RuyaTabirleri.com

Rüyada Rahle Görmek

Rüyada rahle görmek, rüyayı gören kişinin âlim, bilge, hikmet ve hidayet sahibi kişilere yakın duracağına, onlar sayesinde dinde olgunlaşacağına, gelişeceğine ve çok daha geniş bir bilgi sahibi olacağına delalet eder. Rüya sahibinin kendini dinine ve Allah’ına adadığına, ahiret yolunda çalıştığına, bundan büyük bir haz duyduğuna ve böylece sıkıntılarından, sorunlarından, dertlerinden de uzaklaştığına tabir edilir.

Rüyada Rahle Üzerinde Kuran Görmek

Rüyayı gören kişinin tövbekâr olacağına, sözünde duracağına, hep dua edeceğine, namaz kılacağına, sevap işlemek için uğraşacağına, hayır işi yapacağına ve zekât vereceğine delalet eder. Rüya sahibinin günahlarından arınacağına, kendini doğru yolu bulmaya vereceğine, dinini yaşayacağına, faydalı şeyler yapacağına, helal lokma yiyeceğine ve gönül rahatlığı içinde olacağına işaret eder.

Rüyada Rahle Almak

Rüyayı gören kişinin zorlukların üstesinden gelmeyi başaracak kadar güce sahip olacağı ve kudrete ulaşacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin hayatının kolaylaşacağına, Allah’ın iyiliklerinin kendisine isabet edeceğine bu sayede rahat nefes alacağına ve bunun için de her fırsatta şükrü eda edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Kuran Rahlesi Görmek

Rüyada kuran rahlesi görmekle, rahle görmek aynı şeylerdir ve her iki rüya da benzer şekilde ele alınır. Rüyayı gören kişinin doğruluktan ayrılmayan, günahtan ve yasaktan uzak duran, nefsini terbiye etmek için çabalayan, haramdan, yalandan, kendisini suça teşvik edecek olaylardan uzak duracağına alamet eder.

Rüyada Kuran Kılıfı Görmek

Rüya sahibinin iman, vicdan ve merhamet sahibi olduğu anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin aklına yatmayan ve duyguları ile örtüşmeyen şeyler yapmaktan sakındığına, kendi doğrularına uymadığı sürece hiçbir işe yanaşmadığına, beddua almaktan imtina ettiğine, günah işlemekten geri durduğuna, bu nedenle de eline, beline ve diline hâkim olmayı bildiğine yorulur.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: