RuyaTabirleri.com

Rüyada Sözlük Görmek

Rüyada sözlük görmek, bazı sorulara, kişinin kafasını karıştıran meselelere cevap bulunmaya çalışıldığına ve yakın zamanda bu durumların sona ereceğine alamettir. Sözlük gören kişiler hayatlarına yakın mercekten bakarlar ve sorunların temelini görürler. Problemlerin kaynağına inmek, çatışmadan vazgeçip uzlaşmacı, iletişime dayalı ilişkiler kurmak manasına geldiği gibi, ilim sahibi olmak, bilimsel verilere değer vermek, eğitimini bir üst kademeye geçirmek ve akademik araştırmalarda bulunmak anlamına da gelir. Dayanaksız, herhangi bir gerçekliğe dayanmadan kişiye atılan iftiraların sahiplerini hak ettikleri duruma sokmak ve gerçekleri insanların gözlerinin önüne sermek, iftiradan, haksızlıktan ve isnat edilen suçlardan aklanmak şeklinde de yorumlanır. Şüphe duyulan bir meselenin aslını araştırmak, sorumluları tespit etmek ve yanlışları görerek tez zamanda çözüm bulmak anlamına da gelir.

Rüyada Sözlük Okumak

Kendi yeteneklerinden ve yapabileceklerinden ziyade başkalarına sırtını dayamanın ve diğer insanların yardımlarını almak için sürekli kendini acındırmanın ifadesi olan rüya, yakın çevredeki kişilerin başarılarıyla kendi başarısıymış gibi övünmeye, hakkı olmayana göz dikmeye tabir edilir. Yabancı dilde sözlük okumak ise bilgi sahibi olmadan konuşmaya ve iş konusunda her pozisyona göz koymaya, yeteneklerinin dışına çıkmaya, hırs yüzünden insanların gözünde küçük duruma düşmeye alamettir.

Rüyada İngilizce Sözlük Görmek

Bilinmeyen sularda yüzüldüğünü, yani kişinin sonunu kestiremediği işlere girdiğini ve aşırı hevesli, heyecanlı davranmak suretiyle hayatını tehlikeye attığını işaret eder. Farklı yorumlanan rüya, yabancı ülkelerde iş bulmak ve yaşamak anlamına da geldiği gibi, meslek sahibi olmak, yeteneklerini, becerilerini geliştirerek kendine yeni bir iş sahası açmak şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Sözlük Görmenin Psikolojik Yorumu

Meraklı ve araştırmacı bir kişiliğe işaret eden rüya, genellikle her olayı sorgulamanın, yaşam üzerine düşünmenin, felsefeyle ilgilenmenin de tabiridir. Kişinin tekdüze bir yaşam yerine daha hareketli, öğrenmeye açık ve kendisini geliştirecek bir hayatın peşine düştüğünü, karşısında çıkan fırsatları değerlendirdiğini de bildirir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!