RuyaTabirleri.com

Rüyada Tahta Merdiven Görmek

Rüyada tahta merdiven görmek, kaygan zeminde hareket edildiğine ve kişinin her adımına dikkat etmesi gereken bir durumda olduğuna işaret eder ve dikkatli olunması gerektiğine dair uyarıda bulunur. Tahta merdiven henüz yeni tanışılmış kişilerle iş yapmayı düşünenler için tehlikeli durumlar olduğunu bildirir ve kişinin yeni tanıştığı kişilere karşı daha dikkatli davranması, olayları ve durumları iyi etüt etmeden hareket etmemesi gerektiğini de bildirir. Eski bir tahta merdiven, rüya sahibinin geçmişte yapığı bir hatayı tekrarlayacağına, yeni bir tahta merdiven ise, daha önce boşanmış kişilerin, kendileri gibi boşanmış biri ile evlilik yapacaklarına alamettir.

Rüyada Tahta Merdivenden Çıktığını Görmek

Tahta bir merdivenden çıktığını gören kimseler, iş yaşamlarında her konuda dişini tırnağına takarak çalışmalarına rağmen, hak ettiklerini alamadıklarına, mevcut durumlarını değiştiremedikleri gibi, maddi olarak da gelirlerinin artmayacağına alamettir. Zorlu geçen bir hayat sürecine işaret eden rüya, sağlıksız bir evlilik yapılacağına, kişinin evliliğinde her zaman güvensiz, tartışmalı ortamlara maruz kalacağına, arkadaş ve dostlarına karşı da güven duygusunun eksileceğine delalet eder. Tahta merdivenden çıkmak, uzun bir yaşlılık dönemiyle geçecek ömre de delalettir.

Rüyada Tahta Merdiven Almak

Rüya sahibinin karşısına çıkan olanakları doğru değerlendiremediğine, kendisi için en karlı anlaşmaları yapmak yerine, daha az kazanacağı ve uzun vadede işine yaramayacak alanlara doğru yöneleceğini, geleceğe dair öngörüsünün az olması nedeni ile mevcut durumunu farklı hale getirecek fırsatları da kaçıracağını, büyük pişmanlıklar ve hayal kırıklıkları ile yaşayacağını bildirir.

Rüyada Tahta Merdiven Görmenin Psikolojik Yorumu

Aşırı kuruntulu, her şeyden ve herkesten kuşkulanan, kimseye güven duymayan, tetikte olmak gerektiğine inanan kişileri simgeler. Tahta merdiven hayat koşullarından duyulan memnuniyetsizliğin ve yaşanılan hayatın hak edilmediğine inanılması sonucu kişinin içinde öfke biriktirdiğinin de temsilidir. Hayatla tek başına mücadele etmenin, yardım almamanın ve yetersiz koşulların kişiyi yıprattığının da ifadesi olarak görülebilir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!