RuyaTabirleri.com

Rüyada Tutunmak

Rüyada tutunmak, yapılan işte sebat göstermek, her işte sonuna kadar gitmek, ısrarcı ve inatçı bir tutum içinde olmak anlamlarına gelir. Aile bireylerinin aralarında büyük bir sevgi olduğuna ve her koşulda birbirlerine destek oldukları için düşmanlara asla fırsat vermediklerine, rüya sahibinin içindeki lider özelliklerini ortaya çıkaracak işlere imza atacak olduğuna alamettir. Kişinin ruhundaki cevheri ve çalışma isteğini tutkulu bir şekilde ortaya koymasından ötürü iş yerinde el üstünde tutulduğuna, sahip olduklarının kıymetini en iyi şekilde bilerek ve zor zamanlar için para biriktirdiğine ve yaşlılığını da rahat bir şekilde geçireceğine yorumlanır. Genel anlamda güçlü bir psikolojiye sahip olunduğuna ve şartlar ne olursa olsun kişinin doğru bildiği yoldan şaşmayarak, her zaman kendi doğrularına uygun şekilde hareket ettiğine tabirdir.

Rüyada Tutunmaya Çalışmak

Bir yere tutunmaya çalışmak genellikle kaygan bir zeminde hareket edildiğine ve kişinin kendisine, çevresine ve şartlara ekstra özen göstermesi gerektiğine işaret eder. Bir dala tutunmaya çalışmak, kendisinden daha alt düzeyde olan birinden yardım isteneceği anlamına gelir. Birisine tutunmaya çalışmak ise gerçek hayatında önemli bir probleme sahip olan kişinin yardım almak için yakın arkadaş ve dost çevresine başvuruda bulunacağına yorulur.

Rüyada Tutunmaya Çalışırken Düşmek

Kişinin içinde bulunduğu şartları doğru etüt etmediği için yaşayacağı sıkıntılara, güvendiği bir dostunun düşmanca tavırlar sergilemesi sonucu yaşanan şaşkınlığa ve üzüntüye delalettir. Beklenilmeyen bir aldatılma, dolandırıcılık, hırsızlık gibi olayların kişinin moralini bozacağına, kendisine uzun süre gelemediği gibi işte de moralsizliği nedeniyle sıkıntı yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Tutunmanın Psikolojik Yorumu

Kendisini hayata bağlamak için sürekli bir amaca tutunmak isteyen rüya sahibinin, bazen takıntılı bir psikolojiye sahip olduğunu ve bu durumun çevrede rahatsızlık yarattığını ifade eder. Aşırı hırs içinde olmanın ve başarısızlığa tahammül göstermekte güçlük çekildiğinin de ifadesi olarak yorumlanabilir.

Rüyanızı Bize Yazın

Bu Rüya Tabirini Paylaş!

Google+'da

Rüyanızı Yazın

Görmüş olduğunuz rüyayı tüm ayrıntılarıyla bize yazın!