RuyaTabirleri.com

Rüyada Rehin Görmek

Rüyada rehin görmek, güvenilmez bir kimseyle iş birliği yapmak ve girişilen iş yüzünden zor durumlara düşmek anlamına geleceği gibi, kişinin ev ya da gayrimenkul alım satımı gibi konularda dikkatli olması gerektiğini de işaret eder. Aldanmanın ve aldatılmanın işareti olan rüya, saf duygularla hareket eden iyi niyetli rüya sahibinin, kötü niyetli kişilerin elinde oyuncak olmasına, her türlü duygusunun ve maddi gücünün kullanılabileceğine de dikkat çeker. Rehin görmek bazen alacaklılarla yaşanacak sorunlara veya geçici de olsa ciddi parasal sıkıntılar yüzünden haciz gibi büyük bir sıkıntı yaşanacağına da alamettir. Kişinin her adımına dikkat etmesi gereken bir dönem içinde olduğuna, özellikle yeni tanışacağı kimselere karşı daha mesafeli olması ve hemen güvenmemesi gerektiğini bildirir.

Rüyada Rehin Alınmak

Düşmanı olan kimselerin göreceği zarara işaret eden rüya, dikkatsizlik sonucunda kişiye kötülük yapmak isteyenlerin eline koz verileceği anlamına gelir. Rehin alındığını gören kişiler gerçek hayatlarında da borçları nedeniyle rahat hareket edemezler ve ruhsal olarak da kendilerini kapana sıkışmış hissederler. Genellikle işlerin bozulması, dostlukların azalması ve kişinin güvendiği kimselerden göreceği zarar ve ziyana işaret eden rüya, bencil kişiler tarafından kullanılmaya ve suistimal edilmeye de alamettir.

Rüyada Rehin Almak

Aşırı baskıcı bir tutum nedeni ile kişinin eşine veya ailesine karşı baskı dolu tavırlar içine gireceğine, yaptığı hareketlerin aşırılığını fark etmemesi sonucunda ise çevresi ve sevdikleri tarafından yalnız bırakılacağına alamettir. Rehin alının kişi gerçek hayatta tanınıyorsa o kimseye yüklü miktarda borç verilir ancak bu paranın geri ödenmesi konusunda ciddi sıkıntılar yaşanır. Parasal konularla sevdiği kişilerle arası açılan rüya sahibinin yaşadığı deneyimlerden sonra daha dikkatli olacağı da işaret eder.

Rüyada Rehin Görmenin Psikolojik Yorumu

Kendisini kısıtlanmış tutsak ve özgürlüğü elinden alınmış olarak hisseden kişilerin gördüğü rüyalardandır. Bu rüya aynı zamanda hayati tehlike altında olan veya hapse düşmüş kişilerin de gördüğü sembolik rüyalar arasındadır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!