RuyaTabirleri.com

Rüyada Tehdit Edilmek

Rüyada tehdit edilmek, kişinin tehlikeli bir duruma düştüğünü, çevresindeki kimseye güvenemez hale geldiğini ve kötü muameleye maruz kaldığını işaret eder. Büyük sıkıntıların çekildiği ve acı dolu günlerin geçirildiğini de simgeleyen rüya, aynı zamanda kişinin hayati tehlike altında olduğunun da işaretçisidir. Rüyasında tehdit edilen kişi, gerçek hayatında da tehdit altında kalır. Aile ve can güvenliği tehlike altındadır ve rüya kişinin dikkatli olması gerektiği hususunda uyarı verir.

Rüyada Tehdit Etmek

Kişinin kötü kalpli, acımasız biri olduğuna ve başkalarının mutsuzluğundan beslenip, mutlu olduğunun işaretidir. Egoist bir tavrı ve bencilliği de işaret eden rüya, aynı zamanda başka kişilerin canına ve malına göz dikildiğinin de delaletidir. İslami açıdan çok büyük günahlar işlendiğine ve dini açıdan kabul edilemez davranışlarda bulunulduğuna tabir edilir. Başka bir yoruma göre ise, kişinin çok büyük bir zafere sahip olacağı, işi ile ilgili yükseleceği ve iyi bir yönetici olacağı, devlet kademelerinde önemli ve kudretli bir yere geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Tehditle Kaçırıldığını Görmek

Baskı ve zulüm altında yaşanılan bir hayata ve kendi kararlarını veremeyen kişiye yorumlanır. Hayatının kontrolünün başkalarının eline geçtiğini de simgeleyen rüya aynı zamanda kişinin basiretsiz ve güçsüz bir kimse olduğunu da anlatır. Bazı yorumlara göre de evli kimselerin eşleri tarafından hakarete ve işkenceye maruz kaldığına da yorumlanır.

Rüyada Tehdit Edilmek Psikolojik Yorumu

Baskı altında yaşayan kişiler günlük hayatlarında korku ve panik yaşarlar. Hayati güvencelerinin eksik olduğunu ve başlarına bir şey geleceğini düşünen bireylerde de rüyalarda tehdit edilme şeklinde semboller görülür. Zaman zaman hayatında bu gibi bir endişeye mahal verecek doneler olmayan ancak bazı nevrotik sorunlar yaşayan kişiler de yine benzeri rüyalar görürler ve gerçekle rüyayı birbirinden ayıramadıkları ortaya çıkar. Genel anlamda korku içeren, güvensiz ve yalnızlıkla dolu bir yaşamın rüyalarda yansımış hali olarak tabir edilebilir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!