RuyaTabirleri.com

Rüyada Tarih Görmek

Rüyada tarih görmek, gerçek anlamıyla da zamanı haber verir ve rüya sahibinin yaşayacağı ya da noktalayacağı olayların tarihlerine tabir edilir. Rüyada tarih de dâhil zaman mefhumuna ait olan her şey, kişinin hayatındaki iyi, kötü, eğlenceli ve üzücü olan olayların başlamasına ya da bitmesine tabir edilir. Rüya sahibi eğer rüyasında tarihi açıkça ve net şekilde görüyorsa mutlaka bir yere not etmelidir. Çünkü tam tarihler hep kesin yargılarla yorumlanmaktadır.

Rüyada Tarih Söylenmesi

Rüyada tarih söylendiğini görmek, o tarihte yaşanacak bir olayın varlığına tabir edilir. Kişinin söylenen tarihe dikkat etmesi ve o gün yaşanacak bir olay olacakmış gibi kendini hazırlaması gerekir diye yorumlanır.

Rüyada Ölüm Tarihi Görmek

Rüyasında birisinin kendisine öleceği tarihi söylediğini gören rüya sahibinin hiç endişeye kapılmasına gerek yok çünkü bu tarihin gerçeklikle ilgisi bulunmamaktadır. Net bir ölüm tarihi duyulursa eğer bu daha önce yaşanmış ve farkında olmadan atlatılmış bir tarih olarak değerlendirilir eğer kişi söylenen tarihi geçmişle değerlendirirse belki de o tarihte çok mutluluk verici ya da büyük badire olarak sayılacak bir olay yaşadığını görecektir.

Rüyada Zaman Görmek

Rüyada zaman görmek de tarih görmeye benzer biçimde yorumlanır. Gelecekten haber vereceği gibi geçmişte olmuş bir olaya da dikkat çekmek olarak açıklanır.

Rüyada Zaman Saymak

Rüyada zaman saymak kişinin ömrünün kalan kısmına işaret eder diye yorumlanır. Bazı rüya tabirlerine göre bu rüya, kişinin bir fani olduğunu unutup gereksiz şeylerle kafa yorup durmasına işaret ettiğini söylerler.

Rüyada Takvim Görmek

Rüyada takvim görmek, kişinin hem faydalı hem de faydasız seyreden günlerine delalet eder. Yani rüya sahibinin hayatının her anı ve tamamı olarak tabir edilir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Tarih Görmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Erkan (13 Ekim 2014 saat: 03:47)

  Merhabalar ruyam da neseyle oynayan cocuklar vardi bi anda babamin sesini duydum o sese dogru yoneldim kucuk bir odadan beni yanina cagriyordu olecegini soyluyordu vakit geldi evlat diyordu sarildik hickira hickira agladim ama o sira babamin hic sesi cikmiyordu o an hem ruyadaydim hem de yatagimda aglama sesimi duyuyordum yuzum ve yastigim sirilsiklam olmustu gozlerim kan canagi gibiydi. uyandigimda aglamiyordum ama yuzum ve yastigim hala islakti sonra tekrar uykuya dalmisim bunun aciklamasi varmidir cok merak ediyorum.

 2. berfin (20 Mayıs 2014 saat: 20:10)

  rüyamda ben ilk önce kitap falan okuyodum sonra bir tarih gördüm ve başka kitaplara baktım her yerde aynı tarih varı diğer yazıları tam okuyamıyodum sadece o tarihi görüyodum (tarihi söylemek istemiorum) sonra benim iki tane kuzenimle öyle gezmeye çıktık ve bir afişte o kitapta gördüğüm tarih vardı ve o tarihte bir knferans varmış o konferansa benim çok sevdiğim bir şarkıcı da konuşmaya katılıyormuş işte onu gördüm çok sevindim sonra eve geldi dergi falan okumaya başladım yine sadece o tarihi görüyodum … İşte rüyam bu (Bu arada rüyadaki tarih bu yıl içinde ve dha gelmedi 1-2 ay var yani geçmiş değil.)

 3. Cihan (23 Mart 2014 saat: 22:34)

  Merhaba..size gördüğüm ve gerçekleşen 2 rüyamı anlatıcam.. Bundan 2 sene evvel rüyamda rahmetli olmuş babamı gördüm ve eski küçüklüğüm geçtiği evin bahçesindeyiz. Beni yanına çağırıyo ve diyo ki; cihan kızım sizin neler çektiğinizi görüyorum , annene söyle beni affetsin( bu arada annem mide kanserinden ameliyat olmuştu ve sabahlara kadar agrıları vardı)dedi.. Arkama dönüp baktığımda evin etrafı su ve o suyun içinde ablam dolaşıyo ve bizi görmüyo. Babam diyo ki ablanı çağır konuşalım. O gelmez sana küs diyorum . Sabah oldu kalktım rüyanın etkisindeydim anneme anlattım. Affetmeni istiyo dedim. Annem ağlayarak dilim affetse yüreğim affetmez dedi. Ablamı aradım aksam böyle rüya gördüm dedim. Oda aynı gece evin etrafında suyun içinde dolaştıgını ama bizi görmediğini söyledi.. Tabi şok oldukl. Aynı gece aynı rüya.. Neyse bu bu arada annem kemoterapiler v. B tedaviler görmeye başladı ve çok zor günlerdi. Umutsuzluğun içinde umut arıyorduk.. Yine bi gece rüyamda bi mezarlıktayım annem ölmüş onu defnediyolar ve ben uzaktan seyrediyom. Etrafıma bakınırken babam bi mezar taşının ardından bana cihan 8 diyo 8 sayısı dikkat et diyo.. Rüyam orda bitiyo.. Neyse çok etkisinde kaldım ve bi çok kişiye anlatmıştım rüyamı.. Bu arada annem kötüleşiyodu. Ve annemi 07.01. 2013 bi karlı istanbul sabahında kaybettik.. Yollar o kadar kapalıydı ki ertesi hün defnedebildik kar ve tipi vardı.. Yani rüyamda gördüğüm gibi annemi ayın 8 defnettik.. Yine dün gece rüyamda vefat etmiş dayım bana 50 yaşıma girmeden ölüceğimi söyledi 9 ocak dedi. Bilmiyom ama daha bi çok böyle rüyam var

 4. ÖZNUR (16 Mart 2014 saat: 11:51)

  ben Bursa’da oturuyorum ve rüyamda Kore’deydim birinden kaçıyordum. Tam o sırada adam kayboldu ve ben bir apartman veya otel gibi bir yere girdim asansörün gelmesini bekliyordum, o sırada bir kız gördüm ona ismiyle seslendim. Asansöre bindiğim gibi kimse binemeden asansörde aşıklar sönüp yanmaya ve aşağı doğru inmeye başladı ben birilerine haber ver canım çok korkuyorum dedim o sırada en aşağıda buldum kendimi. İlk baş karanlıktı asansör ve kapı yavaşça açıldı beyaz bir ışık gördüm adım attım içeride bir adam vardı, daha önce hiç görmemiştim ve masanın üstünde de Emlakçı amca yazılı. Adamla konuşuyoruz falan neyse ben yukarı nasıl çıkabilirim dedim buradan yukarı çıkılmaz yukarısı çatı falan dedi ben iyice kötü oldum ardından masanın üstündeki tarihe gözüm ilişti baktım ve amcaya amca yeni takvimi masanın üstüne koysana neden 2006 yılının takvimini tutuyorsun kaç yıl geçmiş üstünden dedim adam 2006 yılında olduğumuzu söylüyordu o sırada babam içeri girdi biraz durdum ve babama burası neresi baba hadi eve gidelim bu adam 2006 yılında olduğumuzu söylüyor dedim kızım dedi o sırada amca sen söyle kızım kaç yılındayız dedi amca biz 2014 yılındayız yılın neredeyse yarısına geldik ya beni korkutmayın falan dedim sonra babam bana su getirdi oturdum biraz kızım annen nerede dedi baba ben az önce asansördeydim ve Koreli bir kızla asansöre binecektim asansörde ışıklar gitti ve buradayım dedim sonra bir çekmece gözüme takıldı çekmeceyi açtım karıştırırken babamın cüzdanını ve paraları gördüm bu kadar para nasıl olur diye merak edip aldım ve babam elimden almaya çalıştı alamadı babama nereden buldun bu paraları diye hesap sordum çalışıyorum ya kızım falan dedi bu kadar parayla tüm borçlarımız ödenir dedim babam konuşacakken uyandım ama sanki gerçekmiş gibiydi kalktığımda direk telefondan tarihe baktım ve rüyamda zayıf ve uzun boyluydum

 5. rabia (08 Şubat 2014 saat: 12:03)

  Ruyamda evimin önündeydim ve koşu vardı bayırdan koşmaya calısıyoduk birini geçmeye calısıyodum onümde bi adam vardı tanımadıgım biri ama ona ismiyle sesleniyordum alican alican diye tam bayırda köseyi donerken kolumu tut dedi kolunu tutup gectim yarısı bitirdik beşinci oldum tam o sırada eski sevgilimden mesaj geldi 9 kasımda gidiyorum diye sonra balkona gectik ama balkonla sokak bir karsıda bakkal var eski sevgilim orda calısıyomuymus biseyler arkadaslarım bana sarılıyo falan besinci oldun tebrikler falan eski sevgilim sesimi duyunca dısarı cıkıyo o yanıma gelince butun arkadaslarım yanımdan gidiyo meger biz onunla barısmısız tekrar sevgiliyiz bana kızıyo sakayla karısık diyorum ki yarın 9 kasım yarınmı gidiceksin diyorum oda hayır saka yaptım 12 kasım diyor ustune cok dikkat ettim gri okul pantolonu ustundede beyaz bi tişört vardı sonra uyandım

 6. arzu (29 Ocak 2014 saat: 08:39)

  rüyamda hiç tanımadığımız bir kız parmağımdaki isim yazan yüzüğü istiyor takmak için bende veriyorum ertesi gün getirecekmiş sonra diğer gün bir paketin içinde getiriyor ama açtığımda o benim yüzüğüm değil altın üstünde arapça birşeylerle birlikte sevgilimle benim adım yazan bir altın yüzük görüyorum parmağıma takıp diyorki bu zimmet yüzüğü bir yıl sekiz gün sonra birbirinize zimmetlendiniz. bu arada diğer yüzüğümde orada duruyor. acaba bunu yorumlar mısınız şimdiden teşekkürler

 7. Mine (10 Ocak 2014 saat: 12:54)

  Rüyamda bilmediğim bir yerdeydim ve fal bakan bir maymun vardı. Ben bana fal bakmasını istemiyordum ve maymunu elimle ittiğimi görüyordum ve maymun elimi tuttu çok güçlüydü, sonra ayın 16’sında ya da 17’sinde olacak dedi ve o çok üzülecek dedi. Güya rüyamda beni seven biri varmış ve ben bu ayın 16-17’sinde ölecekmişim ve o çok üzülecekmiş. O kişiyi tanımıyordum ama rüyada tanıyordum ve öleceğimi gerçekten hissettim. Ne kadar az zamanımın kaldığı düşünüyordum ve hiç hazırlığımın olmaması yüzünden çok korkuyordum. Ölmem diyordum maymuna ama o olacak diyordu ve o çok üzülecek diyip yanımdan ayrıldı. Bu rüya ne anlama geliyor bilmiyorum yardımcı olur musunuz acil? Şimdiden teşekkürler?

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , ,