RuyaTabirleri.com

Rüyada Perde Takmak

Rüyada perde takmak, gizlenmesi gereken olaylara, söylentilere, kişinin üzüntü ve sıkıntıya uğramasına, size verilecek bir emanete işarettir. Kapalı perde sırların korunması ve emaneti muhafaza etmek anlamındayken, açık perde ise emanete hıyanet ve sırların ifşa edilmesi anlamına gelmektedir. Rüyada perde takan kişi gizlenmesini istediği bir olay yaşar. Bu rüya bazen de gizli kapaklı i,ş çevirmeye, karanlıkta yolculuk etmeye, kişinin karamsar ruh haline de yorumlanmaktadır. Rüyada başkasının sizin evinize perde takması, size verilecek bir sırdır. Sizin başkasının evine perde takmanız ise sonradan pişman olacağınız sözler söyleyeceğinize ve bu konuşmalardan dolayı ıstırap içinde bulunacağınıza yorumlanır.

Rüyada Perde Görmek

Rüyada görülen perde değişik şekillerde yorumlanmaktadır. Yeni ve güzel bir perde mutluluğa ve ferahlığa işaretken, eskimiş perde daima sıkıntı ve üzüntü demektir. Rüyada evine perde çeken ve içerisini karanlıkta bırakan kişi ruhsal olarak bazı ıstıraplar yaşar veya bu rüya yakın zamanda başınıza gelecek bir belanın habercisidir. Rüyada perde kalın ve ağırsa büyük bir sıkıntı, ince ve hafifse küçük bir sıkıntı anlamına gelmektedir. Rüyada perdeleri açan kişi gönül ferahlığına ulaşır veya bu rüya emanete hıyanet anlamına gelmektedir. Rüyasında perdeli bir eve taşınana kişi sıkıntı ile geçecek bir yolculuğa çıkar.

Rüyada Perdeyi Sökmek

Rüyada perdeyi söküp çıkaran kişi, içinde bulunduğu tüm sıkıntılardan kurtularak feraha erer. Rüyasında perde takmak üzüntü iken perdeyi çıkarmak tam tersine işaret etmektedir. Rüyada bir evde hiç perdenin olmadığını görmek ise, hayatınızda daima güzel ve iyi olaylarla karşılaşacağınıza ve kötü sözlerden her zaman kaçınacağınıza yorumlanır.

Rüyada Perde Takmanın Psikolojik Tabiri

Rüyada perde takmak, kişinin içindeki, yalnızlık isteğinin bir tezahürüdür. Bu rüya, iç aleminde daha karamsar düşünceleri olan, kalabalıklardan kaçan ya da depresif bir ruh haline sahip olan kişilerin görebileceği bir rüyadır.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Perde Takmak İle İlgili Rüyalar;

 1. eda (24 Temmuz 2016 saat: 16:31)

  Rüyamda kız kardeşimin sevgilisi eve gelmiş annemde stor perdeleri sevdiği biçin bu yüzdende gidip odaya perde takıyor bende ona annem kızar yapma diyordum gidip annemi çağırdım annem gelene kadar asmistiama perdenin bir tarafı yamuk gözüküyordü o tarafalan dogrup yaklaştığımda duvarın yamuk olduğunu gördüm daha sonra kardeşim geldi bunu ne zaman taktın diye sordu oda şimdi dedi o sırada uyandın ne demek bu rüya anlam veremedim

 2. Selma (27 Aralık 2015 saat: 10:33)

  Ruyamda yurtdisinda oturan bi ablam var onun evin deyiz sadece o ve ben varim onunla konusuyorum mutsuz gibi ona sorular soruyorum cevapliyor ve sonra salonunun perdesinin bir kac tane dugmesinin cikmis oldugumu goruyorum sandalye getiriyorum ilk sandalye yetismiyor kisa geliyor ve bozuk oldugunu anliyorum yeni sandalye getiryorum bu arada abalamla sohbet devam ona esini soruyorum oda cevaplarken esi geliyor ben perdesini takmak icin cikmistim yeni sandalyeye tam olarak hatirlamiyorum ama tam takamadim gibi sonra zaten uyaniyorum.

 3. Derya (08 Ekim 2015 saat: 20:10)

  Ruyamda annemin evindeyim (gercekte o öyle bir evde oturmuyor.) ve annemin perdelerini yıkamıştım ve takmiştim. Fakat içlerinden bir perde benim kendi evimin perdesi.. Taktıktan sonra “anne , yanlışlıkla kendi perdemi sana getirmişim , bir dahaki geldigimde bu durumu düzeltirim, perdeni geri getirir takarım, diyorum. Normalden kucuk bir oda ve cok fazla perde vardı. Hepsi de tul perdeydi, kokusu hala burnunda, tertemizdi :)

 4. nazli (19 Ağustos 2015 saat: 13:57)

  Ruyamda olen akrabam sagdi evine temizlik yapiyordu bende sobanin icinde kilim yikiyordum olen o akrabam benim yatas yatagimi dereye atmisti benim evime tasinmisti gibi pencerelerine guzel tul perde asiyordu koridordaki duvarlarinida cok guzel boyamisti evidi bitirdi ve cok guzel ve temiz oldu evi mutvak bostu ama benim evimme tasinmisti sanki

 5. fatma (24 Mayıs 2015 saat: 18:45)

  Ruyamda esim yatak odasinin 2 peceresi var 1 pencerenin perdesi yokmus ona yeni perde taktiriyordu perdeciye ben de digerinin aynisi degil ama olsun diyorum perde krem rengi ara ara cicekleri var bu arada da balik almisiz onlari kizartip salata yapiyorum yorumunu rica ediyorum tesekkurler

 6. feride (09 Mayıs 2015 saat: 08:28)

  rüyamdA konferans salonu gibi kalabalık bir ortamda haremlik selamlık yapılan bir ortamda yan yana bir kişiyle kalın bir fon perdesi takıyordum mavi renkteydi ama yanımdaki kişiden çok yüksek bir sandelyede takıyordum onunkini birkaç kişi tutuyordu ben yanlızdım onun sandalyesi sallanıyordu benimkisi mıh gibi sağlamdı taktım ve güzel bir şekilde indim indiğimde ise perdenin takılmadığını gördüm.

 7. Tuğba (07 Mayıs 2015 saat: 08:47)

  Bu rüyayı ikinci kez görüyorum yanlış hatırlamıyorsam. Babam vefaat efmişti benim ve cenaze evindeydim bir odadayım. babamn cenazesinin evi ama bizim ev değildi neyse. Bir odadayım perde takmaya çalışıyorum ama çivilerle birlikte çiviliyorum tam takamıyorum ve masanın üstünden yere düşüyorum bırakıyorum sonra takmayı . Sonra o odadan çıkıyorum başka odaya geçiyorum annemin yanına söylemek için o odada da babamn cenazesinde olan yüzler var. Neyse annemn yanına eğiliyorum diyorum takamadım perdeyi çocuklarda kaçtı takmadan diyorum. Sonra annem oradalilere gözünüzü kapatın diyor ve bana da diyo ki şimdi sesini çıkarma ve tokat atmaya başlıyor. Tokat atarken de bi söz söylüyor. Çok az hatırladığıma göre şöyle bir sözdü “baban için bir şey yapmıyorsun.vicdanen yapsan bile gerçekte eylem şeklinde bir şey yapmıyorsun.” diye mırıldandı vururken. Snra bitince dedi kimseye söyleme tokat attığımı. Sonra ağlayarak uyandım. Ve gerçekten ağlıyordum uyandığımda. Eğer yorumlarsanız en kısa sürede çok sevinirim cidden çok kötü oldum ve merak ediyorm. Çünkü normalde hiç rüya görmem gördüğüm zamanda çıkar rüyalarım..

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,