RuyaTabirleri.com

Rüyada Taşlamak

Rüyada taşlamak, iyi anlamlar içermez ve rüya sahibi için acele karar vermesinin, karşısındaki kişileri yeterince dinlememesinin istenmeyen sorunlara neden olabileceğini, daha sağduyulu şekilde hareket etmesinin yararına olacağını ifade eder. Bir haksızlığın yaşanacağını öngören rüya, anlamadan dinlemeden hareket etmenin, söylenecek sözlerin yakın bir dostla araya soğukluk girmesine neden olacağını, rüya sahibinin sonradan yaptığı hatayı fark etse dahi durumu düzeltmek için çok fazla çaba sarf etmek zorunda kalacağını delalet eder. Maddi konularda hırslı davranmamak gerektiğinin altını çizen rüya, doğru şekilde araştırma yapmadan sonuca ulaşılmasın zor olacağını, kontrolü kaybeden kişilerin yaptıkları birikimden kayıplar yaşayacaklarını ifade eder. Peşin hükümlü olmadan, karşılaşılan durumları enine boyuna incelemenin yaşanacak tatsızlıkların da önüne geçeceğini bildirir.

Rüyada Birini Taşlayarak Öldürmek

Kendisine söylenen asılsız sözlere inanmak yüzünden bir anlığına da olsa gaflete düşmek ancak sonrasında yapılan hatadan erkenden dönmek manasına gelir. İslami açıdan taş atılan kişiye kötü söz etmek, günahını almak yahut haksızlık etmek suretiyle günaha girmek manasına gelir. Düşmanına taş atmak güçlüklerle de olsa amaca ulaşmak ve zafer elde etmek, kötü niyetli kişileri hayatından uzaklaştırmak anlamındadır.

Rüyada Taşlanmak

İstemeden yahu bilerek yapılan bir hata nedeniyle yakın çevrenin yoğun eleştirisine maruz kalmak ve üzüntüden gözyaşı dökmek demektir. Rüya sahibinin kendisini güç durumda bırakacağını ve bu sıkıntılı durumun daha sonra önemli bir tecrübe olarak hayatında yer tutacağını ifade eder. Sevdiği birinin kendisini taşladığını görenlerin özel hayatlarında bazı tartışmalar kırıcı hale gelebilir. Düşmanı tarafından taşlanmak ise mağlubiyet demektir.

Rüyada Taşlamanın Psikolojik Yorumu

İçe atılmış, bir türlü söylenemeyen sözlerin varlığına dikkat çeker. Kişinin bu sözleri dışa vuramamasından ötürü başka şekillerde yansıttığını, bu durumun da karşıdaki kişiler tarafından yanlış yorumlandığını tabir eder. Geçmişte kendisine haksızlık yapılan, kötü muamele gören veya kalbi kırılan kişilerin muhataplarını affedemiyor olmalarından ötürü duydukları öfkenin yansımasıdır.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!