RuyaTabirleri.com

Rüyada Rezil Olmak

Rüyada rezil olmak, yanlış anlaşılmak yüzünden yaşanacak zor bir duruma ve istenmeyen olayların içinde kalarak hiç kabahati olmadığı halde suçlanmak anlamına gelir. Aile içinde küçük düşecek, iş yerinde çalışma arkadaşları tarafından alay konusu edilmek anlamlarına da gelen rüya aynı zamanda laf söz dinlemeyen rüya sahibinin başını ağrıtacak işlere kalkışacağını ve hayatındaki düzeni alt üst edeceğini, uzun sürecek ve ruhsal açıdan etkileneceği bir sıkıntı yumağı içinde debeleneceğini tabir eder. Başarısızlık yaşamak, projelerini gerçekleştirememek veya verilen sözleri tutamamak, borçları zamanında ödememek şeklinde de yorumlanan rüya, bir süre boyunca sıkıntılı bir ruh hali içinde kıvranan rüya sahibinin kendi davranışlarını düzeltmesi gerektiği konusunda da uyarı olarak ele alınmalıdır.

Rüyada Topluluk İçinde Rezil Olmak

Rüya sahibinin çevresine yanlış intibalar verdiğine, kendisine güvenen insanların duygularını sarsacağına ve var olan itibarını zedeleyecek davranışlarda bulunması yüzünden uzun yıllar iş yerinde terfi almadan çalışmak zorunda kalacağına alamettir. Öğrenciler için bu rüya disiplin suçu işlemelerine veya disiplin cezası almalarına, okuldan uzaklaştırmalarına da yorumlanır.

Rüyada Ailesine Rezil Olmak

Anne ve babasına rezil olduğunu gören kişi gerçek hayatında da onları üzecek davranışlarda bulunacak demektir. Ailesinin sözünü dinlemediği için sıkıntı yaşayacak olan rüya sahibinin bir türlü yanlışlarından ders almadığı gibi, suçu başkalarının üzerine atması, çevresinin ve aile üyelerinin kendisinden uzaklaşmasına neden olur. Eşine ve çocuklarına rezil olduğunu görmek ise, ev içinde sözünün geçmediğine, eşinin ya da çocuklarının kendisine saygı duymadığına ve fikirlerini önemsemediğine yorumlanır.

Rüyada Rezil Olmanın Psikolojik Yorumu

Kompleks sahibi kimseleri işaret eder ve genellikle kişinin iç dünyasında kendisi ile barışık olmadığını, yaptığı işlerde sürekli bir başarısızlık korkusu yaşadığı için gerekli cesareti gösteremediğini de bildirir. Rezil olmak, anne ve babası tarafından saygı duyulmayan ve ciddiye alınmayan bir çocukluk geçirildiğinin de işaretidir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Rezil Olmak İle İlgili Rüyalar;

 1. Esra (16 Aralık 2016 saat: 07:40)

  Son zamanlarda sürekli rüyalarımda lisedeki arkadaşlarımı görüyorum öncellikle. Bugünkü rüyamda sınıfa yeni bir öğretmen gelmiş ama aşırı derecede ciddi, lavbaliden hiç hoşlanmayan ve anlayışsız bir öğretmen sınıfa bir soru soruyor onlara baş harflerinden herkesin kağıda bir kelime yazmasını ve katlayıp hocaya verilmesini istiyor. Rüyadakilerin yarıdan fazlası bulunan kişileri tanımıyorum ve çoğu da hiç ders çalışmayan ve dalga geçen tipler ama bilmişlik taslıyorlar. Hepsi yazıyor benim sıramdaki kişi bana kağıda yazmam gerektiğini söylüyor yanımdaki kişide söylüyor ben ne yazacagımı bilmediğimden yanlış bir şey yazıyorum ve hoca ilk olarak sınıfta ilk benim kağıdımı oluyor.Yanlış yazdığımı bildiğinden beni sınıfın içinde o kadar iğrenç şekilde rezil ediyor ki o an ağlamamak için zor tutuyordum. Sınıftaki herkes bana bu kız saf ve cahilmiş gibi diye bakıyordu ben arkama dönmüşüm ve eskiden lise arkadaşlarımı görüyorum onlar benim üzgün olduğumu bakışlarımdan hissediyorlar. Sonra hoca tekrar aynı şekilde kağıda yazmaması istiyor bu sefer iyi odaklanıp yazacakken benim önümdeki kız bilerek harfi yanlış yazıyor sırf millete tekrar rezil etmek için yalnış kelimleri söylüyor bende o an oturduğum sıraya kalkıp hocaya “Hocam önümdeki kız kelimeleri yanlış söylüyor” diye hocaya söylüyordum bağırarak ve diğer önceki soruda benim dikkatimi dağıtarak beni rezil etmek istedi demişim rüyamda. Sonra rüyadan kalktım. Ben kalktıktan sonra sabah ezanı okundu.

 2. emlktp (12 Nisan 2016 saat: 01:25)

  Ben gerçektezabık katibiyim duruşmalara çıkıyorum mahkeme başkanından da çok korkarım, rüyamda stat gibi bir yerde kalabalık bir ortamda cok önemlibir dava varmış ben duruşmaya çıkıyorum ama yazamıyorum yavaşım söyleneni duyamıyorum yada masaya boyum yetmiyor klawyeyez5r yetişiyorum bi yandan yazamadım diye ağlıyorum, ben özür dileyip nazıl olduğunu anlamadım normalde çok hızlıyım bilirsiniz diyerek özür dileceğim sırada iş arkadaşım haber getiriyor başkan beni herkese rezil etti emel bitti artık gözüme görünmesin vs diyormuş rüyamda çok korkuyorum yorumlarsanız sevinirim

 3. YYY (01 Şubat 2016 saat: 13:25)

  rüyamda değişik bir yerdeydim hep bir oturma yerinde eşyam kayboluyordu rüyamda bir kişi telefonunu verdi ama almadım arkadaşımla duş alırken birisi gelip mememi ısırdı amcam o zaman kaybolmuştu arkadaşım durmadan gülüyordu beni ısıran çok küçük kafalı kadındı ben ona seni tanımıyorum dedim ve yaklaşıp ısırdı çok acıttı.çok korktum .BAYA GÜÇLÜYDÜ

 4. çınar (01 Şubat 2016 saat: 13:25)

  rüyamda değişik bir yerdeydim hep bir oturma yerinde eşyam kayboluyordu rüyamda bir kişi telefonunu verdi ama almadım arkadaşımla duş alırken birisi gelip mememi ısırdı amcam o zaman kaybolmuştu arkadaşım durmadan gülüyordu beni ısıran çok küçük kafalı kadındı ben ona seni tanımıyorum dedim ve yaklaşıp ısırdı çok acıttı.çok korktum .BAYA GÜÇLÜYDÜ

 5. Samişen (02 Kasım 2015 saat: 06:18)

  Rüyamda iki çocuğumun okudugu koleje eşimle gidiyoruz. Okulda büyük oglum uyarılarıma ragmen küçügünün malına zarar veriyor. Ben kızmak için bir kaç kez yanıma cagıriyorum. Gelmeyince kovaliyorum..okula kaciyor. Merdivenlerden yukari dogru arkasindan kosarken arkadaslari engel oluyor. Cok sinirlerek tum ogrencilerin duyacagi sekilde buyuk ogluma bagirarak”bak butun arkadaslarinda duysun. Bundan sonra benim evime gelmeyeceksin. Okul msraflarıni karsilayacak baska birini bul. Diyerek okulun arka tarafina park ettigim luks otomobilimin yanina dogru ilerlerken her tarafta hurda demirler oldugunu ve yuruyerek cok zor ilerledigini gordum. Demirler elbisemi yirtmasin diye dikkat ederek yavasca ilerledim. O esnadan benim buyuk oglanin cigliklari kulaklarimi tirmaliyor cok rahatsiz ediyordu. Hurda demirleri gorunce bu ciglik basladi. Ben ilerledikce ses rahatsiz etti. Herkes duyuyordu bu cigliklari.esimin sesini duydum sonra buyuk oglumu cagiriyodu. Arabaya binseydim on tarafi acikti. Dirak gidecektim. Ama uyandim. (bu gunlerde cok sıkıntılı gunler yasiyorum. Tehditler falan aliyorum. Gecen yıl cok itibar ve sermaye kaybettim. Cok borclandim. ilginiz için tesekkur ediyorum.)

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , ,