RuyaTabirleri.com

Rüyada Terk Edilmek

Rüyada terk edilmek, hayal kırıklığına neden olacak bir gönül ilişkisine başlamak ve kişinin hiçbir uyarıya kulak asmaması sonucunda üzülmesi anlamına gelir. Genellikle çevreden veya kişinin ailesinden onay almadan yapılan bir evliliğe de işaret eden rüya, beklentilerin boşa çıkacağına mutsuz bir evlilik yüzünden üzüntü ve kalp kırıklıkları yaşayacağına alamettir. Aile içinde yaşanacak acı kayıplar sonucunda kişinin yalnız kaldığına, kendisini güçsüz ve kimsesiz hissedeceğine de tabir edildiği gibi, sosyal ortamlardan soyutlanmanın, kendisini korumak için karşısına çıkan kişilere mesafeli davranıldığına da yorulur.

Rüyada terk edilmek, yalnız kalmaya ve öz güveni yitirmeye neden olacak durumlarla karşılaşılacağına dair bilgi verir. Genellikle kişinin kendisinden değil, yakın arkadaş veya sevdiği kimselerden kaynaklanan davranışların yaratacağı bu olumsuz durumlar kişinin hassas yapısında bozulmalara neden olacağı için, ruhsal olarak kendini çaresiz, mutsuz ve kimsesiz hissedeceği bir süreç geçireceği şeklinde tabir edilir. Terk edildiğini görmek bugüne değin kişiye destek veren kişilerin bir anda uzak duracaklarını ve desteklerini de esirgeyeceklerini bildirir. Kişi bundan sonraki yaşamında tek başına ayakta durmak zorunda kalacağı için yeni kararlar almak ve içinde bulunduğu şartları, durumları yeni baştan ele alıp değerlendirmek zorunda kalır.

 

Rüyada Sevgiliyi Terk Etmek

Sevgilisini terk ettiğini gören kişiler mevcut ilişkilerinde ciddi sorunlar yaşarlar ve büyük kavgalara yaparlar. Geri dönmesi zor sözlerin ağızdan çıkması olarak da yorumlanan rüya evliliklerde kişilerin huzurlarını kaçıracak bazı gelişmeler nedeniyle evleri ayırma düşüncesinin gündeme gelmesini, boşanma sürecine girileceğini de bildirir. Bu rüya bazen biten bir şeyin kişi için son derece hayırlı bir duruma neden olacağını da ifade eder. Sevilen kişilerden uzağa gitmek zorunda kalmak ya da uzun yıllar boyu hasret çekmek anlamına da gelir. Yurt dışında yaşamaya başlamak, aileden uzak kalmak ve yepyeni bir hayata başlamak olarak da yorumlanır.

Rüya sahibinin sorunlarla karşılaşacağına delalet eder. Kişi, yanlış kişilere inanmak ve güvenmek sureti ile olumsuz olaylarla karşılaşacak ve hiç olmayacak durumlara düşecek demektir. Rüyayı gören kişinin en büyük zaafının herkesi kendisi gibi iyi niyetli ve temiz kalpli olarak düşündüğü ve öyle sandığı şeklinde yorumlanır.

 

Rüyada Terk Edilmiş Bir Çocuk Bulmak

Sokakta terk edilmiş bir çocuk gören kişinin yoksul birine önemli yardımları olur. İslami olarak düşkün veya ihtiyaç sahibi olan kimselere yapılan yardımların kişiye büyük sevaplar kazandıracağını işaret eder. Çocuk sahibi olmayan aileler için evlat edinmek için başvuruda bulunmaya veya çocuk sahibi olmak için uzunca bir süre beklemek zorunda kalacaklarına da tabir edilir.

 

Rüyada Sevgili Tarafından Terk Edilmek

Korkuların kişiyi rahatsız edecek bir boyuta geleceğini, var olan aile saadetinin veya özel hayatının dış etkenlerden korunması için fazlasıyla düşünülüp, aşırı kıskanç hareketlerde bulunulacağını bildirir. Sevgilisi tarafından terk edildiğini gören kişiler gerçek yaşamların ya da özel hayatlarında bazı sorunlar yaşarlar ve genellikle doğru iletişim kuramadıkları için de sorunları hakkında yeterli çözümler üretemezler. Tıkanmış ilişkilerin ve kişiye zarar veren aşırı şüpheci davranışların, düşüncelerin de ifadesi olan rüya, silkelenmek gerektiğini, küçük olayları fazla abartmadan hareket edilmesini işaret eder.

Rüyada Ailesi Tarafından Terk Edilmek

Rüya sahibinin anne veya babasıyla arasında oluşacak bir kırgınlığın gereğinden fazla uzayacağına ve bu durumun kişiye manevi anlamda büyük zararlar vereceğine alamettir. Ailesinin kendisini terk ettiğini görenler gerçek yaşamlarında yalnız bırakılır veya yaptıkları işlerde aileden destek görmeden hareket etmek zorunda kalırlar. Genellikle uyumsuz ilişkilerin ve kişinin inatçı bir şekilde davranmasının ailesi tarafından hoş karşılanmadığını bildiren rüya, davranışlarda değişiklik yapmanın faydalı olduğuna da dikkat çeker.

 

Rüyada Terk Edildiğini Görmek

Rüyayı gören kişinin tabiri caizse başarısının ve mutluluğunun önüne taş koyacak bazı insanların olduğu ve bunların da sessiz sessiz arkadan iş çevirdiğine rivayet edilirken bir diğer yandan da rüya sahibinin düşünmeden atacağı adımlar nedeni ile üzgün, mutsuz ve zor günler geçireceğine alamet eder.

Rüyada Nikâhta Terk Edilmek

Rüyasında nikâhta terk edildiğini gören kişi büyük umutlarla girdiği bir işten yana hayal kırıklığı yaşayacak demektir. Rüya sahibinin bir ortaklık işinde emeklerinin ve çalışmalarının boşa gitmesi nedeni ile karamsarlığa düşeceğine ve bir süre bu olayın etkisinde kalacağına rivayet edilir.

Rüyada Evi Terk Etmek

Bir kişi eğer rüyasında evini terk ettiğini görürse o kişi mutluluk, başarı, bol nimet ve hayırlı olacak kazançla nasiplenecektir diye kabul edilir. Rüyayı gören kişinin hayatında büyük fark ve değişiklik yaratacak gelişmelerin olacağına bu sayede hem yaşadığı çevrenin, hem işinin hem de yaşamının daha iyi yönde değişiklik göstererek, daha da ileriye gitmesine ve üst noktalara gelmesine vesile olacağına tabir edilir.

 

Rüyada Terk edilmenin Psikolojik Yorumu

Yalnız kalma korkusuna kapılan kişilerin genellikle kalabalık bir çevreye sahip olmak için uğraş verdiklerine, her zaman kalabalık bir aile içinde yer almak istemelerine, sevdikleri kişilerin kayıplarını düşünmeye dahi tahammül edemediklerine yorumlanır.

Rüyada terk edilmek, iyi değildir. Rüya sahibinin çevresindeki insanlar nedeni ile düşeceği sıkıntıya, zorluğa, üzüntüye ve kedere işaret eder. Rüyayı gören kişinin çevresinde zayıf ve korkak düşmanları olduğu anlamına gelir ve bu kimselerin onu kötüleyerek, toplumun gözünden düşmesi için uğraşacaklarına yorulur. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin kendi eli ile kendine vereceği zarara yorulur.

İlişki sahibi olan kişilerin sevgilileri veya eşleri tarafından bir gün terk edilmekten dolayı korkmalarını, sürekli olarak tetikte bulunmanın ruhsal açıdan kişiyi yorduğunu ifade eder. Bilinçaltında yerleşen kaybetme korkusunun kişinin psikolojisinin zayıflamasına neden olduğunu da bildirir.

Rüyanızı Bize Yazmak İçin Tıklayın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyada Terk Edilmek İle İlgili Rüyalar;

 1. Melisa (23 Ağustos 2016 saat: 11:40)

  Rüyami tam hatirliyamiorum tek yagmur yagdigini ve ben o rüyada sevdigim adama yagmur yagiyor gel buraya dedigimi hatirliyorum. O Adamda gercek hayattaki sevdigim falan degil. Hani atraktif bi adamdi ama sevgilim degildi, hava karanlikti beni yolun ortasinda birakip gitti. Sonrada uyandim zaten..

 2. ya7aya (08 Temmuz 2016 saat: 09:20)

  rüyamda annemle tiyatro izlemeye gittik. orada hakan yılmazı kiralık aşktaki zeynepi ve benzer oyncuları gördüm dans falan ettik akşam oldu. ama burası bizim yaşadığımız yere çok uzak.çay bahçasine gittik.orada oturuyorduk. bütün eşyalarımızı masanın üstüne koymuştuk.2 kapalı kadın geldi.bütün eşyalarımızı savurdular kirlettiler sigara külleriyle.annem çok sukıldı eşyaları topladı. bende oturuyordum.annem kalktı.ben işe gidiyorum dedi.koşa koşa terk etti beni.çok koştum.ama annem çok hızlı koşuyordu ona asla yetişemedim.

 3. merve (16 Nisan 2016 saat: 07:51)

  ben rüyamda bir yer gördüm bu yer çok kalabalıktı ortada bir prens ve prenses vardı. prensesin adı Isa Bella prensin adı ise Anthony idi. halk ve prensle prenses bir tepeye çıkacaktı. anladığıma göre prenses bir açıklama yapacaktı. tepeye çıktılar ama tam bu sırada anthony ortadan kayboldu. anthony’nin ailesi gelerek prensese çok üzgünüz ısa bella dedi. ısa bella yıkılmıştı. sonra halk bir erkek çağırdı . o erkek hemen prensesi tuttu..prenses prensin ailesinin arkasından bakarak ağladığında uyandım bu rüyama bir cevap verir misiniz lütfen ?

 4. defne (15 Aralık 2015 saat: 10:36)

  benim rüyam bana çok kırıcı geldi annem başka çocuklar ve ağabeyim benle sinemaya gitti birden uzaklaştı biz ağabeyimle filim izliyorduk annemin yanına gittik ve ona seslendik ne yapıyorsun anne dedik annem çocuğun kitabı karaladığını söyledi ve dediki kızımla kitap alıcaz dedi bende ben senin kızın deyilmiyim dedim annem sen benim dün kızımdın dedi orada çok üzüldüm ve ağladım

 5. Hatice (01 Eylül 2015 saat: 11:15)

  Eşimin beni aldattığı kadını eve getirdiğini ve o kadına beraber olup olmadıklarını sordum. Kadın “daha olmadık ama olacağız”dedi. Üzerinde benim geceliğim vardı ve ben eteği kaldırıp baktığımda iç çamaşırı yoktu. Keşke traş olsaydı, bari ne iğrenç adamsın, sen dedim. Kadına vurmaya başladım ama kocam çekti onu ve gitti. Sonradan bende anahtarları bırakıp çıktım.
  Sanırım bu kurtarmaya çalıştığım evliliğim sonu olarak bana gösterilen bir şey
  Şimdiden teşekkür ederim
  Saygılarımla Hatice

 6. gulsum (06 Haziran 2015 saat: 09:46)

  Bu sabah bir rüya gördüm.
  Benim gercek hayatta bir sevdigim var ve aileler tanıştı.
  Rüyamda ailem ile değişik bahçeli bir evdeydik. Ben Sevdiğim kişiye msjlar atıyorum arîyorum ama cvp vermiyor. Sonra annesi arıyor ve bu iş bitti diyor. Ben önce cok üzülüyorum yine mdj atıyorum kendin neden söylemiyorsun diye ama yine cvp yok. Sonra babam geliyor beni anlımdan öpüyor ve üzülme herşry olacağına varır diyor. Bende babamın bu sözü üzerine ferahlıyorum ve fazla takmıyorum. Böyle de uyandım.
  Bu aralar sevdiğim kişinin beni birakmasından korkuyorum bu rüyayı o pisko piskolojiden görmüş olabilirmiyim ?

 7. kübra (20 Nisan 2015 saat: 01:10)

  Rüyamda sevgilimi odamda sakladığımı gördüm. Babam gormesin diye hiç dışari çıkarmıyordum ve o artik yeter deyip bildigimiz şort atlet babamin karşısına çıktı. Sonra da esyalarini alip cekip gitti ne aradi ne sordu.Babamsa bana cok kizdi bende cok agladim beni affetmeyecek sandim. Ama geldi beni teselli etti babam affettim dedi üzülme dedi o sirada bana bir mesaj geldi bu senin kaderin diye babam da yanimda aynisini soyledi bu senin kaderin bir sey yapamayiz dedi korku icinde uyandigimi hatırlıyorum sonrasinda hatta rüya tabirine baktim. Sevgilimle de görüntülü konusuyorduk o gece kamera açıkti ikimizde uyuyakalmisiz. Ben uyanip ekrana baktigimda ikimizin de kameraya yaklasip sadece suratlarimizin göründüğünü ve agzimizin burnumuzun resmen carpilmis gibi oldugunu gördüm .ama uyandigima emindim hatta birkac kez gözlerimi kapatip tekrar actim dikkatlice baktim yine ayniydi sonra tovbe Estağfurullah cektim gozlerimi kapattim sevgilimin görüntüsü duzeldi o carpilmis surati gormuyordum ama benim görüntüm ayniydi. Tekrar tovbe Estağfurullah cektim bu sefer iki görüntünün de duzelmis oldugunu gördüm hatta kendi görüntumde havanin aydinlandigini bile gorebildim yatagim cam kenarinda çünkü. Sonrasinda goruntulerin duzeldigini gorunce tekrar uyumusum sonrasinda rüya gördüğümü hatırlamıyorum.

 8. berat (18 Nisan 2015 saat: 07:54)

  Gercek hayatta sevdigim insanla ayrildik.ruyamda sevdigim insanın gayet Üzgün bir şekilde elindeki bavullarini arbaya yerleştirdigini ve yasadigi şehri terk ettigini görüyorum sanki gercekten hic dönmeyecekmis gibi bir ruh hali icindeydi. Ben kahroluyorum sonra telefonumla ugrasirken yanlışlıkla onu ariyorum ve telefona bakiyor sadece alo deyip sesini duyduktan sonra hemen telefon u kapatıyorum. Bir umutla bana dönüp tekrar arar düşüncesi ile bekliyorum fakat aramiyor. Ağlamaklı bir şekilde uyanıyorum.

 9. Beyza (23 Mart 2015 saat: 09:36)

  Bu ruyayi sabah 6 da uyandim ve geri yattiktan sonra gordum.
  Cok deger verdigim sevdigim bir arkadssimla hep universte hayali kurmusuzdur . Ruyada ayni evdeyiz onun kedisi ve faresi var ama kedi erkekti ve insan gibiydi o kedi sanirim benden nfret ediyordu cunku hep rahatsiz ediyordu banyo yalmak icin sobanin ustunne su koyuyorum su isiniyor banyoya giremiyorum korkuyorum kapinin alltindan girer diye sonra arkadssim birden hazrlaniyor ve beni terk edip gidiyor . Ben arkasindan bayilma rolu yapiyorum baska bi arkadas gelip ona gitmesinin cok sacma olacagini ve beni cok uzdugunu soyluyor fakat o aldiris etmeden gidiyor. Bi gun sonra bende evden tasinmaya karar vermisken tek basina geliyor bavuluyla yaninda kedisi yok. Ben onu gorunce kovuyorumm git burdan falan diye gitmiyor sonra uyandim . Bu arkadasim gercek hayatta beni birakip gittmisti ve ben cok uzulmustum ama suan aramiz iyi . Bilmiyorum acaba beni yine mi birakip gidecek detayli bi cevap verirseniz cok sevinirim iyi gunler

Rüyanızı Bize Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın! Yapmış olduğunuz yorumlar sitemizde yayınlanacaktır.

Etiketler: , , , , , ,