RuyaTabirleri.com

Rüyada Rakı İçmek

Rüyada rakı içmek hak yolundan ayrılmaya, kötü yollara sapmaya, günah işlemeye, gıybet etmeye, ortalığı karıştırmaya, günah almaya, kötü düşünmeye, art niyetli olmaya, helal olan şeylerden uzaklaşıp harama yaklaşmaya delalet eder. Rüyada rakı içmek aynı zamanda büyük maddi kayıplara, sıkıntılı ve zor günlere, darlık çekmeye, sağlık sorunları yaşamaya, sevdiklerinden ayrılmaya, arkadaşlar ve dostlarla çatışmaya düşmeye yorulur. Rakı içen kişinin rızkı kesilir, geçim sıkıntısına düşer ve cebi boş kalır diye tabir edilir.

Rüyada Rakı Sofrası Görmek

Art niyetli, helal olmayan bir iş için aynı amacı gerçekleştirme arzusunda olan kişilerin bir araya gelmesine delalet eder.

Rüyada Rakı Şişesi Görmek

Rakı şişesi kötü niyetleri ve kötü düşünceleri sembolize eder.

Rüyada Sek Rakı İçmek

Rüyada sek rakı içtiğini gören kişinin sabit fikirli, aldığı karardan dönemeyecek, sert mizaçlı ve inatçı biri olduğu yorumu yapılır.

Rüyada Rakı Bardağı Görmek

Fitne ve fesat karıştırılarak, başkalarının hakkı çalınarak kazanılmış mal, mülk ve para anlamına gelir. Rüya sahibi mal ve para varlığını başkalarına haksızlık ederek kazanmış demektir.

Rüyada İçki Görmek

Dünya malının çokluğuna işaret eder. Fakat bu variyet hayırlı yollardan elde edilmemiş olduğu için sahibine de faydası olmayacak demektir. Yani haydan gelen huya gidecektir.

Rüyada Sigara İçmek

Rüyada sigara içmek kişinin kişisel ilgi alanları ve yapmaktan çok hoşlandığı şeylere işaret eder. Sigara içen kişi bir doğum günü eğlencesine ya da gece kulübündeki bir eğlenceye katılacak ve doyasıya eğlenecek demektir.

Rüyada Sigara Söndürmek

Bozulan ve kötüye giden hayata işaret eder. Keyif kaçırıcı, can sıkıcı ve üzülmeye neden olacak olayların yaşanacağına, rüya sahibinin bir süre zor ve kederli günler geçireceği yönünde yorumlanır.

Rüyada Arkadaşlarla Rakı İçmek

İstenilen her şeye en kolay yollardan sahip olmak ve hayat gailesi çekmeden yaşamak manasına gelir. Çoğu zaman kişinin sahip olduklarının değerini anlamadığını yahut hayatı üzerine çok düşünmediğini, kendisine sunulan fırsatlar sayesinde daha zahmetsiz şekilde hayatını idame ettirdiğini de bildirir. İslami olarak dini konularda yeteri kadar bilgi sahibi olmamaktan ileri gelecek şekilde yanlışlara düşmek ve bu hataların farkına varmamak manasına gelir. Arkadaşları ile rakı içen kişi gençse anlık hevesleri ve maceraya olan düşkünlüğü yüzünden elindeki parayı tutamayıp, birikimlerinden harcama yapar ve gelecekte bu durum soruna dönüşür. Hazır malı ve parayı tüketmek, yarını düşünmeden yaşamak yüzünden yakın zamanda bazı problemlerin ortaya çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Tek Başına Rakı İçmek

Bozuk arkadaşlık ilişkilerine ve kişinin dost bildiği kimselerin aslında samimi olmadıklarına yorumlanır. Sevilen birinin söylediği bir yalana şahit olmak nedeniyle bu kimseye karşı hislerde azalma yaşanacağına ve görüşmelere ara verileceğine tabir edilir. Tek başına rakı içen kişiler yaptıkları hatalar nedeniyle vicdan azabı çekerler ve sorunlarını kendi başlarına halletmeye çalışırlar. Yardım almamak, derdini paylaşmamak yüzünden çözülebilir sorunların bile içinden çıkmakta güçlük çekileceğine alamettir.

Rüyada Barda Rakı İçmek

İslami açıdan yorumlandığında rüya sahibinin hak yolundan ayrı düştüğü için yaptığı hataların farkına bir türlü varamadığına ve çevresindeki kişilerin de kendisine doğru yolu gösterecek bir hayat sürmediklerinden dolayı mevcut durumun devam edeceğine tabir edilir. Günaha meyilli bir hayat yaşandığına dikkat çeken rüyayı bir uyarı olarak görmeli ve yaşam şeklinde bazı düzeltmelere gidilmelidir. Hem inancını, hem de sağlığını ihmal eden rüya sahibinin maddi açıdan da sorumluluklarını yerine getirememesinden ötürü bazı problemler yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Düğünde Rakı İçmek

Eğlenceye gitmeye veya eğlenceli ortamlarda bulunarak zihnini dağıtmaya yorumlanır ve kişinin dertlerini kısa bir süreliğine de olsa unutacağı zamanlar geçireceğine yorulur. Kendi düğününde rakı içen kişiler zenginlikleri ile insanların kıskançlıklarına neden olurlar. Başkasının düğününde rakı içmek ise alınacak iyi haberlerle sevinç dolu bir gün geçirmeye, neşeli olmaya ve herkese karşı eli açık şekilde davranmaya alamettir.

Rüyada Sevgiliyle Rakı İçmek

Bekar kimseler için ailelerinin onay vermediği bir beraberliği sürdürme gayretinde oldukları için sık sık çatışma yaşayacaklarını ve kendi mutluluklarını sağlarken ailelerinin gönlünü almak için uğraş vereceklerini, bu süreçte yıpransalar da daha sonrasında belli bir uzlaşmaya varacaklarını bildirir. Eğlenceye düşkün, para harcamayı seven biriyle evlilik yapmaya da tabir edilir.

Rüyada Eşiyle Rakı İçmek

Geçim konusunda dikkatsiz davranmak yüzünden borçların istendiği gibi ödenemeyeceğini ifade eder ve kişinin daha tutumlu olması konusunda uyarıda bulunur. Bekar veya evli, her açıdan rüya sorumluluklar konusunda zayıf kalındığına ve arkadaş çevresinin de yanlış insanlardan oluştuğuna dair dikkat çeker.

Rüyada Rakı İçip Sarhoş Olmak

Doğru olmayan yollara sapıldığını bildirir. Özellikle menfaatçi kimselerle kurulan arkadaşlık veya ilişkiler yüzünden rüya sahibinin de zaaflarına yenik düşeceğini, bu kimselerden etkilenmesi yüzünden ailesine karşı eskisinde göre daha sert tavırlar takınacağını bildirir. Tanıdık birinin, arkadaşın veya dostun hiç beklenmedik bir hareketiyle karşılaşarak hayal kırıklığı yaşamak manasına da gelir. İçip sarhoş olmak dinen vecibeleri yerine getirmek konusunda eksik kalındığını ve sadece bu dünya düşünülerek hareket edildiğini de işaret eder.

Rüyada Rakı İçip Kusmak

Yalan söylendiyse özür dilemek, hatasını kabul etmek ve kırılan kimselerin gönlünü almak manasında olduğu gibi, ailesinin uyarılarını dinlemediği için hata yapanların büyük bir pişmanlık içine gireceklerini işaret eder. Genç kimseler için kendilerine uygun olmayan bir iş sahasında çalıştıkları için verimlerinin düşeceğini ve daha iyi koşullarda çalışmak için yeni iş arayışlarına gireceklerini bildirir. Hatadan, yanlıştan dönmek, İslami konuda daha dikkatli biri olmak için çabalamak, tövbe ederek Allah’tan af dilemek anlamına da gelir.

Rüyada Sahte Rakı İçmek

Boş hayallere kendisini kaptıran kimselerin yakın bir arkadaşlarının yaptığı konuşmayla kendilerine geleceklerini ve bu kişi sayesinde büyük zararlar görmeden hayatlarına devam edeceklerini tabir eder. Sahte rakı içtiğini ve zehirlendiğini görmek ise dolduruşa gelmek demektir. Kişiyi sürekli yanlış yönlendiren, sevdiği kişilere karşı nedensizce dolduran birinin varlığına dikkat çeker ve bu kişiden uzak kalmanın doğru olacağının altını çizer.

Rüyada Rakı İçenleri Görmek

Her konuda sabit fikirli olan ve yeniliklere açık olmadıkları için hayatlarında bir adım bile ileri gidemeyen kişilerle arkadaşlık kurmak demektir. Tanıdığı kişilerin rakı içtiğini ama kendisinin içmediğini görmek ise kısa süreli yanlış arkadaşlıklar kurup sonrasında bu kimselerden uzak durmaya, hata yapmamak için çaba göstermeye yorumlanır. Rüya sahibinin etrafındaki yanlışların farkına varacağı ve kendi hayatını daha da düzgün hale getirmek için uğraşacağı manasındadır.

Rüyada Evde Rakı İçmek

Ev yaşantısında iletişim konusunda istenildiği gibi bir ortam oluşturamayan rüya sahibinin bu konuda yeni çözümler bulmak için aile üyeleri ile konuşma yapacağına ancak bu konuşmalarda sabit fikirli davranacağı için çözüm bulmakta zorluk çekeceğine yorumlanır. Evinde rakı içen kişilerin gelirlerinde azalma olur veya aldıkları para geçinmelerine yetmediği için zorluk çekerler. Sürekli daha fazlasını isteyen, elindekinin kıymetini bilmeyen kişilerin başlarına gelen bir olumsuzluktan sonra daha inançlı şekilde hareket edeceklerini de bildirir.

Rüyada Rakı Almak

Maddi varlığını alın teri dışında başkalarının üzerinden sağlamak ve zaman zaman haksızlık yapmak, başka kişilerin haklarını gözetmeden hareket etmek demektir. Rüya sahibinin maddiyata fazlaca önem vermesi neticesinde maneviyatında ciddi eksiklikler meydana geldiğini, bu yüzden inancındaki zayıflamanın da farkına varmakta zorlandığını ifade eder.

Rüyada Rakı Satmak

Art niyetli, gizli düşmanlık yapan ve kişinin malına, parasına göz diken birinin varlığını bildirir ve kişinin yakın zamanda tanımadığı veya çok güvenmediği kimselere sırrını vermemesini ve özellikle parasal bir ilişki içine girmemesini öğütler.

Rüyada Rakı Şişesi Kırmak

Hayra alamet eder ve aymazlıktan kurtulmaya, olayları daha net bir görüşle değerlendirmeye başlamaya, kendine zarar veren her şeyden uzak kalmaya yorumlanır. Sinirli kimselerin daha sakin ve yumuşak başlı olacakları bir döneme gireceklerini ifade eden rüya, aynı zamanda düşülen kötü yoldan veya hatalardan dönmeye, eski düzgün yaşama kavuşmaya yorumlanır. Rüya sahibinin büyük bir değişim geçireceğine ve eski hayatında hoşa gitmeyen unsurları tekrarlamadan daha düzgün bir hayat süreceğine delalettir.

Rüyada Rakı Balık Görmek

Zevke ve sefaya olan düşkünlüğü bildirir. Aşırı harcamaların, özellikle maddi durumu iyi olanların sürekli hazırdan yemelerinin ilerleyen dönemlerde mali kriz yaşamalarına neden olacağını, bugünü düşünmenin kişiye fayda sağlamayacağını tabir eder. Kişinin çevresinde kendisinden, imkanlarından faydalanmaya çalışan, insanları menfaatleri uğruna kullanmakta sakınca görmeyen, dalavereci kimseler bulunduğuna da dikkat çeker.

Rüyada Rakı İçmemek

Hayırlı rüyalardandır ve yaşama şeklinde herkesin dikkatini çekecek değişiklikler yapmaya yorumlanır. Özellikle İslamiyet’e uygun yaşamayan kişilerin dini konularda bilgi sahibi oldukça yaptıkları hatalardan tek tek döneceklerini ve pek çok açıdan ailelerinin yüzünü güldüreceklerini, dünya malına düşkünlüklerinin azalacağını, manevi dünyalarını zenginleştirme yoluna gideceklerini bildirir.

Rüyada Rakı ve Ayran İçmek

İkilem içinde kalınacak olmaya yorumlanır ve bir meselede rüya sahibinin iki kişi arasında kalacağına, seçim yapmakta zorlanacağına ve aklı ile yüreği arasında sıkıştığından dolayı stres yaşayacağına alamettir. Doğru olanı yapmak gerektiği konusunda uyarı verir.

Rüyada Rakı İçmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin problemlerinden, kendisini üzen durumlardan bir kaçış yolu aradığına ve bazen yaptığı şeylerin dozunu kaçırdığına yorumlanır. Ya çok sakin, ya çok neşeli görünüldüğünü, duygular arasında çok sert geçişler olduğunu ve ruh halini dengelemekte güçlük çekildiğini de ifade eder. Gerçeklerle olması gerektiği gibi yüzleşememenin, sürekli kaçmanın ve sorunları ertelemek istemenin işaretidir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: