikle kendi hayatını alelade bulur ve bu nedenle diğer insanların yaşam şekillerine dikkat kesilir. Kimi zaman insanların zayıf noktalarını öğrenmeye dair bir çaba geliştirildiğine de yorumlanır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!