RuyaTabirleri.com

Rüyada Tehdit Edilmek

Rüyada tehdit edilmek, kişinin tehlikeli bir duruma düştüğünü, çevresindeki kimseye güvenemez hale geldiğini ve kötü muameleye maruz kaldığını işaret eder. Büyük sıkıntıların çekildiği ve acı dolu günlerin geçirildiğini de simgeleyen rüya, aynı zamanda kişinin hayati tehlike altında olduğunun da işaretçisidir. Rüyasında tehdit edilen kişi, gerçek hayatında da tehdit altında kalır. Aile ve can güvenliği tehlike altındadır ve rüya kişinin dikkatli olması gerektiği hususunda uyarı verir.

Rüyada Tehdit Etmek

Kişinin kötü kalpli, acımasız biri olduğuna ve başkalarının mutsuzluğundan beslenip, mutlu olduğunun işaretidir. Egoist bir tavrı ve bencilliği de işaret eden rüya, aynı zamanda başka kişilerin canına ve malına göz dikildiğinin de delaletidir. İslami açıdan çok büyük günahlar işlendiğine ve dini açıdan kabul edilemez davranışlarda bulunulduğuna tabir edilir. Başka bir yoruma göre ise, kişinin çok büyük bir zafere sahip olacağı, işi ile ilgili yükseleceği ve iyi bir yönetici olacağı, devlet kademelerinde önemli ve kudretli bir yere geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Tehditle Kaçırıldığını Görmek

Baskı ve zulüm altında yaşanılan bir hayata ve kendi kararlarını veremeyen kişiye yorumlanır. Hayatının kontrolünün başkalarının eline geçtiğini de simgeleyen rüya aynı zamanda kişinin basiretsiz ve güçsüz bir kimse olduğunu da anlatır. Bazı yorumlara göre de evli kimselerin eşleri tarafından hakarete ve işkenceye maruz kaldığına da yorumlanır.

Rüyada Tehdit Edilmek Psikolojik Yorumu

Baskı altında yaşayan kişiler günlük hayatlarında korku ve panik yaşarlar. Hayati güvencelerinin eksik olduğunu ve başlarına bir şey geleceğini düşünen bireylerde de rüyalarda tehdit edilme şeklinde semboller görülür. Zaman zaman hayatında bu gibi bir endişeye mahal verecek doneler olmayan ancak bazı nevrotik sorunlar yaşayan kişiler de yine benzeri rüyalar görürler ve gerçekle rüyayı birbirinden ayıramadıkları ortaya çıkar. Genel anlamda korku içeren, güvensiz ve yalnızlıkla dolu bir yaşamın rüyalarda yansımış hali olarak tabir edilebilir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Tehdit Edilmek İle İlgili Rüyalar;

 1. kubra (24 Temmuz 2016 saat: 08:49)

  İyigunler rüyamda akşam birileriyle yürüyorum üç kişiydi galiba herneyse bi cocuk çıktı karşımıza her
  Kez senin kardeşin düşük dedi diyene be dedin unutum tam ben gidiyom bana dur sana daha dedim diye bişey dedi demeden sonra gitti bana demedi sonra duvarda iki göz gördüm ağlayacak gibi bakılan yavaş yavaş ağladı bu ne anlama gelir gerçekten çok merak ediyorum

 2. Abdulkerim (26 Haziran 2016 saat: 07:06)

  Rüyamda kendimi ilkokul arkadaşlarımla görüyorum sınıfa arkadaşlarla şakalaşırken giriyoruz o anda üst sınıflardan kendisinden pek haz etmediğim birisi benim elimdeki önemli bir kağıdı buruşturup sessiz olmamı söylüyor sanki sınıfta önemli birşey konuşuluyordu bilmiyorum sonra ben sırama oturuyorum ve o kişiye bu konunun burda kapanmadığını söylüyorum alt sınıf olduğum için birşey yapamıyorum ve klasik işte abilerim aklıma geliyor sonra hoca geliyor ve o arkadaş sınıftan çıkarken elimi sıkıyor ve anladın sen diyor bende ben bir şey anlamadım çıkışta anlatırsın diyorum böylece bitiyor.

 3. murat (04 Ocak 2016 saat: 02:17)

  Merhaba.Annem ve kızkardeşim ile balkonda otururken bir helikopter yaklaşıyor.Ön camında bir de karga duruyor.Helikopter birden farklı bir şekle geçiyor.Sanki bir kartala dönüşüyor ve uçan bir kuşu pençesiyle uzaktan yakalayıp kendine çekiyor.Hemen sonra tekrar helikopter oluyor.Bize tamamen yaklaşıyor ve içinde bir kaç kişi olduğunu görüyoruz.Bu kişiler bir mekanizma ile ( ağaçta maymunlar varmış)bu maymunları bir ok ile vurup helikopterin içine çekiyorlar.Maymunları ölmüş görüyorum.Helikopterin içinden açık renk takım elbiseli gözlüklü ve kır saçlı bir adam balkona gelip oturuyor ve bizi gördüklerimizi kimseye söylemememiz için tehdit ediyor ve benden bir bardak su istiyor..suyu doldururken korkuyla uyanıyorum…Şimdiden teşekkürler…

 4. Ozlem (18 Aralık 2015 saat: 07:30)

  Ben su anda nisanliyim evlilige cok az bi zaman var ve hazırlık icindeyiz rüyamda kayinvalidem nisanlima telefonda ya benim istediğim gibi esya alırsınız yada bu is biter diye söyledi ve bizde tam tersi yapmıştık ne anlama geliyor cozemedim normal hayatta cok iyidirler…..

 5. Eylül (29 Temmuz 2015 saat: 20:50)

  Merhaba ben bi asansörde tek gözlü adam gördüm. Kanlıydı üstü. Sonra tehdit etti beni öldürmekle. Öyle öyle geçti daha sonrasındada iyi şeyler görmeye başladım bi ev gördüm yan tarafını görebiliyodum ahşaptı.. Şuan hala etkisi altındayım yardımcı olursanız sevinirim

 6. nazlı güll salam (13 Mayıs 2015 saat: 18:16)

  Slm rüyamda erkek arkadasımın dedesı benı ondan ayrılmam ıcın tehtıt edıp elıme boynuma yazılar yazı yordu ve benim onlarin ailesine layık olmadımı bır yalan söyleyip ondan ayrılmamı söyledi ama bende onu cok sevdimi ayrılmak istemedimi söyledim sonrada agladımı ve aglayarak uyandım

 7. elif (22 Aralık 2014 saat: 08:59)

  Iyi gunler. Benim gecmiste yasadigim bazi sikintilarim olmustu halada atlattim denilemez ama etkileri azalmaya basladi dun aksam da ruyamda o sikintilara srbep olan kisilerden biri yakin bi arkadasimla isbirligi yapip arkamda is ceviriyolar. Ama arkadasim belli etmemeye calisyor bana. O isbirligi yaptigi kiside beni tehdit ediyo agzimdan cikan tek kelimeye bakar butun duzeninin bozulmasi diye snra arkasimla gorusuyolar biyerde baska bi arkadasimda bana anlatyo herseyi ama kim oldugunu hatirlamiyorum benim anlattigimi soyleme diyor arkasindan diger arkadasim geliyor nerdeydin diye sordgumda bana yalan soyluyor. Bu ruyanin anlami acaba goruldugu gibi o arkadasim yuzume gulup arkamdan is ceviriyor olabilirmi yoksa sadece gecmisten etkilenilerek gorulmus bir ruyami yardimci olursaniz sevinirim.

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , ,