RuyaTabirleri.com

Rüyada Silah Sesi Duymak

Rüyada silah sesi duymak, alınacak olan kötü bir haberi sembolize eder. Bu kötü haber moralinizi bozacak ve bir süre yapmanız gereken işleri ihmal edeceksiniz. Rüya hakkında yapılan bir yorum da gizli olan bir konuyu ifşa etmektir. Bu durum hem sizin tarafınızdan meydana gelebilir hem de bir başkası tarafından. Rüyanın işaret etmekte olduğu konulardan bir tanesi de yaşanacak olan endişedir. Bu endişenin sebebi her ne olursa olsun, biraz fazla büyütecek ve gereksiz yere kuruntu yapacaksınız.

Rüyada Silahla Ateş Etmek

Çevrenizde olan bazı kişilerin dost gibi görünmelerine rağmen samimiyetsiz olmaları ve sizin de bu durumun farkına varmanız, bu rüyanın konusudur. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından, çevrenizdeki bazı ortamlardan kopmaya başlayacaksınız. Arkadaşlarınız arasından kişi ya da kişilerle ayrılıklar da ortaya çıkacaktır. Bu durumun yeni başlangıçlar yapmak için bir fırsat olduğunu unutmamalısınız.

Rüyada Silahla Yaralanmak

Burada bir kandırılma durumu vardır. Bir kişi tarafından kandırılmanız, sizi strese sokmaya yetecektir. Bunun sadece maddi anlamda bir dolandırılma olayı şeklinde düşünmemek gerekir. Güvendiğiniz birisinden görecek olduğunuz hatalı davranış da kandırıldığınızı göstermiş olacaktır. Burada kandırma olayının bir yakınınızdan gelmesi üzerinde durulmalıdır.

Rüyada Silah Almak

Bir rekabette yenilen taraf olma durumunu simgelemektedir. Bu rekabetin kaynağı hakkında çeşitli örnekler verilebilir. İş yerinde, okulda ve gündelik hayat içerisinde girişilen rekabet sonucunda, kaybetmek anlamına gelmektedir. Bu durumun sizi ciddi anlamda sıkıntıya sokması beklenmemeli. Kısa sürekli moral bozukluğu yaşanacaktır.

Rüyada Silah Taşımak

Burada bir soruna işaret vardır. Ancak bu sorunun diğerlerinden farkı, kendi ellerinizle oluşturmuş olmanızdır. Yani, sizin müdahale etmemenizden kaynaklanan ya da sorumsuzluk sonucu ortaya çıkan durumlar, problem olmaya ve can sıkmaya başlayacaktır.

Rüyada Silah Sesi Duyup Korkmak

Kişinin çok kuruntulu bir dönemden geçtiğini ve olayların sürekli kötü yanlarını düşünerek kendisini boş yere strese soktuğunu, en ufak olumsuzlukta dahi kendini tehdit ediliyormuş gibi hissettiğini bildirir. Ruhen aşırı hassas olan rüya sahibinin aşırı çalışmasından ve her şeyi kafasına takmasından ötürü zorlandığını bildirir. Geçmişte birine verilen bir sırdan veya özel hayata ait bir olaydan bahsetmekten ötürü yaşanan pişmanlığı, bu kişinin duyduklarını başkalarına anlatmasından dolayı endişe duyulduğunu da ifade eder.

Rüyada Evin İçinde Silah Sesi Duymak

Evin içinde nereden geldiği bilinmeyen bir silah sesi duymak aile üyelerinden birinin yaptığı gizli saklı bir işi ortaya çıkarmak demek olduğu gibi, ev ahalisinden birini takibe almak ve bu kişinin yaptığı hataları önlemek için çaba göstermek demektir. Bu rüya ev meselelerine karışan ve söz hakkı olmamasına rağmen olaylara müdahil olarak ortalığı karıştıran bir tanıdığa da tabir edilir. Hane içinde gizli kalması gereken bir olayın başkalarının diline düşeceğine ve bu yüzden kişinin eşi ya da ailesiyle arasının açılacağına delalettir. Silah sesinin evin içinde duyulması yakın akrabalardan gelen hoşa gitmeyecek haberlere de yorulur.

Rüyada Silah Bulmak

Evde silah bulmak kişiye meydan okuyan bir düşman olduğuna ve bu kişiye karşı her türlü hazırlığı yaparak kendini müdafaa etmek, yenilgiye uğramamak için şartları yeniden gözden geçirmek anlamındadır. İş yerinde silah bulan kişilerin rakipleriyle pazarlığa oturacaklarını, bir ihale veya iş konusunda zorlu toplantılar yapacaklarını, maddi durumlarını riske atsalar bile sonunda gülen taraf olacaklarını ifade eder. Silah bulmak güç almak ve destek görmek manasına da gelir. Kişinin üzerindeki rehavetten kurtularak kendi gücünün farkına varacağı, iş çevresine iktidarını kanıtlayacak fırsatlar bulacağına da alamet eder.

Rüyada Silahla Birini Öldürmek

Düşmana karşı her açıdan güçlü ve donanımlı hale gelmek, yenilmez bir duruma erişmek demektir. Rüya sahibinin yaptığı her türlü yatırımın meyvelerini toplayacağı, iyi bir hasat dönemine yorumlandığı gibi, zihnen ve fiziki açıdan da çok iyi durumda olunduğunu ifade eder. Pusudan kurtulmak, kendisine yapılan haksızlıkların hesabını sormak demektir. Silahla öldürülen kişi tanınıyorsa o kimseye hatırı sayılır, ömür boyu unutulmayacak bir yardımda bulunulacağını veya birini yüklü bir borçtan kurtararak hayır duası almayı tabir eder. Silahla öldürdüğünü gördüğü birinin yeniden dirilmesi ise geçici zaferlere, yanılgıya düşmeye ve düşmanlarla doğru şekilde mücadele edilmediği için zarar görecek olmaya yorumlanır.

Rüyada Silah Kabzası Görmek

Rüya sahibinin içini kemiren ancak çoğunlukla kuruntudan kaynaklanan endişelere ve sıkıntılara yorumlanır. Genellikle karşıdaki kişilere güven eksikliği yaşandığını ve bu yüzden herkesin kendisine zarar verebileceğini düşünen kimselerin ruh hallerindeki değişkenliğe işaret eder. Çoğu zaman düşmanları net olarak fark edememek ve sık sık fikir değiştirmek nedeniyle zorluklar karşısında yenik düşmeye işaret eder. Kişinin kendisini yeteri kadar koruyamadığını, önlemler alsa bile, dostlarından ve iyiliğini isteyen kişilerin sözlerini kulak arkası etmekten ötürü yaptığı yanlışlarında da farkına varamayacağına yorumlanır.

Rüyada El Yapımı Silah Görmek

Yeni bir sorumluluk alınacağını veya girilecek yeni bir iş ortaklığı ile daha yoğun bir dönem yaşanacağını haber veren rüya, kişiyi endişeye sevk eden durumların teker teker ortadan kalkacağını, bunun için rüya sahibinin bazı önlemler alacağını bildirir. Şahsi kararlar almanın, tek başına ayakta durmanın ve kimseye yaslanmadan sadece kendi gücüne, aklına güvenerek hareket etmenin ifadesidir. El yapımı, işlemeli bir silah hediye almak ise çok değerli öğütler alarak iş hayatını garanti altına almak, olası riskleri ortadan kaldıracak güce sahip olmak manasına gelir.

Rüyada Silah Tüccarı Görmek

Kişiye her zaman moral veren, onu hayata hazırlayan bilge birine işarettir ve rüya sahibinin bu kişiyle daha çok uzun yıllar görüşeceğine, alacağı nasihatler doğrultusunca hareket ettiği sürece daha az hata yapacağına alamet eder. Yüksek moralli olmak, işine tam konsantre şekilde devam etmek suretiyle başarıyı yakalamak demektir. Silah tüccarından silah satın aldığını görenler rakiplerini akıllıca hamlelerle geride bırakır ve alanlarında tek isim olurlar. Beklenmedik bir şöhretin de habercisidir.

Rüyada Silah Yapmak

Başkalarına güvenmek konusunda sıkıntı çekenlerin kendi kararlarını alırken kimseye akıl danışmayacaklarını ancak bu durumun her zaman olumlu sonuçlanmayabileceğini, çeşitli riskleri de içinde barındıracağını bildirir. Her şeyi bilmenin mümkün olmadığını hatırlatan rüya, bazen yapılan planların dış etkenler tarafından bozulma ihtimalini de göz önüne bulundurmanın yararlı olacağını işaret eder.

Rüyada Birinden Silah Çalmak

İş hayatı için rakiplerin, düşmanların oyununu önceden sezerek veya haber alarak bozacak olmak, bu sayede üstün duruma geçmek demektir. Aynı zamanda haksız rekabet anlamına da gelir ve kişinin aşırı hırs yüzünden gözünün kararacağını, bu süreçte bazı yanlış hamleler yapabileceğini de ifade eder. Tanıdık birinden silah çalmak o kişinin zayıf yanlarını kullanmak ya da kişinin hatalarını yüzüne söyleyerek kırıcı bir tutum sergilemek anlamındadır. Tanımadığı birinden silah çalan kişiler yeni ortaklıklar için acele etmemeli ve zamanı doğru kullanmalıdırlar.

Rüyada Silahını Kaybetmek

Silah kaybetmek genellikle itibar ve güç kaybına uğramak yüzünden sorun yaşamak anlamındadır. Acele kararlar vermek, geleceği görememek ve başkalarının aklıyla hareket etmenin kişiye sadece zarar vereceğini, sonradan yaşanacak pişmanlığın ise kayıpları yerine koyamayacağını ifade eder. Özellikle kişiye gizliden düşmanlık besleyen kimselerin bu zayıf durumdan yararlanabileceklerini akılda tutarak bu süreçte daha dikkatli olmanın, sırları kimseyle paylaşmamanın faydalı olabileceğini hatırda tutmak gerektiğinin altını çizer.

Birinin Silahla Ateş Ettiğini Görmek

Tedirginlik veren, güven duymakta zorluk çekilen biriyle tanışılacağını bildirir. Aynı zamanda rakiplerin yükselişe geçeceğini, kişinin hamle yapmakta gecikmesi halinde iş konusunda beklentilerinin suya düşeceğine dair uyarı da verir. Yeni başlangıçlar yapmak için suların durulmasını beklemek ve rakiplerin hamlelerini izlemek gerektiğini ifade eder.

Birinin Üstüne Ateş Açtığını Görmek

Yakın çevredeki kişilerde son zamanlarda hissedilen bir değişikliğin veya soğukluğun ifadesidir. Bu durumun nedeni bazı kişilerin gerçek anlamda samimi olmadıklarından veya gerçek duygularını belli etmek yerine sahte tavırlar sergilemelerinden dolayıdır. Hiç akla gelmeyen, çok güvenilen, sevilen kimselerden gelen olumsuz, yıkıcı eleştirilerin odağı haline gelineceğini, moral bozukluğu ve hayal kırıklığı yaşansa dahi güçlü durarak durumu kontrol altına alacak olmayı delalet eder.

Rüyada Silahlı Soygun Görmek

Silahlı soygun görmek başkasının hakkından nemalanmak, gelirinden fayda sağlamak ve kişisel hırslar nedeniyle haksızlık etmek manasındadır. Silahlı soyguna karıştığını görmek ise harama el uzatmak veya hakkı olmayan bir malı sahiplenmek demektir. Silahlı soygunda yaralanmak mahcup duruma düşmeye, vurularak ölmek ise yanlış yatırımlar yüzünden kaybedilecek paraya alamettir.

Rüyada Patlama Sesi Duymak

Nereden geldiği bilinmeyen bir patlama sesi duymak kişiyi ve yakın çevresini heyecan, telaş içine bırakacak bir durum yaşanacağını bildirir. Endişeli bir ruh haline alamet eden rüya, bu dönemde yeni atılımlar yapılmaması ve tanışılan insanlara karşı temkinli olmayı ifade eder. Evin içinde patlama sesi duymak dedikodu veya asılsız söylentilere gereğinden fazla ehemmiyet vermek suretiyle sorun yaşamak demektir.

Rüyada Silah Sesi Duymanın Psikolojik Yorumu

Kişinin çok endişeli günler geçirdiğine dikkat çeken rüya, iş ve özel hayatta yolunda gitmeyen durumların var olduğuna ve bu yüzden kişinin her an tedirginlik yaşadığına yorumlanır. İç huzursuzluğun giderek arttığını, başkaları ile sıkıntılarını paylaşmayan kişilerin giderek daha fazla endişe yaşadıklarını bildirir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!

Etiketler: ,