RuyaTabirleri.com

Rüyada Şemsiye Görmek

Rüyada şemsiye görmek iyi şeylere işaret eder. İnsanın çevresinde destek ve güç aldığı iyi insanlara, zenginliğe ve bol kazanca delalettir. Rüyasında yağmurlu bir havada elinde şemsiyeyle yürüyen kişinin, tek başına altından kalkamayacağı bir işinden dolayı birinden destek göreceği anlamına gelir.  Elde tutulan şemsiye için kişiye görünen yol ve dar günlerde yanında olacak samimi bir kişi diyebiliriz, Ve bu sadık insan hep en zor günlerde, en kötü anlarda hemen koşup gelen kişi olarak tabir edilir.

Şemsiyenin elde açık olması iyi kalpli, sırtını kolaylıkla yaslayabilecek dostlara işaret eder. Eğer şemsiye açılmamışsa bu da hayırlı şeylere, gelişecek ve yaşanacak sevindirici olaylara işaret eder. Eğer şemsiye yağmurda kullanılan şemsiyeden çok daha büyükse o zaman bu tehlikelerden, huzursuzluklardan, sıkıntıdan ve kuruntulardan uzak olmak anlamına gelir. Kimi rüya tabirleri şemsiyeyi, resmi bir işle ilişkilendirir. Rüyasına şemsiye giren kişinin resmi bir kurumda görev yapacağına ya da resmi bir kurum tarafından koruma altına alınacağına, bunun rahatlığını ve huzurunu yaşayacağına işaret ettiğini söylerler.

Rüyada Şemsiyeyle Yağmurda Yürümek

Bu rüya hem kötüye hem iyiye işarettir. Aslında şemsiye için genel olarak bir zor gün dostu benzetmesi yapabiliriz ve dolayısıyla rüyada görülen şemsiye dost olarak yorumlanabilir. Şemsiyenin rüyada bizi yağmurda sırılsıklam olmaktan kurtardığını düşününce bu tabirin ne kadar yerinde bir tabir olduğu da ortaya çıkıyor. Rüyada şemsiyeyle yağmurda yürümenin kötü tarafı kişinin karşılaşılacak bir engele işaret etmesidir. İyi tarafı ise bu kötü anda ona bir dost eli uzanıp onu kötü durumdan çekip çıkarmasıdır. Yani rüyada şemsiyeyle yağmurda yürümek rüya sahibi olan kişinin içine düşeceği zor bir durumdan onu Hızır gibi yetişerek kurtaracak olan birinin varlığına işaret eder.

Rüyada Kapalı Şemsiye Görmek

Rüyada görülen kapalı şemsiye hayırlı şeylere işaret eder. Kapalı şemsiye güzel şeylere işaret eder. Rüyasında kapalı şemsiye gören kişi kendisi için hayırlara vesile olacak kısmetli bir işle karşılaşacaktır.

Rüyada Açık Şemsiye Görmek

Rüyada açık şemsiye görmek güzel olana işarettir. Açık şemsiye duyulan iç huzurun ve rahatlığın simgesidir. Rüyada açık şemsiye gören rüya sahibinin bazı huzursuz ve gereksiz düşünceleri ortadan kalkacak iç huzuru ve ehemmiyeti bulacağına işarettir.

Rüyada Plaj Şemsiyesi Görmek

Rüyada plaj şemsiyesi gibi büyük bir şemsiye görmek tüm kuruntulardan, kötü duygulardan, gereksiz tedirginliklerden uzakta olmaya ve kendiyle baş başa huzur içinde olmaya işaret eder. Kim ki rüyasında büyük bir şemsiyenin altındaysa o kişi bütün kötülüklerden uzaktır.

Rüyada Elinde Şemsiye Görmek

Rüyada elde görülen şemsiye yer değişikliğine işaret eder. Bir tatile ya da güzel bir yolculuğa delalet eder. Gidilecek olan yerin günlük güneşlik, mis gibi bir bahar havasında olan aydınlık ve ferah bir yer olduğu tabir edilir. Rüyada şemsiye taşımak da hemen hemen aynı anlama gelir. Rüya sahibine görünen, aydınlık, ferah ve temiz bir yol demektir. Gidilecek olan yolun aydınlık yani kazasız belasız olacağına gidilecek olan yerin de hayırlı bir yer olacağına işaret eder.

Rüyada Şemsiye Satın Aldığını Görmek

Kişiye faydası olacak, onun menfaatlerini ve haklarını savunacak, her anlamda eli kolu olacak, ona kol kanat gerecek, en sıkışık ve en zor anında imdadına yetişecek hayırlı bir dost edineceği anlamına gelir.

Rüyada Siyah Şemsiye Görmek

İş konusunda büyük bir ayrıcalık sahibi olmak demektir. Kişinin mertebesinin yükselmesine ve bu sayede her yerde söz hakkının bulunmasına, çevresinde büyük bir ağırlığının olmasına, kendisini görenlerin saygıdan önünde eğilmesine delalet eder.

Rüyada Şemsiye Hediye Almak

Gerçek hayatta hediyelerin en mukaddesini, en geçerlisini ve en makbulünü almaya işaret eder. Kişinin kendisi için büyük bir zaruret olan ve içinde bulunduğu imkânsızlık nedeniyle alamadığı bir eşyanın kendisine hediye olarak geleceğine yorulur.

Rüyada Şemsiye Kırılması

İyi değildir. Rüyayı gören kişinin çok çaresiz ve çok savunmasız durumlara düşeceğine, elinde avucunda olanı yitireceğine ve adeta ortada kalacağına alamet eder. Rüya sahibinin yaşamını idame ettirmesine ve düzeninin devam etmesine vesile olan her türlü kolaylığın elinden yitip gitmesi anlamına gelir.

Rüyada Şemsiye Açmak

Ferahlıktır, esenliktir ve meşakkatten kurtulmak demektir. Kişinin külfetinin ve gereksiz masraflarının azalmasına bu sayede elinin daha kolay döner olmasına, yaşamının daha keyifli hale gelmesine ve ihtiyaçlarını büyük kolaylık içinde giderebilmesine delalet eder.

Rüyada Şemsiye Unutmak

İhmal edilen bir sorumluluk ya da iş sebebiyle kayıp yaşamaya işaret eder. Kişinin yerine getirmeyi unutacak bir görevi yüzünden çok zor, kötü ve bazı kimselerin gözünde komik durumlara düşeceğine ve o an için kendisini kurtarmak adına yapacak bir hamlenin kalmayacağına alamet eder.

Rüyada Kırmızı Şemsiye Görmek

Kişinin şıklığı, zarafeti, güzelliği (yakışıklılığı) ve kibar tavrı ile dikkat çektiğine ve herkes tarafından bu güzel özellikleriyle konuşulacağına, takdir edileceğine ve örnek gösterileceğine yorulur. Rüya sahibinin giyimi, tavırları, çalışkanlığı, terbiyesi ve eğitimi ile deyim yerindeyse toplum içinde parmakla gösterilen kimse olacağı anlamına gelir.

Rüyada Sarı Şemsiye Açmak

Naif, sakin, olgun ve uzlaşmacı bir tavır içerisinde olmaya, bu ilke ve şiarla yaşamaya ve bu güzel davranışlarla topluma öncülük etmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin birleştirici, çözüm üreten ve sağduyulu kimse olduğu anlamına gelir.

Rüyada Şemsiye Taşımak

Yardımcı, sekreter, danışman hizmetkâr, dadı, bahçıvan gibi kimselere işaret eder. Rüyayı gören kişinin yaşamının temposu ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle yetişemediği diğer işlerini halletmesi için yanında çalıştıracağı kimselere yorulur. Rüya sahibinin hayatını kolaylaştıracak bazı insanların varlığına alamet eder.

Rüyada Şemsiye Verilmesi

Rüyayı gören kişinin eline geçecek bir fırsat sayesinde başının dertten, elinin darlıktan, bedeninin hastalıktan ve ruhunun da gam, keder ve kasavetten kurtulacağına işaret eder. Rüya sahibinin çıkar yollar bulması demektir.

Rüyada Bir Sürü Şemsiye Görmek

Kişinin çevresinin çok kalabalık olduğuna, çok sevildiğine, ona yardıma gönülden hazır olan dostlarının sayısının bolluğuna delalet eder. Rüya sahibinin arkasında duran ve onu tutan insanların varlığına yorulur.

Rüyada Şemsiye Dağıtmak

Kişinin dost eline alamet eder. Hayır ve iyiliksever olmaya, gönüllü olarak bazı sosyal sorumluluk projeleri üstlenmeye, hayvanlar, doğa, kimsesiz çocuklar, yaşlılar gibi yardıma muhtaç kimseler yararına çalışmaya ve bu yolda maddi, manevi büyük fedakarlıklar üstlenmeye işarettir.

Rüyada Şemsiye Kaybettiğini Görmek

Yolunu bulamamaya, engellere takılıp düşmeye, tüm özveriye rağmen başarısız olup kaybetmeye yorulur. Kişinin sıkıntılarından önünü görmeyeceği bir süreçten geçeceği anlamına gelir.

Rüyada Şemsiyenin Uçması

Rüya sahibinin hayallerinin başına yıkılmasına neden olacak bir takım problemlerle karşılaşması demektir. Deyim yerindeyse evdeki hesabın çarşıya uymayacağına, rüyayı gören kişinin planlarının ters tepeceğine ve kişinin kaderini yaşamak zorunda kalacağına delalet eder.

Rüyada Yeşil Şemsiye Görmek

Esenlik, saadet, huzur içinde olmaya, vicdanen rahat etmeye ve insaniyetli kullardan olmaya yorulur Rüyayı gören kişinin merhamet ve minnet duygusu taşıdığına, vefalı bir insan olduğuna ve Allah yolundan hiç ayrılmadığına alamettir.

Rüyada Turuncu Şemsiye Görmek

Kişinin çok neşeli, coşkulu, heyecanlı ve içi kıpır kıpır kimse olduğu, en umutsuz anlarda bile içinde hep birgün düzeleceğine ve iyi yönde değişeceğine dair umutlar taşıdığı ve etrafına hep gülen gözlerle baktığı anlamına gelir.

Rüyada Büyük Bir Şemsiye Görmek

Emniyette olmak demektir. Rüya sahibinin her zaman güvende olacağına, kötülüklerden uzak kalacağına ve adeta onu koruyan yüce bir gücün her daim onu takip ederek hiç peşinden ayrılmayacağına alamet eder.

Rüyada Mavi Renk Şemsiye Görmek

Rüya sahibinin sağlığına kavuşmasına yorulur. Kişi, yaradanın ve hayatın kendisi için nasip ettiği lütuflarıyla karşılaşacağına, dertlerinden arınacağına, tüm yükünden ve zorluklarından kurtulacağına yorulur. Aynı zamanda, sayısı günden güne artacak şubelerin sahibi olunacağına ve yıllardan beri çekilen maddi ve manevi bütün sıkıntıların biteceğine işarettir.

Rüyada Pembe Şemsiye Almak

Kişinin bir gününü tamamen kendisi için ayırmasına, sevdiği şeyleri yapmasına, alışverişe gitmesine, kendine hediyeler almasına yani kendi kendini ödüllendirerek şımartmasına işaret eder. Ayrıca, yeni kıyafetler, kitaplar ve ayakkabılar alınacağına ve çocuk gibi mutlu bir kişi olunacağına yorumlanır.

Rüyada Renkli Şemsiye Görmek

Hayattan zevk almak demektir. Rüya sahibinin yaşamın zevkli yanlarıyla ilgilendiğine, kendine birşeyi dert etmediğine, hayattan ne koparırsa onu kar sayarak her yeni günde mutluluktan bolca nasibini almaya çalıştığına delalet eder.

Rüyada Yağmur Yağarken Şemsiye Açmak

Rüyayı gören kişinin en sıkışık ve biçare olduğu bir anda kendisine gelecek iyiliğin ve hayrın adeta Hızır gibi imdadına yetişeceğine yorulur. Rüya sahibinin en aç ve biilaç zamanında kurtuluşa ereceği anlamına gelir.

Rüyada Şemsiye Tamir Etmek

Gönül almak demektir. Rüyayı gören kişinin yaptığı bir hatanın farkına vararak onu telafi etmek için elinden geleni yapması, el etek öpmesi, özür dilemesi ve bağışlanmak için yalvarması ve diz çökmesi demektir.

Rüyada Şemsiye Çalmak

Bilmeyerek ve istemeyerek başkasının hakkını almak ya da günahına girmek anlamına gelir. Kişinin farkında olmadan ve hiçbir kasıt taşımadan bir kimseyi kısmetinden ve şansından edeceğine işaret eder.

Rüyada Beyaz Şemsiye Görmek

Kişinin gönülden yaptığı ibadetin ve duaların kabul olacağına alamet eder. Rüya sahibinin günahlarından, hatalarından, eksiklerinden ve bilgisizliğinden kurtularak mertebe atlayacağı ve donanımlı, yüce, hayırlı ve sevap sahibi kimse olacağı anlamına gelir. Ayrıca, sahip olunan evin küçük gelmesinden ötürü daha büyük bir eve taşınılacağına ve ailenin daha da genişleyeceğine delalettir.

Rüyada Şemsiye İstemek

Rüya sahibinin borca ya da akla çok ihtiyacı olacağına bunun için samimiyetine inandığı ve deyim yerindeyse nazının geçtiği kimselerden yardım isteyeceğine alamet eder. Kişi, yaptığı bir hatadan ötürü kendisini beklemediği kadar büyük bir sıkıntının altında bulacak demektir.

Rüyada Şemsiye Altına Girmek

Rüyayı gören kişiye kucak açacak, onu koruması altına alacak ve elinden tutarak düştüğü yerden kaldırarak, kalkınması, geçinmesi, ekmek ve kazanç edinmesi için yardımcı olacak bir büyüğüne delalet eder. Aynı zamanda, ters giden işlerin düzeleceğine, uzun zamandan beri kapalı olan şansın açılacağına ve yapılan bir iş görüşmesinde herkesten daha başarılı olunacağına işarettir.

Rüyada Şemsiyenin Psikolojik Anlamı

Şemsiye bizim yağmurda başvurduğumuz, ıslanmaktan sayesinde kurtulduğumuz bir nesnedir. Ansızın bastıran sağanak bir yağmurda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey şemsiyedir. Şemsiye destek, güç ve dayanaktır. İnsanların desteğe ihtiyacı olduklarında ya da birilerinden yardım almaları gerektiğinde sığınacak gerçek bir insanın olması yönündeki arzusunu ifade eder.

Ayrıca şemsiye insan için bir savunma mekanizmasıdır. Olası bir tehlike anında kişinin kendini ya da sevdiklerini koruma içgüdüsünün bir sembolüdür. Şemsiyenin olmayışı kişinin kendini savunmasız ve güçsüz hissetmesi anlamına da gelebilir. Şemsiye için güven ve huzur diyebilmek mümkündür. Şemsiye aynı zamanda evi ve aileyi sembolize eder. Kişinin sahip olmak istediği güvenli ve mutlu bir çatısının olma isteğinin rüyalarına yansımasıdır.

Eğer kişi bekarsa bu onun için bilinçaltındaki ve hayallerindeki mutlu evlilik anlamına gelir. Evli kişi bu rüyayı görüyorsa evliliği için beklentiler içerisinde olduğunu belki bir nebze de olsa evliliğinde yaşadıklarından hoşnut olmadığını da ifade edebilir. Şemsiye mutlu yuvalara delalet eder. Her insan mutlu bir ailenin, huzurlu bir yaşamın hayalini kurmaz mı zaten.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Şemsiye Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. yağmur (07 Ekim 2014 saat: 17:31)

  Çok yağmur yağıyordu. Ben ve il dışından gelen çok değer verdiğim bir erkek arkadaşım dışardaydık. Benim elimde siyah bir şemsiye vardı. Yağmurda ıslanmaması için onu çağırdım fakat gelmedi. Daha sonra şemsiyenin altına girip elimi tuttu. Ben ilk başta elimi çektim fakat o tekrar elimi tuttu ve dışarda bi anda bizden başka kimse kalmadı. Cadde boyu koştuk yağmur yağmasına rağmen birlikte olduğumuz için mutlu hissediyordum .

 2. zozan erol (07 Ekim 2014 saat: 17:09)

  Çok yağmur yağıyordu. Ben ve il dışından gelen çok değer verdiğim bir erkek arkadaşım dışardaydık. Yağmurda ıslanmaması için onu çağırdım fakat gelmedi. Daha sonra şemsiyenin altına girip elimi tuttu . Ben başta elimi çektim fakat o tekrar tuttu ve koşmaya başladık. Cadde boyu koştuktan sonra benim evime geldik. Sonrasında babam geldi. Tanımadığı birini kendi evinde görünce çok sinirlendi ve onu evden kovdu.

 3. hulya yaman (15 Mayıs 2014 saat: 09:45)

  ruyamda elimde bir poset var icini actigimda uc tane semsiye vardi birini alip actim telleri biraz yamuktu geri koydum digerini aldim actim gayet saglamdi ama bir adam gelip poseti aldi icinden bor semsiye alip gitti yanima kucaginda cocuk olan bo kadin geldi dileniyodu hastanede oldugum icin yanimda para yokdu verekedim rahmetli olan annem felcli hastanede yatiyodu allah versin dedim kadinin kocasida bana soyenerek gittiler ben annemin odasina girdim aci cekiyodu yatakda sola donerken boynunda benim olan iki uc kolyeyi gordum boynunu sikmasin diye anne cikarayimmi dedim altinya burda calinir dedi halbuki sahteydi sonra annem kalkti koluna girip oni yurutmeye calisdim felcli oldugu icin ayakta duramiyodu birden ziplayarak koridora cikti bende yanindayim bi yandanda dua ediyodu pirim yetis diye oylece uyandim

 4. zehra (14 Nisan 2014 saat: 10:20)

  arkadaşımla birlikte hac yolculuguna çıkıyoruz. müftülüge gideceğiz. kum tepelerinin arasında pancar tarlasının icinde müftülük var. arkadaşımla yetişmek için koşarken arkadaşım merak edip kum tepesinin ardına bakıyor. göle düşüyor batmaya başlıyor.. elimdeki kapalı eflatun şemsiye ile onu kurtarıyorum.. muftuluge giriyoruz. sınav olacakmışız.. o ıslandıgı icin sınava giremiyor.. bana küstügünü goruyorum.. konusmuyor. be. seni kurtardım desemde benimle konusmuyor.. benim planladıgimi dusunuyor..

 5. yunus emre (01 Nisan 2014 saat: 01:46)

  yurt dişına gidecegm otobüsün kalkmasına vakit oldugu için valizimi emanete bıraktım,döndügümde valizimin başka biryerde oldugunu söylediler,bi otobüse bindik ara sokakta dönemeçli bir yolda durduk bana valizin yerini gösterdiler cok dar bir yerde ve üzerinde ev vardı valizi oradan aldım elime cok hafif gelince bi terslik oldugunu düşünüp valizimi actim icinde hepsi siyah olan birsürü şemsiye vardı.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , , , , ,