RuyaTabirleri.com

Rüyada Salatalık Görmek

Rüyada salatalık görmek rüyanın görüldüğü mevsime göre değişik şekilde yorumlanmaktadır. Mevsiminde görülen salatalık helal mala, işlerinizin düzeleceğine ya da bir terfi alacağınıza, borçlarınızı ödeyeceğinize işaret eder. Mevsimi dışında görülen salatalık elinize haram mal geçeceğine, işlerinizin bozulacağına veya iş yerinizdeki pozisyonunuzu kaybedeceğinize, büyük borçlar altına girebileceğinize delalet eder. Rüyada kesilmiş salatalık görmek hasta için şifaya, borçlu için borcunu ödemeye, kesilmiş salatalık ikram eden ya da ikram edilen kişi için hayra ve iyiliğe işaret eder. Eşi hamile olan bir adamın rüyada salatalık yediğini görmesi, doğacak olan çocuğunun kız olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Salatalık Toplamak

Rüyada salatalık toplamak, sürekli rızka, akışı kesilmeyecek paraya, hayatınızın iyiye gideceğine, dalında görülen salatalık ise cimriliğe işaret eder. Rüyasında salatalık toplayan kişi erkek ise, temiz bir kadınla evlenebileceğine, rüyasında salatalık toplayan kişi kadın ise, temiz saf bir adamla evlenebileceğine işaret eder.

Rüyada Salatalık Almak

Rüyada salatalık almak eşinizin hamile olacağına işaret eder. Eğer rüyada salatalık gören insan kadın ise eşinin işlerinin iyiye gideceğine, hayırlı ve helal rızıklara işaret eder.

Rüyada Salatalık Tarlası Görmek

Rüyasında salatalık tarlası görmek iyi yorumlanır. Rüyasında salatalık gören insanın işleri iyiye gider, memur veya çalışansa terfi alır. Düşmanlarından gelebilecek kötülüklerden korunur, onları alt eder. Fakirse zengin olur, zenginse malına mülküne değer biner.

Rüyada Salatalık Yemek

Rüyada salatalık yediğini gören kişi, hayra vasıl olur. Kendisi için ve toplum için hayırlı bir insan olacağına işarettir. Önündeki dönemde birçok kişiye yardım edebilir, karşılığını da olumlu olarak görebilir. İşinde terfi alabilir ya da işleri yoluna girebilir şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Salatalık Turşusu Görmek

Rüyada salatalık turşusu görmek ya da içmek sıkıntıya ve üzüntüye işaret eder.

Rüyada Salatalık Çekirdeği Görmek

Hangi mevsimde olursa olsun salatalık çekirdeği görmek el emeği, göz nuru ile para kazanmak, emeklerinin karşılığını zamanla en güzel şekilde almak, mala mülke kavuşmak demektir. Kişinin kendisini yetiştirdiğini ve mesleğinde bir numara olabilmek için çok uğraştığını, kendisine inanan, destek veren kişilerin yüzlerini kara çıkarmayacağını alamet eder. Avuç dolusu salatalık çekirdeği çok sayıda çocuk sahibi olmak, kendi çocuklarının dışında, yardıma muhtaç, fakir çocuklara da göz kulak olmak, eğitimlerine katkıda bulunmak, sevap kazanmak anlamına gelir.

Rüyada Salatalık Tohumu Görmek

Çok büyük bir zenginliğin habercisi olan rüya, kişiye aileden kalan mallar ve miras yolu ile zenginliğin, rahat hayatın kapısının açılacağını bildirirken, çocuklarının bile hiç çalışmadan rahatça yaşayabilecekleri bir hayata kavuşacakları manasına gelir. Kurumuş, çürümüş tohumlar görmek ise kişinin zenginliğin büyüsüne kapılıp tembellik ettiğini, hazır paranın hiç bitmeyeceğini düşündüğünü ancak bir süre sonra mallarını satmak zorunda kalabileceğini, har vurup harman savurmaya devam ederse zenginliğinden eser kalmayacağını işaret eder.

Rüyada Hıyar Görmek

Salatalık görmekle aynı şeydir ve mevsiminde görülürse hayır dolu haberler ve kız evlat sahibi olmak manasına gelir. Pazardan hıyar aldığını gören kişiler evlerine her zaman helal kazanç getirirler ve rızıkları bol olur. Evlatlarına namus ve helal kazanç konusunda örek olan ebeveynlerin, dinen de her konuda düzgün yaşadıklarını ifade eder.

Rüyada Ajur Görmek

Güzel kadına işarettir ve ziynet eşyasının bolluğuna alamet eder. Nişanlı kızların evlendiklerinde çok sayıda ziynet eşyası hediye alacaklarını, eşleri tarafından el üstünde tutulacaklarını, bundan sonraki hayatlarında refah içinde olacaklarını tabir eder.

Rüyada Salatalık Turşusu Yemek

Sağlığına dikkat edecek olmaya, spor salonuna yazılmaya ve fazla kilolardan kurtulmaya yorulur. Rüya sahibinin hayatı ile ilgili bazı düzenlemeler yapacağına ve sağlığına yönelik konularda daha titiz davranacağına, sosyal hayatını daha yoğun şekilde yaşayacağına tabir edilir. Yenilen turşu acı veya ekşi ise bazı tanıdıklardan gelen haberlere can sıkmak, hakkında yapılan dedikodulara kulak misafiri olmak ve üzülmek gibi anlamları da vardır.

Rüyada Salatalık Turşusu Yapmak

Geleceğini düşünen rüya sahibinin kimselere söylemeden bazı birikimler yapacağını ve bu parayı ilerde ev almak veya arsa sahibi olmak için kullanacağına yorumlanır. Turşu yapan kişinin birden fazla evi olur ve kira geliri ile rahat eder. Mal konusunda sıkıntısız bir hayata yorulduğu gibi, dünyevi zevklerin hepsinden tatmaya alamettir.

Rüyada Salatalık Satmak

Sağlık veya psikoloji üzerine eğitim almayı ifade eder ve bu alanlarda çalışan kişilerin çok büyük başarılara imza atacaklarını bildirir. Gençler için erken yaşta olgunlaşmayı ve ailelerinin sorumluluklarını da üstlerine alacaklarını ifade eden rüya, mevsimsiz zamanda salatalık satıldığı görülürse kişinin yakın çevresinden alacağı hastalık haberi manasına gelir. Çürümüş salatalık satmak para kaybetmek ya da hırsızlığa uğramak, değerli eşyalarının çalınmasıyla üzülmek anlamındadır.

Rüyada Çürük Salatalık Görmek

Çürük salatalık hangi mevsimde olursa olsun hastalık ve üzüntü manasına gelir. Çok ağır olmasa da kişiyi zorlayacak bir rahatsızlık geçirileceğini yahut aileden birinin benzer şekilde rahatsızlanacağını ancak sonradan iyileşeceğini, kalıcı bir durumun söz konusu olmadığını bildirir. Çürük salatalık kurulan hayallerin bir süre daha unutulması gerektiğini, kişinin şu anki durumunda yeni gelişmeler olmayacağını ve kazancın henüz artmayacağını ifade eder.

Rüyada Acı Salatalık Görmek

Acı salatalık hiç beklenmeyen şekilde duyulan kırıcı sözler anlamına gelir. Rüya sahibi sevdiği bir arkadaşı ile konuşurken bir anda tartışma açılacağını ve incir çekirdeğini doldurmayacak bir sebepten birbirlerini kıracaklarını tabir eder. Acı salatalık yediğini görenler sağlık konusunda dayanıklı kimseler olurlar ve her zaman ayakta kalmanın bir yolunu bulurlar. Yaşama sıkı sıkıya tutunmayı, yaşanan olumsuzluklara boyun eğilmeyeceğini ve düşmanlara meydan okunacağını da bildirir.

Rüyada Salatalık Soymak

Mevsiminde salatalık soymak muradına ermek, gönülden ve akıldan geçen kişiyle hayat kurmak, evlenmek ve kişiyi daima mutlu edecek evlatlara sahip olmak demektir. Salatalık soyan kişiler kendi yağlarında kavrulurlar ve kimseye borçları olmadan, gelirlerini doğru şekilde değerlendirip yaşarlar. Küçük bir ev almak, düzenli yaşama geçmek ve iyi gelirli bir işe sahip olmak anlamındadır.

Rüyada Salatalık Doğramak

Kişinin her türlü üzüntüsünü ve kederini tek başına çözmek için girişimlerde bulunacağına ve mutsuzluk kaynaklarını ortadan kaldırmak adına yeni tedbirler gündeme getireceğine yorumlanır. Salatalık doğrayan kişi iş hayatında emrinde çokça işçi çalıştırır veya kalabalık bir iş yerinde müdür, yönetici gibi makamlara gelir. Her konuda başarılı olmak, geniş vizyonlu biri olarak daima iş hayatının aranan isimleri arasına girmek demektir. Bir kadın bu rüyayı görürse kendi ailesinden gelen bir malın taksim edilmesi, kardeşler arasında eşit şekilde bölünmesi gündeme gelecek demektir.

Rüyada Salatalık Koparıp Yemek

Mevsimindeyken dalından salatalık koparıp yediğini görmek kişinin çok mütevazi bir yaşamı olduğunu, zengin olsa dahi kimseye bunu gösteriş aracı olarak sunmadığını bildirir. Genellikle ağız tadının daima yerinde olacağı ve kişinin hayatının hiçbir döneminde ödeme sorunu, gelir sıkıntısı çekmeyeceğini müjdeler. Mesleki anlamda sıkıntısız süreçleri temsil eden rüya gençlerin kendilerini uzun yıllar boyu yetiştirip, iyi kazanç elde edebilecekleri bir işe girmelerinin an meselesi olduğunu da delalet eder.

Rüyada Salatalık Yiyen Birini Görmek          

Ele geçecek helal mala ve rızka işaret eden rüya İslami anlamda kişinin kalbini fenalıklardan arındırdığını ve kendi işine odaklandığını, dini vecibelerini yerine getirmenin yanı sıra çevresindeki kişilere de pek çok açıdan örnek teşkil ettiğini, iyilik yapmaya özen gösterdiğini ifade eder. İyi maaşlı bir iş müjdesi de olan rüya, kira geliri elde edecek kadar zenginleşmek, mal mülk sahibi olmak ve kendisiyle beraber ailesini de lüks içinde yaşatmak demektir Mevsiminde yenen salatalık zenginlik ve ferah, mevsimsiz yenen salatalık ise borçlara yorumlanır.

Rüyada Birine Salatalık Vermek

O kişinin hakkına sahip çıkmak, uğradığı bir haksızlıkta yanında bulunmak ve maddi, manevi bu kişiye destek olmak anlamına gelir. Tanınan birine salatalık vermek aynı zamanda o kişiye borç vermekle de ilişkilendirilir. Tanımadığı birine salatalık veren kişinin dedikodular yüzünden aile üyelerinin tartışma yaşayacağını ve çevrelerindeki çıkarcı, kötü niyetli kimselerin bir müddet hanede sıkıntıya neden olacaklarını delalet eder.

Rüyada Birinden Salatalık Almak

Evli kadınlar için evlerinde tanımadıkları veya yeni tanıyacakları misafirler ağırlayacaklarını bildirir. Uzaktan gelen ve kişinin kafasını bulandıran konulardan bahseden kişilere yorumlanan rüya, hanede bir süreliğine hafif bir gerginliğin musallat olacağına alamet eder. Birinden salatalık alan kişi gençse iş teklifi manasına gelir veya kişiye zanaat öğretecek yaşlı biriyle tanışmak anlamındadır. İş kurmak isteyenler için borç alacaklarını ve uzun süre sonra ödeme kolaylığına sahip olacaklarını bildirir. Tanıdığı birinden salatalık alanlar o kişinin hayatındaki iyi ve güzel gelişmelerden haberdar olarak mutlu olurlar.

Rüyada Salatalık Görmenin Psikolojik Yorumu

Salatalık bir konuyu takıntı haline getirmiş olmanın veya saplantıya dönüştürmenin ifadesi olarak görülebilir. Genellikle rüya sahibinin kendi içinde tam anlamı ile çözemediği ve bu yüzden rahatsızlık yaşadığı bir konunun sürekli gündemde kalmasını anlatır. Bu mesele ile ilgili diğer kişilerden görüş almak istemeyen rüya sahibinin her şeyi kendi başına üstlendiğini ve bu şekilde yapmak istediğini tabir eder. Tek başına olmayı sevenlerin, kendi işlerini kendileri yapanların ve yardım almak konusunda çekingen davrananların kişiliklerini de sembolize eder.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: